کارآفرینی منابع انسانی

آیا استارتاپ شما به مدیرعامل نیاز دارد؟

اکثر کارآفرینان بالاخص بنیان گذاران شرکت های فناوری و فنی مهندسی پس از گذراندن روزهای اولیه کسب و کار خود که سرشار از خلاقیت، خلق ایده ها و محصولات جدید است، وارد دوره ای می شوند که باید با امور خسته کننده و فرآیندی مدیریتی مثل مدیریت منابع انسانی و تامین مالی و غیره رو به رو شوند؛ حوزه هایی که خوشآیند کارآفرینان نیست و آنها هم اغلب در این زمینه ها چندان موفق عمل نمی کنند. با توجه به تغییر کردن وظایف بنیان گذاران استارتاپ بعد از رشد شرکت این سوال مطرح می شود که آیا استارتاپ شما به مدیرعامل نیاز دارد؟ با ما همراه باشید تا نظر آقای “رید هافمن” بنیان گذار شرکت لینکدین را در این زمینه مورد بررسی قرار دهیم.

آیا استارتاپ شما به مدیرعامل نیاز دارد؟

برای شرکت های موفق در حوزه تجارت الکترونیک و فناوری اطلاعات در سالهای اخیر استفاده از یک مدیرعامل بیرونی در کنار بنیان گذاران اولیه شرکت، نتایج خوبی را به همراه داشته است. مثال هایی مثل شرکت های Yahoo, eBay, Cisco, Google گواهی بر این مدعا هستند.

نوام واسرمن از دانشگاه هاوارد در تحقیقی که بیش از ۴۶۰ استارتاپ در آمریکا را مورد بررسی قرار داد پی برد کارآفرینان و بنیانگذاران شرکت هایی که مقام مدیر عامل CEO را واگذار کرده بودند توانستند ارزش سهام شرکت بیشتری نسبت به دیگر کارآفرینان به دست بیاورند. در تحقیقی دیگر نیز واسرمن دریافت که برای ۲۱۲ استارتاپ مورد بررسی کمتر از نیمی از بنیانگذاران شرکت در سال سوم تاسیس، مقام مدیریت عامل شرکت خود را در اختیار داشته اند و یک چهارم از شرکت هایی که در بورس عرضه شدند هنوز بنیان گذار خود را در مقام مدیرعامل می دیدند.

اما چرا باید مقام مدیریت عامل شرکتی که خودتان آن را تاسیس کرده اید به یک مدیر بیرونی واگذار کنید، آیا استارتاپ شما به مدیرعامل نیاز دارد؟ و یا خودتان توان مدیریت شرکت خود را خواهید داشت؟

چه زمانی باید مدیریت شرکتتان را واگذار کنید؟

رید هافمن می گوید: من عاشق روزهای اول کارم بودم. تیم کوچک کاری، ساخت یک محصول جدید، ارائه ایده های نو و خلاقانه و باعث شده بود واقعا به عنوان یک کارآفرین فنی از کارم راضی باشم. کار من به عنوان مدیر عامل از ابتدا همان چیزی بود که تصور می کردم اما اگر شما به اندازه کافی موفق باشید و شرکتتان توسعه پیدا کند وظایفتان به عنوان مدیرعامل تغییر زیادی خواهد کرد. شما به زودی خود را در هر حال طراحی فرآیندها و روندهای استاندارد سازمانی، و مدیریت تعداد زیادی از کارمندان خواهید یافت. وظایفی که با اعمال اولیه شما تفاوت زیادی دارد.

برای موفق ماندن شما باید در خود اشتیاق کافی را برای انجام این کارها داشته باشید. از خود این سوالات را بپرسید. من بر چه چیزی تمرکز دارم؟ در چه کاری مزیت و برتری دارم؟ به چه کاری تعهد دارم؟ پاسخ ها به شما کمک می کند متوجه شوید که آیا باید هنوز مدیرعامل شرکت خود باقی بمانید یا نه؟

برای این که یک مدیر موفق باشید باید بتوانید علاوه بر توسعه یک محصول و ایده پردازی، مهارت ها و انگیزه های لازم برای مدیریت شرکت، رهبری نیروی انسانی و مدیریت فرآیندهای سازمانی را داشته باشید.

برای موفقیت در امر مدیریت یک شرکت بزرگ شما باید بتوانید یک سازمان هزار نفری را مدیریت کنید و در جلسات پرتعداد شرکت کنید. برنامه هایی برای نیروی انسانی سازمان بریزید و دیگر نخواهید توانست تمام وقت خود را صرف اموری مثل طراحی محصول و خلق ایده و معرفی نهایی محصول کنید. باید قادر باشید امور سخت و طاقت فرسای مدیریتی را به انجام برسانید.

