باید بدانیم

بهترین دوره MBA را بشناسیم

بهترین دوره MBA

داشتن یک شغل بیزینسی مستلزم گذراندن دوره‌های MBA است. اما بهترین دوره‌ MBA دنیا در کدام دانشگاه ارائه شده است؟

در این مقاله خلاصه‌ای از رتبه‌بندی برترین مدارس کسب‌وکار دنیا طبق رنکینگ QS و شهریه آنها ارائه داده‌ایم تا به شما در تصمیم‌گیری در مورد شرکت در این دوره‌ها کمک کنیم.

رتبه‌بندی دوره‌های MBA در سال ۲۰۲۰

در اکثر رتبه‌بندی‌های دوره MBA مدرسه کسب‌وکار هاروارد (HBS) در صدر جدول قرار دارد. هزینه دوره MBA در حال حاضر برای هر سال حدود ۷۳۰۰۰ دلار است.
مشاهیر بسیاری در رشته MBA این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده اند، از جمله این افراد می‌توان به جورج بوش (رئیس جمهور اسبق آمریکا)، شریل سندبرگ (مدیر ارشد اجرایی فیسبوک)، مایکل بلومبرگ (موسس بلومبرگ)، استیو بانون (استراتژیست سابق کاح سفید) و … اشاره کرد.

رتبه دوم بهترین دوره MBA هم مربوط به آمریکا و دانشگاه پنسیلوانیا است که شهریه این دوره حدود ۷۵۰۰۰ دلار در سال و هزینه کل دوره حدود ۱۵۰۰۰۰ دلار است.
رتبه بعدی بهترین دوره‌ MBA متعلق به دانشگاه کسب‌وکار استنفورد است که شهریه آن مانند دانشگاه پنسیلوانیا در مجموع حدود ۱۵۰ هزار دلار است.
دانشگاها INSEAD فرانسه در رتبه بعدی بهترین دوره‌ MBA قرار دارد و شهریه آن بین ۸۵۵۰۰-۱۰۲۰۰۰ یورو متغیر است.

و در نهایت در حال حاضر رتبه پنجم بهترین دوره‌ MBA در جهان، متعلق به CEIBS چین است که شهریه این دوره ۱۸۰۰۰۰ دلار است.

شاید با خود فکر کنید با وضعیت حاضر، شرایط مناسب شرکت در این دوره‌ها را ندارید، اما خبر خوب اینکه دانشگاه تهران، یکی از بهترین دوره‌های MBA ایران را به صورت نیمه‌حضوری و با بهره‌گیری از حضور برترین اساتید کشور در این حوزه برگزار می‌کند و شهریه این دوره تنها ۲۵۰ دلار است. با شرکت در دوره MBA دانشگاه تهران، علاوه بر یادگیری اصول مدیریت و راه‌اندازی کسب‌وکار، می‌توانید کیس استادی های مختلف را مورد بررسی قرار دهید، شبکه حرفه‌ای خود را گسترش دهید و هر آنچه برای یک مدیریت حرفه‌ای نیاز دارید دریافت نمایید.

یک دیدگاه

یک دیدگاه ارسال کنید