اقتصاد و سرمایه گذاری بیشتر بدانیم

رویای ثروت با بازاریابی شبکه ای ؛ واقعیت یا سراب؟

بازاریابی شبکه ای

یکی از مدلهای بازاریابی و تجارت که از سال ۱۳۹۰ وارد ایران نیز شد و حتی جنبه قانونی پیدا کرد، بازاریابی چند سطحی یا شبکه ای بود. مدل فروش بازاریابی شبکه ای که شباهت هایی به مدل های شرکت های هرمی داشت مورد بحث و مناقشات فراوانی بود و عده ای نیز با هدف کسب درآمد فراوان به این کسب و کار وارد شدند اما بازاریابی شبکه ای چیست؟ چگونه کسب درآمد می کند و مسائل قانونی و شرعی پیرامون آن به چه صورت است؟ برای یافتن پاسخ سوالات بالا در ادامه با ما همراه باشید

بازاریابی شبکه ای چیست؟

بازاریابی چندسطحی (Multi Level Marketing)  یک استراتژی بازاریابی فروش مستقیم است که در آن بازاریاب علاوه بر پادادشی که بابت فروش مستقیم محصول دریافت می کند بابت فروش افرادی که توسط او استخدام شده اند نیز درآمد کسب می کند. افرادی که توسط بازاریاب استخدام شده اند “زیر مجموعه” او نامیده می شوند و شخص بازاریاب بابت فروشی که زیرمجموعه های او داشته اند نیز پاداش دریافت می کند. این زیرمجموعه ها می توانند تا چندسطح نیز ادامه داشته باشند. فرد بازاریاب با داشتن زیرمجموعه های بیشتر می تواند سود بیشتری کسب کند.

بازاریابی شبکه ای چگونه کار می کند؟

در این مدل از فروش، بازاریاب علاوه بر این که مستقیما محصول خود را با استفاده از نمونه کالاها به مشتری نهایی می فروشد باید دیگر مشتریان را تشویق کند تا به مجموعه فروشندگان شرکت بپیوندند. اساس کار بازاریابی شبکه ای فروش محصول توسط مشتریان راضی از محصول است. بنیاد بازاریابی شبکه ای بر رضایت مشتری از محصول و تبلیغ دهانی و شفاهی محصول توسط مشتریان است. از همین رو محصولاتی که در بازاریابی شبکه ای به فروش می رسند باید کیفیت بالایی داشته باشند.

اگر یک شرکت در بازاریابی شبکه ای موفق باشد به صورت نظری می تواند با استفاده از رضایت مشتریان، فروش بسیار بالایی را تجربه کند.

عضوگیری و تصاعد

در شرکت های بازاریابی شبکه ای هر بازاریاب اگر به دنبال درآمد بالا است باید فروشندگان دیگری را تحت عنوان زیرمجموعه به شبکه خود اضافه کند. در حالت نظری هر بازاریاب اگر دو نفر را به عنوان زیرمجموعه اضافه کند و هر کدام از زیر مجموعه های او نیز دو نفر را اضافه کنند او ۴ نفر زیرشاخه رده دوم دارد. حالا اگر همین روند ادامه یابد او ۸ نفر زیرشاخه رده سوم و ۱۶ نفر زیرشاخه رده چهارم دارد. اگر زیرشاخه ها کماکان به عضوگیری ادامه دهند این مجموعه به صورت تصاعدی رشد می کند و اعضای زیادی به این مجموعه اضافه می شوند.

Network

تفاوت با شرکت های هرمی

تجارت هرمی که در اغلب کشورهای جهان غیرقانونی اعلام شده است بدین صورت کار می کند که اعضا متعهد می شوند علاوه بر سرمایه گذاری در شرکت اعضای جدیدی را به عضویت در شرکت برسانند که آنها نیز سرمایه گذاری کنند. درشرکتهای هرمی چیزی خریده یا فروخته نمی شود و  تنها اعضا به دنبال جذب عضوهای جدید هستند. حال آنکه در شرکتهای بازاریابی شبکه ای هر بازاریاب در اولویت اول باید محصول خود را بفروشد و در اولویت بعدی به جذب بازاریاب های جدید اقدام کند.

تفاوت بازاریابی شبکه ای با بازاریابی کلاسیک

یکی از مشکلاتی که بازاریابی سنتی با آن دست به گریبان است مسئله عدم توجه مردم به تبلیغات و محصول جدید است. از هر ده محصول جدیدی که به بازار معرفی می شود فقط یکی به سودآوری می رسد. عموم افراد به تبلیغات محیطی  و پیرامونی اطراف خود توجهی ندارند و اکثر مردم نیز خرید خود را بر اساس توصیه های دوستان و آشنایانی که از آن محصول راضی بوده اند انجام می دهند. بازاریابی شبکه ای قصد دارد با بهره برداری حداکثری از بازاریابی دهانی، بدون استفاده از تبلیغات گسترده محصولات شرکت را به فروش برساند.

روی دیگر سکه

آنچه در بالا گفته شد اصلی ترین عامل موفقیت و توجه به بازاریابی شبکه ای از طرف شرکت ها بود. این ایده که مشتریان محصول شما خودشان به فروش محصول اقدام کنند و شما مجبور نباشید محصولات را با تبلیغات گسترده به فروش برسانید و ریسک بالایی را برای عدم موفقیت محصول جدید تجربه کنید باعث جذابیت بازاریابی شبکه ای شده است اما سکه بازاریابی شبکه تنها یک رو ندارد!

مسئله اشباع و سهم بازار

در بالا ذکر شد که با در نظر گرفتن مسئله تصاعد و رشد نمایی تعداد زیرشاخه های هر نفر می توان به سرعت تعداد زیادی مشتری و در واقع تعداد زیادی فروشنده جذب کرد اما در جهان واقعی این امر ممکن است؟ اگر تعداد زیرشاخه های هر نفر را ۴ نفر در نظر بگیریم و نفر اول ده لایه زیرشاخه داشته باشد رقم باور نکردنی یک میلیون و  نفر می رسیم. آیا یک شرکت بازاریابی با حوزه محدود کاری و محصولات تخصصی می تواند یک میلیون بازاریاب داشته باشد؟ مسئله ای که در این مورد شرکت با آن روبه رو میشود مسئله اشباع بازار است. پس از مدتی بازاریاب های جدید که قصد دارند زیرشاخه بگیرند با افرادی روبه رو می شوند که یا قبلا عضو شده اند یا قبلا به آنها پیشنهاد داده شده و مورد توجه آنها قرار نگرفته. در این زمان جذب عضو جدید و فروشنده اضافی برای اعضای جدید ممکن نیست و مجموعه با اشباع و رکود مواجه می شود.

در اکثر شرکت های بازاریابی برای اینکه افراد به عضویت ترغیب شوند به آنها گفته می شود که برای فروش محصول مشکلی نخواهند داشت و اکثر مردم راغب به خرید محصول شما هستند. این جمله در ظاهر مشکلی ندارد اما وقتی در نظر بگیرید با افزایش شمار فروشندگان، عرضه کنندگان زیادی قصد عرضه محصول را دارند دیگر کشش بازار به پایان می رسد و رغبتی برای خرید این محصولات وجود نخواهد داشت.

قانون پایه ای عرضه و تقاضا در اقتصاد بیان می کند که با افزایش عرضه تقاضا کاهش می یابد، حال در این مدل با افزایش تعداد فروشندگان عرضه محصول زیادی می شود اما به این نکته اساسی در بازار توجه نشده است که هیچ محصولی نمی تواند تمام سهم بازار را به دست آورد. یک محصول هر چقدر هم که با کیفیت، پیشرفته و خلاقانه باشد باز هم سهم محدودی از بازار را می تواند دردست بگیرد. با در نظر گرفتن این نکته ساده و  توجه به اصل عرضه و تقاضا واضح است که بازار پس از مدتی به تعداد فراوان فروشندگان پاسخ مثبت نمی دهد و سرانجام جلوی رشد نمایی این هرم را می گیرد. اما وقتی رشد هرم متوقف شود چه اتفاقی رخ می دهد؟

وقتی هرم فرو می ریزد…

وقتی هرم به حداکثر رشد خود برسد و تعداد بازاریاب ها از حد کشش بازار عبور کند تعداد زیادی بازاریاب تازه کار که قصد کسب درآمد دارند نمی توانند فروش خوبی داشته باشند، اما سرشاخه ها که از سهم فروش تعداد افراد زیادی از زیرشاخه های خود بهره می برند آسیبی نمی بینند. بدین ترتیب پس از مدتی سود زیادی عاید عامه فروشندگان نمی شود اما سرشاخه ها که تعداد آنها زیاد نیست سودهای کلانی می برند.

ثروت بالا با بازاریابی شبکه ای؛ سراب یا واقعیت؟

معرف های بازاریابی شبکه ای برای جذب افراد جدید به عنوان فروشنده علاوه بر استفاده از تکنیک های کلامی و انگیزشی با وعده درآمدهای بالا به جذب فروشنده اقدام می کنند. آنها با مثال زدن درآمد های چشمگیر سرشاخه ها و بازاریاب های موفق سعی در جذب شما خواهند داشت اما آیا همه بازاریاب های شبکه ای به درآمدهای میلیونی دست می یابند؟ بیایید باهم به آمارهای جهانی نگاهی بیاندازیم:

 • تنها ۱۰ درصد فروشندگان شرکت Amway’s (از قدیمی ترین و بزرگترین شرکت های مبتنی بر بازاریابی شبکه ای در آمریکا و جهان) در انگلستان موفق شده اند درآمدی کسب کنند.
 • از ۳۳۰۰۰ فروشنده مورد بررسی از شرکت Amway’s تنها ۹۰ نفر موفق به کسب درآمد در حد متوسط جامعه شده بودند؛ که نشان دهنده ۹۹٫۷ درصد عدم موفقیت است.
 • در سال ۲۰۰۷ تنها ۱ درصد از فروشندگان شرکت Mona Vie’s موفق به دربافت سود شده بودند.
 • در سال ۹۸ درآمد سالانه ۹۰ درصد از بازاریاب ها در امریکا از ۵۰۰۰ دلاردر سال کمتر بود که با درآمد حداقلی برای زندگی تفاوت فاحشی دارد.
 • در سال ۲۰۱۰ درآمد ۸۴ درصد از فروشندگان شبکه Fortune در آمریکا از ۶۰۰۰ دلار در سال کمتر بود و ۳۰ درصد کل فروشندگان هیچ درآمدی نداشتند.
 • تنها ۰٫۱۴ درصد از میان ۲٫۷ میلیون فروشنده شرکت Herbalife (از شرکت های بزرگ مبتنی بر بازاریابی شبکه ای آمریکایی) توانسته اند درآمد بالای ۲۰ هزار دلار در سال داشته باشند (این درآمد در آمریکا به مراتب از خط فقر کمتر است!) و ۹۳ درصد از فروشندگان هیچ سودی از محل فروش دریافت نکرده اند.

(آمار ها از سایت Wikipedia  و Economist نقل شده اند)

dream-money-e1428401332456

آمارهای بالا گرچه حکم به عدم موفقیت قطعی همه بازاریاب ها نمی دهند اما نشان می دهند که نمی توان برای همه بازاریاب های شرکت درآمدهای هنگفت ماهیانه را متصور بود. در شرکت های بازاریابی گرچه سران شبکه و اعضای با سابقه که تعداد زیادی زیر مجموعه دارند درآمدهای عالی دارند اما درآمدهای فوق العاده با کار راحت برای همه اعضا به ویژه اعضایی که دیر به شبکه پیوسته اند، چندان منطقی به نظر نمی رسد.

مسائل قانونی

از سال ۱۳۹۰ در ایران شرکت های بازاریابی شبکه ای با مجوز رسمی وزارت صنعت شروع به کار کرده اند، هم اکنون نیز ۱۱ شرکت با مجوز در این زمینه کار می کنند.

فعالیت های هرمی در اکثر کشورهای جهان غیر قانونی تلقی می شود ولی به واسطه تفاوت شرکت های بازاریابی شبکه ای با هرمی این فعالیت در برخی کشورها قانونی است. اما با این حال بازاریابی شبکه ای همواره محل انتقاد مراجع قانونی و اقتصادی بوده است.

در سال ۱۹۹۸ فعالیت بازاریابی شبکه ای در خاک چین ممنوع شد. در ایالات متحده نیز سازمان تجارت فدرال FTC همواره با شک و بدبینی به شرکت های بازاریابی شبکه ای نگریسته است: “برنامه های شبکه ای که برای جذب فروشنده های جدید به شما پورسانت پرداخت می کنند غیر قانونی و هرمی هستند: چرا شرکت های هرمی خطرناک هستند: زیرا این برنامه ناگزیر وقتی شخص جدیدی برای استخدام نباشد فرو می پاشد و وقتی برنامه فرو بریزد غیر از افراد بالایی هرم دیگران دست خالی باقی می مانند”

FTC در جایی دیگر بیان می کند که “تمام برنامه های بازاریابی شبکه ای قانونی نیستند، برخی تنها سرپوشی بر برنامه های هرمی هستند، در کل بهتر است در برنامه ای که حقوق شما به جای فروش خودتان به تعداد زیرمجموعه های شما بستگی دارد وارد نشوید”

حکم شرعی بازاریابی شبکه ای

طبق نظر اتفاق علمای شیعه انجام بازاریابی و فروش و گرفتن پورسانت اشکالی ندارد اما اخذ پورسانت بابت فروشیکه زیرمجموعه ها و زیرشاخه های شما انجام داده اند اشکال دارد. به بیان دیگر تنها بخشی از سود که بابت فروش کالا توسط خود شما دریافت می شود حلال است و باقی سود (ناشی از فروش توسط زیرمجموعه شما) محل اشکال است.

نمونه فتوای مراجع عظام تقلید (حفظهم الله) نیز به ترتیب زیر است:

آیت الله مکارم شیرازی: تنها در صورتی که بازاریابی به صورت شبکه ای و زیر مجموعه ای نباشد و سود حاصله فقط به بازاریاب اول تعلق گیرد اشکالی ندارد و غیر آن اشکال دارد.

مقام معظم رهبری: اینگونه معامله وجه شرعی ندارد.

آیت الله سیستانی: اگر به صورت زنجیره ای و هرمی ادامه یابد محل اشکال است.

بنا به فتوای جمهور فقهای شیعه کسب درآمد از محل فروشی که زیرمجموعه ها و بازاریاب های دیگر انجام می دهند شرعا جایز نیست و مصداق “اکل مال به باطل” است.

چند انتقاد اساسی

زورق به گل نشسته بازاریابی شبکه ای در سالهای طولانی راهی به دریای آرامش نیافته است

نظام اقتصادی جهان بر اساس قانون ساده اما کارآمد عرضه و تقاضا کار می کند. “دست پنهان آدام اسمیت” همواره به تعدیل بازار می پردازد و مانع سقوط یکباره بازار می شود. با بالا رفتن عرضه، تقاضا و قیمت کم می شود و این نظام تعادل را همواره در بازار حفظ کرده است اما نظام بازاریابی شبکه ای در این زمینه مشکلاتی اساسی دارد.

شاید شنیده باشید که این روش یک روش نوین بازاریابی است اما این جمله اصلا صحت ندارد. اولین روش های بازاریابی شبکه ای در سال ۱۹۳۹ توسط Amway’s  امتحان شدند. گرچه بازاریاب های شبکه ای مدام از ناکارآمدی روش بازاریابی کلاسیک و سقوط قریب الوقوع آن حرف می زنند و ادعا می کنند روش بازاریابی شبکه ای به زودی به روش بازاریابی غالب جهان تبدیل خواهد شد اما زورق به گل نشسته بازاریابی شبکه ای در سالهای طولانی راهی به دریای آرامش نیافته است. با گذشت سالها هنوز بزرگترین شرکت های این عرصه از جمله شرکت کذایی Amway’s نتوانسته جایگاهی بزرگتر از صدمین خرده فروش جهان را به دست آورد.

ذات بازاریابی شبکه ای باعث می شود این ماشین زیر وزن خودش له شود. اما چگونه؟ بازاریابی شبکه ای با وعده موفقیت و داشتن زیرمجموعه های پرتعداد برای هر توزیع کننده اقدام به کار می کند. فرض کنید همه چیز خوب پیش رود و فروشنده ها روز به روز بیشتر شوند. وقتی تعداد فروشنده ها به واسطه افزایش نمایی و تصاعدی به حالت نهایی خود برسد دیگر بازاریابی برای استخدام موجود نخواهد بود. حال شرکت با انبوهی از فروشندگان رو به رو است که قصد دارند محصولات را به خریدران عرضه کنند اما کدام خریدار؟ خود خریداران تبدیل به فروشنده شده اند. دیگر در سمت خریدار کسی نمانده و همه قصد فروش دارند. در این حالت حجم عظیم عرضه و میل بالای فروشندگان به عرضه کالا و اشباع بازار باعث ضرر گسترده توزیع کنندگان رده پایین می شود.

در شرکت های اصلاحا سنتی (اصلاح مورد استفاده بازاریاب های شبکه ای برای شرکت های غیر شبکه ای) یک نظام منظقی برای کنترل عرضه و تقاضا وجود دارد. شرکت به کانال های فروش خود دسترسی دارد و می تواند برای تنظیم عرضه و پاسخ به تقاضا آنها را کنترل کند اما در نظام بازاریابی شبکه ای انبوهی از فروشندگان با انگیزه کسب درآمدهای هنگفت و با اشتیاق فراوان بدون هیچ گونه تنظیم و برنامه ای قصد فروش دارند. چه کسی آنها را مدیریت می کند؟ چه کسی می تواند آنها را کنترل کند؟ تنها یک عامل باعث کنترل آنها می شود: سقوط ماشین بازاریابی شبکه ای به واسطه اشباع بازار همه چیز را کنترل می کند اما بهای این کنترل نابودی برنامه است. شما وقتی از بازاریابی شبکه ای برای شرکت خود استفاده کنید سوار بر یک موج شده اید که گرچه می تواند شما را به سرعت به مقصد برساند اما امکان کنترل کمی روی برنامه خود دارید.

ماشین بازاریابی شبکه ای بدون ترمز حرکت می کند؛ تنها راه کنترل آن برخورد به دیوار است!!

۱,۰۷۳ نظر

 • سلام به دوستان.
  من حدود هشت ماه از وقت عزیزم رو تو یکی از این شرکتهای بی در و پیکر بودم و قسم میخورم که اکثر مطالب گفته شده توسط لیدرها اشتباهه..اکثر افرادی که توی بازاریابی شبکه ای کار میکنند به دنبال درآمد سریع هستند ,درآمدی که قراره از فروش محصولات گران و گاها بی کیفیت و با استفاده از دروغ و فریبکاری که اصطلاحا به اون اطلاعات محصولی میگن به دوست و آشنا فروخته شه و از اعتماد آشنایان و دوستان سو استفاده شه تازه اگه بشه این جنس ها رو فروخت چون حداقل نصف افراد شاغل در این کار و حتی لیدرها که خودم هم با چشم دیدم خونشون رو تبدیل کردن به انبار جنس های گران و قادر به فروش نیستند..در صورتی که این اطلاعات محصولی اکثرا دروغه و اگر هم راست باشه قیمت از کیفیت بالاتره.به همه شدیدا توصیه میکنم که فریب این شرکت های بازاریابی رو نخورید.اجازه بدین چند نمونه از فریبکاری ها روبگم و تصمیم گیری نهایی با خودتون..
  ۱٫متاسفانه در جلسات ترینینگ یا آموزش به دلیل نداشتن سی دی ها و مطالب و آموزش های جدید از مطالب و سی دی هایی بسیار تکراری استفاده میشه و اگر کارآموز اعتراض کنه با گفتن مضخرفاتی همچون فنجونت پر شده یا اینکه هر مطلبی با تکرار زیاد تو ضمیر نا خودآگاهت فرو میره اونو راضی میکنند در صورتی که مسیر یادگیری باید همیشه با مطالب جدید همراه باشه . ۲ .این بالاسریا (لیدرها)تبدیل به بت شدن که باید بی چون وچرا راه اونا رو چه درست و چه غلط باشه رفت .۳٫حداقل نصف این شرکت ها قادر نیستند محصولو به موقع به دست خریدار برسونن که این خودش باعث از بین رفتن قدرت فروش و بی اعتمادی خریداران میشه ۴ .بارها و بارها و بارها من دیدم که خیلی از مشاغل جامعه رو به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در نظر کار آموزان بدر نخور جلوه میدن که میتونه یواش یواش باعث بی هویت و بی ارزش شدن مشاغل و حتی افراد دیگه شه و انگیزه و تمایل افراد رو برای مشاغل سالم از بین می برد که عواقب خطرناکی در پی داره .۵٫دروغ های بزرگی مثل اصل تکثیر و همانند سازی.مثلا میگن هر چی الان خرید کنین فردی رو که در آینده به عنوان زیر مجموعه در گروهت قرار میگیره همون مقدار خرید میکنه چون بازاریابی شبکه ای روح داره یا اینکه هر فکر یا کاری حتی تو خلوت خودت هم انجام بدی زیر مجموعت هم انجام میده و به این وسیلست که متاسفانه مغز خیلی از افراد رو شستشو دادن. که حتی به معایب این در اصطلاح شغل هم فکر نکنند و با تعصب جاهلانه پولشون رو بریزن بیرون تا مثلا تکثیر شه ۶ .لیدرها میگن برای فروش بعضی محصولات باید حس نیاز رو تو مشتری به وجو بیاوریم.(ترویج اسراف و تجمل گرایی) ۷٫ ازبین بردن واقعیات و واقع بینی افراد و آمیختن مطالب درست و غلط با هم و گرفتن یک نتیجه غلط از دو مفدمه صحیح یا نیمه صحیح که در منطق بهش مغلطه و فریبکاری میگن.مثلا با گفتن یه سخن از امامان یا بزرگان تاریخ و تعمیم ماهرانه و غلط این سخن به اهداف خودشون ذهن افراد که اکثرا هم مثل من جوون هستند منحرف میکنند. ۸٫ لیدرها میگن اگه میخواین تو این شغل موفق شین باید شغل و کارای دیگرتون رو کنار بگذارین و علنا دارن بعضیا رو بدبخت میکنن و از مسیر واقعی زندگی بیرون میکشن کالای گران و سو استفاده و بسیاری از ضعف های دیگه که وقت گفتنش نیست..در کل انحرافات و ضعف هایی که دراین شرکت ها وجود داره زیاده که همشون در زیر یک ظاهر شیک و منصف پوشانده شده.
  حیف از عمر و وقت گرانبها.حیف…جوونا به خودتون بیاین و با عقل و حس واقعی خودتون تحقیق کامل انجام بدین وتصمیم بگیرین و عمرتونو تلف نکنین.قضاوت وتحقیق با خودتون.

   • نیلوفر جان ما هم نمیگیم بد هست .میگیم از نظر عقلی جور در نمیاد.وقتی من میتونم هر وقت احساس نیاز کنم و نیازم رو با تخفیف در بعضی فروشگاههای معتبر زیر قیمت بازار و با کیفیت تهیه کنم چرا باید برم یکسری جنس رو بدون نیاز فقط برای کسب رد آمد بخرم که مشتری اول و آخرش خودمم تازه به قیمت بالا.در ضمن بازاریابی شبکه ای ادعا میکنه که واسطه حذف و قیمت پایین میاد ولی عملا بر خلاف ادعاشون کیفیت پایین و حتی تقلبی با قیمت بالا عرضه میشه.تازه اگرم نفروشم که ۱۰۰در۱۰۰ اعضا فروشنده نیستن و مصرف کننده هستن خونمون میشه انبار کالاهای یه شرکت و بدون نیاز من. و ….

    • بازاریابی شبکه ای راهکاری از فروش در کنار فروش سنتی هستش. یک مبحثی شما یه نگاه به پروسه فروش مستقیم بکنی متوجه این قضیه میشی.محصول از تولیدکننده میاد تقلبی؟؟
     و یک پروسه دیگه اینکه تو قوانین بازاریابی شبکه ای زده پیش انباشته سازی محصول غیرقانونی هستش شما نیازی نیست حداکثر جز خرید محصول مصرفی که شاید ۵۰ در ماه باشه بیشتر بگیری که انباردار بشی.

     • اما الان بالاسری ها با تکنیک های روانی مجبورت میکنن خرید بالا بزنی و بفروشی، بنظر من اگه خرید در حد مصرف خودت باشه خوبه، بازاریتبی شبکه ای شغل نیست فقط شغل دومه. تو کشور ما که نظارتی ب هیچی نیست. اینم مثل اونا…..

     • من رفتم داخل یکی غز این شرکت ها ۶ میلیون ۶۰۰ تومان خرید زدم ‌اخرشم هیچی به هیچی من ۱۶ سالم خیلی راحت گرفتم کار اون اولش کسی که اومد پرزنتم کنه گفت پول خریدت اندازه یه بسته ادامس شیک هم نمیشه من از ۹۹/۱/۱ شروع به کار کردم تا الان هیچی به هیچی ۶ خورده ای به فنا دادم دوستان اگه میشه یه شغل خوب با سرمایه کم معرفی کنید به من خیلی خیلی ممنون میشم یکی کمک یا راهنمایی کنه⁦🙏🏼⁩

    • سلام اقای احمد رضا،،،، شما برو همون محصول از فروشگاه بخر با کیفیت بالا و قیمت پایین و در مورد چیزی که اطلاع نداری ازش هم نظر نده،،،، شما بیای یا نیای ،کار بکنی یا نکنی جمعیت عضو های بازاریاب های شبکه ای رو به افزایش است و در حال حاضر چیزی حدود یک میلیون و پانصد هزار نفر در حال کار هستند

     • آمارتو از چه منبعی میگی؟لطفا مغالطه نکنید.
      فریب خوردن ساده است اما باور کردن سخت.
      چیزی که همه میدونن و کاملا بدیهی است (میتوانید برید یکی از سایت های بازاریبی شبکه ای و برندی سعی کنید پیدا کنید)اینکه محصولات بازاریابی شبکه بیش از ۷۰درصدشان هیچ برندی ندارن و به هیچ گونه ای نمیشه از سطح کیفی آنها اطلاع پیدا کرد(البته تعریف و تمجید بازاریابها رو در نظر نگرفتم که همهشون استفاده کردن وراضی هستن:)،مساله دومی که گاها در نظر نگرفتیم اینست که یک بازار یاب شبکه ای با زیر مجموعه سه نفر در سطح ده باید ۵۹۰۴۹ نفر زیر مجموعه داشته باشه که در سطح یازده میشه۱۷۷۱۴۷ نفر، اگر ده تا بازار یاب تو این سطح وجود داشته باشن تعداد بازار یاب ها میشود۱۷۷۱۴۷۰،که استان بزرگی مثل البرز با کودک و نوجوان و پیر و … حدود ۱۵۰۰۰۰۰ نفر جمعیت داره. که یعنی باید تولید مثلو حدود ۲۷۰ هزار نفر بیشتر کنن که ده نفر ثروت مند بشن.البته با این فرض که نوزاد تازه به دنیا اومده هم جزو کسب کار بازاریابی شبکه ای بشه.دوستان عزیز بازار یابی شبکه ای ۵ سال هست که توی ایران اجازه کسب کار رو داره و هیچ جای پیشرفتی برای بازار یاب های جدید وجود ندارند.

     • اولا ۸۰۰۰۰۰ نفره دوما اگه یه نگاه کلی بندازی متوجه میشی که هر کدوم از ۱۰ شرکتی که دارن کار میکنن فقط و فقط خودشون رو قبول دارن و بقیه رو شبه نتورک میدونن اگه واقعا کارشون درسته لزومی نداره بخوان همدیگرو خراب کنن متاسفانه این شرکت با استفاده از تکنیک هایی از جمله قانون های جذب و کائنات و دیگر بحث های فلسفی دارن مغز جوون هارو شستوشو میدن پر صورتی که اگه این اطلاعات رو قبل از ورود به نتورک داشته باشی میبینی که اینها در همه ی کار ها استفاده میشه پس لزومی نداره فردی که عاشق کارشه و میتونه موفق بشه بیاد کاری رو که دوست نداره و فقط به خاطر پولی که شرکت هیچ گونه تضمینی براش نداره انجام بده.لطفا دنبال کاری برید که مطمئنید نتیجه مثبت و حلال داره

     • اقا وحید من در شرکت بیز عضو هستم فکر کنم ۶۰۰ هزار عضو (اخرین کد کاربری)داشته باشه ولی تنها ماه پیش ۵۶ هزار نفر فعال داشتند که منتن ماهیانه زدن

     • ولی تازگیها به من گفته شده ۸۰۰هزارنفر،که میگن در ایران هنوز یک درصد مردم هم وارد این کار نشدن،و میگن طبق قانون ۱۹۹۰ هرچه زودتر وارد این کار بشید به نفعتونه!!!

     • قبل هرچیز یه مطالعه لازمه اصل اعتماد ؛صداقت ببینم کدوم بالاسری یا لیدر راستشو بهت گفته اول ک رفتم گفت فقط ادم بیاری حله اسممو ک نوشتن گفت باید ۱تومنی خرید کنی بعد هر ماه خرید کنی و از سود های کلان میگفتن من خودم دانشجو حسابداریم از حاشیه سوذی حرف میزدن ک اصلا نمیدوتستن چیه یه حساب سر انگشتی بکن اگه ۱٫۵ملییون ادم داشته باشه و ب هر کدم ۲تومن بده که این رقم از نظر شما بعد ۸ماه حذاقلشه چقدر پول میشه مگه تو کل ایران چقدر کالای این شرکتها مصرف میشه دوم مگه چقدر سود میکنه که باید به۱٫۵میلیون نفر۲ملییون پول بده دوست عزیز با توجه به سطح اشتغال زای کشور این رواج پیذا کرده اگه از لحاظ اقتصادی کشور یه تکون بخر این شرکت ها درشون بسته میشه ومن الله توفیق

     • من نمیدونم‌ اینا از چی اینکار خبر دارن میان حرف میزنن . کار سختیه سه نفرو بیاری بهشون اموزش بدی اونام برم سه نفره دیگه بیارن ؟ بخوای نخوای نتورک خاورمیانه داره توسط ایران گرفته میشه عینه یه ویروس همون قانون ۱۹۹۰ که دیگه نگم . راه روشنه این مسیر روشنه تهه تهش همه چی معلومه . موفقیت واسه همست . میخوام بدترین نوع تصاعد رو باز کنم . اگه یه فرد تنبل سال اول ضعیف کار کنه و ده نفر رو بیاره . همین ده نفر باز هم‌ سال دوم ضعیف کنن فقط ده نفر بیارن میشن صد نفر با ده نفر اولی صدو ده نفر . ( اگه هر کدوم فقط پنجاه هزار تمن خرید بزنن) صدو ده نفر که پنجاه هزار خرید بزنن میشه پنج‌میلیون و پانصد هزار تمن ( من شرکت بادرانم تو شش تا پلن چهل درصد سود میده حالا بگیم چهل درصد نه فقط ده درصد ) که پنج میلیون و پانصد هزار تمن ، ده درصدش میشه پانصدو پنجاه هزار تمن . پس پورسانت در سال دوم این عدد میشه .
      حالا سال سوم‌ همین صدو ده نفر برن هر کدوم ده نفر رو بیاری توی یه سااااال میشن هزارو صدو ده نفر!!!!!! هر کدوم پنجاه تمن خرید بزنن میشه پنجاه و پنج میلیون تمن که پورسانت شما میشه پنج میلیون و پانصد ( با احتساب فقط ده درصد . سال چهارم میشین یازده هزارو صدو ده نفر با پورسانت پنجاه و پنج‌میلیون و پانصد هزاااااار تمن .
      دیگه با تصاعد شوخی دارین ؟! هشتمین‌ شگفتی دنیاست . الا هایپر مارکت های بادران داره یکی یکی افتتحاح میشه یعنی عین بمب میترکه بین همه جا میوفته . زمین فوتباله صدو شصت هزاار نفری اوکی شه تا سه سال دیگه همه دنیا ایرانو با اسم ورزشگاه بادران میشناسن . نتورک هنوز تو ایران شروع نشده تازه سال بعد نتورک ایران شروع میشه

     • سلام آقا وحید عزیز
      داداش
      یه سوال؟
      یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در حال کارند؟
      اون یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر تعداد جایگاه هاییه که خورده شده.
      طبق آماری که من از وزارت بازرگانی گرفتم ۱۲۰-۱۳۰ هزار نفر تو ۳ ماه متوالی خرید زدند

     • سلام شما برو اول سایت بازاریابان ایران رو ببین تو ۶ سال تازه ۶۸۰ هزار عضو داره
      بعدش جنسی که میذارن تو سایت برای فروش فوق العاده بی کیفیت و گران
      هستش
      من اگه بخوام خرید کنم راحت میرم فروشگاه زنجیره ای که خیلی هم ارزانتر و جنسو میتونم ببینم و تاریخ مصرفشو چک کنم خودمم تو دردسر نندازم..
      اینا اگه راست میگن ازکارخانه به مصرف کننده هستن با برندهای معروف کارکنن
      اینا یه سری برند که مال خودشون هس و هیج جای ایران نیس گذاشتن برای فروش
      در واقع شما بازاریاب شرکت نیستید شما مشتری شرکت هستید
      وچرا میگن از دوست اشناهاتون بیارین به خاطر اینکه اشناها به ما اعتماد کنن و بیان
      تعداد مشتریشاون بره بالا

     • آمار غلطه الان تابستان ۹۶ هست تعداد بازاریاب ها رو به ریزش هست امان از بادران و بیزو این داستانا . خودم تا چند روز دیگه لغو میزنم جنسی که میتونستم با ۴۰ تومن بخرم ۱۰۸ هزار پول دادم این مابین میره پورسانت دوستان بالا 🙂

     • سلام آقای وحید من خودم از اول سال ۹۶وارد این کار شدم کل تعطیلات عیدمو کنار گذاشتم با کلی ذوقو شوق از همه مشتاق تر اطلاعاتم فول فالو حرفه ای اما وقتی رسیدم تابستون دیدم هیچی نشدم همش ضرر بود واسم همه اولش داغن چون کلی واست آینده نگری میکنن و پیش فرض درامدی میدن و مشتاق میشی و ذهنیت آدمارو نسبت به شغلای بیرون خراب میکنن خدارو شکر الان کشیدم بیرون

     • داداش داری اشتباه میزنی
      کل کسایی که نتورک ثبت زدن تو ایران وزارت صنعت و معدن میگه به سبصد هزار نفر هم نمیرسن که خیلیاشونم کار نمیکنن. لطفا جو نده دیگه

     • اغلب کسانی که از نتورک مارکتینگ دفاع می کنند از اون سر شاخه های بیکار و دروغگو هستند . داداش شما خودت چند نفر زیر مجموعه داری ؟ در آمد ماهانه ت چنده ؟ جرات داری با اسم و رسم و مستند ، جواب من رو بدی ؟

     • دمت گرم کیف کردم خداوکیلی .ملت ما همه ذهنشون فقیره حاظرن برن بیرون ارزون بخرن و هیچ سودی براشون نداشته باشه بخان بیان اینجا خرید کنن درامد کسب کنن زورشون میاد .اصلا من میگم محصول بازاریابی شبکه ایی سنگ اما توش پول باشه کافیه من حاظرم مستقیم بره تو جیب شرکت هیچ محصولی نده ولی پول بده چون دومین شغل پول ساز دنیاس اگه کسی تصاعدو درک کنه .خانمی که میگی پاینی ها میزنن بالایی ها سود میکنن بیا با مدرک نشونت بدم اینجوری ک شما عرض میکنی نیس

     • سلام بازاریابی شبکه ای شیوه ی نوین پخش کالاست که واسطه ها و هزینه تبلیغات حذف شده و باعث بالا رفتن کیفیت کالا شده
      اگر شخصی دوست داشت بیاید نمونه ای از محصولات را بدهیم ببرند آزمایش کنند و ببینند کیفیت بالاست یا خیر
      ثانیا بحث انبار کردن جنس به هیچ وجه وجود ندارد چون اولا میتونی مایحتاج خونتو بگیری و ثانیا در بحث سرمایه گذاری به هر کس اطلاعات کامل داده میشه و با اطلاعات و آگاهی فرد سرمایه گذاری میکنه بنده خودم سرمایه گذاری کردم و کاملا با آکاهی و رضایت خودم و از کرده خودم اصلا پشیمون نیستم
      افرادی که می گن من چند ماه کار کردم موفق نشدم سوالم از اونها اینه که اولا آیا واقعا طبق اصول کار کردید؟
      دوما اینکه شما به من بگو ببینم کدوم کار و تجارتی در عرض چند ماه جواب داده که این دومیش باشه
      از مردم عزیز خواهشمندم لطفا اطلاعاتتونو ببرید بالا بعد نظر بدید
      نت وورک یک انقلاب جدیدی است که در عصر اطلاعات و ارتباطات پیشرفت زیادی داشته
      ماده ۸۷ قانون نظام صنفی رو مطالعه کنید

     • سلام بازاریابی شبکه ای شیوه ی نوین پخش کالاست که واسطه ها و هزینه تبلیغات حذف شده و باعث بالا رفتن کیفیت کالا شده
      اگر شخصی دوست داشت بیاید نمونه ای از محصولات را بدهیم ببرند آزمایش کنند و ببینند کیفیت بالاست یا خیر
      ثانیا بحث انبار کردن جنس به هیچ وجه وجود ندارد چون اولا میتونی مایحتاج خونتو بگیری و ثانیا در بحث سرمایه گذاری به هر کس اطلاعات کامل داده میشه و با اطلاعات و آگاهی فرد سرمایه گذاری میکنه بنده خودم سرمایه گذاری کردم و کاملا با آکاهی و رضایت خودم و از کرده خودم اصلا پشیمون نیستم
      افرادی که می گن من چند ماه کار کردم موفق نشدم سوالم از اونها اینه که اولا آیا واقعا طبق اصول کار کردید؟
      دوما اینکه شما به من بگو ببینم کدوم کار و تجارتی در عرض چند ماه جواب داده که این دومیش باشه
      از مردم عزیز خواهشمندم لطفا اطلاعاتتونو ببرید بالا بعد نظر بدید
      نت وورک یک انقلاب جدیدی است که در عصر اطلاعات و ارتباطات پیشرفت زیادی داشته
      ماده ۸۷ قانون نظام صنفی رو مطالعه کنید

     • مطالعات خیلی بیشتر و حتی در صورت امکان از طریق منابع بیطرف و مقالات مرجع که ترجمه هم نشدن توصیه میگردد 😊

     • دوست عزیز اگر به همین صورت پیش برویدو زیرمجموعه هایی که همه بازاریاب و فروشنده هستندبه جایی میرسید که دیگر کسی نیست که خریدار کالا باشدو به قول معروف با اشباع بازار مواجه میشوید فکر انجا و انزمان را کرده اید …. موفق باشید

    • خرید اجباری تو اساسنامه بازاریابی شبکه ای غیرقانونیه وشما خیلی راحت میتونستین بجای اینکه خریداجباری بزنین ، این تخلف رو ارجاع بدین به مراتب بالای شرکتتون.
     هرکدوم ازما باید خودش اصولی رفتار کنه نه اینکه شما تن به بی قانونی بدی وبعد معترض بشی.
     طبق قوانین شما فقط باید به اندازه ی مصرف شخصیه خودت ثبت خرید کنی ونهایتا به اندازه ای که قبل از ثبت سفارش ازمشتری سفارش گرفتی.
     بهتره همه ی شرکت ها روبایک دید نبینی بعضی شرکتها دراصل واساس خودشون هنوزدرگیرابهامات زیادی هستند ولی بعضی ها انقدر اصولی وصحیح وقانون مدارانه دارن کار میکنن که دارن جهانی میشن وهمین حالا محصولاتشون خارج از کشور داره به فروش میرسه ومصرف میشه.
     حالا اگه این محصولات گرون یا بی کیفیت بود به نظرتون اروپایی ها مصرفشون میکردن .الان محصولات شرکت خودم داره تو فرانسه مصرف میشه،تو سنگاپور هم همینطور.
     دوست عزیز باید قبل از ورود به این صنعت قدرتمند جهانی تو جلسات شرکت های مختلف میشستی وحرفاشونو میشنیدی تا درگیر شرکت های بی دروپیکر نشی.
     موفق باشی

     • شما مدرکی بیارید که ثابت کنه اولا این محصول خاص دوما به واسطه ی شما داره تو اروپا مصرف میشه، بعد در مورد بقبه مسائل صحبت کنید.

