بیشتر بدانیم

بیل گیتس معتقد است این تکنولوژی‌ها جهان را دگرگون خواهد کرد

دانشکده مدیریت دانشگاه تهران – بیل گیتس بسیاری از ثروت خود را کنار گذاشته و از آن چشم پوشی کرده است. سالهاست که بیل گیتس در تلاش است تا جهان را به یک مکان سالم تر و بهتر تبدیل کند. به تازگی مجله فناوری MIT از بنیاد گیتس و شرکت مایکروسافت اختراعات و فناوری‌هایی را معرفی کرده است که تغییرات واقعی را در جهان ایجاد خواهد کرد.

برخی از پیشرفت‌هایی که از سمت بیل گیتس و مایکروسافت در حال توسعه است شامل پروژه هایی مثل Dactyl است که مهارت‌های حرکتی روبات را شامل می‌شود. به عنوان مثال چگونگی جابجایی یک بلوک در دستان روبات را میتوان به روبات آموزش داد.

در حال حاضر بیشتر پروژه هایی که توسط گیتس در حال پیگیری است، با تمرکز بر سلامتی، محیط زیست و انسان دوستی است.

بعضی از این موارد شامل توالت های سبز می‌شوند که به این شکل هستند که پس از استفاده از آنها همه ضایعات نابود می‌شوند. یا مثلاً یکی از پروژه ها گوشت‌های گیاهی، واکسن های ضد سرطانی است. همچنین آنها کپسولی ساخته اند که به عنوان یک میکروسکوپ کوچک وارد روده شده و به پزشکان امکان بررسی و تشخیص می‌دهد.

در حقیقت بیل گیتس فناوری و تکنولوژی‌هایی را به اشتراک گذاشته است که چیزی حدود ۲۰ سال انسان را به جلو خواهد برد.

بیل گیتس می‌گوید: من امیدوارم فناوری هایی را ببینم که بطورکلی بر پایه سلامت قرار داشته باشند. من فکر میکنم ذهن های درخشان آینده به سوالات متافیزیکی بیشتر متمرکز باشد. چگونه مردم را خوشحال کنیم؟ چگونه ارتباطات معنی دار برقرار کیم؟

گیتس نوشته است: چگونه زندگی را برای همه فراهم کنیم؟ من دوست دارم تا ۲۰۳۹ برای این سوال پاسخ هایی یافت شود.

 

افزودن نظر

یک دیدگاه ارسال کنید