دوره MBA

بعد از MBA چکار کنیم

home_job_wanted

بعد از MBA چکار کنیم؟!

مدیران و افرادی که  دوره MBA را می گذرانند در فضای کسب و کار شانس بیشتری نسبت به سایر افراد برای تصدی مشاغل مدیریتی دارند. همانطور که در مطالب قبلی هم آمد، تعداد بسیاری از مدیرعامل های شرکت های مطرح دنیا نظیر: والمارت، اپل، فورد، جنرال الکتریک، جنرال موتورز، AT&T و  … دارای مدرک MBA هستند. شاید اگر آنها مدرک MBA نداشتند در حال حاضر در این جایگاه نبودند.

افرادی که دوره MBA را می گذرانند انتخاب های متعددی برای آینده شغلی خود می توانند داشته باشند، در این مطلب قصد داریم ۵ مورد از بهترین شغل هایی که افراد می توانند پس از گذراندن دوره MBA داشته باشند را معرفی کنیم.

سرمایه گذاری

با توجه به اینکه در دوره MBA مطالعه های موردی (کیس استادی) در مورد تجربیات موفق و ناموفق سرمایه گذاران در فضای تجارت و کسب و کار مطرح می شود و دانش پذیر مهارت های مربوط به ریسک در سرمایه گذاری و راه های کسب درآمد و بازگشت سرمایه را فرامی گیرند یکی از زمینه هایی که این افراد می توانند در آینده انتخاب کنند سرمایه گذاری است. تلفیقی از مهارت های مربوط به بیزنس، مدیریت و مباحث پولی و مالی کلید اصلی برای یک سرمایه گذاری سودآور برای فردی است که دوره MBA را گذرانده است. در واقع این مهارت که سرمایه گذاری در چه زمینه ای و به چه صورت باشد تا حداکثر سودآوری را داشته باشد، یکی از شغل هایی است که فارغ التحصیلان دوره MBA می توانند پس از گذراندن دوره به دنبال آن بروند.

برنامه ریزی مالی

یکی از مسیر های شغلی برای دانش پذیران MBA برنامه ریزی مالی است. با توجه به دروسی نظیر مدیریت مالی و همچنین مهارت های مدیریتی که افراد در این دوره می آموزند، این افراد می توانند در زمینه مالی، بودجه بندی، برنامه ریزی پولی و مالی شرکت ها و سازمان ها فعالیت کنند.

تحلیلگر

یکی از اهداف بنیادین در دوره MBA شناسایی مشکلات مدیریتی سازمان ها و تحلیل آنها و طراحی راه هایی برای از بین بردن این مشکلات است. تحلیلگران با دید سیستمی و جزیی نگر سعی در پیش بینی آینده سازمان و مشکلات احتمالی می کنند و از این طریق می توانند اقدام به طراحی اقدامات پیشگیرانه در مواجهه با این مشکلات کنند. تحلیلگر بازاریابی و تبلیغات نیز شغلی است که در آن ایده پردازی برای راه های نو در تبلیغات برای حداکثر تاثیر در مخاطب مطرح می شود. به هر ترتیب دانش پذیر به کمک مهارت هایی که در دوره MBA فرا می گیرد، می تواند با تحلیل دقیق در فضای پیچیده کسب و کار و رقابت شدید در بازار کنونی موفق عمل کند.

مشاوره

فارغ التحصیلان دوره MBA نظرات و ایده های خود در فضای کسب و کار را می توانند در جهت بهبود کار و توسعه روش های نوین کسب و کار مطرح نمایند از این رو مشاوره یکی از شغل های ایده آل برای این قبیل افراد است. مشاوران علاوه برآنکه از حقوق مناسبی برخوردارند از پرستیژ بالای شغلی نیز بهره مند هستند/

کارآفرینی

عده ای از افراد MBA را برای رویای اینکه در آینده شغلی خود رییس و مدیری نداشته باشند می گذرانند. فارغ التحصیلان MBA با توجه به مهارت هایی که می آموزند و همچنین تجربیات شکست و موفقیت استارتاپ ها و کارآفرینی های مختلفی که در طول دوره فرا می گیرند می توانند کارآفرینان موفقی بشوند.

 

یک دیدگاه ارسال کنید