     • جناب عالی طبق چه سندی میگی اجناست توی سنگاپورو …مصرف میشه اونا خودشون اینقد اجناس با کیفیت دارن ک اجناس بی کیفیت ما رو بهش فکرم نمیکنن

     • منم با آقا میلاد موافقم چه مدرکی دارید که ثابت کنه کشورهای دیگه این محصول رو استفاده می کنن؟ اونم این محصولات بی کیفیت رو.
      من خودم دوماه که وقتمو تلف کردم. فقط کافیه یه بله بگی و بری شرکت دیگه ول کن ات نیستن یه جورایی با زور میخوان وارد گروه بشی و نگهت دارن.
      محصولات واقعا افتضاحه.خودم از شرکت بادران این محصولات رو خریدم(دستمال فله ای گرینلند- دستمال نازگل- شامپو کارول- مایع لباسشویی و صابون مایع ظرفشویی، سرم مو و …) اصلا خوب نبودن.
      یه سری از محصولات رو باید کارتنی بخری(مثل دستمال کاغذی و…) نمی تونی از اون محصولات یه دونه برای تست بخری.
      میگن اطلاعات محصولی نداری، این آزمایش رو روی مثلا دستمال کاغذی انجام بده بعد که انجام میدی می بینی حتی حرف خودشونم درست از آب درنمیاد!!!!!!!!

     • نگرش متفاوت تیم قدرتمند لیدر سازی نع سیاهی لشگر و تامین نیاز خود و خوانواده ی خود….
      تنها کسانی موفق میشوند که با این برنامه جلو برن
      درود بر شما و و لیدرتون

     • ایشون درست میگن محصولات نیوشا خیلی از کشورها داره استفاده میشه
      من ۹ ماهه دارم کار میکنم و بسیار از تجارتم راضی هستم

     • اگه اینارو نگید که ممبر جذب نمیکنید.فکرکنم شرکت شما فوردموستانگه.من یه سوال دارم اگه شما ازالان هیچ فرده دیگه ای جذب نکنید بازم پورسانت بیشتری میگیرید

    • هم خدا رو می خوام هم خرما تو دوست داری مفت پولدار بشی و بدون هزینه و بی منطق اگه جایی پیدا کردی به منم بگو دوست من سال ٩٢شروع کرد و الان جز درامد بالای ۴٠میلیونه منم تو اون سال مثل تو فکر کردم و الان پشیمون …ای کاش یکم عقلانه کار میکردم

     • سلام
      به جرات میتونم بگم این حرفت واقعت نداره فقط حس روشنفکری بهت دست داده فکر میکنی از همه چی سردرمیاری و بقیه متوجه نیستن و به دروغ مثال میزنی ۴۰م حقوق دوستت هست بعد از گذشت سه سال
      اولا اگه تو دوستت ۴۰م درامد داره و تو الان پشیمون هستی چرا الان به این نتیجه رسیدی
      ایشون که از اول ۴۰م درامد نداشته
      سال اول بهترین حالت ۵م سال دوم ۲۰م سال سوم ۴۰داشته
      شما تو این مدت ندیدی که دوستت درامدش همش داره میره بالا؟
      اگه میگفتی رفیقم بعد یک سال درامدش شده ۵م و الان پشیمون شدی یکم بیشتر قابل باور بود
      به فرض محال حرفت راست باشه
      چند دلیل مهم داشته
      اول اینکه ایشون صددرصد قبلا در گلدکوئست بوده
      مزایاش اینکه اون موقع که کلی زیرمجموعه داشته
      وقتی در شرکت بازاریابی ثبت نام کرده به هفته نکشیده حداقل ۴۰۰تا زیر مجموعه داشته
      ۱۰۰درصد نفراتی که تو بازاریابی شبکه ای موفق بودن به این صورت بوده

     • بله منم عضو یک شرکت قوی و تولید کننده که چندین کارخونه احداث کرده هستم.
      توی گروه ما افراد به درامد رسیده زیادند. بله بعد از ۲ سال به ۴۰ میلیون بعد سه سال به ۶۰ میلیون رسیدند.
      شرکت بحث صادرات هم راه انداخته…
      زنده باد بادران

     • من اون چیزی که تو شهر خودم میبینم حاکی از اینه که اولا همین الانش با گذشت مدت کوتاهی از رونق این کارو کاسبی تو ایران داره اشباه میشه. همه در مورد این کار شنیدن و وقتی با سیاستهای شرکتهای مختلف و محصولات گرون قیمتشون رو به رو شدن تقریبا ۹۰درصدشون کشیدن کنار و بقیه وارد این کار شدن باز ازون ۱۰ درصد باقیمونده ۹۰درصدشون واقعا من دارم میبینم که مثلا بعد ۶ ماه وقت گذاشتن تقریبا ۱۵ ساعته در روز میانگین درآمدشون مثلا ۵۰۰ هزار تومنه که فرضا ۴۵۰ هزار تومنش به خاطر فروشیه که خودشون میکنن نه سودی که از فروش دیگران میبرن و در نهایت ی ۱۰ درصد از دسته دوم میمونه که باز اونا هم ۹۰ درصدشون شااااید در آمد ی کارمند معمولی و دارن و شاید ی چیزی بیشتر که واقعا با توجه به شرایطی که این کار داره اصلا نمیارزه و در نهایت یک سری انگشت شمار که دیگه کلا از چرخه جذب جدا شدن و فقط هر از چندگاهی به طور حرفه ای با حرفای واقعا فریب دهنده راهکار فریب دادن رو به لیدرها نشون میدن اینا سودای زیادی میبرن
      آره رفیق اگه توانایی داری جزو این دسته آخر بشی از فردا شروع کن

     • دمت گرم آقا حسین که باز شروع کردی
      منم وقتی شروع کردم که پشیمون شدم
      اما داداش مهم اینه که ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه س
      و ما آدما متاسفانه تا با چشم خودمون نبینیم باور نمیکنیم
      به بقیه مردم هم خرده نگیریم
      اونا هم اگه مطمعن شن اینکار براشون چقدخوبه انقد منفی نبودن

    • با سلام دوست عزیز نظر شما محترم اما میخاستم بگم بازاریابی شبکه ای یک صنعت فوق لاده قدرتمند هستش ک به اقتصاد کشور خیلی کمک میکنه و شرایطی برای کسب درآمد برای کسانی که در آمدی در بازار کار بیرون ندارند یا از در آمد خودشون راضی نیستند ایجاد میکنه البته شاید بعضی ها این صنعت را با روش صحیح انجام نمیدند در آخر شکست میخورند دلیل بر ضعف نتوورک نیست در آخر در هر کاری موفقیت بستگی به خود آدم ها داره اما در مورد محصولات کیفیت و قیمت ها که اونم بستگی به شرکتش داره منم قبول دارم که یه سری از محصولات در بعضی از شرکت ها خب نیستش ولی این در مورد همه شرکت های بازاریابی صدق نمیکنه چون من خودم در این زمینه یک سری تحقیقات و مقایسه ها انجام دادم به نتیجه مطلوب هم رسیدم البته اینم بگم از این ۲۰ شرکت میشه گفت ۶ تا شرکت برتر هستن که به ترتیب الویت بندی شده اند بر حسب موقیت در آمد زایی تنوع و کیفیت محصلات رعایت قوانین تعداد آرای رضایتمندی و…… که این شرکت ها را از هم متمایز میکنه پیشنهاد من اینه که هر کسی قبل از شروع فعالیتش برای انتخاب یک شرکت خوب تحیقیق کامل انجام بده و اصلا اصلا به نصایح بی منطق دیگران یا افراد شکست خورده در این صنعت توجه ای نکند بدرود

    • سلام دوست محترم من ۱۱ ماه نتورک کار کردم شرکت بیز و به دلایلی که نزدیکه به نظرات شما بود لغو جایگاه زدم ولی الان این صنعت رو به شکل درستش دارم انجام میدم.اگه خواستین بیشتر باهم صحبت میکنیم

     • سلام میخاستم باشمامشورت کنم .وضعیتی مشابه شمارودارم .ماه کارکردم غیراصولی وجوابی هم نگرفتم

     • سلام ، من شش ماه پیش توسط دایی ام توی شرکت بیز شاخه ی ایس تیم پرزنت شدم و جواب منفی دادم به این کار ولی یک سری تحقیقات در مورد شرکت انجام دادم و باتوجه به اینکه از کارم در بازار هم رضایت ندارم با پای خودم به جمع بیز پیوستم، و کلاس های آموزش بطور رایگان دارم شرکت میکنم ، و هیچ اجباری در خرید محصولات نیست البته فعلا ، و میگن تا آموزش کامل نبینی نمیتونی زیرمجموعه بسازی! البته یه چیز جالب هم بگم کلاساشون ایقد به آدم انگیزه میدن که توی اون شغلی هم که هستم و کار میکنم تلاشم بیشتر شده و یکسری تغییرات مثبت ایجاد شده که خیلی راضی هستم ، حتی اینو گوشزد میکنن که فعلا فکر درآمد نباشین ! تا اینجا که چیز بدی از این شرکت ندیدم ، و نظر شخصی خودم اینه که در هرکاری اگر آموزش ببینی و تلاش و پشتکار داشته باشی و فقط وفقط طبق اصول پیش بری قطعا موفق میشی ! از نظر شرعی هم شرکت با میل و قدرت و اختیار خودش به مشتریان پورسانت میده ، از جیب شخص که برنمیدارین! البته این فقط یه نظر شخصی هست ! خواهشا اگه کسی اطلاعات بیشتری داره منو راهنمایی کنه ، حتی اگه خواستین زنگ بزنین بهم مشاوره بدین با هزینه ی تماس خودم ۰۹۳۰۸۹۰۶۴۰۶

     • سلام
      اگه شما کار میکنین
      میشه باهاتون صحبت کنم
      آی دی تلگرامم
      negarravvaf
      میشه پیام بدین

     • سلام نوشین جان
      من تازه یک ماهه که عضو شدم.نگرانی من بابت اینه که درامد این کار و پورسانت هاش حلاله یا حروم؟ اینکه زیرگروهها کار میکنند و درآمد به حساب بالاتری ها میره درسته یا نه/
      البته لیدرهای گروه ما واقعا زحمت میکشند بابت آموزش.
      و موضوع دیگه اینه که توضیح لیدر ها بر لزوم انجاماین کار اینه که دنیا داره موج سوم رو تجربه میکنه یعنی از موج صنعتی داریم وارد موج و عصر اطلاعات میشیم به همین دلیل شکل تجارت فرق کرده و کارهایی مشل بازاریابی شبکه ای مخصوص این عصر.
      اما من نوز روی مسال شرعی بودن این کار شک دارم.
      اگ اطلاعاتی دارید ممنون میشم من رو در جریان بذارید.
      متشکرم.

     • سلام.ببخشید منم مثه شما بیز بودم و با یک گروه بسیار بد و با استراتژیهای سرسام آور در اصفهان شروع کردم در سال ۹۲ و بعد لغو جایگاه زدم.میشه بگید الان تو کدوم شرکتین که میفرمایین اصولیه و انگار بهتره؟

     • سلام
      چرا بعد ۱۱ ماه رهاش کردین؟
      من تازه اومدم اما پر از شک و شبهه م
      قصدمم از اومدن تجارت نبود فقط میخواستم بازاریابی شبکه ایو یاد بگیرم بیارم کار خودم چون جذاب بود.
      علت لغو جایگاهتون چی بود؟

     • من خودم داخل شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی کار میکنم خیلی هم راضی هستم

      کارم آنلاین و ساعتش هم دست خودم
      از ۸ ساعت کار داخل مغازه خیلی بهتره
      من تو ۶ ماه بار خودمو بستم به افرادی هم که میاوردم هم کمک میکردم که اونا هم بار خودشونو ببندن این نوع کار ها عالیه و تونست من رو با کمترین فعالیت به حقوق بالا برسونه

      و این چرت و پرتا که یه سری میگن رو باور ندارم اونی که رفته داخل این کار و درآمد نداشته از بی عرضه گی خودش بوده اون آدم توی هر کار دیگه هم میرفت موفق نمی شد

      هر کی دوست داشت راهنمایش کنم
      به واتساپ پیام بده
      ۰۹۱۹۸۹۳۸۶۵۰

    • هیچ ارزانی بی حکمت نیست . شما کلیپ فروشگاه هایپر مارکت رو از نت دانلود کن ببین چی میدن دست مردم. ما تجارت بد نداریم اما تاجر بد داریم. کسی که ماهیت نتورک رو بشناسه میفهمه که پورسانت بی اهمیت ترین چیزیه که نتورک بهت میده…

     • د مت گرررم این همه خرابکاریو دلو دزدی و خیلی اتفاقات دیگه تو کشورو نمیبینن همرو ول کردن دنبال زیربغل مار تو نتورک میگردن.

    • سلام
     اگه تا اخر عمر هم از فروشگاه تحقیق کنین براتون ایجاد درامد نمیشه ولی با خرید از شرکت و مجموعه سازی میتونین صاحب درامد بالا بشین . شرکتهای دیگه رو اطلاع ندارم ولی من تو بادران فعالیت میکنم و واقعا از همه چی راضی هستم

     • سلام
      اگه شما کار میکنین
      میشه باهاتون صحبت کنم
      آی دی تلگرامم
      negarravvaf
      میشه پیام بد

     • سلام ببخشید کسی شرکت پنبه ریز مروارید کار کرده ??من نزدیک یک ماهه رفتم خیلی شک و شبهه دارم لطفا التماس تون میکنم راست بگید فقط خواهشا و راهنماییم کنید که نتیجه داره یا نه ???

    • سلام خدمت دوست عزیزم. مشغول جست و جو در مورد موضوعی بودم که کامنت شما رو دیدم گفتم نظرم رو اعلام کنم شاید به حال شما مفید باشه.
     اولا لازمه بگم که بازاریابی شبکه ای صنعت یک ساله و دو ساله و ده ساله نیست بلکه یه صنعت ۷۰ ساله تو دنیاست . داخل کشور عزیز ما از سال ۱۳۹۰ قانونی شد و بعضی شرکت ها الان مشغول این تجارت هستند.
     توی هر تجارت و بیزنسی باید اصول کار رعایت بشه توی هر کاری اصول بایستی رعایت بشه .
     شرکت هایی توی ایران هستند که دارند فعالیت میکنند اما به صورت غیر اصولی و غیر حرفه ای .
     یه مثال لازمه اینجا گفته بشه: تا ایران خودرو و سایپا ماشین تولید نکنن کسی قدر بنز و بی ام وی و آ وودی رو نمیدونه.
     من از صحبت هاتون برداشت کردم که با این بیزنس آشنایی کاملی ندارید.
     پیشنهاد من به شما اینه که برای یک بار هم که شده منفی بافیتون رو کنار بذارید و با این صنعت بزرگ آشنا بشید و کامل مسائلتون رو بپرسید و برطرف کنید.

     ما توی صنعت بازاریابی شبکه ای راهی بهتر رو برای زندگی کردن در کنار عزیزامون پیدا کردیم چرا نباید به همه بگیم .

     • احسنت بزرگوار
      دقیقا کاش اونایی که این مقاله رو نوشتن وقتی بهشون پیشنهاد شده این موضوع میگفتن نمیدونیم. من فقط یکی از ایرادای این مقاله رو بگم بخش بررسی شرعی. تمام فتوا ها مربوت میشه به سال های ۸۳ تا ۸۸ که کوئست داشت خون مردم رو تو شیشه میکرد.
      الان برید استفتا بگیرید ببینید جواب همونه؟
      مقام معظم رهبری: فی نفسه اشکالی ندارد لکن باید بر اساس آیین نامه مصوب شورای نگهبان باشد
      اصن میخوام بدونم اونایی که این مقاله رو نوشت ۱ بار آیین نامه مصوب شورای نگهبان رو خوندن؟ کمیته نظارت رو میشناسن چیه وظایفش؟
      میدنن دو سه بار اصلاحیه داشته؟
      میدونن الان تو سال ۹۹ (البته این مقاله ۹۴ هستش) چند تا طرح عالی مجوز هاشون معطل خلا قانونیه و باز باید اصلاحیه بخوره؟
      میدونن اونایی که تو آمریکا به اسم اقتصاد دان دارن مخالفت میکنن با بازاریابی شبکه ای عموما صاحبان شرکت های تبلیغاتی هستن که داره ازین راه بازازشون کساد میشه؟
      و یا مافیایی که نمیخوان مردم به روشهای خاص کسب درآمد دست پدا کنند؟
      به خدا اگه بدونن
      البته من میدونم که بازاریابی شبکه ای تو ایران مریضه متاسفانه.
      ۱‌- کیفیت پایین محصولات شرکت هایی که جا افتادن
      ۲- سود بیش از حد پایین خورده فروشی
      ولی انصافا قضاوت با همه دوستان. مریض رو میکُشن یا درمانش میکنن؟
      ایناییکه این مقاله رو نوشته ادعا کردن کادر درمانی هستن ولی فقط بلدن جار بکشن هااااای مردم نرید سمتش که واگیر داره 😂😂😂
      بگید نمیدونم مدیران دانشکده مدیریت بگید نمیدونم و خلاص

     • سلام آقایون خانوما ایهالناس…. فکر نکنم تو هیچ جای دنیا و کشور جنایتی بدتر از این بازاریابی لعنتی وجود داشته باشه نمیدونم چرا در این شرکتارو گل نمیگیرین
      آخه فقط باید گردن ۱۰ نفر کلفت بشه ؟ صغیر و کبیر کلاهبردارن
      خدا لعنت کنه کسی که مجوز داده
      آقا تو هیچ شرکت لعنتی پا نزارید بخداوندی خدا همش دروغه همش همش همش
      ۷۳۲ روز از عمرمو گذاشتم بدون هیچ درآمدی روزی ۱۵ساعتم حمالی میکردیم برای اون بی انصافها
      آقا وقتی تو چین ۳۰ ساله جمع شده لابد چیز بدردنخوری بودت دیگه وگرنه که اونا از همه بیشمتر نفر دارن چون جمعیتشون میلیاردیه ، تو آمریکا که اصولی داره انجام میشه همه درآمد زیر خط فیر دارن تا چه رسد به اینجا که فقط میخوان امتیاز بکشن
      اونایی که دفاع میکنید شماها هنوز دلیل دفاع کردنتون رو نمیدونید چون خودمم ۲سال از این کار دفاع الکی کردم یعنی واقعا از هر طرف بگی اینکار جنایته بقرآن به محمد به الله
      چرا جمع نمیکنند یارو نون شب نداشت میاوردن میگفتن کلیه هاتو بفروش خرید کن
      اگر هزاران سال هم عمر داشتید یک ثانیه اش رو تو این کوفتی نزارید خیلیا گفتن ما گوش نکردیم اما ما میگیم شما گوش کنید فقط آدم خوشبخت بره اونجا بدبخت میشه برمیگرده
      همه شرکتا یکی اند همه و همه

    • عزیزان قیمتها توسط شورای قیمت گذاری کنترل میشه و شرکت ها موظند قیمت محصولات را روی سایت اعلام کنند و این طور نیست که هر قیمتی دوست داشتن بفروشن

    • سلام احمد رضا جان
     خب عادیه بگی با عقل جور نمیاد همون غیرمنطقی ها شد منطقی
     اگر میخوای با منطق بری جلو اونموقع هیچ علمی پیشرفت نمیکرد حتی موبایل هم الان نداشتیم.
     پس یکم غیرمنطقی باشیم تا در سال های اینده مثه افراد معمولی و عادی نباشیم.
     هادی نصیری هستم
     ۰۹۱۴۵۱۵۸۸۳۴
     اینم شمارمه کاری داشتین تو تلگرام هستم.
     یا علی

    • اقای احمد رضا
     محصولاتی که توی نتورک عرضه میشه باید با کیفیت باشه.من نمیدونم روچه حساب میگید.اگر همون محصول با همون کیفیت تو همون فوروشگاهای که میرید با تخفیف میگیرید،باشه به مراتب قیمتش بالاتراز فروش در نتورک میشه.پس یه محصولاتی که از لحاظ کیفیت در بازاریابی شبکه ای فروش میره رو با محصولات پایین تراز خودش مقایسه نکنید اونم فقط بخاطر قیمتش.کلی برسی کنید.دقیقا واسطها حذف شدن وگرنه قیمتش خیلی بالاتر بود در فروشگاهایی که تخفیف میدن.

     • سلام و درود ب همه هم وطنان عزیز من نمیدونم شما از روی چ اصولی جلو رفتید بعضی از لیدرها اوایل کار سو استفاده کردن و چون مردم آگاهی نسبت ب کار نداشتن در اوایل لیدر های ارشد از این بی تجربگی افراد سو استفاده کردن اما طبق اصولی ک تیم ما جلو میریم فوق العاده خوب بوده و نمیدونم کی کار میکردید اما الان ک تنوع کالایی و کیفیت کالاها عالیه من بادران کار میکنم راضی هسم ماه اولم یک و پونصد گرفتم و از محصولاتی ک ب اشنایان دادم فوق العاده راضی بودن و سفارشم چهار برابر شد و در ضمن قرار نیست همه افراد نتورکر بشوند چون جامعه مکانیک و… هم نیاز دارد.نتورک برای همه است ولی همه برای نتورک نیستند و نمیتونن خودشون رو با شرایط ایکار وفق بدهند انشاالله هرجا ک هستید در هر شغلی موفق باشید
      یاعلی❤

    • سلام خداقوت .شما نت ورک رو بد کار کردین نت ورک تو کل دنیا فروش نیس شبکه سازیه دومشم شما تو ی شرکتی رفتین مثل پنبه ریز که محصولاتش فقط به درد فروش میخوره نه استفاده برای خودمون برین تحقیق کنید شرکت هایی هستن که محصولات خوراکی و مصرفی روز مرمون داشته باشن انقد انتقاد نکنید شما هر چقدرم انتقاد کنید بازاریابی شبکه ایی درحال رشته .مثل قبلا که گلد کوئست غیر قانونی بود زیر زمینی کار میکردن .شما با انتقاد دارین خودتونو عقب میندارین و حرص میخورین یکم چشمتونو باز کنید تحقیق کنید مردم دارن از بازاریایی شبکه ایی پول در میارن ای خدا شما چرا اینجوری هستین دلم براتون میسوزه بچه ایی ۲ ماه وارد تیمم شد ۶۰۰ تومن اکانت گرف یکمم چشمتونو رو واقعیت نبندین

   • اتفاقا ماهیتش درست همون چیزیه که توی مطلب این صفحه به درستی به اون پرداخته شده. انتهاش فقط و فقط یک چیزه: سراب و افسردگی ناشی از احساس خلاء که تقریبا تمام فریب خوردگان تجربه ش میکنن. از لحاظ ریاضی هم قابل اثباته. البته کسانی که یه ذره (واقعا در حد ابتدایی) از ریاضی سر در بیارن واقعا خنده شون میگیره از حرفهایی که توی این شرکتها به خورد مردم بدبخت میدن.

    • دوماه فروش نزنی نه خرید واقعا شماها اوت هستید.بله که نباید نگات کنن.اگه پاکار نیستی برو سراغ کار دیگه اینجا جای تنبلی نیست،

     • اشباع می شه چون تا اون نوزاد بزرگ بشه سالها طول میکشه.
      همونطور که می دونید تو این مدت کم تعداد زیادی از افراد به بازاریاب تبدیل شدن و اگه همین روند ادامه پیدا کنه به زودی دیگه عملا هیچ خریدار و شخصی پیدا نمیشه که زیرمجموعه اون افراد بشه. این یعنی اشباع بازار

     • هیچ وقت اشباع نمیشه. به این دلیل که همه آدما نمیتونن دکتر بشن.مهندس بشن.خلبان بشن.تکنسین بشن و … و قرار نیست که همه نتورکر بشن دوست عزیز.چون فقط به درآمدش فکر میکنن و در نتیجه از اصل راه منحرف میشن و بعد از مدتی نا امید از کار. به هر کسب و کاری که نگاه کنی میبینی یه عده میان و یه عده میرن.(سوپر مارکت.آرایشی بهداشتی.اسباب بازی فروشی.املاک.آرایشگری و …)فقط اونایی که ایمان به کارشون دارن و با آگاهی وارد کار شدن ایستادگی میکنن و موفق میشن.بهتره که قبل از هر اقدامی تحقیقی انجام بشه.وقتی که یه کار جدیدی به بازار معرفی میشه اولش همه مخالفن و رد صلاحیتش میکنن.زمانی که هنری فورد اولین خودرو ارزان قیمتشو تولید کرد همه گفتن مگه اسب چه مشکلی داره.ولی الان جایگاه اسب در حمل و نقل چه امتیازی داره؟ اصلا امتیازی داره؟اگه شما تو یه شرکت بازار یابی شبکه ای نتیجه نگرفتی سه دلیل داره.۱-یا شرکت معتبری رو انتخاب نکردی.۲-یا تو تیم خوبی نبودی۳- یا مشکل از طرز تفکر خودت بوده.تلاش نکردی.پیگیر نبودی.مطالعه نداشتی و …
      اشخاصی که تو این تجارت و حرفه نتیجه ای نمیگیرند اگه یه نگاه به گذشته خودشون بندازن میبینن که تو هیچ کاری نتیجه نگرفتن و موفق نبودن.
      رابرت کیوساکی میگه : همه آدما دوست دارن ثروتمند باشن.فقط یه سوال آیا حاضرن سختی راه ثروتمند شدن رو قبول کنند.
      اگه موفق شدن و ثروتمند شدن آسون بود همه ثروتمند بودن و هیچکی حاضر نبود راننده تاکسی بشه.کارگر باشه.بنا باشه.جوشکار باشه … و دیگه نمیشد زندگی کرد.
      صادقانه فکر کنیم.

    • شما توی شک و تردید باشین ما پورسانتشو میگیریم.۸۰میلیون ایرانی داریم و ۸۰میلیون کارشناس موندم چرا با این همه کارشناس چرا جهان سومی هستیم.موفق باشین.

    • کاملا با شما موافقم
     اگر این همه آدم که میرن عضو میشن میدونستن تصاعد هندسی چیه این حرفا رو نمی زدن (تولد و رشد و … جوک های خنده دارن و دقیقا نشون میده طرف اصلا تو باغ نیست!). مشخصه اغلب دوستانی که گارد می گیرن واقعا این موضوع رو درک نمی کنن و اون تعداد چند دهم درصد بالایی مخ همه رو شستشو دادن!
     نگران کننده است!
     هر کی میخواد به سمت اینا بره نه با لیدرها که با یه نفر که سواد ریاضی و آمار داده دو سه دقیقه حرف بزنه…

   • کاری که توش ارزش افزوده درست نشه بدرد نمیخوره… کارهایی تولیدی و خدماتی همه این ارزش رو درست میکنن اما در بازاریابی شبکه ای حرف از مصرف جنس خوب و با کیفیت است اما اصل فروش و وارد کردن افراد به شبکه است

    • سلام داداشم اشتباه میکنی اگه کمی دقت کنی و ریز بین باشی میبینی که اصلا به عضو گیری زیاد کار ندارن و روش مانور نمیدن
     کل هدف های این چنین شرکت ها این هست که فقط مصرف کننده و حداقل فروشنده خوبی باشی که بتونی جنس های بی کیفیت یا گرون رو به دست مردم برسونی
     دلیلش هم میدونی چیه؟
     کاملا واضح هست اگر عضو گیری سریع باشه مطمینا با یه حساب سرانگشتی به این نتیجه میرسی که بعد از کمتر از ۲ سال اگر فقط یک شرکت در کل دنیا باشه و سه نفر در راس باشن و فقط تو یک ماه اون سه نفر سه نفر رو بیارن و اون سه نفر هرکدوم ۳نفر رو بیارن و به هرکدوم هم اون یک ماه رو فرصت بدی این پروسه به دو سال نکشیده تو جهان با کل ادمهاش تموم میشه و از پایین ریزش میکنه و به یک سال نمیکشه که کلا همه از بازاریابی شبکه ای خارج میشن
     نتیجه: پس جوری برنامه ریزی کردن که این اتفاق هیچوقت نیوفته چرا چون به نابودی کشیده میشه (از شرکت های مطرح دنیا هم کاملا واضح هست که جمعا بعد از چندین دهه هنوز نتونستن حداقل ۵درصد کل جمعیت دنیارو وارد این حرفه کنن)
     کاملا واضح هست فقط برنامه ریزیشون اینکه با ترفندهای مختلف فقط رو ساختن ادم برای فروشندگی مانور بدن و وقت بذارن
     از خرید های اجباری یا با ترفندهایی که برای مجموعه لحاظ میکنن که بیش از ۵۰۰هزارتومن درماه خرید کنن کاملا واضح هست

     • سلام من ۷ماهه نت کار میکنم..ولی خیلی مشکله که هر ماه فروش انجام بدی..کیفیت اجناسمونم خوبه.ولی کمتر از ۵۰۰نباید خورده بشه خرید وهی خرید میزنی میمونه و کسی هم زیر بار خریدش نمیره.واینکه هی زیر مجموعه پیدا کنی این طرف و اون طرف .که ایا بیان یا نیان.بمونن یا نمونن.این دردسرش به کنار.من فکر میکنم وقت تلف کردنه.و ذهنهارو هم با همون اموزساتشون وفنجون ذهنی وقانون جذب و هدف اشتیاق سوزان و اینا پر میکنن.که باعث میشه فکر کنی بهترین شغل دنیا همینه و دیگه بیرون از این جا هیچ چیز دیگه و هیچ شغل دیگه به درد نمیخوره.به نظر من برید دنبال کاری که دوسش دارید.کاری که ارامش توش داشته باشید نه اینکه همش نگران این باشی که وای من این ماه کسیو نیوردم.وای امتیاز بالا نمیتونم بزنم.مشتریشو از کجا بیارم و این صحبتا.ما همه پله میشیم واسه اون بالاییها که به سود برسن.موافقم

   • سلام خدمت دوستان، من بدون تعصب و بواسطه آشنایی ۲-۳ ماهه با nm، نظر شخصیمو میگم.
    بازاریابی شبکه ای نه سیاهه نه سفید، خاکستریه. آنچه nm رو بالا و پایین می کنه عبارته از: محصولات، پلن، عملکرد گروه اعم از تاپ لیدر، لیدر و … و فرهنگ حاکم بر جامعه نسبت به nm.
    بنده خودم با تئوری nm تا حدی موافقم ولی آیا در عمل چگونه اجرا میشود؟
    از جمله مشکلاتnm:
    ۱- در پلنها میبایست سود اصلی رو به مصرف کننده لحاظ کنند، در این صورت اول اینکه لیدر ها و راهبرها و … سود متعادل و متناسب با زحمتشان دریافت میکردند، دوم اینکه مصرف کننده بواسطه دریافت تخفیف چشمگیر، (از ارزش ریالی نه امتیازی)رغت بیشتری جهت عضویت پیدا میکرد و nm یارای مقابله با فروشگاههای زنجیرا ای مثل جامبو و کوروش و امثالهم رو داشت. در حالی که عمده سود در قالب درصدها و پاداشهای سایر سطوح توزیع میشود.
    ۲-بالادستیها در اعضاء، خود باوری افراطی و غرور کاذب ایجاد میکنند و بواسطه تاکید بر اعضاء در عدم ایجاد حس نیاز در افراد دعوتی، گاها آنها را از رعایت یکسری آداب دور میکند.
    ۳- گرفتن قدرت تفکر و خلاقیت و طرح سوال بواسطه جمله کلیشه ای: فنجونت رو خالی کن و هر چی ما گفتیم بگو چشم!
    ۴-تبدیل کردن اعضاء به افراد بسیار سمج و ناخوش آیند که حتی در مسائل خصوصی افراد دخالت میکنند.
    ۵-عدم وجود اجماع قاطع مراجع محترم مبنی بر بی اشکال بودن در آمد از طریقnm.
    به امید اینکه مسائلnmدر ایران حل شود و شاهد بهره مندی اقشار مختلف از این صنعت گردیم و گره از مشکلات اقتصادی خیلی از خانواده ها باز شود.سپاس از توجه شما
    #خرم دل

   • ۱۰۰درصد درسته چون همه ب فکر خودشونن و می خوان زود ب پورسانت برسن ب همین دلیل قواعد کار ب خوبی رعایت نمیشه و در نهایت باعث ریزش تیم میشه

   • سلام،من چندروز پیش با یکی از نتورکرها صحبت کردم لابلای حرفاش گفت شرکت ماه قبل ۴۰ میلیارد پورسانت به اعضا پرداخت کرده ،خوب اگه تعداد اعضا ۱۰۰ هزار نفر باشه با یه تقسیم ساده وبا فرض اینکه همه یکسان سود ببرن میشه نفری ۴۰۰ هزار تومن که اگه تعدا ازین بیشتر باشه حتی سود کمتر ازینم میشه پس میشه نتیجه گرفت این ۴۰ میلیارد تو جیب یه عده ی کم وخاصی رفته وبقیه فقط مشتری بودن تا اونا به سود کلان برسن ،من قبل از ورود به نتورک به لیدر گفتم منو استثنا معرفی کنه واسه اینکه برم واز فروشگاه ۱۰۰ هزار تومن آزمایشی خرید کنم تا اگه از کیفیت وقیمت محصول راضی بودم اونوقت وارد این کار بشم ومحصول رو به بقیه معرفی کنم ولی اون گفت نمیشه وفقط اعضایی که کد وکارت دارن میتونن خرید کنن(چون اونا دیگه مجبورن وقیمت وکیفت واسشون مهم نیست ) گفت من برای شروع عضویت باید ۵۰۰ خرید کنم ،آیا این معنیش غیر از اینه که اینا حتی به کالاهای خودشونم اطمینان ندارن…!؟

    • ساسان جان اگه یجایی دارن غیر اصولی کار میکنن و دروغ تحویل میدن باعث نمیشه کل نتورک رو رد کنی …اون اول که دروغ گفته نمیدونم چ شرکتی رو گفته ۴۰ میلیارد پورسانت ازاد کرده ولی قول میدم کل فروش شرکتشونم ۴۰ میلیارد نباشه تا هر شرکتی ۴۰ در صد از سود فروششو پورسانت میده پس حرفش دروغ بوده ..و اما خرید اینکه گفته باید ثبت بزنی و خرید درسته ولی اینکه حتما ۵۰۰ بزنی بازم یه دروغه شما ۱۰۰ تومن حتی کمتر هم میتونی خرید بزنی و بعد اگه خوشتون نیمد با زدن کلید لغو انصراف میدین و هیچ مشکلی نیس ….بعضی ها دادن با غیر اصولی کار کردن و دروغ تحویل مردم دادن وجه ی این تجارت بسیار خوب و میلیونر ساز رو خراب میکنن …شما برای شروع اول باید تحقیق کنی و یه شرکت بزرگ و قوی رو انتخاب کنی و بعد که مهمتر از شرکت هست دنبال یه تیم قوی با طرح و استراتیژی خوب و اصولی در همون شرکت پیدا کنی و یا علی رو بگی …یا حق

    • سلام نوشین جان
     من تازه یک ماهه که عضو شدم.نگرانی من بابت اینه که درامد این کار و پورسانت هاش حلاله یا حروم؟ اینکه زیرگروهها کار میکنند و درآمد به حساب بالاتری ها میره درسته یا نه/
     البته لیدرهای گروه ما واقعا زحمت میکشند بابت آموزش.
     و موضوع دیگه اینه که توضیح لیدر ها بر لزوم انجاماین کار اینه که دنیا داره موج سوم رو تجربه میکنه یعنی از موج صنعتی داریم وارد موج و عصر اطلاعات میشیم به همین دلیل شکل تجارت فرق کرده و کارهایی مشل بازاریابی شبکه ای مخصوص این عصر.
     اما من نوز روی مسال شرعی بودن این کار شک دارم.
     اگ اطلاعاتی دارید ممنون میشم من رو در جریان بذارید.
     متشکرم.

