کارآفرینی

بیست و پنج ایده کسب و کار داشتن در خانه – بخش سوم

امروزه طبق آمار ده ها هزار نفر به دنبال ایجاد شرایطی هستند تا بتوانند یک کسب و کار داشتن در خانه داشته باشند. زنان خانه دار بسیاری مایلند تا وقت های خالی خود را پر کنند. همچنین تعداد بسیاری از مردم به دنبال این هستند که شغل دوم و سوم برای خود ایجاد کنند. برخی به دنبال افزایش درآمد هستند و بعضی نیز به کار کردن علاقه دارند.

در بخش سوم نیز قصد معرفی این ایده ها را برای کسب و کار داریم. (مطالعه بخش نخستمطالعه بخش دوم)

۱۶- آموزش کار با کامپیوتر

ممکن است به تجربه، آموزش یا مجوز نیاز داشته باشد

امکان توسعه برای این کار وجود دارد

اگر شما فارغ التحصیل کامپیوتر هستید و یا دوره های حرفه ای کار با کامپیوتر را گذرانده اید شما به صورا بالقوه یک آموزش دهنده کامپیوتر به حساب می آیید. می دانید که تمامی افراد بالغ بخشی از کاربران رایانه هستند. در این حال تعداد زیادی از آن ها به هنگام یک ایراد کوچک در سیستم خود نمی توانند به رفع عیب آن بپردازند. نصب یک نرم افزار، کار با نرم افزارهای مختلف مثل photoshop و بسیار دیگری از نرم افزارها از جمله اموری است که شما می توانید نسبت به آموزش آن ها اقدام کرده و یک کسب و کار برای خود داشته باشید.

کسب و کار در خانه

۱۷- خدمات طراحی و گرافیک

ممکن است به تجربه، آموزش یا مجوز نیاز داشته باشد

ممکن است شما یک انسان خوش ذوق، با سلیقه و هنرمند باشید که کار گرافیک را می دانید. رشته تحصیلی شما گرافیک بوده یا دوره های مهارتی در این مورد را دنبال کرده اید.

امروزه تعداد بسیار زیادی سفارشات طراحی گرافیکی برای کسب و کارها وجود دارد. طراحی کارت ویزیت، بروشور، تراکت و … از جمله نیازهای هر روزه کسب و کارهای مختلف است.

شما می توانید با حضور در پلتفرم های کارسپاری پروژه ای یا روش های دیگر به قبول سفارشات بپردازید. شک نکنید که اگر درست قدم بردارید، شما مشتریانی دائمی و جدید بیشتری خواهید داشت.

کسب و کار در خانه

۱۸- ساخت جعبه کادو و وسایل تولد

یکی از کارهای جذاب و نه چندان سخت این است که شما به ساخت جعبه کادو، پاکت های هدیه، عروسک های تزیینی، جاسوییچی و … بپردازید. سایت ها و صفحات مجازی بسیاری در جهان وجود دارد که به آموزش ساخت این وسایل می پردازد. آن ها را با دقت تماشا کرده و کم کم اجرا کنید.

همچنین همانطور که شاید بدانید امروزه تعدادی وسایل خاص ساخته می شود که با اصطلاح وسایل تم تولد شناخته می شوند. ظروف یک بار مصرف با طرح تولد، بادکنک های ساده یا هلیومی و … از جمله وسایل تم تولد به حساب می آیند. یک تحقیق و بررسی ساده در این خصوص انجام دهید و نسبت به ساخت آن ها و فروش اقدام کنید.

کسب و کار در خانه

۱۹- کسب و کار داشتن در خانه با آرایشگری

ممکن است به تجربه، آموزش یا مجوز نیاز داشته باشد

دوره های مختلف آرایشگری را گذرانده و کسب و کار خود را مبتنی بر آن قرار دهید. خدمات آرایشی، مراقبتی، مو، ناخن و … را می توانید به عنوان یک کسب و کار در خانه خود ارائه دهید.

اگر شما ارائه دهنده سرویس با کیفیت باشید می توانید مطمئن باشید که هر روز به تعداد مشتریان شما افزوده می شود.

