بیشتر بدانیم

معرفی برترین دانشگاه های ایران

برترین دانشگاه های ایران

دانشکده مدیریت دانشگاه تهران؛ معرفی برترین دانشگاه های ایران

وبسایت معتبر و تخصصی CWUR که به رنکینگ و رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان می پردازد در آخرین رتبه بندی خود برای ۱۰۰۰ دانشگاه برتر جهان دانشگاه های برتر ایران را نیز در این لیست مشخص کرده است. در ادامه با برترین دانشگاه های ایران آشنا می شویم:

۱-دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه نام آشنا و خوشنام صنعتی شریف در جایگاه ۶۹۷ امین دانشگاه برتر جهان و در صدر لیست برترین دانشگاه های ایران قرار دارد. این دانشگاه با کسب نمره ۴۴٫۳۷ از ۱۰۰ نمره صدر لیست برترین دانشگاه های ایران را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه که در سال ۱۳۴۴ تاسیس شد با داشتن برترین اساتید و دانشجویان کشور در حوزه فنی و مهندسی بارها عنوان برترین دانشگاه ایران را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه صنعتی شریف

۲- دانشگاه تهران

دانشگاه تهران در رده دومین دانشگاه برتر ایران و ۷۶۸ امین دانشگاه برتر جهان قرار گرفت. این دانشگاه نیز نمره ۴۴٫۲۸ را از ۱۰۰ نمره کسب کرد. دانشگاه تهران که در سال ۱۳۱۳ تاسیس شد همواره به عنوان یکی از برترین دانشگاه های ایران شناخته شده است.

دانشگاه تهران

دانشگاه تهران

۳- دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشگاه علوم پزشکی تهران که بهترین دانشگاه علوم پزشکی ایران به شمار می رود در رده سومین دانشگاه برتر ایران و ۸۵۴ امین دانشگاه برتر جهان جای گرفته است. نمره این دانشگاه نیز ۴۴٫۱۸ از ۱۰۰ بوده است.

دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشگاه علوم پزشکی تهران

۴-دانشگاه تربیت مدرس

دانشگاه تربیت مدرس به عنوان چهارمین دانشگاه در لیست برترین دانشگاه های ایران شناخته شد و رتبه ۹۱۲ بین برترین دانشگاه های جهان را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در سال ۱۳۶۰ تاسیس شده است و دانشگاه تخصصی تحصیلات تکمیلی است.

دانشگاه تربیت مدرس

دانشگاه تربیت مدرس

۵- دانشگاه اصفهان

دانشگاه اصفهان در جایگاه پنجمین دانشگاه برتر ایران قرار دارد. این دانشگاه با نمره ۴۴٫۱۲ از ۱۰۰ در رده ۹۱۴ بین برترین دانشگاه های جهان جای گرفته است.

دانشگاه اصفهان

دانشگاه اصفهان

۶- دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

این دانشگاه که یکی از معتبرترین دانشگاه های علوم پزشکی در ایران است رتبه ۹۳۱ بین برترین دانشگاه های جهان و رتبه ششم بین برترین دانشگاه های ایران را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

۷-دانشگاه شیراز

دانشگاه شیراز نیز در رده هفتم برترین دانشگاه های ایران قرار دارد و رتبه ۹۵۶ بین برترین دانشگاه های دنیا را در اختیار دارد.

دانشگاه شیراز

دانشگاه شیراز

۸- دانشگاه امیرکبیر

دانشگاه پلی تکنیک تهران یا همان دانشگاه امیرکبیر به عنوان یکی از شناخته شده ترین دانشگاه های صنعتی تهران در رده ۹۵۸ امین دانشگاه برتر جهان و هشتمین دانشگاه برتر ایران قرار دارد.

دانشگاه امیرکبیر

دانشگاه امیرکبیر

گفتنی است در صدر لیست برترین دانشگاه های جهان نیز دانشگاه های هاروارد، استنفورد و MIT جایگاه سه دانشگاه برتر را به خود اختصاص داده اند. برای آشنایی بیشتر با برترین دانشگاه های جهان خواندن این مطلب خالی از لطف نیست.

خلاصه
تاریخ بازبینی
آیتم های بازبینی
معرفی برترین دانشگاه های ایران
امتیاز نویسنده
51star1star1star1star1star

۵ نظر

یک دیدگاه ارسال کنید