   • سلام برشما دوست عزیز اتفاقا ماهیت بازاریابی شبکه ای بد هست ضمنا خیلی زود هم به اقتصاد کشور ضربه خواهد زد (بابت حرفم سند دارم)
    درضمن شما به عاقبت شرکت های بزرگ بازاریابی شبکه ای که مطرح هستن دقت کردین؟چند نمونه کوتاه هم تو متن اصلی بهش اشاره شده
    برادر من تحقیق تحقیق
    تحقیق از طریق لیدرهای بالاسریت فایده نداره خودت تو نت سرچ کن تحقیق کن نظرات رو بخون تا به نتیجه مطلوب و واقعی برسی

   • سلام
    من الآن نزدیک به یک ساله توی نتورک مارکتینگ دارم کار میکنم
    یه درآمد ماهی ۹ ۱۰ تومن رسیدم و مدام هم داره بیشتر میشه
    نه بازاریابی بلد بودم نه هیچی
    من الآن ۱۹ سالمه و از ۱۸ سالگی این کار رو استارت زدم
    مسخره شدم
    ولی پاش وایسادم و مهم تر از همه چیز اینبود که تغییر کردم
    تغییر کردن توی زندگی سخته
    برای همین خیلی ها به اون چیزی که میخوان نمیرسن
    چون تغییر کردن براشون سخته
    من تغییر کردم و الآن اینجام
    اگر واقعا بلد نیستی که تغییر کنی وارد اینکار نشو
    اینو دارم جدی بهت میگم
    چون سقف ذهنیت رو برمیدارن و اگر نتونی تغییر کنی خودت رو اذیت میکنی
    چون اگر تغییر نکنی به درآمد بالا نمیرسی
    من هیچوقت کتاب نمیخوندم
    الآن روزی ۴ ۵ ساعت فقط کتاب میخونم
    من تغییر کردم و توی یک سال به چیزایی که میخواستم رسیدم
    از هر کسی که موفق نشده فقط یه سوال بپرس
    بپرس: ۱۰ تا سنگ بنای موفقیت رو نام ببر
    باور کن اصلا نمیدونه چی هست 🙂
    کسایی که تغییر نکردن به هیچ جا نرسیدن
    نتورک برای همس
    ولی همه برای نتورک نیستن
    چون تو نمیتونی خودتو تغییر بدی
    با سختی ها روبرو بشی
    پس به جایی هم نمیرسی
    من یک سال سختی کشیدم
    مسافرت نرفتم
    ۱۰۰ ام رو گذاشتم روی کارم
    و الآن بعد یکسال دارم لذت میبرم
    من کسی بودم که حرفم هیچ ارزشی برای کسی نداشت
    ولی الآن چون دانشم متوسطه (نمیگم بالاست چون هنوز خیلی چیزا مونده تا یاد بگیرم) خیلی ها به حرفم گوش میدن
    کلا یه چیزی بگم و دیگه پر حرفی نکنم
    اگر جرات تغییر کردن رو نداری
    برو دنبال کارمندی و دنبال یه آب باریکه باش برای زندگیت
    ولی اگر قدرت تغییر کردن رو داری
    میتونی وارد این بیزینس بشی
    به قول جیم ران
    میگه: سود بردن بهتر از مزد بردنه
    چون مزد بردن برای آب باریکه خوبه ولی زود بردن خیلی خوبه چون تو رو ثروتمند میکنه
    (کتاب جادوی کار پاره وقت – صفحه ۲۳)
    حالا فرقی نداره چه تو یه کارخونه داشته باشی و سود ببری یا نتورک کار کنی و سود ببری
    هر دوش تو رو ثروتمند میکنه
    >> اگر تغییر کنی <<
    امیدوارم کسایی که از نتورک اومدن بیرون یه بیزینس بهتری برای خودشون پیدا کنن و موفق بشن
    چون کسایی بودن که نتونستن تغییر کنن
    خیلی هاشون میبینن بقیه تغییر کردن و موفق شدن و از سوزشی که پیدا میکنن میگن نرو و به درد نمیخوره
    خودشون نتونستن تغییر کنن و اینکار به دردشون نخورد
    ولی اگر بتونی تغییر کنی واقعا بیزینس قدرتمندی میشه برات
    بلا نسبت بعضی ایرانی ها
    یه سری مردمی هستیم که مثل یه اقیانوس به عمق سه ثانیتم
    راجب هر چیزی نظر میدیم ولی به اندازه سه ثانت اطلاعات داریم
    مرسی که نوشته هام خوندی
    اگر سوالی داشتی این آدرس تلگرام منه در خدمت هستم Sinboromand@

   • خواهر خانم بنده با همین استدلال پولدار شدن وارد این شرکت ها شد هر چه گفتیم قبول نمی کرد آنچنان شستشوی مغزی شده بود که هیچ حرفی با هزاران مدرک مبنی بر غیرقانونی بودن این شرکت ها را قبول نداشت آخرش ۵۰میلیون از خودش باخت و کلی زیرمجموعه آورد و بدبخت کرد و الان خونه مادرخانمم پر از جنس های شرکت ویز می باشد و نمونه این کالاها در بازار با نصف قیمت موجوده

   • مطالعات خیلی بیشتر و حتی در صورت امکان از طریق منابع بیطرف و مقالات مرجع که ترجمه هم نشدن توصیه میگردد 😊

  • سلام ممنون از مطالبی که گفتی
   اینکه تو بازاریابی شبکه ای افکار انتقال پیدا میکنه درسته
   حالا ک شما به این نتیجه رسیدی که افکار… انتقال پیدا نمیکنه تمامش بخاطر اشکال کمپانی هاست
   تمامشون کالاهاشون به قیمت گزاشته شده نمی ارزد
   و برایه کسایی ک خودشونو محکوم به استفاده از این کالا ها کردن افکار انتقال پیدا میکنه
   اما رازه دوام و درامد بازار یابی شبکه ای سالم بودنه ادم هایه شبکه است.اگر لیدر فرده مشکل داری باشه زیر مجموعشم ادمایه مشکلدار(سودجو…بد) نتوورک خوبه ادمارو بهت میشناسونه تا ازشون برا خودت بت نسازی
   بازم ممنون ان شالله دیگه درطول زندگیت مجبور به تجربه کردن برا فهمیدن این چیزا نشی

   • دمتگرم باهات موافقم حرفت کاملا درسته نتورک قبل ازاینکه پول بهت بده اول خیلی چیزارو که ارزش داشتن نداره رو ازت میگیره وبهت شخصیت میده وخیلی جاها امتحانت میکنه بعد بهت پول میده .حالا اگه بالاسری آدمی باشه با فکرخراب وسودجویی مطمئن باش بچهای مجموعشم میشن مثل خودش ولی اگه اینطورنباشه وحتی کمکش کنه درطول مسیر رفته رفته نگرش انسانیت توشبکه انتقال پیدامیکنه.افکار خودتونو درست کنید بعد راجبه بازاریابی شبکه ای صحبت کنید خواهشا درضمن مجبور نیستید زیاد خرید کنید که انبار کنید اندازه احتیاجتون خرید کنید.اون بالاسری که مجبورتون میکنه به خرید بالا افکار خودش مشکل داره.یا علی

     • عزیزان یه خورده فکرتون رو به کار بندازید هم خوبه به خدا؛اصلا نتورک نه ،من ۴ سال بازاریابی سنتی کار کردم…
      اون بابایی که کارخونه داره و مدام شما میری از فروشگاه خرید میکنی وجنس اون شرکت رو میخری اونم حضوری رو چی میگید؟! توی اون پروسه هم شما آخر اون هرم قرار میگیری و میشی مصرف کننده…
      کارخونه،فروشگاه،شما…خب اینم یه مدل از هرم هستش.
      مهم طرز فکر آدما ونحوه رفتارشونه، اگه یه نفر توی دولت حروم خورد شما همه رو حروم خور میبینی؟!
      یخورده عاقلانه فکر کنیم
      باسپاس

     • سلام اقا
      عاشق حرفهاتم دقیقا حرفهای فریب کارانه بالاسری هاتون رو میزنین
      گفتین اگر فروشنده زیاد بشه و نتونن فروش انجام بدن فقط مصرف کننده میشن!
      سیاست کاری جوری هست که تا صدسال دیگه این اتفاق نمیوفته
      به فرض اتفاق بیوفته یه سوال از شما میپرسم شما اگر همین الان بگن فقط مصرف کننده باش ایا هرماه نیاز خودتو خرید میزنی؟
      وقتی شما به امید پولدار شدن وارد این حرفه شدی نه صرفا مصرف کننده پس به اجبار داری خرید میزنی که بتونی فعالیت کنی به فرض جواب بدی بله صرفا مصرف کننده میشم ایا قیمت های اجناس رو با نمونه های مشابه مقایسه کردی؟ پیشنهاد میکنم تو چندتا محصول پر مصرف زوم کنید و ببینین به چه نتیجه ای میرسید
      در ادامه گفتین شرکت میتونه درامد بالارده هارو کم کنه به پایین رده بده
      خب اینجا یه سوال پیش میاد چرا همین الان این کارو نمیکنه؟ جوابشو بهتون میگم چون اگه این کارو کنه هیچکس دیگه ازش خرید نمیکنه چرا ؟چون که نو ساختار این نوع شرکت ها اینکه فروشنده صددرصد باشی و نه مصرف کننده صددرصد
      واضح تر بگم وقتی شرکت بیاد بگه خرید کنید ۴۰درصد تخفیف بگیرید و به بالاسریت هم یک درصد هم نمیدم شما مطمئنا یه دودوتا میکنید که خرید کنین یا نه!؟
      مثال واقعی
      مایع ظرف شویی نانو رو تو بادران ۸هزارتومن میدن با هزینه دریافت نمونه اون بهترین برند کمتر از۵هزارتومن هست با حجم بیشتر و صددرصد کیفیت بیشتر و تو مغازه سر کوچتون یا فروشگاه محلتون راحت تهیه میشه
      حال بیش از ۵۰درصد گرونتر میدن به فرض اگر ۴۰درصد از این سود رو برگردونن به خودتون باز هم خرید نمیکنین چون که ۱۰درصد گرون تر میدن و صدالبته کیفیت هم به مشابه اون در بازار نمیرسه پس میبینین شرکت یک روزه برشکست میشه!بخاطره همینه که رو فروشنده تمرکز میکنن که بتونن جنس های بی کیفیت و گرون رو به دست مردم قرار بدن.
      به فرض جنس هم گرون نباشه اصلا همه چی اکی و قرار باشه در امد بالا رده ها به کف هرم بدن با یه حساب مختصر میبینین که
      حداقل هرکس که حقوقش بیش از ۲۰۰م هم باشه در امدش به زیر ۵م میرسه و اونیکه زیر ۵۰م باشه به کل در امدش قطع میشه تا بتونن به کف مجموعه اون تخفیف ۴۰درصدی رو بدن (فقط بخاطره اینکه باعث بشه خرید کنه)، در اصل اینکه برای جبران باید همه درامد ها قطع بشه چون وقتی پایین حرم هیچ سودی نداشته باشه و ۴۰درصد تخفیفشو بگیره مطمینا بالاسریش هیچ سودی از اون شخص نمیبره چون هیچ سودی نمیمونه، برای بالاسریش هم همین اتفاق میوفته و الی تا راس حرم همه میشن مصرف کننده
      خب یه ایراد وارده که کلی تلاش کنی که احتمال داره روزی برسه حقوقت قطع بشه ،واقعا خنده داره

      جهت اطلاع پلن درامدی دست دولت نیست یعنی دولت مستقیم یه طرح درامدی نمیده که بگه باید از این طرح استفاده کنی
      یه باید و نباید هایی رو مشخص کرده و دستور داده که این موارد رو رعایت کنید
      که متاسفانه همین الانشم به بعضی موارد شرکت ها پایبند نیستن و اجرا نکردن

     • خطاب به علی ایرانی
      سلام
      داداشم سوالت شفاف نیستو معلوم نیست چیرو میخوای ثابت کنی
      اگه بحثت رو حروم و حلالی کار هست باید به عرض برسونم این مثال شما اصلا به کل پروسه بازاریابی ارتباط نداره
      اکثر مراجع گفتن اگر فقط به قصد مصرف کننده و فروشنده مستقیم باشی هیچ اشکالی نداره ولی اگه از زیر مجموعه ای که مثلا ۲۰پله پایین تر از خودته بخوای کسب سود کنی حالا یه تک تومنی هم باشه حرام هست چون تو هیچ تاثیری بابتش نداشتی و جنبه حرمی داره ، اگه هنوز درک موضوع واستون سخته یه تحقیق جزئی تو نت انجام بدین به نتیجه قابل قبولی میرسید در غیر اینصورت همینجا اعلام کنید تا بیشتر واستون توضیح بدم.
      اگه منظورتون هم چیز دیگریست شفاف تر صحبت کنید چون با این نوع صحبت چند برداشت میشه کرد

    • بله اقا سعید درست میگن اندازه نیازتون خرید کنید ایشونم که نشستن واسه خودشون دو دوتا میکنن نمیدونن که دولت وشرکتها قبلا به اینا فکر کردن که اگه فروشنده زیاد بشه واعضائ جدید نتونن فروش انجام بدن میتونن بعنوان مصرف کننده که الان ماهم بعنوان مصرف کننده هستیمواز اینجا خرید کنن شرکت میتونه درامد رده بالایی هارو کم کنه تا به کفه هرمم سود برسه مگه پلن درامدی دست دولت نیست ؟اونایی که سعی در تخریب این صنعت میکنن بقول ما نتورکرا هیچ غیر ممکنی وجود نداره

     • سلام اقا
      عاشق حرفهاتم دقیقا حرفهای فریب کارانه بالاسری هاتون رو میزنین
      گفتین اگر فروشنده زیاد بشه و نتونن فروش انجام بدن فقط مصرف کننده میشن!
      سیاست کاری جوری هست که تا صدسال دیگه این اتفاق نمیوفته
      به فرض اتفاق بیوفته یه سوال از شما میپرسم شما اگر همین الان بگن فقط مصرف کننده باش ایا هرماه نیاز خودتو خرید میزنی؟
      وقتی شما به امید پولدار شدن وارد این حرفه شدی نه صرفا مصرف کننده پس به اجبار داری خرید میزنی که بتونی فعالیت کنی به فرض جواب بدی بله صرفا مصرف کننده میشم ایا قیمت های اجناس رو با نمونه های مشابه مقایسه کردی؟ پیشنهاد میکنم تو چندتا محصول پر مصرف زوم کنید و ببینین به چه نتیجه ای میرسید
      در ادامه گفتین شرکت میتونه درامد بالارده هارو کم کنه به پایین رده بده
      خب اینجا یه سوال پیش میاد چرا همین الان این کارو نمیکنه؟ جوابشو بهتون میگم چون اگه این کارو کنه هیچکس دیگه ازش خرید نمیکنه چرا ؟چون که نو ساختار این نوع شرکت ها اینکه فروشنده صددرصد باشی و نه مصرف کننده صددرصد
      واضح تر بگم وقتی شرکت بیاد بگه خرید کنید ۴۰درصد تخفیف بگیرید و به بالاسریت هم یک درصد هم نمیدم شما مطمئنا یه دودوتا میکنید که خرید کنین یا نه!؟
      مثال واقعی
      مایع ظرف شویی نانو رو تو بادران ۸هزارتومن میدن با هزینه دریافت نمونه اون بهترین برند کمتر از۵هزارتومن هست با حجم بیشتر و صددرصد کیفیت بیشتر و تو مغازه سر کوچتون یا فروشگاه محلتون راحت تهیه میشه
      حال بیش از ۵۰درصد گرونتر میدن به فرض اگر ۴۰درصد از این سود رو برگردونن به خودتون باز هم خرید نمیکنین چون که ۱۰درصد گرون تر میدن و صدالبته کیفیت هم به مشابه اون در بازار نمیرسه پس میبینین شرکت یک روزه برشکست میشه!بخاطره همینه که رو فروشنده تمرکز میکنن که بتونن جنس های بی کیفیت و گرون رو به دست مردم قرار بدن.
      به فرض جنس هم گرون نباشه اصلا همه چی اکی و قرار باشه در امد بالا رده ها به کف هرم بدن با یه حساب مختصر میبینین که
      حداقل هرکس که حقوقش بیش از ۲۰۰م هم باشه در امدش به زیر ۵م میرسه و اونیکه زیر ۵۰م باشه به کل در امدش قطع میشه تا بتونن به کف مجموعه اون تخفیف ۴۰درصدی رو بدن (فقط بخاطره اینکه باعث بشه خرید کنه)، در اصل اینکه برای جبران باید همه درامد ها قطع بشه چون وقتی پایین حرم هیچ سودی نداشته باشه و ۴۰درصد تخفیفشو بگیره مطمینا بالاسریش هیچ سودی از اون شخص نمیبره چون هیچ سودی نمیمونه، برای بالاسریش هم همین اتفاق میوفته و الی تا راس حرم همه میشن مصرف کننده
      خب یه ایراد وارده که کلی تلاش کنی که احتمال داره روزی برسه حقوقت قطع بشه ،واقعا خنده داره

      جهت اطلاع پلن درامدی دست دولت نیست یعنی دولت مستقیم یه طرح درامدی نمیده که بگه باید از این طرح استفاده کنی
      یه باید و نباید هایی رو مشخص کرده و دستور داده که این موارد رو رعایت کنید
      که متاسفانه همین الانشم به بعضی موارد شرکت ها پایبند نیستن و اجرا نکردن

     • سلام این کار زمانی ایراد داره که شخص خودش دنبال فروش نره و فقط به مجموعه بگه بفروش،شخصیت در نتورک یعنی مراقب رفتار و گفتارت باشی چون مردم بخاطر خودت میان باهات کار میکنن نه شرکت و محصول،متاسفانه یکسری ادمها به هوای چیزهای دیگه ویان تو نتورک و نتیجه نمیگیرن واز اونجا که ما بلد نیستیم خودمونو مقصر بدونیم از شرکت و لیدر و محصول بد میگیم،تو مشاغل بیرون طرف میره هر خفتی رو برای ماهی پونصد تومن قبول میکنه و دیدگاهش اینه که شغل داره،نه عزیزان کافیه یکم فکر کنید،مهندس مملکت میره تو‌مترو جاروکشی میکنه از ترس اینکه نندازنش بیرون حاضره هر کاری بکنه،از این نمونه ها زیاده تو‌کشور ما،حالا اینجا میگن برو بفروش به غرور نداشتش بر میخوره اونوقت انتظار پیشرفت هم داره

    • سلام حرف دل منو زدیدمنم چهار ماهه تو این کارم اما به دلیل اینکه دیدم بالاسریام از قواعد اصلی بازاریابی یه کم کناره گرفتن بی خیال شدم اگه تو این سیستم همون طوری که شبکه رو گسترش میدیم کارها و رفتارای درست رو گسترش بدیم مطمعنن نتیجه خوبی میبینیم و درآمد هم میگیریم بنابراین پول خوبه اما نه به هر قیمتی

    • سلام
     دوست عزیز یه چندتا سوال از شما میپرسم جواب هم ندادی مهم نیست فقط به امید اینکه کمی تفکر کنیم
     میگین اول شخصیت میده بعد پول میده
     یعنی همه اون ادم هایی که وارد این حرفه شدن بی شخصیت و مشکلدار بودن؟مثلا یه استاد دانشگاه یا یه دانشمند یا دکتر یا مهندس یا….که تو شخصیت شناسی حتی بعضا صاحب نظر هم هست اگر وارد این کار بشن بازم نیاز به شخصیت سازی دارن تا به پول برسن؟
     دو ضرب در دو چقدر میشه؟۴تا! افرین درست جواب دادی، حالا بگو ببینم اگه محصولات با کیفیت باشه و جنس به قیمت باشه مردم مصرف کننده مطمئنا خودشون هجوم میارن برای خرید (نه انبار کردن محصولات بلکه فقط اندازه نیازشون) اجناسی که همیشه ازش تعریف میکنین واقعا این مزایارو داره؟پس چرا برای فروش باید کلی وقت بذاریم که مثلا یکی شو بفروشیم که اون شخص تو بهترین حالت ۳بار دیگه ازمون همون جنس رو خرید کنه و بعدش پی میبره محصول کیفیت نداره یا خیلی گرون هست و دیگه خرید نمیکنه؟ایا تو محصولات مشابه بازار هم همین گونه هست؟
     برادر من شخصیت سازیتون میکنن که جنس بی کیفیت بخری و بگی خیلی هم خوبه که جنس گرون بخری و بگی خیلی خیلی خوبه شخصیت سازیت میکنن که همین حرف رو بری به چند نفر دیگه بزنی و بتونی جنس هاشون رو به دست مردم برسونی
     این شخصیت سازی در اصل با عرض شرمندگی خریت سازی هست

     تو صحبتهاتون گفتین مجبور نیستین زیاد خرید کنین که انبار کنین
     مطمین هستم شما کمتر از ۲ماه هست تو این حرفه رفتین وگرنه به هیچوجه این حرف رو نمیزدین و پشتیبانی نمیکردین
     بله بنده هم میگم اجبار نمیکنن و تجربه ثابت کرده با چهارتا صحبت قشنگ ناخوداگاه مجبورت میکنن خرید بالا بزنی که مثلا ادم حسابت کنن، یا بگن افرین تازه داری میشی یه نتورکر واقعی،یا تو جمع واست دست بزنن که بگن فلانی بالای ۵۰۰ت خرید کرده بعد طرف یه حس کاذب و توهمی بهش دست میده که اره تازه دارم استعدادمو به بقیه ثابت میکنم و ……

     تفکر تفکر

     • میخاستم در مورد اسلام تحقیق کنم رفتم تو نت وای اینقد مطلب از داعش و طالبان بالا اومد که از دین زده شدم ..میخاستم طلا فروشی بزنم بازم تو سایت تحقیق کردم اینقد ادمای ورشکسته و ناموفق طلا فروشی مطلب گذشته بودن که بازم قیدشو زدم …بعد یکی بهم گفت دیوانه باید بری از ادمای موفق تحقیق کنی باید بری اونارو ببینی اخه اونا که وقت ندارن بیان تو سایت و اینا مطلب بزارن اونا وقت فکر کردن هم ندارن ….رفتم سراغشون دیدم طرف راست میگفت چقدر من احمق بودم که اومدم تو سایت و اینا دنبال تحقیق بودم …اقا تاجر خوب و بد داریم ولی تجارت خوب و بد نه ….این دلیل نمیشه اگه کسی تو یه کاری موفق نشد بقیه هم موفق نشوند هر کسی ب اندازه ی وقت و انرژی که میزاره و لیاقتش موفق میشه و گرنه اینا همش بهانه هست باید برین یه سری ب خودتون بزنین ببینین زندگیتون ارزش مبارزه کردن داره ارزش سختی کشیدن حرف مفت شنیدن برای موفقیت داره یا ن

     • سلام داداش گلم من فقط خواستم فقط به یه مطلب اشاره کنم اونم این بود که برو ببین این چیزایی که میگی تو بازار سنتی نیستن؟
      چرا بی عرضگی خودمون رو میندازیم سر نتورک؟شرکت ؟محصول؟لیدر؟
      الان بیش از ۵۰۰هزار نفر تو ایران دارن از این کار بالای ۵۰۰ هزار تومن سود میکنن
      اونموقع فقط شما یه نفر ضرر کردی؟
      هر چی ضرر کردی بیا من بدم ولی بی عرضگیتو ننداز گردن تجارت
      مرسی

  • من چند وقتیه تو یکی از شرکت های بازار یابی هستم،بنده به در امد رویایی نرسیدم ولی خوب درست نیست بیام بگم شرکت بد بوده یا بی در پیکر،اگه نگاهی به شغل های سنتی که بیرون هستن نگاه کنیم همه همین حرف میزنن حتی یک لباس فروش که مغازه زده ضرر کرده بعد یک مدت میاد میگه اقا لباس فروشی بد بوده در صورتی که شخص دیگه همزمان لباس فروشی زده سود هم کرده پس ربطی به شغل نداره تو هر کاری نتونی دوم بیاری اخرش اینه که اون شغل بده حال در امدش بکنار رشد شخصیتیش چی میگید یکم تفکر

   • افرین همه کاری بالا پایین داره کسی که انگیزه نداشته باشه توی هیچ کاری موفق نمیشه و همیشه بهونه میاره برای کار نکردن حالا چه کار سنتی باشه چه الکترونیکی

    • مسئله سر محصولات و خدماتیه که این شرکتها ارائه میدن اگه میشه با این سوالات جواب بدین لطفاً:
     ۱) اگه شرکت خوب سود میده چرا عوض سود، یه کاتالوگ مجانی نمیده واسه تبلیغ محصولاتش(مثل بقیه شرکت ها)؟
     ۲) این کیفیتی که ازش دم میزنن رو برچه اساسی مشخص می کنن. اینکه میگن فلان محصولش با فلان محصول فلان کشور در یک رده هست رو چطور مشخص کردن. (بر اساس حرف نتورک هاش که همه مصرف کردن و عالی بوده)؟
     ۳) حقوق مادام العمر تا چه زمانی ادامه داره حتی بعد از مرگ وارث هم ادامه داره (که البته غیرممکنه)؟
     ۴) چرا باید هزینه باربری رو ما پرداخت کنیم(برای شهرستان) مثل بقیه شرکت ها و کارخونه ها خودشون محصول رو با هزینه خودشون نمیارن(منتم سرمون میزارن که تعدادی کامیون اضافه کردن مگه فرقی به حال ما داره)؟
     ۵) هزینه ای که به خاطر حذف واسطه ها به شرکت برمی گرده کجا میره (محصولات هم که کیفیت نداره و مگر اینکه جواب سوال دوم رو داده باشید)؟
     ۶) چرا محصولات ارزانتر از قیمت بازار عرضه نمیشه با وجود اینکه واسطه ها حذف شده و هزینه اونا به شرکت برگشته؟
     و خیلی سوالات دیگه

   • ممنون از نظر منطقی و سنجیده شما دوست گرامی
    نمیدونم این عزیزانی که میان و نت ورک رو سر کوب میکنن آیا تا به حال کتابی در این مورد خوندن یا نه
    نت ورک هم مثل هر شغلی آینده ودرآمد داره اینکه درکش برای دوستان سخته ایراد از نت ورک نیست ایراد از …..

    • دوست عزیز من تو دوتا از شرکت های بازاریابی شبکه ای بودم اکثرا لیدرا بیسوادن وکیفیت محصولاتش اصلا نمیارزه به نظر شما یه عسل پونصد گرمی ژل رویال که‌پنج گرم توش ژل رویال هست قیمتش ۳۷هزار تومنه اگه این عسل واقعیت داشته باشه هیچی نباشه باید سیصد هزار قیمتش باشه اگه‌ژل رویال گیر بیاد که نیس کیلویی هفتاد میلیون قیمتشه

     • باسلام شما واقعا واقعا در مورد حرفی که میزنی مدرک بیاری من خودم هفتاد میلیون رو به شما میدم
      آقا همین شایعات هست که اجازه ی فکر کردن رو به شما نمیده چشماتون رو بستید ژل رویال از روستایی در قزوین با جلوی چشم خودم جمع آوری شدو اولا بکجا در یک زمان تهیه یک کیلو کار بسیار دشواری است با هزار کندو این کار هم انجام نمیشه کم میاد چون اندازه ی ژل رویال در هر کندو کم است و اگر انجام بشه کیلویی پونزده میلیون تومان است .
      ژل رویال به اندازه ی یک عدسه هم استفاده بشه کافی هست و به تنهایی اگر قلابی نباشه سر گیجه و تهوع ایجاد میکنه ریاد از حد مجاز عسل طبیعی باید شکرک بزنه تا طبیعی بودننش معلوم بشه
      بنده ژنتیک گیاهی خوندم و کاملا به این موارد مسلط هستم و عضو شرکت میراث نفیس دستها هستم که از کالای داخلی حمایت میکنه و اجازه نمیدم به شخصه شایعات درست کنید .

    • دوست عزیزی ک انقد راحت میتونی از همه ایراد بگیری اونم با این حجم از گستاخی!ب شماها که خوب یاد دادن چرب زبونی کنی شما چرا؟!شماهایی ک انقد دارید تبلیغ میکنید مگه اون گلد کوعست نبود؟پول مردمو مثه زالو خوردن اخرشم زدن ب چاک!در اخرم بادمجون دور قاب چیناش دستشون موند تو پوست گردو!
     هیچ تضمین و ضمانت اجرایی برای ادامه ی کار این شرکتا نیس و اینم ک میگن اندازه نیاز خرید کنید حرف مفته.همین شرکت بیز یا بادران باید ماهی ۵۰۰ هزار تومن ازش خرید کنی!ی سوال؟!شما ماهی ۵۰۰ هزار تومن صابون و پودر رخت شویی مصرف میکنی؟!
     پس چرت نگید خواهشا..اینا فقط منتظرن که یه ذره بیشتر شماهارو بچاپن و بعدم فلنگو ببندن!
     ضمنا هرکی عقل داشته باشه پول ب این کالاهای بنجول نمیده اگر پول میدید لااقل یه برند خوب بخرید ک فردا امراض پوستی نگیرید!
     دوستان عزیزی هم ک رفتن تو این کار با این کارشون فقط میخ ب دامان خودشون زدن همین..البته این شرکتا برا اینک یه چاپلوس قهار بشی بسیار مفیده!
     خخ

     • خب چرا چرت میگی من بادرانم دوماهو نیم خرید نزدم تازه بعدش ۱۰۰تومن زدم بازم حذف نشدم

     • دوست عزیز اول اینکه تو شرکت بادران هیچ بایدی برای خرید کالا ها نیست دوم اینکه شرکت ها اینقدر از بازاریاب ها سود میبرن که اگه فلنگو ببندن از سود کلان ماه های بعد بی کلاه میمونن و سوم من خودم از این کالا ها استفاده کردم این کالا ها بسیار هم با کیفیته این بستگی به اون شرکتی داره که شما میری توش

     • سلام من بادران ام اصلن بالاسریام کاری ندارن ک من خرید می زنم یا نمی زنم یا اصلن چقد می زنم، به من آموزش دادن و من مسیرو فهمیدم، هر ماه بر اساس نیاز خانواده ام یا سفارشی ک دوستام می دن می خرم

   • امیر حسین دمت گرم
    اقا من تو یکی از این شرکت ها حدودا سه ماهه عضوم
    شاید درامد انچنانی ندارم هنوز
    ولی خداوکیلی صورتم پر از جوش بود
    محصولات شرکت رو سفارش دادم فوق العاده نتیجه ی مثبت داد
    حالا جدا از بحث محصولات و درامد از نظر شخصیتی ۳ تا ۴ پله ب بالاتر رسونده
    و این خودش ی سرمایه بی نظیره واسه من

  • لیاقت افرادی مثل شما کارکردن برای دیگرانه.متاسفانه اگه شما یه ذره وجود داشتید گناه کم کاری و بی ارزه گی خودتونو گردن سیستم نمینداختید

   • ببینید من بازاریاب نیستم، کاسب بازاری هم نیستم. بعنوان کسی که عقل داره میگم که اگه شما درهر کاری که دارید هرکاری حتی خارفروشی، بشتکار داشته باشی و بخوای ترقی کنی باید تلاش کنی. یک کارمند بانک که میخواد مدیر شعبه بشه باید خلاقیت بخرج بده، مدرک تحصیلی اش رو ببره بالا. بله! درسته! سختی داره ولی مگه توی کارمند بانک نمیخوای مدیر بشی؟؟؟!!! پس تحمل کن سختی هاشو.
    من نمیدونم شماها توچه کاری هستید ولی اگه از وضعیت الانتون ناراضی هستید و میخواید تغییر کنی و دائم غرغر میکنی، یا سختی های تغییرو بجون بخر و به هدفت برس، یا اصلا حق اعتراض نداری.