 

۲۰- شناخت گیاهان داروئی و فروش آن ها

ممکن است به تجربه، آموزش یا مجوز نیاز داشته باشد

می دانید که میزان گرایش مردم به استفاده از گیاهان داروئی روز به روز در حال افزایش است. شما می توانید یک دوره مطالعاتی در مورد گیاهان داروئی و خواص و نحوه مصرف آن ها آغاز کنید. همچنین مراکزی وجود دارد که این موضوع را به صورت دوره های آموزشی ارائه می دهند.

پس از اینکه این آگاهی را کسب نمودید می توانید به خرید آن ها اقدام و بعد از اینکه خود را به دیگران شناساندید به فروش آن ها اقدام کنید.

کسب و کار در خانه

۲۱- کسب و کار داشتن در خانه با ارائه خدمات ماساژ

ممکن است به تجربه، آموزش یا مجوز نیاز داشته باشد

امروزه ماساژ به عنوان یک خدمت لوکس و یک خدمت درمانی و ضروری به حساب می آید. در مورد خواص ماساژ و فواید آن می توانید مطالب بسیاری را در کتب مختلف و وب سایت ها بخوانید. در بعضی کشورها به خصوص شرق آسیا، ماساژ یک بخش جدانشدنی از زندگی است. با مرور زمان تعداد زیادی از هموطنان دوره های ماساژ حرفه ای را در این کشورها گذرانده و کسب درآمد می کنند.

یک بررسی انجام دهید که در چه محلی و با چه هزینه ای می توانید آموزش ماساژ ببینید. شک نکنید که می توانید آن را به عنوان یک کسب و کار پردرآمد در نظر داشته باشید.

 

۲۲- آموزش موسیقی

ممکن است به تجربه، آموزش یا مجوز نیاز داشته باشد

تعداد زیادی ساز مثل گیتار، سنتور، تار و ویولن وجود دارند که علاقمندان به آن ها می خواهند تا مهارت نوازیدن آن ها را فرا گیرند. اگر مهارتی در هر کدام از این سازها دارید، شما می توانید به آموزش موسیقی روی بیاورید. در این صورت مطمئن باشید که همیشه تعدادی شاگرد موسیقی و میزانی درآمد خواهید داشت.

کسب و کار در خانه

۲۳- عکاسی

ممکن است به تجربه، آموزش یا مجوز نیاز داشته باشد

اگر با حرفه عکاسی آشنا هستید می توانید یک بخشی از خانه خود را به عنوان فضای عکاسی آتلیه ای بسازید و از این راه کسب درآمد کنید. خانواده های زیادی هستند که مایلند در سنین و حالات مختلف کودکانشان از آن ها عکس حرفه ای داشته باشند. این بازار را شناسایی کرده و برای آن قدم بردارید.

۲۴- کسب و کار داشتن در خانه با پخت کیک و دسر

امکان توسعه برای این کار وجود دارد

ممکن است به تجربه، آموزش یا مجوز نیاز داشته باشد

مجموع وسایل پخت کیک و دسر را شاید بتوان با هزینه ای اندک تهیه نمود. همچنین دستور پخت کیک ها و دسرهای مختلف در دسترس هست که می توانید به راحتی آن ها را فرا گیرید.

کافی شاپ ها، هتل ها و … به صورت بالقوه خریدار کیک و دسرهای خوشمزه و خانگی شما هستند. نمونه های کیک و دسر خود را برای بازاریابی نزد آن ها برده و آن ها را مجاب کنید که محصولات شما را خریداری کنند.

کسب و کار در خانه

۲۵- کسب و کار داشتن در خانه با آماده سازی مواد غذایی

محصولات غذایی وجود دارند که نوع خانگی آن ها فوق العاده اند. مثلاً شما می دانید که لذت خوردن ترشی خانگی با انواع دیگر آن تا چه میزان فرق دارد. یک لیست از محصولاتی که می توانید تهیه کنید آماده نمایید. شک نکنید که بخش زیادی از محصولا شما در ابتدا توسط آشنایان و همسایگانتان خریداری خواهد شد.

 

مطالب فوق را برای عزیزان خود شرح داده و برای شروع هر کدام از آن ها امکان سنجی کنید. ایده های دیگر خود را برای ما ارسال کنید.

 

منبع: www.entrepreneur.com

افزودن نظر

یک دیدگاه ارسال کنید