رید هافمن در این مورد می گوید: من از ابتدای کار در لینکدین اشتیاق زیادی به کار خودم و توسعه و پیشرفت سازمان داشتم، می خواستم سازمان من به یک محل عالی برای پیشرفت کارمندان تبدیل شود اما بعد از مدتی متوجه شدم کاری که انجام می دهم را دوست ندارم. شرکت در جلسات پرتعداد هفتگی با کارمندان، کاری بود که قادر به انجام آن بودم ولی میلی به انجام آن نداشتم. از این رو تصمیم گرفتم تا مدیری را برای ایفای نقش مدیر عامل به سازمان خود بیاورم. نتیجه استفاده از یک مدیرعامل بیرونی برای شرکت لینکدین بسیار عالی بود و توانست لینکدین را به یک کمپانی ارزشمند بین المللی تبدیل کند. اما از دید آقای هافمن باید برای انتخاب یک مدیر عامل به موارد زیر دقت کرد:

مدیرعامل باید با محصول شما ارتباط خوبی برقرار کند

قرار نیست با آوردن یک مدیرعامل امور اداری و اجرایی شرکت را به او بسپرید و خود مشغول امر توسعه محصول شوید. ایجاد فاصله بین بخش توسعه محصول و مدیریت باعث می شود نتوانید به خوبی از پتانسل های محصول خود بهره ببرید. در شرایط امروز بازار که چرخه عمر هر محصول کوتاه شده است مدیر عامل شما باید به درستی در جریان توسعه محصول باشد وگرنه حرکت مدیریت و تولید در یک سو نخواهد بود. مطمئن شوید او با تمام جنبه های محصول شما ارتباط دارد.

شما خودتان باید مایل به کناره گیری باشید

اگر شما مایل به کناره گیری از مقام مدیریت عامل باشید و در انتخاب و آموزش مدیر عامل جدید نقش داشته باشید نتیجه درستی حاصل خواهد شد. اما اگر بر خلاف میل بنیان گذاران شرکت و با دستور سرمایه گذاران یک مدیر عامل به شرکت تحمیل شود نتیجه خوبی عاید نخواهد شد. تصمیم شما مبنی بر کناره گیری باید توسط خود شما گرفته شده باشد.

مدیر عامل را از روزهای اولیه به شرکت خود اضافه کنید

اضافه کردن یک عنصر مدیریتی از روزهای اول به شرکت شما می تواند او را در شکل گیری شرکت و محصول به درستی دخیل کند. در این حالت او دید بهتری برای مدیریت شرکت شما خواهد داشت. در استفاده از نیروهای مدیریتی از روزهای اول در شرکت خود پرهیز نکنید.

از یک مدیر باتجربه مدیریت یک سازمان بزرگ، استفاده کنید

تمام فایده و اهمیت استخدام یک مدیر عامل در این است که شما از تجربه ها و دانسته هایی استفاده کنید که او در اختیار دارد. مهارت های مدیریتی و دید استراتژیک این مدیر باتجربه می تواند به همراه مهارتهای فنی عالی شماف باعث موفقیت شما شود. اگر شما تجربه کافی در مدیریت ندارید پس بهتر است از توان و تجربه یک مدیر ماهر استفاده کنید، سعی نکنید با آزمون و خطا روی شرکت نوپای خود تجربه مدیریتی کسب کنید، چرا که این کار بهای سنگینی برای شما به همراه خواهد داشت.

سازمان خود را رها نکنید

نباید تصور کنید تنها جایی که شما می توانید به سازمان خود کمک کنید مقام مدیریت عامل است. حتی پس از اینکه شما از مقام مدیر عامل کناره گرفتید می توانید به عنوان رییس بخش مهندسی و توسعه محصول، مشاور بخش استراتژی و برنامه ریزی به سازمان خود کمک کنید. انجام اصلاحات در محصول و سرویس اصلی شرکت، مشاوره به مدیرعامل در مورد ارائه محصولات جدید، طراحی و توسعه محصول جدید کارهایی است که شما در آنها مفید هستید، آنها را از سازمان دریغ نکنید.

کار را به کاردان بسپارید

یک برنامه نویس موفق لزوما یک مدیر خوب برای یک شرکت کامپیوتری نمی شود، مهارت های مهندسی هم برای مدیریت یک شرکت فنی کفایت نمی کند. باید از مهارت های مخصوص علم مدیریت برای شرکت خود استفاده کنید. در صورتی که توانایی و تجربه کار مدیریتی را در اختیار ندارید از مهارت مدیران باسابقه برای این امر استفاده کنید.

تفاوت های زیادی بین یک کارآفرین موفق و یک مدیرعامل موفق وجود دارد. مهارت های مدیریتی و رهبری که مدیران با گذراندن سالها در این عرصه به دست آورده اند برای موفقیت هر سازمانی لازم و ضروی است. داشتن یک محصول عالی و با کیفیت نمی تواند به تنهایی موفقیت شما را در زمینه کسب و کار تضمن کند، بلکه آشنایی با متدهای بازاریابی و استراتژی بازار، تدوین برنامه کلی برای پیشرفت سازمان، مدیریت و رهبری منابع انسانی و پرسنل سازمان و … عواملی است که بر موفقیت شرکت شما تاثیر فراوانی دارد. شاید شما با تکیه بر توانایی های فنی خود بتوانید از عهده ساخت و طراحی یک محصول و یا سرویس عالی بر بیایید اما بهتر است برای تبدیل یک محصول عالی به یک شرکت موفق از یک مدیر توانمند کمک بخواهید.

خلاصه
تاریخ بازبینی
آیتم های بازبینی
آیا استارتاپ شما به مدیرعامل نیاز دارد؟
امتیاز نویسنده
41star1star1star1stargray

یک دیدگاه ارسال کنید