   • لیاقت افراد بی سوادی چون شما هم (مصداقش بی ارزه گی = بی عرضگی) شستشوی مغزی داده شدن توسط یه مشت کلاهبرداره. بازاریابی شبکه ای به جز برای یکی دو لایه اول هیچ سودی عاید کسی نمیکنه و عوضش با ضربه زدن به اقتصاد کشور چندین و چند فرد و خانواده رو بدبخت تر میکنه…

    • شما یک شرکت معرفی کن که سرمردم کلاه نذاره!!
     ازهمون گندشون که مافیایی خودرو هستند بگیر تا شرکت هایی که هزینه تبلیغات روازمصرف کننده میگیرن!! هرشل ۶تایی نوشابه یکیش مفته!!بستگی داره نتورک راباکدام کار مقایسه کنی؟؟
     اگه ایرادداشت مثل همون کویست جلوش رو میگرفتن تازه با قوانین جلوی سرعتش رو گرفتن!!هیچ تجارتی ورشکسته نمیشه این تاجرها هستند که ورشکست میکنن

     • شرکت های بازاریابی شبکه ای ماهیتشون در اصل خوبه ولی نه توی این ایرانی که همینجور بی رویه شمار زیادی از افرادو وارد کار کردن با وعده های پوچ درامدهای کلان و هی برات از ادم های موفق نتورک با درامدهای بالا مثال می زنن
      این شرکت ها حتی اصولی ترین شرکتی که داره با همه معیارهای خوبش کار می کننه و امار فروش و همه چیزش شفاف سازی شده و توی سایت شرکت ماه به ماه داره منتشرمیشه متاسفانه چندین ایرادمهم داره
      ١.اول کار که میخوای وارد کار بشی چنان از موفقیت و ره صدساله رو یه شبه طی کردن براتو حرف می زنن با کشیدن پلن درامدزاییش که طرف شور حسینی می گیردش و یادش می ره که کار سختی داره و با سرابی داره روبه رو می شه
      ٢.توی این شرکت ها فقط بصورت کذایی از فروش حرف می زنن ولی در اصل و در لابه لای گفته هاشون قصدشون اینکه که تو کله منو شما فرو کنن که باید ورودی بگیری فروش در اصل قضیه ای برای پوشوندن همه غلط ها و پنهان کاری تفمرات رایج خودشونه
      ٣.اولش میگن این یه کارلاره وقته ولی تا ثبت می زنی ویه مدت می گذره می بینی ناخواسته تموم ٢۴ساعت وقتتو گرفته به مشت تدمی که ازعا می کنن بیشتر از تو می فهمن و به اصطلاح تغییر کردن مدام به تو غر می زنن چرا فروش نداری چرا کسیو نمی گیری چرا محموعه ات خرید نمی زنن چرا جلسه رو دیر اومدی چرا فلان مردی چرا و چرا…و به قول خودشون می گند اصول و باید رعایت کنی و جالبیش اینجاست می گند تو این سیستم آقا بالاسر خودتی بعد می بینی از کسی که از تظر سنی مثلا کوچیکتراز خودتم هست هی باید حرف بشنوی و این خیلی زور داره برای ادم
      ۴.توی این سیستم تموم مشاغل بیرون و چنان تو نظرت بد جلوه می دن و بدردنخور که به فکر بیرون رفتن و انجام کار دیگه ای نباشید
      ۵.الان شمار افراد زیادی وارد اینکار شدن بازاراشباع شده کشش دیگه نداره تو هر خانواده و فامیلی یک الی دو نفر توی این شرکت ها وارد شدن و ترجیح می دن از آشنای خودشون بخون
      ۶.فروش دیگه مثه سابق نیست بازار جواب نمی ده دیگه اجناس این شرکت هام فوق العاده گرون
      ٧.مدام از قانون جذب و کائنات و این حرفا برات حرف می زنن که هرسری پنچلی دوباره های بشی و جوری وانمود می کنن که قانون جذب و اینا فقط توی اینکار به تو جواب میده و مغزتو شستشو می دن
      ٨.می گن اینکار رشد شخصیتی به تو می ده درسته ولی بستگی به آدمشم داره با اونای که به اصطلاح بالاسری هستن فقط به فکر سود خودشونن و تورو به اجبار مجبورت می کنن که به نفع اونا کار کنی
      ٩.به اصلی که خیلی خنده داره اگه موفق بشی می کن با حمایت ما بوده و نوش جونت ولی اگه موفق نشده باشی جوری باهات حرف می زنن که بفهمی همه تقصیرات و اینکه تو نایجه نگرفتی به شخص خودت مربوط میشه و اصلا اشتباهات خودشون و به فکر منفعت بودن خودشون به قیمت درگیرکردن بی چون وچرای تورو اصلا قبول دار نیستن و همه صررها رو متوجه خودت می کنن
      ١٠.مدام مجبورت می کنن به خرید اجباری زدن خودت و اعضای مجموعه ات ،و وقتی میگی فروش نیست و کسی نمی خره من محصول دارم براچی هی باید خرید اجباری بکنم می کن این ضعف تواه بقیه دارن می فروشن باید خرید بزنی فحشتم می دن درحالی که توی جلسات از حرف زدن لیدرها به خوبی متوجه میشی که اکثرا فروش ندارن حتی قدیمی ها فقط باید تیز باشی
      ١١.توی اینکار متاسفانه بعضیایی که اسم خودشونو گذاشتن لیدر چنان برات بزرگ نمایی می کنن و حرف از موفقیت می زنن که خودشون هشتشون گرو نه شونه وبا فشار اوردن و اصطلاحا با پنبه سربریدن نشستن تا از کار کاردن اجباری بقیه درامد داشته باشن
      ١٢.تا وقتی فروشت بالا باشه قربون صدقتم می رن وقتی فروشت میاد بایین و بی حوصله ایه کنایه و گنده گوشه ام بهت می گند حتی توی جلسات کذایی که دارن که خوب متوجه می شی مخاطبشون تویی
      ١٣.این سیستمو خراب مردن افرادی وارد اینکار شدن که با تن پروری و مغزشستشودادن به دنبال سودهای کلان خودشونن و اینکار هیخ ارزش افزوده ای براتون ایجاد نمی کنه
      برید دنبال کار مورد علاقه تون اینکار هیچ سندیت و اطمینانی برای آینده شما نداره و شغل محسوب نمیشه دلتون و به این مشاغل که نمی شه گفت به این کارای کاذب خوش نکنید
      ١۴.توی اینکار بعد یه ندت ضرر که می کنیو با کلی بدهی و قسط به یه کنار تاهم با لیدرها و بالاسری های به اصطلاح محترم حرف می زنی می مند این ذهنیت تواه دوام بیار کتاب بخون و با این خرفای مسخره سعی دارن تورو فالو انگیزشی بکنن

      در کل مشاغل خوب و زیادی هست که با کمی هوشمندانه وبادرایت حرکت کردن میشه سودهای خیلی خوبی بدست آورد وارد این شرکت ها نشید که با افراد بیخود و مزخرفی روبه رو می شید که توروپله می کنن برای اهداف خودشون
      کسی این توصیه هارو شما کردکه خودش سابقه دوسال فعالیت توی این شرکت هارو داره و می خواد لغو بزه و برسه به زندگیش
      ماهیت این شرکت ها خوبه ادم هایی که در راس هرم هستن جالب نیستن ببینید اگه وارد این شرکت های کذایی می خواید بشیدبا وعده درامدهایی کذایی که فقط مال راس هرمی هاست با کیا می خواین جلو برید بهترین هارو انتخاب کنید
      موفق باشید

   • کاملا با شما موافقم .نمیدونم پس چطور من و دوستانم به سود خوبی رسیدیم:)
    متاسفانه ادمای بی ارزه جوز منفی بافی و فقیر ماندن کار دیگه ای از دستشان بر نمی آید

    • کدوم سود؟دوست منم میگفت ماهیانه هشت میلیون در آمد دارم.ولی به خدا قسم دو هفتش داره خودشو میکشه پنجاه هزار تومن بهش قرض بدم.یعنی در آمد ماهیانه هشت میلیون انقدر زود تمام شد.خخخخ.برو بنده خدا خودتو سیاه کن.تویی که داری اینو میگی حاضرم قسم بخورم حرفت دروغه.حاضرم شمارم رو بزارم و بیام بهت ثابت کنم حرفات همه دروغه.بازاریابی شبکه ایی کاملا کلاه برداریه

     • ایول دمت گرم باور کن منم یکی از دوستام میگفت ماهی ۱۵ میلیون درآمد دارم یک میلیون بهش قرض دادم فراری شده گوشیم رو جواب نمیده همشون خالی بندن

     • هیچ گونه کلاهبرداری درکار نیست دولت همایت میکنه،وزارت صنعت و معدن همایت میکنه ،نیری انتظامی که مرتب گلد کوئستیهارا دستگیر میکرد حسابی همایت میکنه اطلاعات شما ناصحیح و مغرضانه است اشتغال زائی دولت محترم را زیر سئال نبرید و جوانیکه باید سی سال بهترین سالهای عمر خودرا در نقاط محروم سپری کند و دست آخر بعد از ۱۰ سال بازنشستگی ماهی دو ملیون حقوق بگیرد حالا بعد از دوسال فعالیت با سرمایه اولیه فقط یکملیون تومان و بدون سرقفلی و رفتن کله سحر در مغازه هر ساعت که دلش میخواهد کار میکند و روزی ۱۰ ساعتهم مجبور نیست کار کند بلکه روزی ۴ ساعت کار میکند و حالا بعد از ۱۱ ما ه ماهیانه سه ملیون پور سانت میگیرد و مرتب درحال سفر به شهرهای مختلف و راهنمائی زیر مجموعه های خودش میباشد ، تنبل ها و آنهائی که خرج خودشانرا به خانواده خود تحمیل میکنند و شهامت روزی حتی سه ساعت کار کردن را نمیپذیرند حرفهای نا امیدانه میزنند، ضمنا بازار هیچگاه اشبائ نمیشود مگر هرچه از دریا آب برداری تمام میشود ، بیش از تعداد مرده ها کودک به دنیا میآید ، پس اینطور که شما میگوئید باید حالا کلاس اول و دوم و… تعطیل شده باشد.

     • دولت!!!! الان خود اینا که توزرد از اب در اومدن کلی بالا کشیدن( حقوقهای نجومی) اونوقت میگی دولت حمایت میکنه!!! پس صددرصد خر کردنه مردمه

     • اقازمانی جان تواول بروغلط املائیتودرست کن سطح سوادت روببربالا بعددنبال درامددروغین این شرکتهای شبکه ای باش

     • سلام
      حتما این مطلب رو بخون
      هیچ جایی بازاریابی شبکه ای بصورت قانون در نیومده
      فقط تائید شده که میتونه کار کنه ((قانون نشده و قانونی نیست))
      مقام معظم رهبری: اینگونه معامله وجه شرعی ندارد.
      هیچ جا شما برند اون کالا رو نمی بینید چون کاملا بی کیفیت
      جنس ۱۰۰۰ تومنی رو تو یه جعبه میکنن و با نوشته های خارجی
      و تبلیغ الکی به اعضا ۲۰۰۰۰ هزار تومن میفروشن و بعد گذشت مدتی تاثیرات مخرب اون رو متوجه میشید .
      حالا چرا اینقد گروون چون تا برسه دست مشتری نهایی ۱٫خود کارخونه سود میخواد ۲٫شرکت بازاریابی : سود حمل نقل جدا + سود اعضا میکشه روش ۳٫سود خورده فروشی و راهبری در کنارش . اکثرا هرچی خرید میکنی مشتری اول اخرش خودتی و یه جورایی سعی میکنن بیشتر خرید کنی تا سود بیشتری گیرشون بیاد آبروت جلو هرکی میشناسی از بین میره ((هرکی تعریف کرد از این کار ، بدون زیر شاخه داره و با فریب دادن دیگران به سود رسیده ))
      بهترین کار انصراف هست

   • دوست عزیز . شما دو ماه خرید نزن ببین لیدرات تو رو بازم نگه میدارن یا میندازنت بیرون . شما شاید فر کنی رییس خودتی ولی در عوض اگه به نسل ششم خودت فکر کنی میبینی که تا شش نسل بالاسریت رییست هستن . به این چیزا هم فکر کن .

   • سلام‌ ببینید دوستان عزیزم من خودم لیدرم و مجموعه دارم توی تیم چند تا نکته روبه بچه ها همون اول ورود تذکر میدم
    ۱‌-از همون اول خط قرمز برای خودشون تعیین کنند که اگر هفت الی هشت ماه دیگه در آمد خوب نرسیدن افسرده نشن چون قرار نیست نت ورک ما رو از شغل بیرون بندازه و این شغل فقط یه شغل دومه در کنار شغل بیرون و هر کس غیر از این نگاه کنه دیر یا زود کم میاره چون همه که مجرد نیستن و باید خرج زندگی بدن
    ۲-ما قراره نت ورک مارکتینگ انجام بدیم نه جوگیر مارکتینگ
    یک تیم استاندارد به هیچ عنوان اجازه نداره بچه ها رو شستشوی مغزی بده و با وعده های غیر واقعی اون ها رو از کار و زندگی و تحصیلات بندازه ..من خودم هم کارمارکتینگ انجام میدم هم تو دانشگاه ادامه تحصیل میدم و بیشتر افرادمجموعه هم دانشگاهی های خودم هستن
    ۳- کالاهای هیچ شرکتی صد درصد خوب نیست و رضایت نسبیه و هیچ کس اجازه نداره به بچه های تیمش بگه که چی بخرن یا نخرن اینطوری به نظرتون به شخصیت آدم ها توهین نمیشه مگه ما کی هستیم که به مردم بگیم فلان چیزو بخر یا نخر
    وقتی بچه ی مجموعه ی من کل در آمدش ۸۰۰تومنه چطور میتونه ماهی ۵۰۰تومن هم خرید بزنه این انصافه آیا اون در آمد از خرید این شخص برام حلاله ؟
    ۴.-کتاب های خوب توی بازار موجوده راجع به این تجارت شیرین حتما مطالعه کنید و به این قضیه علمی نگاه کنید چون من به شخصه جلسات جو گیر کردن اعضا رو برگزار نمیکنم و مجموعه رو سوق میدم سمت مطالعه
    و در آخر چه خوب چه بهتره هممون یه جایگاه تو یکی از این شرکت های مجوز دار داشته باشیم تا از موج جدید عقب نیفتیم و چند سال دیگه که با هجوم جمعیت مواجه خواهیم شد جایگاهمون تثبیت شده باشه

    • دقیقا همینطوره کیفیت زندگی آدمارو کتاب هابی که میخونن و ۵نفری که باهاشون در ارتباطیم مشخص میکنه
     لطفا قبل از تحقیق و مطالعه در موردچیزی نظر ندیم

  • سلام . بله همه این مطالبی که شما عرض کردید درسته چون خودم هم وارد یکی از همین شرکت ها شده بودم و همه مطالبی که شما گفتی رو دیدم و شنیدم و در آخر خودم رو از این کار بیرون کشیدم

  • توی ایران ماشالله همه دکترای همه چیز دارن …
   یه عده بی سواد و بی اطلاع وارد این صنعت میشن به طمع اینکه ۱ ساله بارشونو ببندن و بعد وقتی با بزدلی ها و ترساشون مواجه میشن کارو ول میکنن و شروع میکنن به بد گفتن از کار .
   این آمار چرندی که میگن ۹۹ درصد شکسته نه اینکه توی کارای دیگه ۱۰۰ درصد موفقیته ؟؟؟؟؟
   دوستان بی سوادمون اول باید بدونن کلا ۳ درصد آدمای دنیا موفقن این ربطی به نتورک نداره ربط به انتخاب شما توی زندگی داره
   شکست خورده های بد بختی که به جای تست همون ۳ درصد میرن یه جا مستخدم میشن و نصف عمرشونو به چندرغاز میفروشن محکومن به زندگی بی خودی که توش غرق شدن .

    • مهندس شما تو ی کار وارد شو و ی هفته کار کن بعد دوماه کار نکن میتونی موفق بشی؟؟ من نتورکر نیستم و دارم تحقیق میکنم فعلا ولی حرفای تو و چن نفر دیگه واقن نشونه ی بی سوادیتونه

     • دقیقا دلیل همه ی شکست ها و منفی بافی های مردم ما تواین کار همین هست، همه ی مردم متاسفانه شدن ماشینی که یه برنامه ی تکراری و نوشته شده بهشون داده شده، طبق عادت و تکرار هرروز این روزمرگی رو تکرارمیکنن، و تا با یه موضوع جدید روبرو میشن ازش میترسن واکنش منفی نشون میدن و میخزن تو لاک امن خودشون، حتی یه بار این جرات رو به خودشون نمیدن که ریسک کنن و یه تجربه ی جدید و تازه رو لمس کنن، رویاها و آرزوهاشون برای همیشه فراموش کردن و برای خودشون کشتن، به زندگی خیلی معمولی و غبارگرفته و خسته کننده شون رضایت دادن و تسلیم نگرش محدود و منفیشون شدن، همه ی ما تو زندانی اسیرشدیم که خودمون برای خودمون ساختیم. من نتورک کارنکردم و نمیکنم، ولی هیچوقت از دادن فرصت به خودم نترسیدم، آدم فقط یک بار زندگی میکنه پس ارزش ریسک کردن و دنبال خواسته هات رفتن رو داره، انسان با ترس و محدودیت خودش هیچوقت از زندگی لذت واقعی رو نمیبره، من ترجیح میدم یه چیزی رو ازدست بدم و به لذت رویاهام برسم تا اینکه باترس درواقع زندگیم رو مرده گی کنم.

     • تاپ لیدر دیدم میگن ماهی ۱۰۰ م درآمدشه بعد خونش اجاره ایه و از منم گاهی پول قرض میگیره … سرشناسم هستااااا، اقا جمع کنید جول و پلاستونو …

   • عاااالی بود دمت گرم،حرف دلمو زدی،انجام هر کاری لیاقت و پشتکار و تلاش میخواد که بعضی ها ندارن،به قول یکی از اون دوستان که مثال لباس فروش رو زده بود،اینکه عاقل باشیم،سود کنیم یا زیان به خودمون و تلاشمون بستکی داره چه توی این کار چه دست فروشی چه کار دولتی یا هرکار دیگ ای،به قول یه بچه پولدار:بی پولی سخته ولی پولدار شدن سخت تره،باید تلاش کنی

  • سلام
   واقغا متاسفم براتون.نمیدونم باګفتن این ایراد های چرتی که بازار یابی شبکه ای ګرفتین دقیقا چیو میخواین ثابت کنن.نمیتونین باور کنین که بازار یابی شبکه ای روشی هس که توی کل دنیا یه چیزه جا افتاده محسوب میشه حالا این که چرا دولت میاد از یک طرف مجوز میده و از طرف دیګه با یک سری حرف ها سعی میکنه که به مردم منفی بزنه و نداره افراد زیادی درګیر این شغل پردرآمد بشن.
   البته حق هم داره چون هرشخصی توی بازار یابی شبکه ای میتونه بعد از ۲تا۳سال درآمد بسیار بالایی داشته باشه و چون جامعه به کارګر – معلم ـ کارمند و هر نوع شغلی احتیاج داره در نتیجه دولت مجبوره منفی بزنه به مردم با این حرف هایی که توی سایت ها مینویسن از یک طرف هم باید مغز مردم رو شستشو بده(با فیلم یا یه سری حرف ها و باړر ها یا هر ابزار دیګه ای) تا کسی نتونه به فکر درآمد های زیاد و اهداف قابل دسترس در یک بازه ی زمانی کوتاه بیفته.
   همونجوری که مغز مردم رو شستشو داده که پراید ۳میلیون تومنی رو ۲۰ میلیون میخرن.دوستان نتورک دونستن نیست-تونستنه
   با سک سک کردن به نتورک نمیتونین بګین خوبه یا بده چون باید حداقل ۲تا۳سال باهاش درګیر باشین تا بعد بتونین راجع بهش نظر بدین
   یاحق

   • یه نمونه هم ایشون هستن که میگن جامعه به کارگر و .. نیاز داره. چرا شغلهای بهتری رو نمیگید؟
    آره جامعه هم به نتورکر احتیاج داره هم به مدیر و مهندس و کارگر و …
    اکثر نتورکیا میگن دو سه سال باید کار کنید. بعد این دو سه سال باعث میشه که جیب بالا سریا پر بشه.. حالا اگه بتونی با شیوه و ترفند ( اگه کسی بگه اینها شیوه و ترفند نیست دروغ گفته چون خودم بارها دیدم این شیوه ها رو) یه سری رو زیر مجموعه خودت دربیاری پول دار میشی اونوقت.. در مورد شیوه و ترفند هم اینو بگم که این شیوه و ترفندها برای پول دار شدنه. من منطقی هستم و نمیگم که غیر ممکن است و این ترفندها به جایی نمیرسن.. میرسن ولی نه اونقدر ساده که لیدرها میگن

   • داداش همون کسی که مجوز میده خودش اختلاس میکنه! دمت گرم! پدیده شاندیز هم مجوز داشت! تبلیغ تلوزیونی هم داشت! دلت به مجوز خوش هه؟!

    • همه این بحث ها بکنار عزیزم در مورد پدیده شاندیز بهت بگم که این بنده خدا طبق حرف خودش گفته بود من داشتم گردو بازی خودم رو می کردم که وسط گردوهام یه تیکه طلا پیدا کردم… حالا چی شد؟ هیچی اون آدمای دولتی سیاه امدن گفتن ماهم شریک و اگرنه کلاهمون میره تو هم نتیجه اش میشه اینی که میبینی….

    • دمت گرم. حرف دل زدی
     همونی هم که میگه اشکال شرعی داره یا نداره خودشم خیلی کار غیر شرعی انجام میده. پس دلتم به شرعی و غیر شرعی بودنش خوش نکن. چون همونی که میگه غیر شرعیه یه جایی جلوی کارای شرعی رو هم گرفته یا انحصاریش کرده و نمیذاره افراد دیگه از اون کار به سود برسن یا کاری که واسه بقیه غیرشرعی هست رو دو تا شرطی که خودش قادر به برآورده کردنشه میذاره و به اسم شرعی انجام میده. مثل دروغ مصلحتی. مثل سود بانک ها که آخرم معلوم نشد ربا هست یا نه. اگه واقعا غیر شرعیه باید یه قانونی بذارن که ممنوع شه. فقط ممنوع و برخورد شه. نه اینکه بگن غیر شرعیه اما هر کی خواست بره. چطور بعضی کارا که غیر شرعیه رو جلوشو میگیرن و حتی طرفو شلاق میزنن ولی برای کارای غیرشرعی هیچ ضمانت اجرایی (تعطیل کردنش) وجود نداره؟
     من خودمم هنوز به این کار ایمان ندارم و دارم مطالعه میکنم و نظراتو میبینم و تجزیه تحلیل می کنم ولی میگم اگه هر کاریو جدی بگیری میتونی ازش نتیجه بگیری.

   • این فعالیت یک کلاهبرداری و اخلال در اقتصاد و بازار کار است و برای من جای تعجب دارد که دولت چگونه مجوز میدهد.

    • ببینین اول اینکه کلاه برداری رو به چی میگی؟
     دوم اینکه چیزی که ازش اطلاعات ندارید رو نظر ندین شما بهتر میدونید یا اقتصاد دان هایی که از سال ۸۴ دنبال قانونی کردن نتورک توی ایران بودن ؟
     سوم اینکه ین نظر شخصی شماست دلیل نمیشه همه مثل شما باشند
     چهارم اینکه نتورک داره ب اقتصاد کشور کمک میکنه و وقتی که نتورک ایران جهانی بشه و بتونه محصول به خارج کشور بده تولید میره بالا ودرکنار تولید نیروی کار وجمعیت بیکاری کاهش میابد
     شما الان نتورک رو میبینی ولی اینده ی نتورک چیز دیگست که فکرشو نمیکنی اصلا چون کوتاه بینی

    • برای شما جای تعجب داره چون از روی باد هوا یچیزی میگی .ویا تحقیق از یکسری آدمای معمولی و….میکنی. داداش اگه به اقتصاد یا ……ضربه میزد الان تو کشور آمریکا ۷۰سال بازاریابی شبکه ای کار نمیکرد پسر جون…….

   • شماها چقدر ساده این شستشوی مغزی که میگن همینه یکی نیست به این نسرین بگه تو کی از کشور خارج شدی ببینی کشور فرانسه از محصولات شما استفاده می کنه اخی

  • دوست عزیزم .. با کمال احترامی ک برات قائل هستم شما خودت جواب خودتو توی اول نظرت دادی !
   شما توی یه شرکت بی دروپیکر بودی !
   پس هرچی بر شما گذشت بی درو پیکر بوده .‌ پس اسم شرکتهای بازاریابی شبکه ای رو الکی بد جلوه نده .. اگه اونا تونستن دربیارن منم میتونم هزار نفر دیگه هم میتونن .. شما کسی هستی که نمیخوای تغییر رو باور کنی و چون اصولی آموزش ندیدی داری گند میزنی به کار چندین و چند ساله ما .. پس لطفا نصیحت اشتباه نکن ..
   شرکتی که بی درو پیکر باشه رو نباید توش کار کرد .. والسلام 😐

   • آقا یا خانم نتورکر پسر من حدود سه ماهه که داره با شرکت بیز کار میکنه و از روزی که وارد شده آب خوش تو خونه ما پیدا نمیشه . این نوع کار از روز اول با دروغ شروع میشه میگن ما واسطه ها رو حذف میکنیم خوب شما برو تو سایت این شرکتها خرید کن میبینی پیغام میاد که باید کد بازاریاب خودتو بزن ، من از طریق جستجو در وب شرکتی رو پیدا کردم چرا باید کد بازاریاب بزنم پس حداقل دو واسطه یعنی شرکت نتورکی و مثلآ بازار یابش وجود داره . در یک فروشگاه شما کالایی رو با قیمت مشخص خرید میکنید اما از شرکت نتورکی چون هزینه حمل به کالا اضافه میشه خرید اصلآ مقرون به صرفه نیست حالا میگن شما مصرف یک ماه خودت رو حساب کن و خرید کن این کار رو هم که بکنی معلوم نیست چقدر ارزون تر میخری چون یا به خاطر سفارشی بوده کالا قیمت مصرف کننده نداره یا با تبلیغاتی مثل کالای ما بهترینه قیمت بالا رو توجیه میکنند و در نهایت مصرف کننده میمونه و بالا رفتن هزینه های زندگی ، دیدم که میگم . بعد هم که به بازاریاب (مشتری اصلی شرکت نتورک) خوب ویبینی که سود کمی گیرت میاد پس زودتر شبکه خودت رو بساز تا با تلاش دیگران سود بیشتری ببری از اینجا دقیقآ همون کاریهایی که در گلدکوئست انجام میشد صورت میگیره فالو کردن با طتمیع و تحقیر و وعده های سرخرمن ، ازبین بردن پایه های اعتقادی برای کسب درآمد به هر قیمتی ، قرار دادن اعضاء خانواده رو در روی هم (عمومآ جوانان ۱۷ سال به بالا) و به صورت خاص فرزند در مقابل پدر و مادر با جملاتی که در کلاسهای اجباری نتورک یاد گرفته اند که خود شما قطعآ استادی ، اینم دیدم که میگم چون پسر من خودش داره با همین روشها شبکه خودش رو بزرگ میکنه و بارها به او تذکر دادم از ناله و نفرین والدینی که فرزندانشون را اینجوری علیه ساختارهای خوانوادگی و اعتقادی میشورونی برحذر باش اما کلاسها و تخلیه عقل که در او صورت گرفته جایی برای برای نصایح پدری که به او یاد دادند پدرت سنتی ، ناآگاه از اقتصاد روز ، عامل عقب موندگی تو ، بی عرضه هست باقی نمیگذاره و صد البته خودش هم در چنین دره ای سقوط کرده و بسیجی نمونه استان امروز منکر بخشی از اصلی ترین اعتقادات دینی شده به برکت کلاسهای لیدرهای شرکت بیز. آقای نت ورکر من یک کارشناس IT هستم و بسیار بیشتر از خیلی از مردم با تجارت الکترونیک آشنایم اما چیزی که به اسم بازاریابی شبکه ای در ایران رایج شده فقط سرکیسه کردن جوانان جویای ثروت بدون زحمت است و بس . در شهر گرگان لیدرهای اصلی این شرکتها از لیدرهای گلدکوئست هستند و همون کار رو در غالب بازاریابی شبکه ای انجام میدهند هنوز هیچ آدم موفق در کار و تجارتی که با اون صحبت کرده باشم ندیدم که این نوع کار رو تایید کنه

    • درود برشما من خودم راننده ماشین سنگینم تن ماهی هاوانا رو بار زدم عمده دونه ای۲۸۰۰تمن میفته اونموقع توی شرکت بیز میدن ۶۵۴۰تمن بعد تازه فروشگاهی امیران همین تن ماهیی میده ۴۲۹۰تومان خواستم بگم اینجوری پول درمیارن اینایم که تازه میرن فقط دارن واسه بالا دستیها کار میکن این پولا از گوشت سگ حرومتره چون کلاهبرداری میشه به امید روزی که همشون جمع بشن

  • دوست عزیز نظر شخصیتو قالب بقیه نکن,دلیل نمیشه چون شمانتونستین بقیه هم نتونن,من خودم ۸ماهه توی کارم وفوق العاده راضی هستم بااینکه یه خانم هستم بسیار توی کارم موفق هستم.لطفا بااحساسات بقیه به خاطر خودتون بازی نکنید

  • دوست من سلام.ذات بازاریابی شبکه ای هم به اقتصاد کلان جامعه کمک میکنه و هم به اقتصاد فردی ولی چون نحوه انجام اون آکادمیک نیست در اکثر مواقع افراد سلیقه ای برخورد می کنند واین باعث میشه نگرش افراد به این شغل بد بشه.وگرنه افرادی هم هستند که در آمد خوبی کسب می کنند تو این کار چون با نتورک منطقی برخورد میکنند ودرک کردن که راه یک شبه پولدار شدن نیست و باید شخص پخته شه و برخورد تاجرانه ای با این کار داشته باشه تا موفق شه

  • چقد نظرت احمقانه بود وبدون اگاهی ت. از اون جمله اشغالهایی که تو بهترین موقعیتها هم قرار بگیری همون نخاله ای

  • عزیزدل
   شما خیلی تند رفتین و این رو من درک میکنم
   احتمالا از جایی ضرر دیدین
   بودن افرادی که ضرر کردن
   چرا؟
   چون بدون تحقیق رفتن عضو شرکت شدن
   شما تحقیق کن شرکتی رو که از همه قدمتش زیاده، خودش تولید کننده هست و تخصصی کار میکنه(ینی توی هر زمینه ای کالا نداره) انتخاب کن فقط دوماه باهاش همکاری کن بعد میبینی نه نتورک یه چیز دگه اس
   هرکی هم بگه نتورک یه کار ساده اس دروغ گفته
   خودم توشم
   یا علی✋

   • سلام دوست عزیز انشاا… سقف درامدی شما نتورک اصول میخواد و اطلاعات سیستمی و یه کمی باور و تجربه قرار نیست همه نتورکر بشن دقیقا قضیه کارت عابر بانک الان اینترنتی خرید نکنن ۵ سال دیگه مجبور هستند خرید کنن مردم شریف ما نسبت به جهانی شدن اینرسی نشون میدن پس یه نتورکر قرار نیست توانش رو برای کسایی ک اطلاعات ندارن و حتی به خودشون زحمت نمیدن ک برن اطلاعات کسب کنن و فقط شنیده ها رو بیان میکنن بحث کرد مردم شریف ما اقیانوس اطلاعات هستند در عمق یک سانتیمتر موفق باشید

    • هیچ کسی جز چند نفر اول شرکت های بازاریابی شبکه ای در ایران راضی نیستن و جز اونها کسی دیگه نه تنها جیبش پر نشده به همراه مدیران این شرکت ها که مردم سرمایه زمان و اطلاعات خودشون و هم از دست دادن.
     مردم ایران بالقوه کار آفرین هست قسم میخورم شما مردم اگر راهنما داشته باشید با پشتوانه ژنتیک قوی که دارید هر کدوم به تنهایی بادران و امسالش و جوری در مینوردید که دنیا هاج و واج میمونه
     شما مردمی هستید که سه هزار و پانصد سال پیش ابزار شیمی و خلق کرید و امروز وقتی نگاه میکنم ابزار امروزی ابزار سه هزار و پونصد سال پیش مردم ما هست.
     شما بهترینید پس خلاقیت و دوباره بیدار کنید درونتون چون ژنش و دااااااارید

     • بیا طرف دو سال پیششو یادش نمیاد از تاریخ ۳۰۰۰ هزار سال پیش که جعل شده براش میاد میگه ابزار شیمی….
      هر وخت برا جوونای این مملکت شغل پیدا شد…اون وخ بهتره عضو شرکت های بازاریابی بشن…ینی به داعش میخندیدم چرا خودشون منفجر میکنن…دقیقا این شرکتا هم اینجورین…اصولی کار کنی نتیجه میگیری…ولی خدایی خوب شستوشوی مغزی میدن…جوری که رفیقم زنگ میزنه میگه فلان میشه…یه سال بعد مشهور میشم…تموم فکرو ذکرش شده شرکت های بازاریابی

     • سلام دوستان ببینید بزارید تو یه جمله تمومش کنم من خودم چند هفته ای تو این کار مشغول شدم

      ولی درکل این کار باید جا بیفته و احتمالا با این مردم ایران که روشن فکر نیستن اکثرشون حداقل ۴,۵سال طول می‌کشه که جابیفته این کار

   • باسلام خدمت دوستان عزیز
    ضمن اینکه بنده با تحقیقات فراوونی که شخصا انجام دادم بازاریابی شبکه ای رو یک کلاه برداری فاحش تشخیص دادم وبه شما هم توصیه میکنم به هیچ وجه وارد این کار نشید
    به طور کاملا اتفاقی با یکی از کارمندای اداره مالیات سر این موضوع حرف میزدیم که ایشون به من گوشزد کرد که متاسفانه به ازای خریدی که اعضای شرکتهای نتورک دارن انجام میدن داره براشون مالیات میاد وملزم به پرداختش هستن
    اما اداره مالیات تاچند سال روی این موضوع اقدام نمیکنه و وقتی هم که اقدام کنه هیچ راه فراری نیست الا پرداخت مالیات
    اونم مالیات سنگین
    به اعضای محترم این شرکتا که این حرف و زدم میگفتن نه بابا این حرفا نیست ما مالیاتمون تو فیش خریدمون پرداخت میشه
    اما کارمند اداره مالیت میگفت داره براشون مالیات میاد اونم سنگین
    با این اوصاف دوستان نتورکر اگر حرف بقیه دوستان رو قبول ندارن پس حداقل خودشون شخصا این موضوع رو پیگیری کنن تا خدای نکرده متضرر نشن
    اگر نمیگید که لیدرمون گفته اینم صحت نداره
    باتشکر

  • با تشکر از همه شما خواهران و برادران که با نظرات خودتان در مورد بازار یابی شبکه ای ما را از نحوه کار این شرکت‌ها آشنا میکنید
   عرض کنم خدمتتان من یه تعمیر کار هستم ماهی نزدیک دو میلیون درآمد دارم ولی بخدا. ۵۰۰ تومن نصیبم نمیشه
   کاری هم به شبکه ندارم.
   فقط میخوام بگم دیگه خسته شدم
   اماواقعا خواستن توانستن است من نتوانستم. پس باید اول خودم را اصلاح کنم بعد جامعه را
   موفق باشید

  • سلام به دوستانی که مطالب بالا را خوانده اند
   من نمیدونم که شما در چه شرکتی فعالیت را آغاز کرده اید و در این ۸ ماه واقعا چقدر کار کرده اید، اما واقعیت این صنعت، کار به همراه صبر هست، والا من ۳ماه هست که ورود پیدا کردم، در ابتدا هم به من گفته شد که کار سختی هست و البته من در ماه اول متوجه شدم که از سخت هم سخت تر هست اما الان به درآمدی که رسیدم (با توجه به مثالی که روز اول برای من زدن) بالاتر هم هست، کسی که پشت کار داشته باشه صد در صد به موفقیت خواهد رسید، آمار به یک طرف، خود شما چه می خواهید و چقدر زحمت میکشید هم طرف دیگر
   انشاالله که هر کسی وارد میشه به امید ثروت مند شدن در یک روز نباشه، حداقل باید دید یکساله داشت.
   موفق باشید

  • سلام دوست عزیز
   من چون خودم تو یکی از همین شرکت های بازاریابی بودم اینا رو خدمتتون عرض میکنم و تک تک مواردی رو که شماره زدید رو جواب میدم تا کمی مجاب شوید.
   البته بنده به مدت ۲ سال در یکی از همین شرکت ها کار میکردم و در آمد بنده به ۶۷ میلیون تومان در ماه رسید(اگر لازم باشد از تلگرام اکانت خود و اس ام اس واریز را که اسکرین شات گرفته برایتان ارسال میکنم) .به محض اینکه به این در آمد رسیدم برای خودم یک بیزینس راه انداختم و کلا از کار نتورک مارکتینگ خارج شدم.
   ۱-چون نتورک مارکتینگ یک شغلی هست که “”میتواند””(دقت کن . گفتم “میتواند”.نگفتم “حتما”)درآمد داشته باشد واقعا باید یک مطلب رو چندین بار بگید تا بچه های تیم تون درست عمل کنند.فضای شغل اینگونه هست.ربطی هم به فنجون خالی و پر نداره .اگر لیدری این حرف رو به کسی زده نادانی خودشو نمایان کرده.
   ۲-من توصیه میکنم قبل از ورود به هر کاری اول از درآمد و میزان موفقیت لیدر خود اطمینا یابید و بعد زیر دست او جایگاه بزنید.
   ممکن است شما جایی بروید که به دروغ به شما بگویند “در آمد من برجی n میلیون تومن هست”.
   فقط یک جمله به او بگویید:”اکانت و اس ام اس بانکی خودتو نشون بده”اگر نشان نداد یا بهانه آورد بدانید که فقط لاف میزند. اما اگر درست گفت بهتر است پا جای پای او بگزارید. و در نتیجه موفقیت در نزدیکی شما خواهد بود
   ۳-این مشکل برای بنده هم به وفور اتفاق افتاده. اما همیشه مشکل از کمپانی نیست. مثلا آخرین بار که من از کمپانی برای خانه خرید کرده بودم دیدم یک هفته گذشته و هیچ محصولی دستم نرسیده. بعدا فهمیدم که سیستم های انفورماتیک پست جمهوری اسلامی ایران دچار نقص فنی شده و به غیر از محصولات این کمپانی هیچ کالای دیگری هم در آن ۱ هفته به مقصد نرسیده بودند.که در این صورت کمپانی بی تقصیر است.
   البته ممکن هست که بعضی کمپانی ها برای کشیدن سود آخر برج محصول را نزد خود نگه دارند که اگر این اتفاق بیافتد وزارت بازرگانی (صنعت معدن تجارت)به شدت برخورد خواهد کرد.دیگر هیچ کمپانی چنین کاری نمیکند
   ۴-من بعید میدانم که شرکتی بخواهد چنین کار بی شرمانه ای انجام دهد کما این که هر شغلی به نوبه خود محترم است.ممکن است که لیدر ها بخواهند این کار را در مقابل کار های دیگر آسان تر و راحت تر جلوه دهند که واقعا همینطور است اما هیچ وقت ارزش شغل های دیگر را پایین نمی آورند.
   ۵-این چیزی است که من به واقع تجربه کردم.واقعا هینطور است مگر اینکه کسی این کار رو برای تفریح و سرگرم شدن انتخاب کرده باشد که صد در صد با شکست مواجه خواهد بود.اگر کسی حداقل امتیازی که لیدر او پیشنهاد میدهد را بزند ولی دایرکتش نزند دنیا به آخر نمیرسد. شما باید به فکر ورودی جدید باشید و آن شخص را به حال خودش واگذارید
   ۶-اصولا این طور نیست. احتمالا شما تکنیک های فروش را در کتاب ۹۰روز طلایی نوشته ضیا همایون(امیرکبیر نتورک ایران)را خوانده اید.ولی اگر نخواندید یک بار با دقت تمام مطالعه نمایید
   ۷-بنده نه در سازمان خودم و نه در هیچ کمپانی دیگری چنین چیزی را ندیدم .
   ۸-ابدا اینطور نیست .بنده در همان ۲ سال که نتورک کار میکردم طراح سایت بودم و در بخش IT یک شرکت خصوصی مشغول به کار بودم.هیچ کس به من نمیگفت که شغل قبلی خودت را رها کن و فقط این کار را دنبال کن.

   اما اگر موارد ۷ و ۸ برای شما اتفاق افتاده باشد یا اشتباه از لیدر شماست یا اینکه لیدر شما نتوانسته منظور خودش را درست به شما برساند که این هم ضعف او خواهد بود.

  • تاسفانه مشکل مردم ما ترس از انسان بودنه
   .شما از بازاریابی شبکه ای فقط به پولش فکر کردین درحالیکه اصل نتورک تدریس اصول ثروتمندشدن و زندگی کردنه.حداقلش ارزش اینو داره که یاد میگیریم به خیلی چیزهایی که تابحال نرسیدیم فکر کنیم و دوباره شروع کنیم حتی بیرون از نتورک.خرید بالا اصلا اجباری نیس.ولی حداقل باید مقداری خرید بزنیم که قدر صحبتهای مفید رو بدونیم.البته در هر شغلی دروغگو داریم ،دزد داریم،پس فطرتم داریم ،راستگو و دلسوزم داریم.فقط نمیشه قسمت منفی رو نگاه کرد
   در انتها خدمتتون عرض کنم که نتورک در اصل فرهنگه.
   حداقلش فرهنگ خرید اینترنتی که در عصر فناوری باید اتفاق بیفته.ما همیشه از سوپر مارکت خرید کردیم .پس مقداریشو میتونیم از این بازار خرید کنیم.ریسک بزرگی نکردیم.
   خرید زیاده که موجب ریزش مجموعه میشه.
   همون خرید مایحتاج کافیه.
   در کل اصل نتورک چگونگی واکنش سالم به محیط پیرامون خودمونه

   • سلام من یه مدت در شرکت بادران گستر بودم اتفاقا خرید کاملا اجباریه وگرنه به قول خودشون هیچ کاری انجام ندادی و برای کسب امتیاز بالا باید خرید داشته باشی معذرت میخوام خرید اجباری نیست و کالا کیفیتش با قیمتش برابره و … یه سری حرف مفته که دارن تحویل یه سری جوون بی تجربه و غالبا بدون تحصیلات دانشگاهی بالا میدن میتونید خودتون برید امتحان کنید

  • سلام دوستان عزیز من اصلا بانظر این دوستمون موافق نیستم ونظرم اینه که ادم همه چیز دسته خودشه شما هرطوری که بخوای میتونی روندزندگیتو ادامه بدی من ۸ماهه کارم بازاریابی شبکه ایه وهیچ بدی ازاین کار ندیدم همیشه مطالب جدید اموزش دیدم اصلا نه جنسی میفروشم نه به سازمانم میگم بفروشید همه مصرف ماهیانه زندگی خودمون رو خریدمیکنیم وپورسانتمون سروقت پرداخت میشه از محصولات راضی هستیم وقیمتشون مناسبه و غیرت فعالیت هم داریم وهمیشه دعای خیرمون دنبال کسی که اینکارو بصورت قانونی وارد ایران کرده هست وهمیشه طوری برخورد کردم که مزدشو خدا بهم داده هیچکس هم بمن ومجموعم نگفته کارتو ول کن بیا سر اینکار اصلا ودرحال حاضر مزد باورم رو دریافت میکنم نه شک وشبهه خداقوت

  • من به عنوان خرید اینترنتی خونه خودم از این سیستم استفاده می کنم و دو تا شغل دیگه دارم ….ببین این نیست که هرکسی وارد شد نتورک بتونه درآمد های میلیونی کسب بکنه من اصلا از واژه لیدر استفاده نمی کنم چون هیچ انسانی بالاتر از شخصی دیگر نیست ……….آدمی که دو یا سه تا شغل نداشته باشه نمی تونه در نتورک موفق عمل بکنه و من چیزی به عنوان پرزنت قبول ندارم پیشنهاد میدم به طرف و میگم محصولات پنبه ریز در حد متوسط هستش اما من تاثیرش دیدم ….دوست داشته باشی می تونی از این محصولات استفاده کنی همیشه سادگی بیشتر جواب میده نتورک در جامعه ما پیچیده کردند …شما حتما باید یک شغل دیگری داشته باشی در کنار اون شغلت خرید خونه خودت انجام میدی اگر دوستم پرسید نادیا ضد آفتاب خودت از کجا می گیری بهش میگم از این سایت خرید می کنم و تا حالا شده حتی دوست داشتم شهر دیگری بوده فقط کد ملی من به عنوان حامی ثبت کرده خرید خودش انجام داده دوست اون از اون پرسیده ضد آفتاب کجا خریدی و تمام شده و رفته ….اگر ساده بهش نگاه کنیم و پلن و …رو برای هیچ کسی باز نکنیم می تونیم موفق عمل کنیم ….در گروه من پلن باز کردن معنی نداره فقط میگم می تونی خرید خونه خودت بزنی و همان موقع تخفیف بگیری

  • من با بخشی از گفته های شما موافقم اما اتفاقاتی که در این صنعت در تمام دنیا در حال رخ دادن هست بسیار متفاوت هستش و جایگاه بسیار خوبی رو در بین روش های گوناگون فروش و بازاریابی پیدا کرده که امیدواریم ما هم به سمت حرفه ای شدن پیش بریم تا از منافع سرشار این صنعت استفاده لازم رو ببریم

  • سلام
   من به تازگی وارد یکی از همین شرکت های بازاریابی شدم
   اولا شرکتی که انتخاب میکنید باید مطمئن باشه و شما به محصولاتشون آگاهی داشته باشی و پلن های اون شرکت رو نظر بگیری من دنبال سود نیستم به این شرکت به عنوان یه فروشگاه نگاه میکنم و خریدهای خودم رو انجام میدم و اگه از محصولات رضایت داشته باشم به دیگرانم پیشنهاد میدم که یا از طریق من یا از طریق خودشون خرید بکنن یا به نوعی جذب شرکت بشن.حالا به فرضم که با جذب نیرو یه پولی هم به من بدن
   کسی از پول بدش نمیاد
   در کنار کارهای دیگه ای که دارم از اینجا هم یه در آمد داشته باشم بد نیست که هست؟؟؟

  • سلام حرفایی که میزنی همش گمراه کنندس .ینی دوس داری جنسامونا از یه عده دلال گردن کلف اونم بی کیفیت تهیه کنیم ..ممکنه یه عیبایی داشته باشه ولی اول هر کاری همینه تا بیاد کم کم درست بشه ..ما باید جنسای تولید خودمونا بخریم تا کم کم کیفیتش بره بالا و ب تولید ملی کمک کنیم و بازاریابی شبکه ای بهترین روش واسه ریشه کن کردنه دلالی ،بی ثباتی .بی عدالتی و …. فکر کنم رفتی تو یه تیم و نتونستی موفق بشی الان این حرفارو میزنی برادر عزیز نتورک مارکتینگ یه روش فروش محصول مدرنه که شروع شده و هر کسی قبولش نکنه خیلی خیلی عقب میفته ..نیاز نیس ویزیتوری کنیم هر کسی نیاز شخصی خودشو بخره اونوقت ن انبار جنس درست میشه ن چیزی …هیچ موقع اشباع نمیشه چون رشد جمعیت ۵ برابر نتورک هستش …فدات شم اول برو اطلاعاتتو ببر بالا بعد بیا صحبت کن ….

  • سلام علی جان فکر میکنم از بازاریابی شبکه ای اطلاعاتی نداری اول اینکه با اصلاحیه که وزارت صنعت روی پلن ها ایجاد کرده مجموعه سازی فقط کار کرد شما رو نشون میده وهیچ پولی از مجموعه به بالاسری نمیرسه و اون نفری که تازه وارد میشه از فروش کل شرکت سود میبره هیچ کلایی گرون نیست چون اگه گرون باشه هیچ وقت مشتری تجدید خرید نمیکنه ولی تمام مشتریان من از کلا راضی هستن این نشون میده که کالا کیفیت با قیمت برابری میکنه ولی چیزی که خیلی از افراد با اینگونه حرفها خودشونو کنار میکشن ندیدن آموزش وحتی نمیدونن شرکت چه محصولاتی داره و اصلا نمیدونن کارشون چی هست و خیلی زود از کار کناره میگیرن و میگن این صنعت بدرد نمیخوره صنعتی که زندگی خیلیهارو تغییر داد از جمله خود من که بعد یک سال کار کردن به درامدی رسیدم که تا حال با شبو روز کار کردن نداشتم شرکت های دیگه رو نمیدونم ولی تو بیز خیلی خوب بود هرچی لیدرام گفتم انجام دادم امروز خوشحالم که این راهو رفتم و هر چه گفتن شاید روزای اول باورش نداشتم ولی هر چی گفتن بهش رسیدم شرکت خوب تیم خوب و دلسوز موفقیت صد در صدی داره در مود جنسا در اوایل کار که شروع کردم دو هفته طول میکشید شاید هم بیشتر ولی چند ماهی است دو روزه دستم میرسه

  • ۱۵ ساله نشستید فقط حرف میزنید.
   هیچکدوم ازون مثلا استادای دانشگاه نتونستن یه طرح اقتصادی درست درمون برای جامعه اراعه بدن.
   الانم هنوز مثل ۱۵ سال پیش دارید حرفای تکراری میزنید.
   باشه بابا شما درست میگی.

  • دوست عزیز اگه شما نتونستی تو این کار موفق باشی دلیل نمیشه این کار بد باشه.
   به قول معروف تو دنیا تجارت ورشکسته نداریم بلکه تاجر ورشکسته تا دلت بخواد هست.
   ضمنا با تشکر از عزیز که این مقاله رو نوشته باید عرض کنم که تا وقتی که درباره چیزی کامل اطلاعات نداریم دربارش اظهار نظر نکنیم بهتره. مثلا درباره اینکه این کار اشباع میشه عرض میکنم که شما عزیزان الان رو میبینید و اصلا توجه ندارید که افرادی که الان به سن قانونی نرسیدن بعد گذشت یک یا چند سال میتونن وارد این کار بشن و ادامه بدن.
   ببخشید اساتید یه سوال دارم از حضورتون: زاد و ولد آدمها متوقف یا اشباع میشه ؟؟؟؟
   التماس تفکر مثبت

  • شما این هشت ماه وقت گران بهارو چجوری صرف کردی تو بازاریابی شبکه ای. کسایی مثه تو هشت ماه میان مثه بز الکی وقتو هدر میدن بعدش میرن بیرون الکی داد میزنن من بازاریابی شبکه ای کار کردم هشت ماه و هیچ چیز نداشت واسه من درحالی که فقط صبح تا شب مثه گاو میومدی مثه خر میرفتی . اگه فک میکنی چیزی بارته منطقی حرف بزن نه اینکه چرت و پرت بگی.میتونی بگی اصلا تو این هشت ماه په کار مفیدی کردی که اینجور با اعتماد بهنفس میحرفی ؟؟؟ و در اخر نتورک بدرد همه میخوره ولی همه بدرد نتورک نمیخورن

  • سلام.شما فکرکنم اصلا نتورک نمی دونی چی هست.فکرکنم همه اطلاعاتت را ازبیرون گرفتی وشاید روزی یکی دوساعت می رفتی آفیس وتوقع داشتی هفت هشت ماهه میلیاردر بشی . نه عزیزم ازاین خبرها نیست. این کارسخته ومرد می خواهد تاآخرش بایسته واونوقت مزد زحماتش رابگیره. فکرکنم جمله آخرت را بایدخطاب به جوانانی بگی که سی سال عمرشون را توادارات و کارخانجات تلف می کنن و بردگی می کنند وآخر ماه چندغازحقوق می گیرن وهمیشه قرض ووام وقسط دارند. اما اونهایی که تونتورک صادقانه ماندند وکارکردند الان درآمد خوبی دارند نوش جونشون. خیلی حرف ها هم میشه گفت که جاش اینجا نیست.

  • فقط اینو میگم قیمت محصولات یک چهارم قیمت واقعی خریداری شده است
   برای امتحان وقتی ماه تموم شد اجناس خریداری شده را مرجوعی کنید تا شرکت
   سود خودش رو برداره و یک سوم قیمت خرید بدون اینکه اون مالیاتی که پرداخت
   کردید ( به بهانه پرداخت به دولت ) بهتون برگردونه ( در واقع عین قمار بازی می مونه )
   بهانه اینه که می گن چون سود خرید به بالا دستیا پخش شده (:

  • سلام عزیزم
   من یه نتورکر هستم نه برای پول بلکه برای عشق این کار را انتخاب کردم خدا روشکر موفق هستم نظر هارو خوندم
   فقط یه چیز میگم به همتون
   همتون درست میگید
   تو زیر بنای تجارت نتورک هستی و هرچی شما بگید درسته
   اگه فکر میکنی بده …اره برای تو بده
   اگه فکر میکنی کلاهبرداریه …اره برای تو کلاهبرداری میشه
   اگه فکر میکنی خوبه….اره برای توهم خوب میشه
   اگه مثه من فکر میکنی بهترین تجارت دنیاست …اره بهترین میشه برات
   خودتونو گول نزنید برید به حرفم فکر کنید
   این جهان کوه است و فعل ما ندا
   سوی ما اید ندا ها راصدا
   مولانا
   هرچی فکر میکنی همونه
   فقط احترام تمام شغل ها رو داشته باشید این نشانه شعور شماست

  • سلام به همه دوستان عزیز
   توضیحات هردو طرف موجه بود من مخم سوت کشید هردوطرف چه موافق چه مخالف این کار دزسته منم میخوام برم تو این کار کاملا گیج شدم

  • ????????دقیقا همین طوریه میگین.ولی ی تجربه خوب و عالی ب دست اوردین.اگه نبود این ۸ماه شاید قد وقت و زندیگتونو نمیدونستین

  • ام چرند نگین اول تحقیق کنین بعد حرف بزنین
   منی که ۲ساله کار میکنم ۷تومن پورسانتمه
   تو تیمی کار کن که بلده نه تو تیمی که هیچی نمدونه

   دوما تو بازار افرادی هستن که شکست خوردن پس دلیل نمیشه هیشکی بازار کار نکنه

   سوما بالا به اشباع و بعضی موارد اشاره شده که اشتباهه

   اشباع در هیچ کاری وجود نداره
   هرساله ۱۵۰۰نفر به دنیا میان فقط تو یکی از شهرای ایران
   که یک سوم وارد نت میشن
   سال دوم سوم تا اخر ادامه داره
   و اونایی هم که قبلا ناراضی بودن جواب سوالشونو میگیرن دباره کار میکنن

   نتورک عین فواره هس

  • دوست عزیزمنم دوسال کار کردم همه چیزم رفت پول و آبرو و هویتم واقعا حرفای شما دوست عزیز واقعیت داره
   حروم ترین شغله چون به واسطه من خیلی ها با خاک یکسان شدن خدا منو ببخشه که تحت تاثیر حرفای لیدرها بودم و خیلی ها رو وارد کردم
   تورو خدا شما نرین خواهش میکنم من نه یه روز بودم نه یک ماه من ۲۶ماه تو بادران کار کردم

  • سلام علی آقا من تجربه چهارماهه داشتم هرچی گفتی صحیحه همه دلایلت درسته احسنت واقعا عمرشون رو هدر میدن یه مشت جوون… دقیقا به من میگفتن از شغلت بیا بیرون الکی هم لیدرشون رو بزرگ میکنن واقعا آخرش شکسته

  • سلام من یک نت ورکرم که در بادران فعالیت میکنم
   ممنون از تجربه هاتون
   من با مقایسه این موارد با عملکرد لیدرهامون تیممون و خودم
   نسبت به سلامت تیمم مطمئن تر شدم
   و به اثر بخشى این عملکرد درست در مدت زمانى بین حداقل ٢تا۵ سال باورم بیشتر شد
   ٨ ماه زمان بسیار کوتاهى براى قضاوت در مورد بازخورد کار بزرگى مثل نت ورک
   نت ورک پاداش آنى و عجیب نداره
   پاداش بزرگ نت ورک ماحصل داشتن تداوم و تاب آورى
   و یک کار پاره وقت غیرمتمرکز هیچ زیانى به جریان اصلى زندگى شما نمیزنه و فقط به شما امکان یک حرکت آرام و جدى و مستمر رو میده که در بلند مدت نتایج قابل توجه و رضایت بخشى خواهد داشت

  • سلام پیشنهاد میکنم در مورد بازاریابی شبکه ای کتاب های متعددی که چاپ شده رو بخونید
   و نظر بزرگان دنیا رو راجع بهش بدونید
   آقای دکتر احمد روستا هم که پدر علم بازاریابی ایران هستند مقاله ای برای اثبات نتورک چاپ کردند و از نظر شرعی هم مراجع همه تایید کردند و کتاب فقه و اصول در بازاریابی شبکه ای نوشته استاپ نریمانی هم چاپ شده یه مقدار تحقیق هارو معتبر کنید یا حق

  • همه حرف هایی که شما زدید ماله شرکتی مثل پنبه ریزه یا این که بیز و ادورس نه شرکتی که من توش کار می کنم و روز به روز هم مشتریاش زیاد دارن می شن هم همه بسیار راصی هستن و افراد موفق و با درآمد بالای ۲۰ میلیون حتی ۳۰ میلیون هم دیدم که از این کار به تنهایی ماشین ۳۰۰ میلیونی خریده چرا نتورک و شرکت های اینجوری را شما بی در پیکر می گی درسته تمام شرکت ها در تهران هستن و شعبه ندارن ولی این شرکت در تمام این شعبه های بزرگی داره اسم شرکتی که من توش کار می کنم شرکت پارس نیوشا نیک هستش

   • سلام و عرض ادب
    بالاخره هر کسی به یک تجارت دیدگاه خودشو داره وبسیار محترم ولی نیاز دیدم که چند نکته رو یادآور بشم
    ۱_موضوع تصاعد و اشباع بازار که در این مقاله صحبت شد در حالت بسیار ایده آل شاید به نظر برسه اتفاق بی افته ولی من ازتون یک سوال دارم، آیا واقعا قرار همه دکتر بشند؟ یا قرار همه آرایشگر بشند که اشباع در این رشته ها اشباع بوجود بیاد؟ این هم مثل تمام شغلهای دنیای دیگه یکسری افراد ورود خواهند کرد و در حالت واقعی هیچ وقت تمام افراد وارد کار نمیشوند
    ۲-هر تجارت و کار آزادی که شما میخواهید ایجاد کنید حتما به یک سرمایه گذاری لازم دارید، فرض کنید فردی لوازم آرایش فروشی بزنه، بالاخره جنسهارو میخره میزاره تو مغازه اش و اگر خدایی نکرده کار فرد نگیره، باز دیدگاه اینو دارید چرا این همه جنس خریده و حالا خونش انباری از وسایلی هست که نیاز بهش نداره؟!!! اون فرد به امید اینکه کارش در لوازم ارایش بگیره جنس خریده نه به امید اینکه نفروشه
    اشتباهی که همه از بازاریابی شبکه ای دارند فرض میکنند فرد باید تمام کارهاشو ول کنه، که این یک طرز فکر اشتباه
    تازه باید یادآور بشم که اینجا اگر شما نیاز به سرمایه گذاری بسیار بالا نخواهید بود و بیشتر از سرمایه مالی نیاز به سرمایه دیگه ای به اسم رابطه و زمان دارید، اینجا همه با ریسک پایین شروع میکنند، اول خودشونو محک میزنند که میتونند مشتری برای محصولشون پیداکنند بعد نسبت به فروششون میان جنس خریداری میکنند، تازه بعضی از شرکتهای بازاریابی اگر فرد نتونه اجناسشو بفروش برسونه با کم کردی درصدی جنس هارو ازشون پس میگیره که فرد خیلی هم متضرر نشه ولی در مغازه ای که شما خودتون سرمایه گذاری کردید به هیچ وجه کسی پشتیبانیتون نمیکنه و در نهایت باهمون حراج و شما هم با درصدی ضرر اجناستونو به فروش میرسونید،اگر مقداری با کار اشنا باشید میبینید شاید اول به نظر برسه افراد بالاتر با سو استفاده به فرد میگویند که خرید کنه که او سود کنه ولی واقعیت این نیست، واقعیت اینه که اگر بالایی کمک و ساپورت نکنه اعضا گروهشو و فقط به فکر سود خودش باشه مطمئنا اون افراد براش موندگار نیستند و سودش برای ماه بعد دوامی نداره پس حتما برای رشد اعضا گروهش وقت بگذاره حتی تو فروششون بهشون کمک کنه تا اون فرد خودش در تجارتش مستقل بشه، دقیقا برعکس اتفاقی که در برخی مشاغل پیش میاد که هی زیرآب همو میزنند تا به درجات بالاتر برسند، در کل هر شغلی چه بازاریابی شبکه ای چه مشاغل دیگه ایرادهای خاص خودشو داره مهم اینه فردی که وارد هر کاری میشه اول اینکه تلاش داشته باشه و صداقت، وقتی وارد یکی از این شرکتها میخواهید بشوید حتما از کیفیت محصولاتش مطمئن بشید
    اون تقلبی جنس که دوستمون فرمودند، باید عرض کنم که آیا شما مطمئن هستید تمام محصولات که از بازار سنتی تهیه میکنید اصل و باکیفیت هستند، مسلما نه، در این تجارت نیز شرکتهای مختلف وجود داره که بعضی تقلبی و برخی اجناس مرغوب به فروش میرسانند، این انتخاب افراد که این محصولاتو بپذیرند یا خیر ومطمئنا همه عقل دارند و خودشون میتونند ارزیابی کنند چه جنسی دارند خریداری میکنند

    موصوع دیگه اینه بر عکس تصور عوام به اینکه جامعه به سمت مصرف گرایی میروند اگر این محصولات در داخل کشور تولید بشود تازه باعث تولید در کشور میشه و به اقتصاد کشور نیز کمک میکنه
    در هر صورت شغل بازاریابی شبکه ای مثل تمام شغلهای دنیای دیگست و یکسری افراد توش موفق و یکسری ناموفق هستند، سوال اینجاست این همه مخالفت با یه شغل خاص از کجا نشئت گرفته میشه….

  • این دیدگاهی که شما دارید و متاسفانه هم وجود داره که اصطلاحا بهش میگن جوگیر مارکتینگ ولی فلسفه نت وورک مارکتینگ یعنی اینکه تو از طریق فروش کالا و محصولات با کیفیت بتونی شغل دوم برای خودت دست وپا کنی و هر وقت تونستی از طریق فروشت درآمد قانون کار کشورتو در بیاری به چند نفر آموزش بدی واز طریق اونا هم پورسانت بگیری واسه شروع کارت باید سه تا مورد تحقیق کنی ۱-محصول ۲-شرکت و پلن درآمدی ۳- تیم آموزشی
   هر فوتبالیستی کریس رونالدو نمیشه و این در همه ی حرفه ها صادقه

   یاعلی

  • سلام دوست عزیز
   حرف شما کاملا درسته اما اگه ى ذره شما تحقیق میکردى میدیدى که یک سرى از شرکت ها هستند که این مشکلات رو ندارن. تبلیغ هم نمیکنم ولى شرکت هاى مثل نیوشا نیک و تلفیق هنر. به این شکل نیستن. میتونید برید تحقیق کنید و ببینید که إنسان هاى زیادى به صورت پاره وقت کار میکنند

  • سلام دوست عزیز منم به اصرار یکی از دوستان رفتم زیر شاخش بشم ولی سر دوراهی موندم آخه صحبتهای شما منتطقی هست ولی حرفهای دوست لیدر من هم قانع کننده بود وای خدا سرم درد گرفت به حرف کی گوش بدم؟؟؟؟

  • سلام دوستان عزیزم…
   من تقریبا, صدتا از نظرهای شمارو خوندم. که اکثرا واسه امسال الی سه سال پیشه. ولی متاسفانه نمیتونستم به تک تک نظرات جواب بدم.واقعیت امر اینه که یه شرکتی اومده با یه کارشناسی تقریبا چندین ساله یه روشی از فروش اینترنتی و بازاریابی ارایه کرده’ که تمامی مشکلات و معایبی رو که ذکر کردین حل و برطرف کرده. مثلا یه آقای عزیزم توی یه شرکت تمام انرژی و وقت و اعتبارشو مالشو حیثیتشو میزاره بعداز سه سال، حساب میکنه میبینه تازه به درآمد ماهی نهایتا یک میلیون تومن رسیده که واقعا خنده داره. ما توی این شرکت، در عرض فقط نهایتا دوماه به حقوق پایه حداقل سه میلیون تومن درماه میرسیم، اونم بدون اینکه بخواهیم تمام وقت کارکنیم. خیلی راحت میشه با نتورک پولدارشد. آگاه و رستگار باشید.اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان
   ۰۹۳۸۲۷۴۷۳۱۰

  • سلام دوست عزیز خدا قوت داداش عزیز من دوماه شد در کارم حامی الماس شدم و پورسانتم xتومنه قضیه من تونستم تو نتونستی نیست قضیه من خواستم تو نخواستی

  • ادم باید واقعا ساده لوح و فاقد قدرت تفکر و تحلیل باشه یا اینکه بی تجربه و کم سن و سال باشه که گول یه همچین پدیده ای رو بخوره با کمی فکر کردن مشخصه که چقدر ایراد داره این کار

  • سلام تمام مطالبی که این دوستمون فرمودن دقیق است من هم متاسفانه چند روزی هست که تو سط باجناقم با رودروایسی که ان هم توسط برادرش به این کار کشیده شده من تقریبا در عرض یک و نیم ماه به زور ۴جلسه رفته ام و هر چقدر هم که میگم قبول نمیکنن که این حرفهایی که اینها میزنن مضخرفه و دقیقا اخرین باری که چند روز پیش بود رفته بودم با راهنما کلی بحث کردم و یکی از حرفهاش این بود که من شغل اصلی خودم رو ول کنم و به این شرکت رو کار اصلی قرار بدم البته این حرفش به طور عیر مستقیم بود و میخواست یواش یواش منو ترغیب کنه البته بحث و سخن در این مورد زیاده و متاسفانه چون کسانی که جذب این کار میشن اطلاعات کافی ندارن و در این اقتصاد خراب گول حرفهای این ادمها رو برای درامدبیشتر میخورن و تازه اینکه این شرکتها اکثرشون محصول به درد بخوری ندارن قیمتها هم با مارک معتبر با بقالی فرقی نداره و بعضا گرانتر هست و یا در بازار کلا وجود نداره من در این مورد اعتراض کردم اولین جمله ای که گفتن این بود این جنس در انحصار شرکت هست و من کیفیت رو تضمین میکنم و عیره کلا بازار یابی وجود نداره باید جنسهای خریده شده رو یا خودت مصرف کنی یا با تبلیغ و سو استفاده از اعتماد نزدیکترین افراد خانواده به انها بفروشی و ضمنا جنسها امتیازی هست مثلا چای رو ۸۰۰۰۰تومن میخری امتیازش ۵۰%هست یعنی در واقع ۴۰۰۰۰تومن خرید زدی چون این جنس در بازار وجود داره خریدار هم داره و حاشیه سود کمتر ولی جنسهای گرانتر مثلا یه کیف اداری چرم رو زده یک ملیون امتیاز ۸۰%یا ۱۰۰% در هر حال به نطر شخص بنده در هیج جای دنیا خصوصا ایران کسی بهت پول مفت نمیده

  • توی نتورک مارکت کسایی موفق میشن که با شرکت های هرمی مسئله ندارن.اگر طالب بودید از امروز شروع کنید.موفق میشید.

  • دوستان در کل این سایت همه رو اسکل خودش کرده
   این مطالبی هم که درباره‌ی بازاریابی شبکه ای توسط افراد ناآگاه نسبت به کار گفته میشه هیچ چیزی رو از ارزش این صنعت که توسط تمام افراد موفق در حوزه های اقتصادی و کشاورزی و …تایید شده کم نمیکنه
   ممنون از نظرات همه دوستان

  • سلام دوست عزیز. بازاریابی شبکه ایی برای خودش الفبایی داره. اصولی داره. از مهمترین الفبا و اصولش که در راس قرار داره، اول انتخاب شرکت برای شروع کار و فعالیت هست. متاسفانه اکثر لگ های شرکتها، لگ هایی تجربی از سیستم هایی چون کوئست و گلد ماین و … هستند، تفکر محصول بهانه‌ست و به پلن فکر کن ، را در مجموعه خودشان جا انداخته‌اند. در حالیکه اولین شرط انتخاب شرکت بازاریابی شبکه ایی، مدیریت و نگرش آن مدیر و لگ شرکت هست و دومین اصل هم محصول. اینکه محصول بازاریابی شبکه ایی چه ویژگیهایی باید داشته باشه در نوع خودش نیاز به بحث گسترده داره. اکثر شرکتهای ایرانی در این بخش ایراد عمده دارند. و ….. برای اطلاعات بیشتر علی الخصوص تبادل اطلاعات صوتی، شماره‌ام ۰۹۱۲۴۰۱۹۱۱۳

 • سلام ممنون که به این فعالیت گسترده نگاهی انداخته شد
  به نظرم نویسنده اگر شخصی بود که تجربهی این فعالیت رو داشته خیلی تو نوشتن این مطلب موفق تر عمل میکرد
  این مطلب رو لازم دونستم که بگم راجع به اون قسمتی که گفته شد دیگه هیچ خریداری نمیمونه چون همه ی خریداران فروشنده میشن واقعا تفکر و یک سطحی نگری رو نشون میده چراکه با یک نگاه به رزومه ی این بیزینس متوجه خواهید شد این کار که هفتاد ساله تو آمریکا داره انجام میشه و هنوز هم حتی نصف جمعیت آمریکا وارد کار نشدن به گونه ای هستش که رشدش از رشد جمعیت بیشتر نیست
  اصلا بخوایم برابر هم بگیریم که جزء محالات هستش باید بگم تمام مردم وارد این حرفه نمیشن و این طبیعیه دقیقا مثل بیزینسای دیگه میمونه همه دکتر یا مهندس نمیشن یا حتی اگر هم بشن همشون به درآمد بالایی نخواهند رسید
  طبیعیه چون علاقه و توانایی افراد متفاوته
  چه خوبه که لا مطالعه بیشتر یا حتی اگر شده با بودن تو یک تیم خوب که استراتژیه قوی هم داره به بررسی این موضوع بپردازید
  از طرفی پلن تمام این شرکت ها به گونه ای هست که امکان موفق شدن حتی برای لول صدم شرکتم هم وجود داره در اینجا شمارو برای کسب اطلاعات بیشتر تشویق میکنم که پلن یکی از این شرکت هارو بخونید با توجه به پلن ها هر کسی که افراد بیشتری رو وارد سیستم کنه درآمد بیشتری هم کسب میکنه اما همچین چیزی تو بیزینسای دیگه نیست متن شما مبنی بر این بود که راس شرکت میتونه درآمد بالاتری داشته باشه من به شما ثابت میکنم تمام بیزینسای دیگه همچین حالتی رو دارن مثلا بانک یک آبدارچی باساعت کاریه بیشتر و زحمت بیشتر کمترین درامد رو و رئیس بانک با کمترین ساعت کاری بیشترین درآمد رو کسب میکنه ..من قصدم تخریب کارهای دیگه نیست اما اگر مساله تو راس بودن و درآمد بیشتر کسب کردنه این تو سیستم بیرون خیلی بیشتر دیده میشه
  خود من یک نتورکر شبکه ساز هستم اما تعریف متفاوتی ازین صنعت پر قدرت و بزرگ دارم این شرکتها فقط وظیفه ی فروش محصول و ایجاد گردش مالی رو ندارن بلکه اینجا یک کارخونه ی آدمسازی داریم که در کنارش یک سری محصول میفروشیم
  مدیرانی اینجا پرورش داده میشه که شاید همون فرد که الان مدیریت یک شبکه ی هزار نفری رو داره تو مدرسه یا دانشگاه کسی به این قدرتش پی نبرده بود
  اما راجع به حلال و حروم بودن کار باید بگم اگر سودی که از شبکه میاد حرامه پس وجود شبکه ی تلفن همراه و استفاده از سود اون هم حرامه…جمعیت ایران رو بگیریم۷۰۰۰۰۰۰۰نفر اگر فقط۵۰۰۰۰۰۰۰نفر اونها فقط یک پیام ۱۰تومنی درروز بده کل حجم فرئوش شبکه ۵۰۰۰۰۰۰۰۰تومن میشه
  بدون اینکه به کسی فشار بیاد این حجم فروش زده شد …این درآمد حق اون ایدست چراکه شبکه تلفن همراه داره از قدرت شبکه و قانون اهرم استفاده میکنه
  یا نویسنده یکبار کتابیرو مینویسه اما درآمدش رو در هر بار تکثیر اون کتاب داره
  ساختن یک شبکه از مشتریان راضی هم در این بیزینس کار راحتی نیست و طبیعتا اگر شما نبودی فرد nام هم تو این شبکه نبود پس شما مزد راهبری و مدیریت این شبکه و دعوت افراد رو به این سیستم میگیرید
  بیاید انقدر این قضیه رو بزرگ نکنیم بازاریابیه شبکه ای کاری نیست که هیچ وقت انجامش نداده باشین بلکه شما با دعوت یک نفر به گوش کردن یک آهنکپگ یا معرفیه یک رستوران هم دارین این کار رو روزانه صد بار بدون دریافت هیچ مزدی انجام میدین اون هم بدون دریافت هیچ مزدی !!!
  عصر عصر ارتباطاته باید تغییراتو بپذیریم درغیر این صورت آیندمون به سرنوشت نوکیا منجر میشه
  نتورک یک تغییره و پشت هر تغییری ترسی هست که فقط افراد نترس و ریسک پذیر اون رو متحمل میشن و چون به اون مسیر که میرن ایمان دارن موفق میشن

  نیلوفر اصلاح

  • ممنون از دیدگاه مفصل شما،
   و اما چند مسئله که لازم دونستم ذکر کنم:
   ۱-مسئله اشباع بازار در صورت موفقیت شبکه و بزرگ شدن اون یکی از سناریوهای مطرحه که درسته امکان رخ دادنش کم به نظر میرسه اما یکی از حالت های ممکنه و باید در نظر گرفته بشه، چرا که اشباع شدن مصرف کننده فقط به فروشنده های سطح پایین و تازه وارد لطمه میزنه و افراد در سطح بالا از این آسیب مصون هستن. بله محصول بازاریابی شبکه ای به علت قیمت تقریبا بالایی که داره در عمل بازار رو به اشباع نمی رسونه.
   ۲-“امکان موفق شدن حتی برای لول صدم شرکتم هم وجود داره” درست می فرمایید امکانش وجود داره اما چقدر ممکنه؟ توزیع سود از محل فروش و مقدار درآمد ناشی از جذب عضو جدید به گونه ای تنظیم میشه تا سود بیشتر در جذب عضو جدید باشه و اعضا به جای فروش بیشتر به جذب عضو جدید تشویق میشن، اما با توجه به ذات تصاعدی این شبکه آیا ممکنه که سطح صدم هم به اندازه سطح اول زیرمجموعه کسب کنه؟ میدونیم که پورسانت فروش زیاد نیست و شما برای زنده موندن باید عضو جدید بگیری اما آیا همه میتونن به اندازه راس شبکه عضو بگیرن؟ مگه چند نفر امکان عضو شدن در مجموعه رو دارن؟
   ۳- در مورد مسئله حلال بودن هم بنده فقط فتوای مراجع رو عینا نقل کردم: کسب سود از فروشی که شما اون رو انجام ندادین حرامه، اما اگر خودتون فروش داشته باشین، مقدار سود و مقدار فروش هر چقدر باشه حلاله. در یک کلام: گرفتن پورسانت از فروش دیگران حرامه
   ۴- “عصر عصر ارتباطاته” بله درست می فرمایید الان زمان ارتباطاته، اینترنت همه چیز رو عوض کرده اما آیا بازاریابی شبکه ای در جهان تغییری کرده؟ نه. بلکه بزرگترین تغییر، تجارت های مبتنی بر اینترنت از جمله فروشگاه های اینترنتی مثل eBay و Amazon بودند. آیا شرکت های بزرگ بازاریابی شبکه ای در جهان تغییر خاصی کردن؟ خیر. عصر ارتباطاته و فرصت های عالی برای کار و کارآفرینی و خلاقیت در این عرصه وجود داره اما بازاریابی شبکه ای بهترین فرصت کار در عصر ارتباطات نیست.
   ۵-“بیاید انقدر این قضیه رو بزرگ نکنیم” ما همگی محصولاتی رو به هم معرفی می کنیم و این معرفی تاثیر زیادی هم داره اما گذاشتن تمام وقت و انرژی و هزینه های زیاد روحی و فکری و مالی و وقت روی بازاریابی شبکه ای به علت سخنان دهن پر کن و پر رنگ و لعابی که در جلسات آموزشی گفته میشه دیگه مسئله کوچیکی نیست و کاری نیست که همه انجامش بدن.
   ۶- در پایان اینکه بنده منکر امکان کسب درآمد زیاد از این طریق نیستم بلکه معتقدم بازاریابی شبکه ای اونطور که بیان میشه باغ برین و بهشت اعلا نیست، بلکه خیلی هزینه میشه و خیلی ها تلاش میکنن تا چند نفر به موفقیت برسن، همه در این این کار به ثروت هنگفت نمی رسن؛ بازاریابی شبکه ای معدن طلا نیست.

   • با سلام
    -مسئله اشباع بازار در صورت موفقیت شبکه و بزرگ شدن اون:ببینید این مسئله که یکی از احتمالات ضعیف می باشد پس در اسلام هم این مساله مطرح است که بخاطر خطرات کوچک راه از هدف اصلی خود دور نشوید.بعبارتی چون احتمال ۱% شکست وجود دارد نمی شود کار را پس زد.
    “امکان موفق شدن حتی برای لول صدم شرکتم هم وجود داره” :صد در صد وجود دارد .من حس میکنم شما فقط یکی از پلن های در آمد زایی شرکت های بازاریابی شبکه ای را میدانید شما را دعوت میکنم تمامی پلن ها را مطالعه کنید تا متوجه شوید چرا لول صدم هم می تواند درآمد بالاتری حتی از بالا سری های خود داشته باشد.

    *در مورد مسئله حلال بودن : بسیار تدبیر هوشمندانه ای از طرف علما بوده که حرام اعلام شده است.چون ما ۱۰۰ شرکت بازاریابی در ایران داریم که تا به الاه فقط ۱۷ شرکت مجوز فعالیت را گرفته اند اگر قرار بود علما حلال اعلام میکردند شاه راه بزرگی برای سوئ استفاده سود جویان فراهم میشد.در این مورد شما را تشویق به خواندن کتاب “فقه و بازاریابی شبکه ای از انتشارات آستان قدس رضوی (http://www.magnabook.ir/%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C/198-%D9%81%D9%82%D9%87-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%B3%D8%B7%D8%AD%DB%8C#idTab5
    میکنم.

   • من پیشنهاد میکنم این مطلب بی اساس و کاملا بدبینانه رو حذف کنید اونم توی همچین سایت معتبری ،بهتره قبل از گذاشتن یک نقد اول بی طرف باشید و بعد بحث رو مطرح کنید ،همین طور ک خیلی از دوستان از تجاربشون گفتن بحث اشباع ک رد میشه ،اگر بخوای از بعد منفی به هر شغلی نگاه کنید میشه اونو تخریب کرد،ما پزشک پیتزا فروشم داریم ،آیا پزشکی شغل بدیه! ؟یا الکی عمر خودشونو تلف میکنن ؟!
    بازاری ور شکست داریم
    کارمند پر قسط داریم
    سهام دار ورشکست داریم
    کارخونه دار ورشکست به تعداد بالا و …
    حالا همه این شغلها بد هستن ؟!سرابن ؟!چطوره بشینیم توخونه همو نگاه کنیم ؟!
    و درمورد درآمد کلان ،درآمد کلان چقدره ؟!۲۰۰ملیون؟!بلی ۲۰۰ملیون در ماه کلانه و تعداد کمی هستن ک به این درآمد در بازاریابی شبکه ای میرسن چون اصول خاص خودشو داره ،رعایت نکاتی ریز و درشت ،ولی درآمد ۱۰تا۸۰ملیون در ماه کلانه؟!
    برای جامعه ی ما ک اکثرا کارمند و کارگرن عالیه و تعداد کسانی ک این رنج درآمد رو در بازاریابی شبکه ای قانونی و اصولی دارن واقعا زیاده،در آمار رسمی ایران درصد موفقیت در این شغل ۷۵درصده،یعنی هرکس ک بخواد و بمونه و تلاش کنه موفق میشه ،و در مورد بالادستی و پایین دستی ،اولا ک این ادبیات کاملا اشتباهه تیم تشکیل میشه ،دوما ک خیلی اوقات در آمد یک نفر از لیدر و لیدر های خودش بالاتر بوده ،هست و خواهد بود ،در مورد کالا های گران و بی کیفیت هم ک باید گفت تعداد شرکت ها زیاده و عملا همشون عالی و فوق العاده نیستن ،بهتره با تفکر خودتون اون هارو انتخاب کنید ،و در آخر میگم ک درآمد ۱ملیون کارمندی ک اگه گیر بیاد کجا و ۵ملیونی ک با یه تیم کوچیک هم بدست میاد کجا ؟!
    همه مجبور به خوشبختی نیستن
    کم ترین چیزی ک بازاریابی شبکه ای بهت میده پوله ،اخلاق ،روش،عدالت،روح و عشقی ک این کار داره هیچ جا نیست ،تو اگه اینا رو ندیدی اول خودت و بعدم تیمت درست نبوده ،اونایی ک میخوان سریع و با کلک برن جلو به هیچ جا نمیرسن ،عاقل باشید ،خوشحال باشید ،همدیگرو دوست داشته باشید و همتون موفق باشید.

   • سلام دوست عزیز
    بله تو این سبستم همه پول در نمیارن
    همون طور که همه مهندس و دکتر موفق نمیشن
    ادما ابنجا باید ۴سال کار کنن
    نه اینکه دوماه بدون مهارت بخوان پول دربیارن
    نکته بعد افرادی مثل رندی گیج سی چهل سال بعد استارت نتورک اودن تو این سیستم پس چرا پولای زیادی دراوردن
    بله اولیا میبرن چون امثالی مثل شماها اون موقع ها مقاله مینوشتید گلدکوست دوباره وارد ایران شد
    نکته بعدی دوست من دوسال نتورک کار کن بعد بیا برای منی که سی صد نفر مجموعه دارم نظر بده
    هر کی وایسه پول درمیاره
    بعد این کار هیچ جای دنیا اشباع نشده

   • الان تو همه خونهها یخچال هست پس اینهمه کارخونه یخچال واسه چیه ایا اشباع شدن..محصولات شرکت مصرفیه بزرگوار

   • ***********************************حتما تا اخر بخونین **********************************
    خوب بسیار عالی چیزی که شما نوشتی معلومه از تاپ لیدر های اصلی هستی
    بهتر بگم ، بهترین کسی هستی که میتونه مردم رو گول بزنه
    اره درسته توی یک مجموعه مدیر زیاد تر پول میگیره و کمتر کار میکنه
    اما به نظر شما اون مدیر چند سال از وقتش رو پای درس خوندن ، استرس امتحانات ، از بین بردن خواب و تفریحات گذاشته حداقل ۲۵ سال ، (( چند سال برای تجربه کسب کردن (قبل و بعد ) از ورود به کار)) گذاشته حالا این همه تجربه و تحصیلات بیشتر به کار یک مجموعه کاری میاد ، یا یک ابدارچی بدون سواد و تجربه ، بیشتر به کار شرکت میاد
    قبلش هم نگاه کن (( زود قضاوت نکن ))اما تو نتورک اونی که بهتر روانشناسی بلد هست
    راحتر بگم بهتر گول میزنه و زیر مجموعه هاش بهتر بقیه رو گول میزنن پیشرفت بهتری داره
    و اما درمورد حرام حلال بودن یک شبکه تلفن همراه که مثال زدید
    ۱٫ دستگاه هایی که این خدمات رو ارائه میده براش هزینه کرده
    ۲٫به کارمندانش هم برای چک کردن دستگاه ها و… داره هزینه میده
    ۳٫ و یک مثل معروف که میگه هرکه بامش بیش برفش بیشتر هرچی بیشتر
    دستگاه ها و نیروی کاری بیشتر بشه و توسعه بیشتر بشه پول بیشتری بدست میاره
    ۴٫ اون داره خدمات ارائه میده با کمترین قیمت اما بازاریابی شبکه ای یک جنس هزار تومنی
    رو ۲۰ برابر گرونتر و خطر افرین برای جسم که جبرانش بعضی وقتا ممکن نیست
    ۵٫همه کار میکنن و پولی هم که گرفته میشه هر کسی بر اساس رتبه هزینه دریافت میکنه و توسعه شرکت خرج میشه
    حالا این از نظر شما حرام و نتورک که بدون هیچ تحصیلات و تجربه از قبل فقط تفاوت افراد
    این هست هرکسی بیشتر گول بقیه بزنه از اونی که تو این شاخه خوب گول ملت میزده و الان این جدیده خیلی خیلی خوب گول ملت میزنه پیشی میگیره و انصاف رعایت میشه
    هرچی خودش شاخه ای که داره گرگ تر باشن پول بیشتر گیرش میاد و زودتر بازنشسته میشه
    چون خووووووووب ملت رو تیغ زده و این از نظر نیلوفر خانم حلال هست

   • ببخشید
    اگر حرامه یه حکم بدن و یه قانون درست کنن و جمعش کنن
    اونایی که میگن حرامه اونایی که میگن سود بانک حرامه خودشون مطمئن باش که در بانک پول خوابوندن که سودشو بگیرن
    مرغ همسایه غازه؟
    کی گفته برای فروشی که خود آدم نکرده زحمتی هم نکشیده
    یه کتابی نوشته میشه. نویسنده یکبار مینویسه پس چرا بابت هر نوبت چاپ و هر فروش بهش سود میرسه؟
    اونی که میگه حرامه خودش هزار تا از این کارهای حرامو انجام میده

  • شما سخت در اشتباهی.اینجا شماها به عنوان پادو و فروشنده محصولات شرکت هسین.سود فروش هم برا اوناست
   شما فقط اینجا کمک میکنی که محصول فروش بره.شما ۲۰۰میلیون برا اینا جنس بفروشی اگر بهت سود ۱۰ درصد هم بدن باید ۲۰میلیون بهت بدن که نه تنها اینکارو نمیکنن بلکه شما نمیتونی ۲۰۰میلیون بفروشی بلکه بفروشیم شاید ۴تومن بهت برسه چون فک نکن که کل سود فروش میره تو جیب تو نه اینطور نیست اون سود بین یک میلیونونهصدونودونه نفر باید تقسیم بشه وفقط نفر آخره که چیزی بهش نمیرسه.تازه اگه این سودو تقسیم کنن که هرگز اینکارو نمیکنن چون اصلا به صرفشون نیست

     • با سلام بنده مدت ۲ سال هست فعالیت دارم وبا مجموعه ی حدودا ۶۰۰۰ نفری و پورسانتم ۴۲ میلیون هست نشدی تو سیستم بازاریابی شبکه ای وجود نداره فقط خودتی و خودت به حرف های دیگران گوشی نکنین اگه به حرفهای خودشون اعتقاد داشتن اندازه ی حرف خودشون بودنن

     • بله در بازار یابی شبکه ای ممکنه چون از قدرت شبکه استفاده میکنه شما به تنهایی نمیتونی ۲۰۰ ملیون بفروشی ولی با تیم فروشی که میسازی میتونی انجامش بدی
      همه کسایی که نسبت به این کار منفی هستن برا اینه که یا از طرح دآمد زای شرکت اطلاع ندارند یا فک میکنن که توانای این کارو ندارن .
      این تجارت یکی از پول ساز ترین تجارت هاست وجزو مشاغل سخت هست ۹۰ درصد افراد کم میارن
      بیل گیس میگه اگه یه روز بخوان از صفر شروع کنم بازاریابی شبکه ای رو انتخاب میکنم
      درد ما از ندونستن همه ی ما دریایی از اطلاعاتیم به عمق ۱ سانت

     • میشه بگی بیل گیتس کجا و کی این حرف رو گفته !!!!!!!!
      لابد استیو جابز هم گفته به جای اپل شرکت بازاریابی اپل رو تاسیس میکردم !!!!
      عجبا

  • نظر منطقی ومعقولانه ای بود از طرف کسی که خودش در این شاخه فعالیت میکنه.به نظر من در هر کاری برای موفقیت باید تلاش کرد.تبلیغات ،تبلیغاته.حالا میتونه از تلویزیون باشه وپولشو به رسانه بدهند یا از سوی افراد بصورت کلامی ورودررو.اصل تبلیغات در رسانه کلیشه ای بودن اونه،آدمای شیک با سرو وضع مناسب وخوش آب و رنگ ووضعیت مالی ورفاهی مطلوب.پس معلومه که کار تبلیغات واثر گذاری اونم دارای اصول وپایه هایی است.پس اگه تجارت الکترونیک وبصورت جزیی بازار یابی شبکه ای دارای مقرراتی برای موفقیت است نمیتوان به آن خرده گرفت .در مشاغل آزاد،کشاورزی،دامپروری، اداری،مدیریتی وبالاتر نیز بایستی برای رسیدن به موفقیت تابع اصول ومقرراتی بود وبرای موفقیت بیشتر نیز باید تلاش بیشتر کرد واگر کسی در این مشاغل وحتی نت وورک موفق نشد مشکل از کار،شغل،حرفه یا اون پیشه وکسب نیست،(مشکل را باید در جای دیگر جستجو کرد ).موفق وسرافراز باشید.

  • سلام
   دوست گرامی در خصوص اشکالی که به اشباح شدن شبکه گرفتی درست ولی این قسمت ” ” اما راجع به حلال و حروم بودن کار باید بگم اگر سودی که از شبکه میاد حرامه پس وجود شبکه ی تلفن همراه و استفاده از سود اون هم حرامه…جمعیت ایران رو بگیریم۷۰۰۰۰۰۰۰نفر اگر فقط۵۰۰۰۰۰۰۰نفر اونها فقط یک پیام ۱۰تومنی درروز بده کل حجم فرئوش شبکه ۵۰۰۰۰۰۰۰۰تومن میشه
   بدون اینکه به کسی فشار بیاد این حجم فروش زده شد …این درآمد حق اون ایدست چراکه شبکه تلفن همراه داره از قدرت شبکه و قانون اهرم استفاده میکنه
   یا نویسنده یکبار کتابیرو مینویسه اما درآمدش رو در هر بار تکثیر اون کتاب داره”
   منظور شما از این مثال چیه ! چطور برای این فتوی که گرفتن سود از کاری که مستقیم خودتون انجام ندادید یعنی بازاریابی این مثال رو می زنی !!!! اینکه شما عده ای رو تشویق به شغل بازاریابی برای شرکتی کنی و از حاصل زحمت اون سود ببری با اینکه کتابی بنویسی و از انتشار چندین و چند بار آن سود ببری برابره ! عجب استدلالی !! نه عزیز من این مثل اینه که شما دوست یا فامیل تو تشویق به دکتر شدن ویا هر شغل دیگه ای بکنی و پس از موفقیت او انتظار داشته باشی درصدی از سود او به شما برسه ، حالا متوجه می شی چقدر این کار سخیفه دوست گرامی .

   • سلام
    دوست عزیز بنظر شما زحمت دکتر شدن و سخت های که کشیده میشه دوست یا فامیل شما دکتر بشه چه کسی می کشه؟
    بنظر شما تمام افرادی که وارده سازمان فروش میشوند از قبل دکتری فروش داشتن و ما سودشو می بریم.

    • سلام …من به نتورک این جوری نگاه می کنم هرمحصولی که خودم دوست داشته باشم به صورت اینترنتی خرید می کنم همین طور که قبلا از سایت های دیگری خرید اینترنتی انجام می دادم تخفیف خودم می گیرم …محصولاتی رو که خودم دوست دارم خریداری می کنم و اگر کسی به من بگه نادیا ضد آفتاب چی استفاده می کنی میگم برو داخل این سایت می تونی خودت خرید بکنی همین

   • درست چند کامنت بالاتر همین جواب رو یکی از دوستان گذاشته بود ، فک کنم اینم از اون جوابهایی که لیدراتون بهتون میگن و شما هم بدون فکر کردن می پذیرید.

  • سلام بر شما، من هم همکار شما هستم زیاد نیست کار میکنم اما خیلی چیزا رو فهمیدم .اینکه قرار نیست روزی فقط دو ساعت کار کنم توی جلسه پرزنت زیاد میگید نه؟ اینکه یه کار نیمه وقت نیست و باید دو تا پنج سال زمان بزارم پای اینکار و این اخر داستان نیست فهمیدم باید کل اعتبارم رو بزارم پای کار میدونی ،فهمیدم که باید عزیزترین کسانم رو بیارم توی مسیر خودم و همه باهم احمقانه خوشبین باشیم و روزی کم کم چهار تا پنج ساعت سخت کار کنیم همه اینها رو ضرب در تعداد کسایی کن که هنوز به درامد نرسیدن خودتم میدونی انرژی زیادی میشه،من میگم میشه باهاش کل زمین رو از فقر نجات داد اما این انرژی کجا میره؟تو جیب همونی که هر جمعه میاد جلوی یه جمعیت پز ماشینش رو میده و تو جوری براش دست میزنی که خودتم از صدای تشویق به وجد میای حرفام برات اشناست؟لیدر من گفته میخواد بره سفر ماه، من میبینم واسه یه ماشین این همه ادم افتادن به جون هم واسه سفر ماه فکنم کل مردم رو زمین میوفتن به جون هم و اون باید فرار کنه ازینجا.من نمیگم فقط یه نفر به درامد میرسه،اما میدونم امریکا با شصت سال قدمت از بین سی و سه هزار نفر تونسته فقط نود و نه نفر رو خوشبخت کنه،این کار راندمان خیلی پایینی داره،یعنی قرار نیست همه به موفقیت برسند ، . .هرکی به درامد رسید نوش جونش واقعا کار هرکسی نیست . ولی عزیز من مگه بالا سری من چه ایده ای داده که باید ۱۰۰ میلیون در ماه درامد داشته باشه؟تازه بیشترم میشه ، اینو فهمیدم که اگه این انرژی که قراره بزارم رو روی یه شغل دیگه بزارم هم صد در صد موفق میشم و میتونم خودم رو بازنشست کنم ، تو حاضری به درامد دویست میلیون در ماه برسی ولی یه نگا به مجموعت بندازی ببینی ۱۰ هزار نفر مثل خوره افتادن به جون هم ؟روز اخر ماه اول من یهو یه شرایط روانی فراهم کردن و به من گفتن باید دو میلیون خرید بزنی.مجبورم نکردن ولی من خرید زدم اونم قول داد کمک کنه اما هیچکاری نکرد فقط یک ساعت وقت گذاشت برام که تنها اموزشی که داد گفت برو بفروش همین! دوباره ماه دووم اخر ماه اومد بهم گفت باید خرید کنی و من از اون دو میلیون فقط ۵۰ هزار تومان فروخته بودم، ولی وقتی میان به من میگن تو ماهی پونصد خرید بزن بریز تو دریا بعد یک سال درامدت میشه ماهی ده وقتی لیدرم میگه من ماهی ده حقوقمه دو میلیونشم خرید میزنم برام فرقی نداره یعنی چی؟ یعنی اصراف. حتی تولید ملی هم دروغه شیرینیه که به همه میگید چون بیشتر محصولات برند خارجی هست و با هر قیمتی میشه فروختشون اگه تولید ملی هست چرا صنعت چای برنج و زعفران رو نجات نمیدن؟ .من از نتورک خیلی چیزا یاد گرفتم خیلی خوبه که فهمیدم اگه احمقانه برای هر هدفی که بجنگم پیروز میشم و نیازی نیست کلی ادم به جون هم بیوفتن تا من به هدفم برسم .بازم میگم و تاکید دارم که اگه قرار بود کل نتورکرا موفق بشن اشباع صورت میگرفت مثل اون دوچرخه فروش که به همه دوچرخه داد اما اخر سر خیلیا دوچرخه گیرشون نیومد و اشباع شد،این شرکتا با یک سری کارها اشباع رو به تاخیر میندازن و شاید هم غیر ممکنش کنن مثل گرون کردن قیمت یا بد کردن جزیی کیفیت ها .من میگم شغل خوبیه ولی اگه میشد این همه وقت سرمایه و انرژی رو درست استفاده کنم میشه کل زمین رو از فقر نجات داد،شعار نمیدم ولی انسانی نیست کلی ادم تو کوچه خیایون التماس بقیه کنن واسه خرید جنساشون تا یه نفر دیگه بره سفر کره ماه ، در کل واسه کسایی که میخوان عضو این شبکه ها بشن میتونم بگم که اگه دو دل هستید حتما برید عضو بشید چون تو روال کار میفهمید که این کار خوبی هست یا نه،و زمانی که خوشتون نیومد با اعتماد به نفس به نتورک نه میگید نه با شک و تردید .نظر من اینه که اگه از صبح ساعت نه تا نه شب واسه هر ارزویی که دارید وقت بزارید صد در صد موفق میشید.به امید پیروزی هممون .یاحق

   • هر کی میخاد با ابروی خودش و خونوادش و دوستاش بازی کنه بره سراغ این اراجیف و ارزوهای واهی!!!!!!! لیدرهای استثمارگر بحدی خدانشناس و مفسد و بیسواد هستن ک به خاطر منفعت خودشون (تنها ده درصد) حاضرن ب هر حیله ای متوسل بشن تا قشر جوانان و خانم ها رو خام کنن و اونا رو از هدف اصلیشون منحرف کنن و ب تباهی و پوچی بکشونن
    کی میخاد جوابگو این همه جوان بدبخت ناکام فریب خورده باشه ک ابروشون و اعتبار و شرفشون رفت
    عزیزان من نکنید عضویت در هر شبکه ای شما رو نابود میکنه فریب مجوزو نخورید شرکت دخانیات هم مجوز داره!!!!
    زندگیتون رو خراب نکنید واقع بین باشید این عقابی ک اونا میگن ب خدا برا ده درصد عیاش و بیسواد و نمک نشناسشونه ک هدفی جز سیر کردن خود ندارن. کی تضمین میکنه ک شما چن سال دیگه ب درامد برسید؟؟؟ اگه این شرکتا اعلام ورشکستگی کنن چی؟؟؟ اصلن این شرکتا چیزی از خودشون دارن؟ مواد خامشون کو؟؟؟ الا ده درصدی؟؟؟!!!
    کی ضامن شما میشه ک این همه وخت بزاری برا این کار ک هیچ تضمینی نداره الا اینکه همه تلاش کنیم تا جیب لیدر مفسد زود پر بشه اونم تو بانک های جهانی سرمایه گذاری کنه بعد بره اون ور اب برا تحقق خواسته های واهی خودش!!!!!
    بیدار باشید ببینید ک این هرم چگونه شما را اهرمی برای تحقق اهداف خویش قرار داده
    زندگی و ابرو و حیثیت و اعتبار و ناموس و شرف و درس و علم ومطالعه ی خودتونو برا اراذل و اوباشی چند فدا نکنید. ی کم ب خود بیاید. مطمین باشید ک این کار شما رو ب ارزوهاتون نمیرسونه بلکه فقط ی عده ی معدود ده درصدی میتونن ازش ماهیگیری کنن فریب تبلیغات زبان چرب و دروغینشون رو نخورید
    زندگی خودتون و همسر و خونوادتون رو ب باد ندید
    ب این طبل توخالی دل خوش نکنید
    کدوم اقتصاددان و بازاریاب موفق رو دیدید ک بیاد این شرکتا کار کنه
    مطمین باشید کاسه ای زیر نیم کاسه ست
    وقت و زندگیتون رو ب خاطر تحقق بخشیدن ارزوهای یک لیدر تلفففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففف نکنید.

    • رابرت کیوساکی یکی از اقتصاد دان های بزرگ بازار یابی شبکه ای رو یکی از بهترین روش های برا پول دار شدن میدونه.
     بیل گیس میگه اگه یه رو بخوام از صفر شروع کنم بازار یابی شبکه ای رو انتخاب میکنم . همه اینها رفرنس داره.

     • میشه رفرنس بیل گیتس رو برای من ارسال کنید ؟
      منظورم رفرنس شامل یک ویدئو یا یک مقاله یا امثالش هست .
      و الا خیلی راحت میشه رو عکس بیل گیتس همین متن رو تایپ کرد و گفت
      این رو بیل گیتس گفته .
      من نزدیک یک هفته همه جای اینترنت رو گشتم و باید بهت بگم کسی که این جمله رو گفته دانلد ترامپ بوده در ویدئو ی پروموشن شرکت نتورک خودش به اسم TRUMP NETWORK. هر چیزی رو که از لیدر های بالا سریتون و در “همایش” ها می شنوی رو باور نکن .

     • جناب اون اومده گفته اگرررر بخوام انتخاب کنم این یعنی اینکه هنوز انتخاب نکرده…چند درصد مردم ثروتمند میشن؟
      ۳ درصد در کل دنیا…با این حساب اگه قرار باشه اون ۳ درصد افراد خاصی باشنک قطعا بازاریاب شبکه ای نیستن چرا ک به زودی این شغل اشباع میشه…به شما میگن فردیو داشتیم که ماهی ۳۰۰ م در اورده خب اون فرد برای این ۳۰۰م باید نزدیک ملیارد هزینه کنه و خرید بزنه واسطه بین شما قرار گرفته و واسطه همون کالاست که چه با کیفیت و چه بی کیفیت به شما فروخته میشه و شما بدون هیییچ تضمینی خرید میزنی و از برندی که اصلا برات شناسایی شده نیست.
      من ترجیح میدم پولیو که میخوام بدم برای برند نامعتبر تو کشور خودم و کالای ایرانی خودمو بخرم تا دوتاجوون بیشتر برن سر کار و لزومی هم نیست حتما سوار ماشینای ان چنانی بشم یا حتما nتومن درامد بلکه با چیزای کوچیک هم میشه شاد بود.
      شما فقط یک سال فکر کن ب ثروتمند شدن ببین کائنات چقدددررررر راه پیش پات میزارن
      نتوورک شاید روشی برای پولدار شدنه اما قطعا اخرین روش نیست چرا ک عصر پیشرفت هست و توسعه و چیزی ک امروز هست فردا قطعا از رده خارج میشود.

      موفق باشید

   • ترکوندی
    کپیشم کردم
    فردا هم لغو میزنم با اینکه آدمو مجبور نمیکنن بمونه یا خرید بزنه ولی تو رو دربایسیه شدید میندازنت یا حق

  • نیلوفر خانم نتورک به عنوان مسیر موفقیت کار کاملا درسته برای شخص ولی افراد زیادی تو شبکه در آمد نمی گیرن درسته و من می تونم بهتون بگم بزرگان این کار دیگه کار نمی کنن مثل رندی گیج که خیلیا عشقشونه .متاسفانه کسی که لول ١٠ یک نفره نمیشه بیشتر از لول ده خودش دربیاره و جالب اینجاست خیلی هم سختی میشه خیلی

  • سلام وقت بخیر خداییش حق مطلب را اداء کردید احسنت به مثالهایتان.به امید روزی که ما انسانها بتوانیم از چهار چوب ذهنی که جامعه و خودمان به ما القا شده بیرون بیایم و ترسمان را تبدیل به فرصت کنیم.شاد پیروز ثروتمند باشید

  • نیلوفر جان سلام از شما ممنونم به دلیل پاسخ دقیق و منطقی که دادید همین فرمایشی که شما کردید افراد نا موفق در هر کاری تلاش میکنند که دیگران را هم گمراه کنند. دوستان امروز چند نفر به ۱۸سال رسیدند و فردا چند نفر ؟ مگه همه ماها تو خونه یخچال نداریم؟ پس سامسونگ باید درش تخته بشه چون همه یخچال دارن؟ به حرفهای بی پایه و اساس گوش نکنید ادمهای ترسو زیادن??? با قدرت به کارتون ادامه بدین?a

  • باسلام.فقط تو این موندم من . نمیگین سرنوشت نوکیا. نوکیا ی برند بوده و هست.
   چرا تو این بازاریابی به اصطلاح سالم شما آیفون و لوازم مارکدار ورزشی مثل پوما و آسیکس و …. و مارکهای معروف دنیا که تو کشورمون هم اکثرا پیدا میشن فروخته نمیشه. چرا ی مشت آت آشغال و چای و بنجلیات میفروشن. راستی تازه یادم اومد. آیفون ۷پلاس اگه زیر قیمت بازار تو این ساختار شما بفروش رفت به من اطلاع بدید. ۲۵۶ گیگ باشه بهتره. مشکی براق رنگش.
   پس نتیجه میگیریم ی جای کار ایراد داره.
   ساختار که هرمی شد
   سود عاید یک دسته عملی شد.
   شما

  • ممنون لیدر خیلی به جا و منطقی بود
   منم اینجا میام برای لیدر شدن برای آبجکشن ها و جواب رهبر ها
   دوستان توجه داشته باشید نتورک فقط یک حرفه و بیزینس نیست و یک سبک زندگیست چون نگاه شما رو به زندگی متفاوت میکنه شما خودشناسی یاد میگیرید شما رهبر میشوید شما خودتونو میشناسید که چند چندید جایگاهتون در این اجتماع کجاست و گاهی آه میکشید که چقدر در مورد خیلی از مسائل کور و کر بودید
   و این بینش رو کتابها وآموزشهایی به شما میدهند که به واسطه این صنعت فرا خواهید گرفت
   نتورک بهترین بیزینس دنیا نیست ولی یکی از بهترینهاست
   برای من نظر دوستانی که بازنده بودند مهم نیست قطعا اینها در کارهای دیگه هم بهترین نخواهند شد
   برای من نظر بیل گیتس مهمه که میگه اگر من بخوام دوباره کاری رو شروع کنم نتورک رو انتخاب میکنم.
   موفق و پیروز باشید مقاله بالا هم خیلی سطحش پایین بود و سعی کرده بود عوام فریبی کنه ولی رهبر ها فریب نمیخورند…

  • ببین دوست عزیز اصلا فرض بگیریم از نتوورک میشه درآمد عالی به دست آورد. اما به چه قیمتی؟!! همه بالاسری هایی که تو هر رده ای دارن تلاش میکنن تا عضو بگیرن خودشون هم میدونن که اون بدبختایی که دارن به زیرمجموعشون اضافه میشن تا یه جایی ادامه پیدا میکنن. بعد اون (حالا به هر دلیلی، به گفته لیدرا تنبلی به نظر من ذات فریبکاری نتوورک!!) خیلی خوشبینانه ۸۰ درصد ریزش میکنن چون اگه شما به عنوان بالاسری خیلی هم زرنگ و پیگیر باشید زیرمجموعه تا یه جایی قابل کنترله و از یه زمان به بعد همونطوری که تصاعدی از بالا به پایین زیاد شده همونطورم بالعکس ریزش میکنه و البته این چیزیه که بالاسریا موقع جذب زیرمجموعه صداشو درنمیارن!! بنابراین هرچه از راس هرم فاصله گرفته بشه عملا امکان شبکه داشتن و پورسانت راهبری به صفر میل میکنه. این بدبختایی که میان و میرن فقط طعمه هایی هستن که به عنوان مشتری خرید میزنن که سودش میره تو جیب شرکت که جنسای ارزونشو گرون آب میکنه و البته اون لیدرای بالای هرم.. خلاصه میخوام بگم که آدم به فرض هم موفق بشه از این راه پول به جیب بزنه اما وقتی با دروغ و وعده وعید بخواد رو دوش این همه آدم بدبخت (که با نهایت تاسف از دوستان و خانواده و فامیل اون فرد شروع میشه) پا بذاره اگه رک بگم اون پول از اینکه بره خونه مردم رو لخت کنه هم حروم تره!!

 • فقط بگم که گول این شرکت‌ها رو به هیچ وجه نخورید.

  مورد می‌شناسم حدود دو ساله که قراره سه ماه بعد زانتیا بخره!!

  بیچاره بدجوری توی باتلاق این شرکت‌ها گیر کرده و مصداقش هم این جمله معروفه که: «سخت است به تاول‌های پایت بفهمانی که مسیر را اشتباه آمده‌ای.».

  • نتوورک جواب میده.
   تو نمیتونی جواب بگیری.
   کاری که درامد بالا میده مسلما اصولش ساده نیست.
   نتوورک جواب میده
   اگر بیای نتیجه بگیری.
   نه اینکه بیای دنبال نتیجه نگرفتن باشی.
   قطار داره میره.
   میتونی سنگ‌بزنی
   میتونی سوار بشی.

   • بنده از تمام عزیزان ودوستان بدون اینکه درمورد این موضوعات نظر بدم پیشنهاد میکنم هر انسانی برای هر کاری باید از اصحاب وآدمهایی که در این رشته ازش جلوترند وآخرشو دیدن تحقیق کنه این حق هر انسانی .بنابراین یه تحقیقی در رسانه ها یا اینتر نت در مورد بازار یابی شبکه ای وتعداد افرادی که سود کردند در آمریکا سوییس وآلمان واروپا انجام بدین وخواهید فهمید وباز خواهید فهمید که ۹۹ یا ۹۵ درصد افراد در این شبکه ها سودی عاید و واصل به اونها نشده وتعداد انگشت شماری که بالای هرم هستند چپاول کردن پول پایینتری ها را.چه برسه به ایران وکشورهای درحال توسعه که جوانها مورد سواستفاده فکری قرار میگیرند.به شرافت وانسانیت قسم میخورم خالی از هرگونه غرض ورزی این پیشنهاد را دادم. سلامت وخوش باشید.

  • در ارتباط با خودروهایه لوکسی ک سوار میشن این ابر لیدرا بهتون میتونم ثابت کنم که بخاطر جذب عضو زیاد در این سیستم کمپانی به فرد خودرو لوکس میده تا باهاش به محله کار بره و تو چشم مردم باشه ک فلانی اره….
   وگرنه طرف تا دیروز بیچاره بوده یهو نیازه خودش و خانوادش با سوار شدن اون خودرو تعمین نمیشه
   با چکو کلی سفته بطور اجبار خودرو میدن(اینجا ایرانه 😉 )

   • اونا واسه نتورک قدیمیا بود الان اینجور نیست
    شرکت چقد سرمایشو بده واسه خرید این همه ماشین های لوکس؟؟؟؟
    شاید حریدشون شرایطی باشه اونم به دلیل اینکه سخت تلاش کنن که پرداخت کنن همون شرایطش رو
    اون هم برای افراد نو پا حرفه ای ها کارشون از این چیزا گذشته

    • اینا همش یه توطیه اس برای فروش جنسای خودشون ما جوونا هیچ ارزشی برای مسیولین پست این مملکت نداریم گول مجوز وزارت صنعت معدنو تجارتو این چیزارم نخورید مگه پدیده شاندیز نبود هر روز تو صدا سیمای جمهوری اسلامی تبلیغ میشد دزدیدنو رفتن وقتتون هدر ندین اینا از وقتو انرژِ شما جونا برا فروش محصولات خودشون با کمترین هزینه دارن استفاده میکنن

  • سلام دوست عزیز
   قراره ما توی نتورک اول خودمون مصرف کننده باشیم بعد فروشنده نه اینکه اولش تند بریم کل فروشگاه رو جمع کنیم لچینیم توی خونه کسی هم که نتونه بفروشه میتونه فقط نیاز ماهانه ی خودشو خریداری کنه
   ضمنا ما وقتی توی بدترین شرایط و شل ترین روند کاری قراره نهایتا تا ۴ سال به بازنشستگی مالی برسی اما کار بیرون ۳۰ ساله بازنشسته میشن پس قراره سختی ۳۰ سال روهم توی ۴ سال تحمل کنیم
   هرکسی هم که میگه جنسای فروشگاهمون گرون و بی کیفیته باید بگم بدون آگاهی داره حرف میزنه چون محصولات ما طبق کیفیتش زیر نظر وزارت صنعت و معدن و وزارت بازرگانی قیمت گذاری میشه به این راحتی هم کسی نمیتونه گرون بده چون همه میدونیم چ بلایی سر فروشگاهای گرون فروش میارن
   کسی بیاد بگه نتورک بدرد نمیخوره که توی عمرش یه کار مفید کرده باشه یا به یجایی رسیده باشه ک بهش افتخار کنه
   به آرادی مالی ۴ ساله رسیدن کار هرکی نیست دوست عزیز دل و جرات میخواد

 • سلام به هم وطنهای محترم
  دوستان در این شرکت های بازاریابی در ایران که مد شده..من نظرم اینه که اول و اخرش فقط به درصد کمی از این مجموعه سود میرسه که این هم برای کسایی که در راس مجموعه قرار دارن.
  پس نمیشه گفت طرح جالبی باشه..
  اگه من شخصا تو راس این شرکت ها میبودم مطمعنم طرفداریشو میکردم..
  هر انسانی دوست داره زود پولدار شه..و این شرکت های هرمی دارن از این خصوصیت ادم سو استفاده میکنن . ادم رو مجاب میکنن که با ورود به این شرکته ها میشه خیلی زود به ارزوهات برسبابی..
  یه دلیل ساده براتون میارم و بعد خودتون قضاوت کنین..
  اگر ۵۰ ساله که این طرح در دنیا شکل گرفته پس قاعدتا تمام افراد عضو شده در این شرکت ها تو کشورهای مختلف باید پولدار شده باشن..ولی همه میدونیم که اینطور نشده و نخواهد شد..یا علی

  • این که شما می گین اگه من شخصا تو راس این شرکت ها می بودم مطمعنم طرفداریشو می کردم… خیلی برای من خنده داره . آخه مگه این هایی که قسمت های بالای شرکت و راس شرکت بودن از وقتی که چشم باز کردن و متولد شدن تو راس شرکت بودن؟ خب اینا هم از اون پایین پایین شروع کردن و اتفاقا سخت تر هم بوده کارشون چرا؟ چون یک مسیر ناهموار رو طی کردن خیلی سخت تر از اونی که الان هست با تنوع محصولات و اطلاعات کمتر و امکانات کمتر به اینجا رسیدن ، شما یکی رو معرفی کن همون اول کار اون بالا بوده؟ خب با صبر و تلاش به اونجا رسیده منم اگر رئیس صدا و سیما بودم حتی با وجود برنامه های بی کیفیتش ازش طرفداری می کردم. این که دلیل نمیشه . وقتی من دوست خودمو می بینم که روز اول درآمد نداشت و الان که ماه چهارمش شده در آمدش ماهیانه ششصد و هشتاد تومن شده جلو چش خودم رشد کرده چی رو باور نکنم؟ وقتی داداش خودم درآمد ماه دومش نسبت به ماه اولش چهار برابر شده چی رو باور نکنم. معلومه که این راهو می رم. بیست و پنج سال از عمرم رو به امید این که می گفتن می ری استخدام می شی تو یه شرکت دولتی درس خوندم خیلیا مثه من درس خوندن به کجا رسیدیم؟ آیا همه استخدام شدن؟

   • خخخخخخ..اینا همه کلیشه ای شده..اصولا مخه شما نتورکیا پرش ده از جملات انرزی مثبتی و امید به آینده..دادش تو داداشه توعه.ما چیزی ندیدیم.یعنی دوست شما در عرض ۴ ماه چندین میلیون فروش داشته که در آمدش ۴ برابر شده.؟نکنه ۱۰ تومنش شده ۴۰ تومن؟؟؟عزیزم مغزت پره امید به آیندست..شما اگه اهله تلاش بودی تو یه حرفه فنی یا شاخه نظری درستو قوی ادامه میدادی مطمن باش تو این کشور جا واسه آدمای کار بلد هست.اگه میبینی جایی واس تو نیست واسه اینه که دمه هر کوچه ای یه دانشگاه سبز شده به شما مدرک لیسانس دادن.شما فک کردی شدی علامه دهر و میتونی اتم بشکافی.کاری که تو ایران در عرض ۴ ما حقوقت میشه ۴ برابر بای ازش ترسید..این کار تو ایران یه پرش کوتاست..زود پاهات به زمین میرسه.

   • سلام .منم ۸ یا ۹ ماهه دارم توی این سیستم بازاریابی شبکه ای به اصطلاح قانونی کار میکنم ۶۰۰ که خوبه من ماهی یه ملیون داشتم ولی الان چی.مشتریان ناراضی از محصول که میان دنبال پولشو ن زیرمجموعه هایی که مثل ما شستشوی مغزی شدن و کلی خرید رو دستش مونده فساد اخلاقی که توی مجموع به وجود میاد و عذاب وجدان دیوونت میکنه.افکار ادمو تغییر میدن که واقعیت هارو نبینی و احمقانه مثبت باشی یه مدینه فاضله ی الکی براتون درست میکنن و با استدلالهای مزخرفشون فالومیکنن

    • خب قانون بازاریابی شبکه ای میگه که شما نباید پیش انباشته سازی و خرید اجباری داشته باشی وقتی انجامش میدی این چه ارتباطی به کار داره.مثل اینه تو دانشگاه درس نخونی مشروط شی بگی تقصیر دانشگاس. فساد اخلاقی یه موضوعی هستش که تو همه جا هست و تو نتورک کمتر. مثل اینکه دانشگاه های ما خیلی اکیه از همه نظر الان و ….

     • اولش به همه میگن خرید اجباری نیست.به محض اینکه ثبت نامت تکمیل شد میگن آقا یا خانم فلانی برای اینکه حسابتون بلوک نشه باید خرید بزنید

   • شماها حقتونه ازتون سود کنن.اونایی که بالا دستن با حود شرکتن که تورو مجاب کنن که آدم جم کنی میلیونی خرید کنن.۴ماه ۶۰۰تومن آخه درآمد.تازه این درآمد درصورتیه کا همین افراد مدام خرید کنن که اصلا نداریم همچین چیزی.یارو در ماه یکبار خرید میکنه تازه اگه بفروشه اونارو و بتونه دوباره ۱میلیون دیگه خرید کنه.وقتی اینا و خودتو که فک میکنی سودبگیری جنس نخرین سودی به شرکت نمیرسه.اینو بدون اون سود کلان به افرادی میرسه که مستقیم از خود شرکت برا اینکار استخدام شدن که شما با دیدن اینا همه چیزو نادیده بگیری.عقل مردم و تو چشمشونه.مغزشون کار نمیکنه

   • من ۱۰ روزه وارد بازار یابی شبکه ای شدم به خاطر معرفی وهمایت دوستان از نتورک ولی وقتی عمیقاً بهش فکر میکنم به طبق تحقیقاتم به این نتیجه رسیدم که نتورک گزینه ی خوبی برای رسیدن به کسب ثروت در آینده نیست
    چند سوال
    ثروتی که در آینده میشه به دست آورد از طریق تصاعده ولی چگونه وتا کی میتونه ادامه پیدا کنه؟
    چگونه میشه ثابت کرد که نتورک مرتبط به عصر اطلاعات یا فناوریه ؟
    اگر بیش از ۵۰ سال است که نتورک مارکتینگ در آمریکا پایه گذاری شده است پس همه ی کشورها این رو فهمیدن آیا کشور های قدرتمند دنیا مثل آلمان،چین ، فرانسه ، ژاپن و…….. میتونستند استقبال خوبی از نتورک مارکتینگ داشته باشند واز این طریق محصولات با کیفیتشونو به فروش برسونند چرا این استقبال نشده ؟
    همه به فکر پیشرفت هستند فکر نکنید اطلاعاتی از این صنعت ندارن
    چرا شرکت های بزرگی مثل سامسونگ ، ال جی ، بوش و….. از این روش استفاده نکردند ؟
    چرا شرکت ها محصولاتی که اراعه میکنند برند های معروف و شناخته شده نیستند ؟
    مهم ترین رکن فروش صداقت است چرا شرکت با مشتری صادق نیستند ؟
    وقتی جنس های قلابی از طریق ی نتورکر به فروش میرسه در آینده استقبالی ازش نخواهد شد
    میگن هر محصولی که خرید میکنید اطلاعات محصول داره من ی پک عطر خرید کردم که اطلاعات محصول با محصول هیچ مطابقتی نداره محصول هیچ مشخصه ای نداره فقط ی مارک معمولی داره من چطور وجدانم قبول کنه این محصولو به دوستانم بفروشم دیگه خودتون مقایسه کنید
    من به این معتقدم که میشه از صفر شروع کرد میشه به موفقیت رسید میشه از هیچ شروع کرد ولی نتورک راهش نیست ( انسان های فقیر تقلید میکنند و انسان های ثروتمند تحلیل )

    • دوست عزیز داری اشتباه میکنی و فقط وقتت رو گذاشتی برای تحلیل نتوورک ..تا تو داری به این چیزا فکر میکنی خیلیا به ارزوهاشون رسیدن..بحث اهرم رو اتیشتین مطرح کرد به نظرم چندتا کتاب در این مورد مطالعه کن حیفه بشینیو تیک خوردن هدفای بقیه رو ببینی..ادرس تلگراممو میذارم انقدر مطلب و ویدیو دارم که بخوای همشو برات میفرستم..نتوورک یعنی خواستن و برخواستن و جنگیدن ..همه که نمیتونن گلادیاتور شن میتونن؟@kzm2700

     • ذات شرکت های هرمی بدون استثناء: سود برای درصد بسیار پایینی از عوامل بالا دست و تیره روزی برای قریب به اتفاق فریب خوردگان (ضرر پایینی ها تضمین کننده سود بالایی ها)!

      طرفداران نتورکینگ (چه در ایران و چه خارج) شامل این دو دسته هستند:
      ۱٫ شستشوی مغزی شده و نمی فهمند چکار می کنند و ناخواسته شما را فریب می دهند؛
      ۲٫ بسیار شیاد هستند و عامدانه برای سود خود شما را به منجلاب گرفتار می کنند!

      به خاطر خانواده هاینان هم که شده وارد این منجلاب نشوید!

  • مثل اینه که بگی ما این همه دانشجو داریم تو کشور چرا همه نخبه و پروفسور سمیعی و بزرگان دیگه نشدیم.منطق جالبی داشتی یکم بیشتر مطالعه داشته باشین.
   همه میتونن درس بخونن ولی همه موفق نمیشن در حالی که شرایط یکسان باشه.همه میتونن نتورک کار کنن ولی شاید همه موفق نشن و این طبیعت تجارته باید بخوای و اقدام و برنامه داشته باشی

 • چند ماه پیش انتخابات شورای شهر برگزار شد و داشتم به وعده هایی که نامزدهای انتخاباتی به مردم میدادند فکر میکردم..به ذهنم رسید که کار این شرکت های بازاریابی شبکه ای چقدر شبیه این نامزدهای انتخاباتی بود..
  ناامزدها اینقول رو به بقیه مردم میدادن که در صورت انتخاب شدن خودشون تمام مردم از مزایای انتخابشون بهرمند میشن..ولی همین که رای اوردن قول هایی که دادند رو فراموش کردن.این شرکت های هرمی هم بعد این که پولی به جیب بزنن..دیگه مهم نیس براشون که زیر مجموعه هاشون موفق بشن یا نه…مهم منافع خودشونه..یا علی

 • با بررسی سیستم بازاریابی شبکه ای به راحتی میشه متوجه شد که امکان کسب درآمد بالا در این تجارت وجود داره ، اما این تصور که به سرعت میشه به این درآمد رسید غلطه چون نتورک جزو شغلهای سخت دنیا به حساب میآد و معمولا افرادی که توانایی انجام کارهای سخت و مشکل و روابط اجتماعی و اعتماد به نفس کافی ندارن شروع میکنن به منفی بافی در ارتباط با بازاریابی شبکه ای . این افراد در هر حرفه ای که باشن محکوم به شکست هستن . عده ای هم سعی دارن این تصور رو در قشر متوسط و ضعیف جامعه نهادینه کنن که کاری حلاله که حتما بابتش عرق بریزی و … . مشخصه این افراد منافع خودشونو در خطر میبینن و به همین دلیل بازاریابی شبکه ای رو تهدیدی برای منافع خودشون میدونن و تمام تلاششون اینه که این تجارت رو به زمین بزنن .

  • ایران جای این کارا نیست بچه جون.نتورک واسه کشوری که همه دنبال منافع خوشدشونن.مردم به کسی اعتماد ندارن.و ضعف وحشتناک مدیریتی وجود داره و هیچی سر جای خودش نیست رشد نمیکنه…مردم دیگه علاقه ای ندارن پولشون بدن جنس ندیدهو نشناخته ای که تو تبلیغ کردیو بخرن..چس ناله کردن اینکه اون در عرض چن ماه انقد درآمد داره چیزیه که خودتم ندیدی ..و ته ذهنت خودتم میدونی از آخرش خبر نداری.و با گفتن این که باید امید داشت باید جنگید میری جلووو…شما برو جلو ببینم چی میشی..خوده آمریکایی ها موندن توش…amway هست برو ببینو بخون.وضعیتش رو تو دنیا.

   • خرید اجباری اما اینکه چه مقدار خرید بزنی اجباری نیست وبستگی به خودت داره ،چون اگه چون ۱میلیون زیر مجموعه داشته باشی و اونا خرید نزنن بنظر خودت شرکت باید به چی پورسانت بده؟؟؟

  • خوب بهت آموزش دادن…شما اگه اهله کاره سختو تلاش بودین.درس خوب میخوندی یا تو کار فنی خودت حرفه ای میشدی الان اینجا نبودی.خخخخخخخ…اینا همه کشکه..۴ ماه ۵ سطح برات میکشن ..میرسی به چن میلیون..خخخخ…یا علی شما موفق میشی..برو تا تهش برو..

   • سام جون بنده ۱۰ سال سابقه مهندسی دارم ماهی ۴ میلیون حقوق مهندسیمه(همین حالا )۹ ماهه کارنتورک هم انجام میدم ماهی ۱٫۵ هم از اینجا در میارم وتا چند ماه دیگه با حقوق مهندسی که ۲۰ سال براش زحمت کشیدم و خیلی بهش علاقه دارم و ادامه میدم برابر میشه
    نت ورک کار پاره وقته وبا شغل اصلی منافاتی نداره،حالا شما دوست نداری نی،ا کسی نامه دعوت برات نفرستاده،موفق باشی…

    • تبلیغ دروغ نکن.همه که دارن سود بالا میگیرن چطوری این شرکت داره این سودارو میده؟از کجا میاره هی میلیونی به تو و بقیه سود میده.چرا خودتو گول میزنی.چطوری با این طرز فکر ادعای مهندسی میکنی.والا با این طرز فکرت به نظر من سطح سوادت به ندازه پنجم اکابره

     • برو بخواب تا جوابشو پیدا کنی امثال شما چه به نتورک کار کردن فقط جیب بابایی رو میشناسین .مانتورکرها بچه پولدار نیستیم خودمون پول داریم افتاد جوجه ………………….

     • منم حس میکنم سواد شوما درحد و اندازه ی پنجم اکابره داداش
      اگه یه کوچولو مطالعه ی مفید وعلمی داشته باشی میبینی چطوروباچه مکامیزمی داره این سود رو‌می رسونه….اگه خیلی ادعات میشه بیا وچندتا پلن درآمدزایی که شرکتهای معروف میگن رو بهمون تشریح کن تا حداقل دهن خودت بسته بشه،سیستم کاملاهوشمنده و داره از منطق درستبی پیروی میکنه تا هم شرکت سود کنه هم نتورکرها

     • داداش این طور که معلومه شما درباره نتوروک اطلاعی ندارید .
      در نتورک واسطه حذف میشه وکل پورسانت به بازار یاب ها داده میشه
      چطور کسی که کارخونه داره میتونه درآمد بالا داشته باشه برا این که تعداد زیادی کارمند داره .
      من به شما پیشنهاد میکنم پلن درآمد زای این شرکتارو ببینی.
      در نتوک کسی حقوق نمیگیره . فقط پورسانت فروش محصولا به واسطه ی خودش با تیم فروشش رو میگیره در این صورت درآمد بالا چیز محالی درد مملکت ما از ندونستن.

     • من خودم خدمات کامپیوتر دارم و با شرکت های زیادی در این زمینه کار کردم. و از اونجایی که دنبال پیشرفت و زندگی بهترم با درخواست دوستم وارد شرکت شدم و دوماهه دارم فعالیت میکنم. بعد از یک هفته آموزش (که در اصل شستشوی مغزی بود)، کار رو استارت زدم و دو هفته بعد محصولات شرکت رو خریداری کردم. چندتا سوال برام پیش اومد که از شما هم می پرسم اونایی که طرفدار نتورک هستند جواب منطقی بدن لطفاً:
      ۱) اگه شرکت خوب سود میده چرا عوض سود، یه کاتالوگ مجانی نمیده واسه تبلیغ محصولاتش(مثل بقیه شرکت ها)؟
      ۲) این کیفیتی که ازش دم میزنن رو برچه اساسی مشخص می کنن. اینکه میگن فلان محصولش با فلان محصول فلان کشور در یک رده هست رو چطور مشخص کردن. (بر اساس حرف نتورک هاش که همه مصرف کردن و عالی بوده)؟
      ۳) حقوق مادام العمر تا چه زمانی ادامه داره حتی بعد از مرگ وارث هم ادامه داره (که البته غیرممکنه)؟
      ۴) چرا باید هزینه باربری رو ما پرداخت کنیم(برای شهرستان) مثل بقیه شرکت ها و کارخونه ها خودشون محصول رو با هزینه خودشون نمیارن(منتم سرمون میزارن که تعدادی کامیون اضافه کردن مگه فرقی به حال ما داره)؟
      ۵) هزینه ای که به خاطر حذف واسطه ها به شرکت برمی گرده کجا میره (محصولات هم که کیفیت نداره و مگر اینکه جواب سوال دوم رو داده باشید)؟
      ۶) چرا محصولات ارزانتر از قیمت بازار عرضه نمیشه با وجود اینکه واسطه ها حذف شده و هزینه اونا به شرکت برگشته؟
      خب من جوابشو میگم بهتون
      اول اینکه شرکت بدون هزینه، محصولات بی کیفیتش رو به فروش می رسونه، نه برای باربری هزینه میده، نه برای کاتالوگ (چون کاتالوگ رو میفروشه کجا همچین چیزی دیده بودی؟)، نه کیفیت محصول رو بالا می بره، نه برای فروشنده هزینه میکنه، و اینکه فقط ذهن همه رو با دروغ و در اصل با اطلاعات محصولی دروغ پر میکنه. هرجا سوالی در مورد محصول برات پیش میاد و می بینی محصول واقعاً خوب نیست مگه با فلان محصول رقابت میکنه. اصلا این فلان محصول تا حالا تو کشور ما استفاده شده که مردم بدون اون چیه که اینو با اون محصول مقایسه کنن. یا با محصول داخلی که تو بازار فراوونه مقایسه میکنی میگن اون اَخه و آشغاله اینو بخر خوبه عالیه! مایع ظرفشویی می خری همچین شره می کنه می ریزه که نگو میگی چرا اینجوریه؟ میگن عالیه ولی نگرش تو به محصول بده واسه همین اینطوری میشه! یعنی اگه نگرشم خوب باشه مایع ظرفشویی غلیظ میشه؟!!! اگه میخوای سر همنوطتو شیره بمالی خب ادامه بده بالاخره یه روز همه مون خواهیم فهمید که کدوم راه درست بوده.

   • من از شرکت پنبه ریز خرید می کنم هیچ کسی من پرزنت نکرده ….نتورک یعنی این که شما خرید اینترنتی انجام بدی برای من نادیا که اکثر خرید های خودم اینترنتی بوده ب نتورک این مدلی نگاه می کنم و از محصولاتش راضی بودم پد بهداشتی که خریداری می کنم برای سه ماه من میشه به علاوه این که بو خوبی داره یا این که شامپو که می گیرم برای یک سال استفاده کردم ضد آفتاب همین طور …وقتی کرم جوانی دست می زنم دوستم داره میگه نادیا چی استفاده داری میکنی فقط همین یک جله رو میگم می تونی سایت پنبه ریز ببینی از محصولاتش استفاده بکنی درصد تخفیفی بهت میده …نه اسم پولدار شدن میارم نه اسم مجموعه میارم نه چیز دیگه الان یک ماهه وارد شدم پنج تا از دوستانم خودشون تمایل داشتتند خریدشون از این سایت انجام بدن ….با این که سطح یک یکی از لگ های کمپانی هستم زیر دست اون ثبت شدم هیچ وقت پرزنت نگذاستم هیچ وقت مدل ماشین و …..اون رو به رخ کسی نکشیدم ….نتورک شغل نیست ….خرید اینترنتی افراد جامعه و این که مجموعه مشتری های راضی از کمپانی هستش ….و این که الان دارم روی دو تا ایده دارم کار می کنم که شرکت بسته بندی خودش تغییر بده و …. یعنی هدف من نادیا ایده سازی و ساخت ایده هام و ارایه اون به پلیمر بوشهر هستش که هم کیفیت محصولات بالتر بره از لحاظ بسته بندی هنوز شرکت پنبه ریز ایراد داره و دارم تک تک محصولاتی که از لحاظ بسته بندی می تونند شکل بهتری داشته باشند شناسایی می کنم که ایده های بهتری ارایه بدم که اجرا بشن

  • از کجا معلوم که در چند سال آینده جلوی این شرکت ها رو نگیرند مثل پدیده شاندیز مثل موسسه میزان مثل موسساتی که بعد از چند ماه مجوزشون باطل شد

   • چون صنفه!!! مثل بانک! اگه کارمند بانک تخلف کنه نمیان بانک رو ببندن!!
    چون جزء قانون اساسیه!! مثل قانون خدمت سربازی که حکومت هم تغییر کنه فقط تبصره اضاف میشه خود قانون تغییر نمیکنه

    • قانون وقتی قانونه که نهاد مرتبط با اون تصویب کنه ینی تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان … مجوز بازاریابی ها فقط یک مجوز ساده برای شروع کار مثل مجوز کسب و خیلی راحت در صورت عدولاز قانون باطل میشه

     • دوست عزیز قوانین بازاریابی شبکه ای تو مجلس تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده. خیلی دوست دارم وقتی به درامد میلیونی رسیدم بیای و بهت نشون بدم که چجوری رسیدم. ضمنا همه ادمها برای دکتری و مهندسی و کارمندی ساخته نشدن. شاید بعضیها کارشون فقط حرف زدن باشه و پول دربیارن. مثل وکلا
      دوست عزیز کسی که میاد یه کارخونه راه میندازه و میلیونها تومن هزینه میکنه واسه اینکار. الان تو این سیستم تجارت ایران چند درصد احتمال داره ورشکست نشه.
      یکی از خوبیهای اینکار اینه که به هیچ عنوان ریسکی نداره. اگه داره شما بگو کجاش
      ضمنا به همه دوستانی که میگن شرکت از کجا میاره پورسانت میده یا عاشق پیشنهاد میدم برن پلنهای درامدی تمام شرکتها رو ببینن که چجوری پورسانت میدن
      شما وقتی واسه شرکت جوشکاری میکنی(خودم جوشکار بودم) روزی چقدر بهت حقوق میدن. با حقوق امسال حداکثر روزی ۴۰ تومن و مطمین باش اون کارفرمای تو راحت از قبل تو چهارصد تومن صود میکنه. وگرنه نمیاد میلیارد میلیارد پولشو بذاره واه کار.
      دوستانی هم بالا اشاره کردن به اینکه توی خیلی از تجارتها خیلیها بودن که شکست خوردن و خیلیها هم بودن که شکست نخوردن و به درامدهای میلیاردی رسیدن
      در مورد اون دوستی که گفت اگه صد دردصد توانش رو بذاری برای رسیدن به ارزوهاش حتما موفق میشه. من هم باهاش موافقم . اما اگه طبق گفته این دست عزیزمون هممون ۱۰۰% توانمون رو برای رسیدن به ارزوهامون میذاشتیم الان هممون بجای بحث کردن در مورد نتوورک داشتیم تو سواحل قناری افتاب میگرفتیم
      خود من سه ماه پیگیری شدم تا رفتم با پلنهای شرکت اشنا بشم و وارد کار بشم
      و اتفاقا داریم تو اقواممون که تو همین شرکت سال قبل بودن ولی بخاطر ضعف و استراتژی فروش تیمی که تو بودن شکست خوردن و الان یکی از همکارهای خودم شدن تو همون شرکت
      برای موفقیت بهترین کار ایمان داشتن به موفقیتتونه و دوم اینکه باید برای رسیدن به موفقیت باید ۱۰۰% تلاشتون رو بکنید.
      دوستان دوتا سوال دارم ازتون
      ایده ساخت تلوزیون با دستگاه vcd و vhs رو کدومتون تو ذهنتون داشتید؟؟
      یا ایده ساخت بازی مثل کلش اف کلنز؟؟
      اما من هردوتا ایده رو داشتم اولی رو تقریبا ۱۵ سال پیش و دومی رو تقریبا ده سال پیش
      اما ایا من این بازی و اون دستگاه رو ساختم. جواب ۱۰۰% نه هستش چون من فقط ایده رو داشتم نه اینکه اون ایده رو تبدیل کنم به یک واقعیت

    • ببین دوست گرامی لطفا حرف بی خود نزن من دانشجوی حقوقم هستم وقتی فرق قانون اساسی رو بایه ایین نامه ی وزارت صنعت نمی فهمی پس زر نزن نتوررک نتورک تو برو دنبال نتورک احمق

 • نتورک بِیس ساده‌ای داره اما اصلا کار سهل و آسونی نیست.

  اشباع:
  این ایراد توسط تقریبا تمام افرادی که به سیستم جذب میشن گرفته میشه.
  ببینید،
  ● شرکت Amway تقریبا ۸۶ ساله داره کار میکنه (از سال ۱۹۳۰) و توی این مدت فقط ۶ میلیون نفر عضو داره.
  بقول پاتمن (از بزرگان این حرفه) اشباع در نتورک یه دروغ بزرگه.
  ● هرساله هزاران نفر در کشور ما به خدمت مقدس سربازی اعزام میشن. اما تاحالا براتون سوال نشده که چرا تعداد افرادی که میرن سربازی تموم نمیشه؟
  ● یا همین ارابه‌ی مرگ خودمون (پرایدو عرض میکنم)، بعد از ۲۰ سال تولید، چرا اشباع نشده؟
  ● یا مثلا کشور سنگاپور، پنجمین اقتصاد جهان، که فقط ۵ میلیون نفر جمعیت داره، به نظر شما اگه اشباع نتورک رو تهدید میکرد سیاستمداران این کشور اجازه‌ی ورود نتورک به کشورشونو میدادن؟
  من میتونم صدها دلیل و منطق برای شما بیارم که اشباع کاری به نتورک نداره.

  حرام است
  این مسئله هم خیلیارو درگیر کرده که یکم بررسیش میکنیم
  ● تقریبا تمامی مراجع نظر متفاوتی نسبت به هم دارن. یکی میگه حرامه ، یکی میگه حلاله ، یکی برای حرام یا حلال بودنش شرط تعیین میکنه و و و و… .
  چرا؟ چون افرادی که جهت استفتاء نزد این بزرگواران میرن، اطلاعات غلط و بعضا ناقصی رو ارائه میدن و همین موضوع، باعث میشه نظر متفاوتی از سوی مراجع بیان بشه.
  این افراد کسانی هستن که مدت زیادی از ورودشون به این تجارت نمیگذره و چون درک کاملی ازش ندارن درنتیجه اطلاعات کمی هم نسبت بهش دارن.
  بگذریم..
  اما اگر به همین مراجع گرانقدر گفته بشه که افراد و لیدرها، چقدر برای رشد و ارتقاع مجموعه‌شون تلاش میکنن، چقدر جلسات فشرده و بعضا خسته کننده‌ای رو برگزار میکنن ، سمینارهای چندروزه ، جلسات گروهی ، آموزش‌هاو… ، مطمئن هستم که مراجع در نظر خودشون کمی تامل خودهند کرد.
  چون موفقیت در نتورک مارکتینگ، از طریق موفقیت اعضا بدست میاد و اگر شما برای پیشرفت مجموعت تلاش نکنی، انتظار نداشته باش سرماه از دیدن پورسانت سورپرایز بشی.

  افراد برای سرشاخه‌ها کار میکنند
  اینم یه باور غلط دیگه‌ست
  ● سرشاخه‌ها هم روزی از صفر کارشونو شروع کردن. اونها هم سختی و مشقت زیادی رو تجربه کردن و الان هم همون زحمت رو، میشه گفت با شدت کمتری انجام میدن.
  به شخصه میبینم که لیدر شرکت ما با درآمد ۳۰ میلیونی، بجای اینکه ایام نوروز رو مثل اکثر افراد خوشگذرون کنار سواحل آنتالیا یا با سلفی انداختن کنار برج ایفل بگذرونه، سمینارهای متعدد آموزشی برگزار میکنه و به فکر مجموعشه.

  به قول دوستمون نتورک مارکتینگ یه کارخونه‌ی انسان سازیه.
  جایی که شما یادمیگیری با موفق کردن دیگران موفق بشی.
  شما میتونی ۳۰ سالت رو توی یه اتاق پشت کامپیوتر بگذرونی و در آخر بایه آب‌باریکه‌ی بازنشستگی باقی عمرت رو سپری کنی،
  و هم میتونی ظرف ۲ الی ۴ سال آینده‌ی خودت و خانوادت رو تضمین کنی و بجای گفتن اینکه ای کاش یه بابای پولدار داشتم، یه بابای پولدار ‘بشی’ .

  ختم کلام
  نتورک یه دین جدیده
  اگه بهش ایمان بیاری، زندگیتو عوض میکنه

  مرسی

  • اره عزیزم نتوورک یه دینه جدیده برا ادمایی ک بیخیال زندگی میکنن
   هدفه نهایی فروشه دقت کن گفتم هدفه نهایی الان دوصفحه مطلب تعمیم نده برام
   اونم فروشه یه سری محصول ک به قیمت نیست و گرونه
   اونم با توجه بع وضعیت اقتصادی

   گیریم محصولات به قیمت باشه
   طرق با قیمت کمتری نیازش برطرف میشه
   یه نگاهی به لیسته قیمت و محصولات بنداز

   مصرف گرایی داره
   گرونی داره
   خارجی…

   خداهدایتمون کنه

   • عزیزم حرفات کاملا از روی تعصبه
    چشم ها را باید شست
    فقط یه نصیحتت میکنم و بس
    خداوند بزرگ این همه نعمت آفریده تا تو و من ازش استفاده کنیم و لذت ببریم پس یدون حق هیچکس نیست فقط به آب باریکه تو زندگیش جاری باشه
    تفکر کن

   • تعجب میکنم چرا اینقدر روی گرونی محصولات مانور میدین؟ درحالیکه همه محصولات خارجی قیمت های خیلی بالاتری دارن.شما خارجی رو با خارجی مقایسه کن ایرانی رو با ایرونی!حتمن الان میگی اون خارجی ها با کیفیتن اما مال شما نه؟!عزیزم اتفاقن باید بگم که بیشتر اجناس خارجی که با قیمت خیلی بالاتر یا حتی مشابه و در داروخونه یا مغازه ها بفروش میرسن از لحاظ کیفیت تفاوت انچنان یا برتری آنچنانی ندارن شما برو داروخونه دوتا کرم خارجی قیمت کن ببین چنده؟من سرچ کردم هیچکدوم از مارک های تو داروخونه جزو ۵۰برند برتر نیستن ولی قیمتاشون رو ببین خیلی بالاتر از اجناس خارجی نت ورکن.بنظر شما اون فروشنده تو داروخونه که فوق دیپلمم نداره بیشتر سر مردم کلاه میزاره یا یک نتورکر؟فروشنده فروشندس چه از طریق بازاریابی سنتی چه شبکه ای.رفتار مردمم خیلی جالبه برای جنس توی داروخونه که خودشون برن سوال کنن حاضرن ده برابر پول خرج کنن مشکلی هم با گرونی ندارن ولی جنسی که بهشون عرضه و توصیه بشه حتمن باید مفت باشه و خیلی بنظرشون گرون میرسه!!من خودم بارها شده برای خرید یک کرم۱۵ تومنی رفتم داروخونه خانم فروشنده به اندازه۲۰۰ تومن داشت جنس بهم میفروخت!! حالا باید بیام انتقاد کنم که بازاریابی داروخونه ای فلان است و حرام است و…؟!!عزیزم من هرکس داره به نوعی کار میکنه و میفروشه و کسب درامد میکنه شما اگه فکر میکنی جنس داروخونه زمین تا اسمون فرق میکنه و معجزه میکنه ولی جنس نتورک حتمن از تو سطل اشغال دراومده سرتو کلاه بزاره برو از داروخونه بخر.اینم امتحان نکن.نود درصد فروشنده های این مملکت و کل جهان در حال تعریف و تمجید از اجناسشون هستن نود درصدشون غلو میکنن.نتورکم مثل بقیه.اتفاقن تعهد نتورکر ها بیشترم هست و خیلی هاشون پیگیری بعد از فروش محصول هم دارن.اما یک فروشنده مثل داروخونه یا هرجای دیگه تاحالا شده بعد از فروشش برای شما و انتقادتون تره هم خورد کنه؟همچین قیافه می گیرن انگار خود داروسازن بعد از خرید دیگه ادم حسابت نمی کنن!!پس این بی تعهدی رو به حساب نتورک نزارین این بی تعهدی و عدم پاسخگو بودن تو تمام مشاغل دیده میشه.

   • ایول.اینا اگه مغزشونو از این اراجیف خالی نکنن ضرر بدی میکنن.این افراد به صورت مجانی دارن واسه اون شرکتا محصولارو میفروشن.یارو بازاریاب بگیره باید کلی پورسانتو دستمزد بره بهشون اما اینا با سود خیلی کم که اصلا به نظرنمیاد خودشونو پولدار فرض میکنن

    • بازار یاب های سنتی ۰٫۵ تا ۵ درصد پورسانت میگیرن ولی تو نتورک تا ۵۸ درصدطبق پلن به بازاریاب هاش میده (چون همه واسطه هارو حذف کرده )

   • محصولات کدوم شرکت و میگید گرونه ؟ و بی کیفیت ؟
    اصول کار اینه که خودت استفاده کن اگه باهاش موافق بودی به بقیه هم پیشنهاد کن .
    اصول کار اینه که از بیرون نگاه کن اگه خودت قبل از ورود حاضر به خرید محصولات هستی ، بعدش تو شرکت ثبت نام کن .

    خب عزیزم تو که خودت کیفیت محصولات و قبول نداری چرا ثبت میزنی و میری میفروشی :)))

    عزیزم تو که کیفیت محصولات و قبول نداری چرا به دیگران پیشنهاد میکنی ؟

    عزیزم فروش محصولی که خودت ازش استفاده نکردی به دیگران درست نیست . نمیخواد دنبال شرعی بودنش باشی . از هر کسی بپرسی بهت میگه نونت حرومه …

    خودت استفاده کن
    اگه راضی بودی به دیگران هم پیشنهاد کن
    همین

    اگرم بالاسریت داره مجبورت میکنه خرید زیاد بزنی
    برو تو سایت شرکتی که ثبت زدی اعتراض بزن ، اگه رسیدگی نکرد برو اصناف تا حال خود شرکت رو بگیرن …

    چرا خودتون و عذاب میدید دوستان .
    سکه طلا که نمیفروشید ..
    لوازم مصرفی میفروشید و به دیگران هم پیشنهاد میکنین به جای اینکه از بیرون بخرن از شرکت شما بخرن .
    اگرم دوست داشتن ثبت نام کنن و از تخفیف و بقیه مزایاش استفاده کنن .

    اشباع بشه چی میشه ؟
    صد هزارتومن برای خودت خرید کردی استفاده میکنی تا تموم شه …

    هنوزم برام سواله، کدوم شرکته که انقدر ازش مینالید ؟
    شرکت ما که محصولاتش خوبه، اینم بگم خودم اول استفاده میکنم بعد پیشنهاد میدم …

    اون کسی که تو کوچه خیابون دنبال فروشه یعنی کار و نفهمیده، یا اینکه لیدرش راهبر خوبی نیست .

    خرید اجباری یا استراتژی خرید = حذف از سیستم برای لیدر

   • سلام.من یک جوان ١٨ ساله هستم
    میخواستم درمورد نتورک صحبت کنم
    ۳ ماهو نیم نتورک کار میکنم با ۳۰ تا شبکه و درآمد ۳ ملیون تومن.
    میخواستم بگم که تو این سیستم تجاری فقط بستگی داره که خودت چطوری کار کنی.نه بحث اشباع نه بالاسری و خیلی چیزا دیگه.
    فقط مهم اینکه خودت چطور کار کنی.
    خیلی دلایلی محکمی هست که این سیستم جواب میده.و جمع شدنی نیست.
    شاید بعضی از شرکت ها تخلفاتی کرده باشن که بعث تعلیق افراد یا پلم شدن شعب شده باشن
    ولی یه تعداد محدود شرکت دیگه هستن که فرق العاده از طرف دولت و مردم مورد حمایت هستن.
    من از کاری که میکنم راضیم.هرکدوم از دایرکتامم این برج بین یک ملیون تا دو ملیون پورسانت گرفتن.
    فقط دوستان اگر میخواید کار کنید برید حسابی تحقیق کنید و شرکتی که از همه بهتر هست رو انتخاب کنید.
    و دوستانی هم که بد میگن اول برن اطلاعاتشون رو کامل کنن بعد بیا صحبت کنن.موفق باشید

 • بازاریایی شبکه ای در کشورهای پیشرفته کاملا قانونی و درست است ولی در ایران چون قوانین ناقص است ، نوعی شبکه ی بسیار هوشمند و کلاهبرداری محسوب میشه، چرا؟ چون:

  * طبق قانون شرکتهای بازاریایی شبکه ای آمریکا : جنسی باید عرضه بشه که در بازار وجود دارد ؛ و شرکتی که در ایران فعالیت میکنه و همه هم میشناسند رو من مثال میزنم : این شرکت میاد چای گوزل که در بازار هست رو عرضه میکنه و از اون طرف هم شامپو بیز عرضه میکنه که معلوم نیست چی توش ریختن ، و چون در بازار بیرون مثلا فروشگاه رفاه این شامپو وجود نداره ، هر چقدر بخواد میتونه سود بکنه، چون کسی قیمتش رو نمیدونه. یک بزرگی مثال میزد که جنسی داریم که شصت درصد قیمت آن جنس سود هستش برای بالاسری ها! یعنی جنسی که شما میخری ۱۰۰۰ تومن ! از ۴۰۰ تومن هم ارزشش کمتره!

  * برای مقابله با این مشکل سریع میان میگن دولت باید گواهی قیمت صادر کنه تا مطمئن شوید که جنس ما جنس با کیفیتی است ؛ دوست عزیز دولتی که پشت وام بیست و پنج میلیونی خودرو ایستاد ، گواهی قیمت رو مثل آب خوردن صادر میکنه چون از جنس ها ۹ درصد مالیات برمیداره و ۳ درصد هم از درآمد بازاریاب ها. دولت وظایف مهم تر از اینا رو داره که بیاد به شامپو من و شما نظارت کنه… فقط وقتی که شکایت بشه دولت ها رسیدگی میکنند.

  * به طوری کلی این شغل خوب و قانونی رو در ایران یک شبکه ی هرمی کردند، چون اگر راست میگن برنج چرا نمیفروشند؟ چون روی قیمتش نمیشه مانور داد! نمیشه به بالاسری ها سود داد.

  * یکی میگفت چرا دولت خودش این کار رو نمیکنه؟ مگه نمیبینه این همه جوان بیکارن؟ اتفاقا طرح دولت باشه خیلی هم جوانها استقبال میکنند.

  * میاد میگه ما ساعت تراست سویس میاریم ؛ در حالی که شرکت تراست میگه من با اینا هیچ قراردادی نبستم!

  * حالا که بعد از چند ماه فهمیدی که عجب اشتباهی کردی و میخوای بیای بیرون از شبکه ی بازاریابی : میگی من ضرر کردم، خیلی سریع بهت میگن کجا ضرر کردی ؟ تو پول دادی جنس خریدی! درحالی که اگر با دقت نگاه کنیم : مثلا اگر ۱ میلیون خرید کردی در کل ؛ ارزش جنس هات کمتر از ۶۰۰ هزار تومن بوده ، و در واقع ۴۰۰ هزار تومن پول رو تزریق کردی به شبکه و بالاسری ها ماشین خوب میخرند و پایینی ها به تو میگن اونو میبینی ؟ اون هیچی نداشت الان ماشین خرید!
  دوست من اون با پول تو خرید!

  *یه زمانی که عضو شرکت بودم ، در زبان میگفتند حتما واجب نیست خرید بکنی ، ولی از اون طرف فشار می آوردند که خریدت رو زدی؟ سریع یه دعوت بنداز واسه فردا! به خدا قسم الان از دوستانم هستند که دیگه به تلفنم جواب نمیدند. زنگ میزدیم میومد فردا که زنگ میزدیم بیاد پیگیری جواب نمیداد! و بالاسری میگفت بیا موبای من زنگ بزن که نشناسه! آخه کجای این کار درسته؟

  *در واقع تاکید میکنم در کشور ما (در کشور ما) ، نوعی هرمی هستش چون قوانین رو کامل شیفت ندادند. نمیشه که ۱۰ میلیون ازت بگیرن و جنسی بهت ندن! الان دیگه راضی شدن به حکایت قطره قطره جمع گردد! در واقع قطره پول های جوانان رو دارند جمع میکنند.
  امیدوارم که قوانین شون بهتر بشه حداقل وقت جوانان مملکت مون هدر ندره.

  • بازاریابی شبکه ایی بین المللی شد رررفت.. حالا بمونید بگید میشه یا نمیشه.. حرامه یا حلاله … منظورم با اون دوستمون بود که اسم شرکت بیز رو گفت.. من نمیدونم چرا مردم ضعف و ناتوانی خودشونو گردن این سیستم هوشمند میندازن.. اگه من نتونم به جایی برسم مشکل برمیگرده بخودم حالا تو هرکاری که میخواد باشه….این سیستم همه چیزش روشته اگه آدم توانایی فکر میکنی هستی پس حتما موفق میشی..منظورم تو همه کارهاست..

   • شرکت بیز صرفا برای فروختن جنس های بی کیفیت در کنار جنس های با کیفیت به مردم نا آگاه هستش. من آدم مسئولیت پذیری هستم و افرادی که به این شرکت آوردم از مهندس و خلبان و دکتر ها بودند . هیچکس جذب نشد. (حتی کسی پرزنت میکرد که خودش درآمد بالایی داشت) چرا جذب نشند؟ چون یه جای کار ایراد داره و مردم عادی اون رو نمیبینند. و اگر با دقت متن بالا رو بخونید متوجه خواهید شد.
    با تشکر

   • شما الان نمونه یه آدم وفقی؟؟فیش حقوقیتو بذار.بگو چن سالته.سابقه تحصیل یا کار فنی یا هر کاری که داریو بذار..اکثر کسایی که تو نتورکن آدم های شکست خورده ای هستن.حالا چه مالی چه کاری چه درسی منظورم اینه طرف تحصیلاتش تموم شده داره غاز میچرونه.افسرده شدن و از لحاظ روحی به بن بست خوردن و از کارشون خستن ..این شرکتام با دادن انرژِی مثبت و امید حالشونو خوب میکنن.و خودشونو مثله دریچه ای به سوی خوشبختی نشون میدن.و اکثر کساییم ک کار میکنن میگن درس خوندن فایده ای نداره همه بیکارن همه بدبختن.این همه سال در خوندی هیچی نشدی ..خخخخخخ..شما اگر یکماهم تو این مجموعه باشی و خرید کنی و بعد یکماه بری بازم واسشون سود داشتی حالا چه ۱۰۰۰ تومن چه بیشتر.و این جور ۱۰۰۰ تومنا در ماه درآمد خوبی براشون داره..و اینکه این همه شکست خوردی اینم امتحان کن ضرری نداره که.و بدش میبینی چندتا کارتن وسیله خریدی بدون اینکه اصن درمورد اینکه بهشون نیاز داشتی یا نه خریدیشون..خخخخخ..۳۰۰ تومن بخر.۱۰۰ امتیاز بگیر.۲۴ درصد ماله تو..کجای دنیا وقتی خرید میکنی بهت سود میدن از خرید؟؟؟؟؟آشغال بخری بهت ماچم میدن چه برسه سود

    • دوست عزیز

     ۹ماهه نتورک کار میکنم و ثبت اختراع دارم،نماینده ستاد ویژه فناوری نانو،برنده جایزه جشنواره خوارزمی،قهرمان کشوری دومیدانی،عضو تیم والیبال استان و مدرک مهندسی از دانشگاه سراسری و دارای مقالات علمی و….
     شما درک درستی از این صنعت نداری و میتونم به جرات بگم کسانی که از این سیستم زیبا بد میگن انسان هایی بودن که پشتکار نداشتن و نتونستن تیم سازی کنن و پیشنهادم به شما اینه که
     چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید…
     و

  • با تشکر از اظهار نظر شما. اما چنتا نکته باید به عرضتون برسونم:
   ۱٫ طبق قانون شرکت ها مجاز هستند که ۴۰% از سود خودشون رو بین بازاریاب ها به عنوان پورسانت تقسیم کنند. و شرکت هم بر اساس پلن درآمدی خودش تقسیم رو انجام میده.
   اینکه شما می فرمایید از ۱۰۰۰ تومن ۶۰۰ تومنش مال لیدرهاست بنظر منطقی نمیاد.

   ۲٫ موضوعی که توی نتورک بسیار اهمیت داره اعتقاده. زمانی که شما فردی رو دعوت میکنید برای جلسه معارفه و پشتیبانتون در حال معرفی کار و فرصت درآمدی برای دوستتون هست و در عین حال در ظاهر شما میشه این موضوع رو خوند ک خودتون هم اعتقادی به این موضوع ندارین، مسلماً دوستتون به هیچ وجه با شما همراه نمیشه. چرا؟ چون به یک فرد فریب خورده (اونجوری ک از ظاهر شما پیداست و زبانتون چیز دیگه ای میگه) که حتی خودشم نمیتونه از کارش دفاع کنه اعتماد نخواهند کرد!!!

   ۳٫ در مورد محصولات، برنج هم به سبد کالایی شرکت بیز اضافه شده، اگه محصول دیگه ای در نظر دارید بفرمایید تا اضافه بشه!!!!

   ۴٫ در شرکت بیز بعضی از محصولات انحاری هستند (مثل لاریکیت و گلوبال پرفر و دالی و…) و برخی محصولات بصورت عمده توسط شرکت وارد می شوند (مثل تراست، بیک و…).
   بنابراین نیاز به بستن قرارداد با همه شرکت ها نیست!!!

   • خخخخخخ..خسته نباشی. ۴ تا اسمو حفظ کردی چپو راست میدی به خورده مردم؟؟؟به علی قسم اگه یذره به اونی که فروختی اعتقاد داشته باشی…جنس بدون پشتوانه چندتا برچسبو عکس.

   • سلام به همه نتورکرهای باانگیزه و با اراده.نتونستم حرفی نزنم،در مورد راس هرم ها اخه یکی نیست به این ادما بگه اخه ادم ناحسابی اون لیدر که پوستش کنده شده زحمت کشیده و حالا مزد زحماتشو دریافت میکنه خوشگل نبوده یا رقصش خوب نبوده که الان یه مجموعه ٣٠٠٠نفری یا ١٠٠٠٠نفری داره کار کرده اقا کار ،مثلا نگفتن اقای خوشگل این یه نجموعه ٣٠٠٠نفری تو بیا بشین سر مجموعه و تو بشو لیدر،بخدا بعضی ها نادان هستن،اصلن گیرم ١٠سال دیگه اشباح بشه که نتورک اشباح شدنی نیست داداش تو الان بیا توش تا جزو تاپنر ها باشی،معلومه اگر بعد ١٠سال بیای درامد اولیا رو کسب نمیکنی چون اونا نترس بودن زحمت کشیدن مثله تو پای سریال ها چرند و فوتبال ننشستن،

  • دوست من کجای کاری؟؟؟ فروشگاه مجازی که مخصوصه شرکته همه چی داره !!! رستوران بیز هم که هست!!
   فردا برا بنزین زدن هم وقتی بیز کارت بکشی پورسانت میگیری!!!
   کجا نتورک میکردی نمیدونم!!!
   اگه نظارت نداشتن جلوی شرکت ابر تجارت رو نمیگرفتن بخاطر آب قاطی کردن تو شامپو!!!

   • اگر کاری خوب و پر درامد باشه دیگه اینهمه اصرار و تماس و التماس برای چیه خیلی ساده است این بحث بیشتر این مسائل شوآف هست اکثر لیدرها با ماشین بنز عکس میندازن واقعا خنده داره

  • دوست من قبل از اینکه وارد یک شرکت بازاریابی بشی باید راجع به اعتبار شرکت کیفیت محصولات و برابری ارزش محصولات نسبت به بازار واقعی و مقایسه قیمت محصولات با اجناس مشابهی که از لحاظ کیفی هم رده محصولات شرکت هستند تحقیق کنی شرکتی که شما معرفی کردی پایه و اساس درستی از هیچ نظر از ملاکهایی که گفتم ندارد با کمی تحقیق بیشتر میتونی شرکت مورد نظر را پیدا کنی
   حداقل یه کم برای کاری که میخوای براش وقت بذاری تحقیق کن
   موفق باشی

  • شما منظورت اینه که کالا برند باشه
   اگه کالا میخاست برند باشه دیگه چه نیازی به منو شما بود
   ولی من تو یه شرکت دیگه غیر از بیز کار میکنم
   منم مثل شما فکر میکردم که محصولاتمون خوب نیست
   اما وقتی مقایسه کردم و تحقیقات کردم دیدم محصولات ما خیلی شاخه
   وقیمتشم ارزونتره نسبت به کالای هم ترازش
   مثلا برای ما شامپو ضد شوره داره که نسبت به clear هم قیمتش ارزونتره هم کیفیتش بهتره و از همه بهتر تولید داخل هستش
   یا عسل ژل رویال داره که هیچ جا با این قیمتی که شرکت ما داره عرضه میکنه نمیتونی گیر بیاری
   لطفا بیشتر تحقیق کنید در انتخاب شرکتتون
   اما سیستمی که نتورک داره شایسته سالاریه
   بعضی از افراد تیم من درامدشون از من بیشتره
   همه چیز بستگی به تیمی و شرکتی که توش کار میکنی داره
   تو نمیتونی تیم پیکان قزوین رو با تیم چلسی مقایسه کنی

 • با سلام خدمت شما منتقدان منطقی. خودتونو خسته نکنید دوستان . چیزی که در مجلس ملی جمهوری اسلامی ایران قانونی میشه و به تصویب نهایی میرسه کاملا اصولی هستش. حالا بیایین خودتون رو باحرف های مزخرف منفی کنید. درضمن دولت هیچ وقت نمیاد اقتصاد مقاومتی رو که رهبر عزیزمون اعلام کرده راهشو مصدود کنه. مالیاتی که نتورک به دولت تقدیم میکنه خوب چربیده که دولت داره حمایت میکنه. درضمن شرکت ها دارن هر روز بیشتر از روز قبل پیشرفت میکنن و به تعداد افراد موفق هر روز افزوده میشه.
  حالا شما منتقدان عزیز دو راه دارین :
  ۱-بشینید و انقدر منفی بافی کنید و انکار کنید و… تا دیگران پیشرفت کنن.
  ۲-پارادایم بزنید و بیایید خودتون هم این وسط واسه اقتصاد کشور تلاش کنید و به آزادی مالی برسید.
  من شخصا نتورک رو به چشم اقتصاد مقاومتی میبینم .
  خوددانید.
  سپاس
  بدرود.

  • عزیزم رهبرت که دیدی چی گفت..هرچی که تو رسانه ملی پخش میشه دلیل بر شرعی و قانونی بودنش نیست. و هرچیم مجوز گرفت دلیل بر حلال یا شرعی بودنش نیست..یه پولی دستت رسیده داری باخودت حال میکنی..زیر مجموعه که ۵ نفر بیشتر بشه از اینور اونر ۱۰۰۰ تومن ۱۰۰۰ تومن دستت برسه حس خوبی بهت میده..شبا خوابشو میبینی نه؟؟شدی لیدر یه گروه بزرگ.خخخخخ..چاییدی خوشگلم.کم کم منتظر این باش که دوران خسته شدن از کارت شروع میشه.

   • گیریم که اصلا غیر قانونی هس ، سود نمیده، محصولاش گرونه و ….
    اما تنها شغلیه که میگه هدف داشته باشید، دوتا کتاب عالی معرفی میکنه که واقعا به درد زندگی شخصی میخوره، میگه مثبت فکر کن!!
    ما که ۲۰ سال درس خوندیم هیچی یاد نگرفتیم!!
    هر کی هم ادعاش میشه خیلی میدونه و از درس و دانشگا خیلی چیزا یاد گرفته بیاد دوئل کنیم!

  • باشه ما میشینیم پیشرفت شما رو میبینیم. فقط خودتونو جر ندین . همه شعور دارن میدونن نتورم خوبه یا بد. فقط لطفا دست از سر ما وردارین نه میخواییم عضو شیم نه جنس میخواییم. لطفا سیریش نشین اینقد.

 • انگونه که من تحقیق کردم و به نتیجه رسیدم در چند روز قبل از لبیک گفتن به دعوت یکی از دوستان!!!عده ای از افراد متضرر و فریب خورده در فروش شبکه ای فعالیت میکنند و حاضرند برای جبران سهم هر چند اندک از این ضرر و زیان دست به هر عملی بزنند….دروغ و تزویر از اصول ایشان هست.. مثال عزیزی به من مراجعه کرد و از ثروت هنگفت در مدت کوتاه گفت و به قول خودش که شش ماه است سراسر تلاش شده است…اومد دم مغازم تا یه جنس کمتر از یک ملیونی رو اقساتی بخره…و در مقابل سوال من که گفتم پس کو پول؟؟گفت بیا افیس ..بیا افیس اونجا میگم..بیا افیس…د اخه مومن قضیه همون قمارباز که اگه نگه …..دلش میترکه…خلاصه اگه مخوای واسه یه زیر مجموعه خوار و ذلیل بشی برو نتورک

 • سلام به همگی
  خوبه ک هروقت تو کاری موفق نشدی نیای ازش بد بگی چون دلیلی نداره عدم موفقیت تو = باشه با اینکه این شرکت ها ایراد داره !
  برای قیمت های رو محصول این شرکت ها فکر کنم ارگان قانون نظام صنفی کشور میاد برا اساس نوع محصول و کیفیت محصول و مواد درجه ۱ یا هرچند ک محصول داره میاد نرخ تعیین میکنه یعنی خود شرکت ها نیست ک قیمت میزارن
  نتروک یعنی پیشرفت حالا شاید الان نه ولی در آینده اونم مونده به اعتقاد و هدفی ک تو داری بتونی برسی بهش یا نه
  مثل این میمونه شمایی ک از مغازه ای خرید میکنی ب تو میگه تو برای من مشتری بیار پوراسنتتو بگیر منم تخفیف میدم ب نفری ک میاری یعنی ۳سر برد و این هم ب نفع شرکت هست هم من و هم زیر مجموعه من ک داخل این سیستم میشه و از این بابت هیچ وقت اشباع نمیشه
  هرکی تو هر کاری تلاش کنه میتونه موفق بشه هرکی تلاش نکنه منتظر شه پول بیاد حتما اینطور نمیشه نتورک هم اینطوره تلاش کنی برنده ای تلاش نکنی بازنده ای مثل قطار میمونه ک داره میره این بستگی ب تو داره بزاری ساکن بمونه یا تلاش کنی سرعت قطارو با نفراتت ب عنوان لیدر زیاد کنی بتونی پیشرفت کنی
  اعتقاد و هدف تو هرکاری داشته باشی برنده ای . . .
  ب درود همگی

  • با سلام.
   اجالتاً یه جمله کوتاه در جواب این حرف دوست عزیزمون که فرمودن دولت خودش میاد براساس کیفیت و … قیمت اجناس رو تعیین میکنه،بگم:من تو داروخانه بیمارستان کار میکنم.تو قسمت داروهای خاص و شیمی درمانی.برام سؤال شد!! پس آمپول فاکتور ؟ که واسه هموفیلی استفاده میشه و قیمتش ۵۶۰۰ تومن بود و ناگهان به قیمت فوق تصور بشری یعنی ۱۰۶۷۰۰۰ تومن رسید،پس دولت تازه فهمید چه کیفیتی داره این آمپول.آره؟

   • چ ربطی داره ؟؟؟؟ چرا همه چی رو قاطی میکنین؟؟؟؟
    بنزین ۸۰ تومن هم شد هزار تازه فهمیدن کیفیت داره؟؟؟
    سوالت اینطوره که بگی نمک شورتره یا ۱۳؟؟؟
    داروی هموفیلی شاید از خرج وارد میشده جلوشو گرفتن، شاید کمیاب شده، و هزار دلیل دیگه ک اطلاع ندارم چون تخصصم نیس، اما هیچ ربطی به تعیین قیمت نداره

 • بازاریابی شبکه ای با ظاهر ساده ای که داره در واقع یکی از سخت ترین مشاغل دنیا محسوب میشه . موفقیت در این صنعت نیازمند یه تغییر اساسی در طرز تفکر افراد هست که مطمعنا برای همه امکان پذیر نیست . کسانی مثل دوستانی که نظرات منفی دادند با رویای رسیدن به پول زیاد در مدت کم وارد این صنعت میشن و چون معمولا افراد بی اراده و عجولی هستن زود شکست میخورن . بهتون قول میدم این افراد وارد هرکاری بشن اوضاع براشون به همین شکله ! این که ۹۰ درصد افراد در بازاریابی شبکه ای شکست میخورن یه واقعیته اما جالبه بدونین ۹۰ درصد شرکت هایی که تاسیس میشن در ۵ سال اول ورشکست میشن و از اون ۱۰ درصد هم ۹۰ درصدش در ۵ سال بعدی ! خوب پس میبینید که بی اراده ها همه جا شکست میخورن نه فقط تو نتورک .
  واقعیت اینه که نتورک تجارت قرن ۲۱ ام هست و برای من و شما یه راه خیلی خیلی خیلی سخت رو برای رسیدن به موفقیت ترسیم میکنه . اما خوبیش اینه که این بستر واقعا وجود داره ! پس اگه تلاش کنی و اگه واقعا زحمت بکشی به موقیت میرسی .
  دلیل تعداد زیادی از نظرات مخالف و از جمله نگارنده این مقاله هم عدم آشنایی کافی با بازاریابی شبکه ای هست . بهتون قول میدم حتی بیشتر افرادی که مشغول کار در صنعت ما هستن هم هنوز نمیدونن دارن چیکار میکنن .
  به امید روزی که مسئولیت ضعفها و اشتباهاتمون رو به گردن بگیریم و از مقصر جلوه دادن شرکتها و محصولات و پلن ها و گمراهی سایر افراد خود داری کنیم ….

 • یه نکته دیگه که فراموش کردم بگم اینه که شعار نادرست “” رسیدن به در آمد میلیونی در مدت کم “” توسط همین افرادی که نمیدونن دارن چیکار میکنن تبلیغ میشه و این افراد آسیب زیادی رو به صنعت ما می زنن . اما ما با قدرت پیش میریم چون عاشقان پرواز را میل به خزیدن نیست .
  پ.ن : من هیچوقت با افراد شکست خورده وارد بحث نمیشم و هدفم از نوشتن این نظرات فقط راهنمایی کسایی هست که دارن در مورد این صنعت تحقیق میکنن .

 • اقا دوستم به من گفت بیا بریم تو این شرکت های مثلا قانونی
  منم که کاملا از رویه این شغل اشنا بودم دل و زدم به دریا و رفتم اونجا تا ببینم چی میگن به ملت!!!!
  جاتون خالی نمیتونستم جلوی خنده هامو بگیرم
  ادم اونجا بود متولد ۷۹ میگفت تا سه ماه دیگه یه بنز میخرم خخخخ
  اصن یه وعده های توخالی میدادن که آدم خندش میگرفت
  دوست خودم بهم گفت باشه تو نیا ولی من میرم بعد سه ماه با کیا سراتو میام جلو در خونتون بریم بیرون
  الان از اون قضیه تقریبا یه سال گذشته و این بنده خدا با کلی ضرر داره سیگارفروشی میکنه تو مغازش
  یه بار باهاش حرف زدم که چی شد ماشینتو نمیاری بیرون؟ بنده خدا داشت اتیش میگرفت و میگفت خیلی اشتباه کردم وقتم رو تلف کردم
  تا وقتی مشاغل عیان هست چرا دل به این کارها میبندید؟
  اگر با تحصیل به جایی نرسیدید برمیگرده به خودتون سطح تلاش و یادگیریتون
  والا من خودم معماری خوندم بعد از تحصیلم ۲ ماه نکشید کار پیدا کردم پارتی هم نداشتم
  و بعد دوسال خودم شرکت زدمو خداروشکر اندازه خودم درمیارم
  ولی ادم هست مهندس برقه و الان ۴ ساله بیکاره وهمش پیش من ناله میکنه
  اگه امیدی به تحصیل ندارید برید دنبال خلاقیت
  خودتون یه کاری رو شروع کنید
  مثل پسرخالم که یه شرکت پخش اثار هنری زده و به قول خودش سال اول هزارتومن هم سود نکرد ولی طی دوسه سال افتاد رو روال و الان ماشالا خیلی پیشرفت کرده

  • حرف تکراری که همیشه زدم و میگم…
   خدا به ادم عقل داده…
   اگه قرار بود همه مردم سه ماهه ماشین سوار شن که ملت دیگه همه نتورکر میشدن…
   شما بهتره اطلاعاتتون رو بالا ببرین…
   چون نتورک تجارتی نیست که بتونین انکارش کنین…
   ایشالا همیشه رو به رشد باشین

  • شرکت زدن سرمایه میخواد و احتمالا شما از نظر مالی مشکلی نداشتی منم سرمایه دار بودم نتورک نمیکردم!!
   نتورک سرمایه نمیخواد!!!
   بعدشم شما که به قول خودت روشن فکری و رئیس شرکتی باید بدونی که بزرگی به عقله و به سن نیست!!
   برو سرچ کن تو نوابغ دنیا ببین چن سالشونه!!!

   • میبخشید شما که میگید نتورک سرمایه نمیخاد…پس دقیقا چی میخاد؟؟؟؟؟
    شما اگه فقط یه ماه خرید نکنی لیدر هاتون مغزتونو میخورن…

 • با سلام.
  محصولات گرون هست اما کیفیتش هم خوبه.
  و درضمن ما دنبال رفع نیاز هستیم پس هیچوقت فکر نکنید راهکار های فروش دروغ و فریب یاد دادنه…

  • سلام.منم یه روز مثل شما فکر میکردم همون روزایی که شستشوی مغزی شدم روزایی که خود خدا هم نمیتونست جلومو بگیره پر از انرژی.ذهنت به بردگی کشیده میشه.کورکورانه باید بگی چشب.پس عقل و منطق چی میشه.نگو این کارغیرمنطقیه و از این جور داستانا مغزم از این چرندیات پره.زندگی زناشوییم داشت نابود میشد نگو تو راه غلط رفتی یه مدت که بگذره همه چی خراب میشه ولی مجبوری به همه دروغ بگی و تظاهر کنی همه چی خوبه.کسایی رو میشناسم کارشون از دست دادن.از شوهرش طلاق گرفتن اخه توی این سیستم افکارت تغییر میکنه.واین تغییر مشکلاتی رو به همراه داره که لیدر هاهمشون به شکل مثبت برات تفسیر میکنن.اره این کار به خیلی ها پول میده زندگی میده ولی به قیمت از دست دادن زندگی و پول خیلی ها من خودم به لول های بالا راه یافتم یا باید تو منجلاب بمونی و مثل اونا شی یا بیای بیرون با عذاب وجدان اینکه زیر گرو طلاشو به خاطر قانون مسخره ی تکثیر فروخته و نتونسته بارش بفروشه بخاطر اشباع بازار شب تا صبح خوابت نبره و عذاب وجدان بگیری.

    • دوست عزیز همه هم که حرفاشون غیر منطقیه و شما هم موفق…
     خوشبختم از دیدنتون استاد بلامنازع.
     منم دوست دارم بیام تو نتورک.نمیگم زود اما بعدها دوست دارم انقدر پیشرفت کنم که بیل گیتس بیاد خونمو واسم تمیز کنه و دست مزدشو بگیره بره.
     بنظرتون کی میشه؟

   • دوست من نتورک آدم جو گیر نمیخواد!! شما جو گیر شدی رفتی رو قله از اون ور افتادی!!
    بعدشم تیم آموزشی مهمترین عامل تو نتورکه!! اگه خوب آموزش میدادن رابطت با خانواده بهتر هم میشد!!
    متاسفانه هر چی میکشیم از تیم آموزشی میکشیم نمیتونن مدیریت کنن دوتا مثل شما از کار زده میشه و میگه کار بده!

 • سلام دوستان
  شرکت بازاریابی شبکه ای که میگه تولید و مستقیم به مصرف وصل میکنه اینش خوبه، ولی چرا اینترنتی نمیفروشین
  چرا هزاران عضو میگیرین اونم باید لایه ای باشه. خب این قسمتشو حذف کنید
  چرا باید پورسانت لایه های زیرین به بالاییا برسه که چی؟ خب معلومه میلنگه، از طرفی کدوم تجارت به اصطلاح ادمسازی میکنه. دیکته کردن چند اصول روانشناسی اینجا چرا؟؟؟!!!
  که به چی برسن؟ خب معلوم شد مبهمه
  چیزی هم که روشن نباشه یه کاسه ای زیر نیم کاسه اس.

  • دقیقا منم این سوال ودارم:شرکت بازاریابی شبکه ای که میگه تولید و مستقیم به مصرف وصل میکنه اینش خوبه، ولی چرا اینترنتی نمیفروشین
   چرا هزاران عضو میگیرین اونم باید لایه ای باشه. خب این قسمتشو حذف کنید
   چرا باید پورسانت لایه های زیرین به بالاییا برسه که چی؟ خب معلومه میلنگه، از طرفی کدوم تجارت به اصطلاح ادمسازی میکنه. دیکته کردن چند اصول روانشناسی اینجا چرا؟؟؟!!!
   که به چی برسن؟ خب معلوم شد مبهمه
   چیزی هم که روشن نباشه یه کاسه ای زیر نیم کاسه اس.
   پاسخ؟

   • دوستانی که مشکل فروش دارن بماند

    ولی خیلی از دوستان مشکل خرید دارن
    یعنی مشتری دارن ، جنسشون تموم میشه

    این دقیقا دلیل اینه که اینترنتی و به عام فروش ندارن …

    البته این رو هم در نظر داشته باشید که با ثبت نام ، حتی اگه بالاسری خودتون و نشناسید میتونید خرید کنید، اما باید کدی داشته باشید که این کد رو هنگام ثبت نام از خود سایت میتونید بگیرید که مربوط به بازاریابای برتر اون ماه از شهر مورد نظر شما هستند .
    کد و بهتون میده شما هم میتونید مثل دیجی کالا ثبت نام کنید و خریدتون رو کنید

   • سلام به همه منم به شرکتی که دارم در ان فعالیت میکنم همین را تلگرام زدم که سود خرده فروشیت را زیادتر کن تا کسی مجبور به زیر مجموعه سازی نباشه که از لحاظ شرعی هم اشکالی نداشته باشه ولی جوابی بهم نداد که نداد وای کاش وزارت صنعت انها را به اینکار ملزم میکرد که هرکسی نان تلاش خودشو بخوره ودولت وشورای نگهبان هم عقیده باشند کاش ینفر که میتونه حرفم را منتقل کنه

  • سلام مینا خانوم…تمامی ابهامات شما پاسخ قانع کننده داره که خودتون میتونین پی ببرین به جوابش که اگه بازم خاستید من پاسخگوتون هستم و بحث رو بطور شفاف واستون باز میکنم….

  • اولا محصول رو نمیشه باقیمت پایین ومستقیم فروخت چون باعث تفاوت قیمت دوما نتورک از شبکه استفاده میکنه ۵۰ درصد فروش یک شخص بیشتره یا ۳ درصد فروش ۱۰۰۰ نفر ؟ این قدرت شبکه است.

  • اینی که شما میگید میشه فروشگاه اینترنتی و ربطی به بازار یابی نداره.اگه اینایی ک میگید حذف بشه دیگه یک فرصت شغلی محسوب نمیشه.

 • تو خوب باش و خوب فکر کن و خوب کار کن بازاریابی شبکه ای بهترین شغل میتونه برای تو باشه و تو موفق میشی، حتما موفق خواهی شد. تو بد باش (دنبال زرنگ بازی، دودره بازی، سوء استفاده از دیگران، دروغ های فریب کارانه و …) باش. میبینی که در بازار یابی شبکه ای حتی آنقدر دوام نمیاری که بتونی باور کنی میتونی پولدار بشی. بازاریابی شبکه ای یکی از منصفانه ترین سیستم های کسب درآمد در قبال انجام کار و زحمت کشیدن در دنیا است. پس وقتی وارد این سیستم میشی. اگر تغییر کنی و راه درست رو انتخاب کنی، حتما موفق میشی. سیستم، یه سیستمیه که نیم قرن در دنیا اجرا شده. کمی و کاستی هاش برطرف شده. موارد مشکل دارش اصلاح شده. و ثابت کرده که چه قدر قدرت داره. قدرت عوض کردن زندگی ها. قدرت کمک به اقتصاد یک کشور. برای همین میگم که یکی از عادلانه ترین سیستم های کسب درآمد هست. دنیای خارج از بازاریابی شبکه ای جای همه هست. یعنی هر کسی میتونه به روش خودش و به شکلی که میتونه کارهایی کنه و ازش پول در بیاره اما دنیای داخل بازاریابی شبکه ای جای هر کسی نیست.

 • با عرض سلام و درود
  نکته ای هست راجع به این صنعت که باید بارها بارها گفته بشه،چون تکثیر این تفکرات هیچ اثری جز اسیب زدن به این تجارت نوپا نداره .
  هرمی کار کردن فقط این نیست که شما در قبال جایگاه پول بدی یا به عبارتی فقط ادم جمع کنی ،اینکه راجع به کارت اغراق کنی یعنی هرمی کار کردن ،اینکه از لیدرت خدا بسازی یعنی هرمی اینکه بگی بیل گیتس گفته اگه من دوباره متولد بشم نتوورکر میشم یعنی هرمی..واقعا چرا!؟چرا باید طوری کارو معرفی کنی که فرد احساس کنه خدا از اسمون انداختتش پایین !؟؟به خدا اینم یه تجارته ،مثل بقیه تجارتا،درسته یه سری ویژگی ها و مزایایی داره که منحصر به فردش کرده .ما از قانون طبیعت اصلا استفاده میکنم برای رشد ،تصاعدو به خدا همه میدونن و میدونستن،میگن این کار هدف و ارزو میخواد،راس میگن ولی به نظر من تو همه کارا و تجارت ها ارزو هدف باید باشه ،چیزی که تورو همیشه به سمت جلو هل بده ،یه نگا به زندگی ادمای موفق بندازید،من عاشقق کارم هستم ،چون با موفق کردن دیگران موفق میشم ،من عاشق کارم هستم چون این دیده خوبو بهم داد که اهدافتو همیشه بزار جلو چشت و بقیه شغل ها محترم هستن و همه یه نتوورکر نمیشن ولی من خدارو شاکر هستم که عضوی از این خانواده هستم،به خدا تا به اینجا چیزهایی مهمتری از پول بهم داده. به خدا قسم تجارت مشکل نداره مشکل از تاجراست ،همین ادما که الان میگن راس میبره فلان نمیبره و این حرفا ۳سال پیشم اگه کار بهشون معرفی میشد همین حرفو میزدن .یه نکته مهم راجع به این قضیه هستش ،بزرگترین محدودیت ها محدودیتی هستش که ذهن انسان تعیین میکنه و ترس از تغییر به خاطر خروج از همین محدودیته ،این نه حرف منه نه حرف یه نتوورکر ،روانشناسا اثبات کردن .
  درسته ریسک خطریه ولی روتین کشندس!!
  امیدوارم در هر صنفی هستید بهترینش باشید
  یا علی

  • این تجارت نوپا نیست، شما نوپایی کوچولو. طبق گفته ی لیدرهاتون شرکت amway 70 ساله داره کار میکنه.
   چندماهه وارد این تجارت نوپا شدی؟بنز خریدی یا بی ام دبلیو؟پورشه یا مازراتی؟
   جوونای بیچاره…

 • از نظر اماری برای یه موفقیت معمولی تو این شرکت ها باید حد اقل ۵۰زیر مجموعه ی فعال داشته باشی.احتمال اینکه ۵۰ نفر فعال داشته باشی(فعال ینی همه جوره فعال دیگه) به این شرحه: اگر احتمال فعال وموندنی بودن هر فرد رو نیم(۰٫۵) در نظر بگیریم (که عددی بسیار خوشبینانس) این احتمال براربره با(۰٫۵) به توان ۲ که عدیده بسیار کوچک و نزدیک به صفراست .و این عدد درصورتی صحیح است که فاکتور های درامدی شرکت صحیح وبدون دروغ باشه.

 • سلام
  من الان ۷ ماه در یکی از شرکت ها فعالیت دارم،همه جور آموزشی که فکر کنید دیدم،همین امروز ساعت ۱۰ جلسه هفتگی دارم، اما بحث من ی چیزه،دیدید میگن ایمان داشته باشید به کار،من دیگه ندارم
  حالا چرا ندارم
  ببینید همه چیزش برای من ی علامت سوال به جا میذاره،اول بگم لیدر اصلیم ماه پیش ۱۹۸ میلیون در آمد داشت، و لیدر بالا سریم که دوستم دو ماه قبل من ورود شد ۴ میلون خورده ای درامد داشت،پس پورسانت این شرکتو دیدم
  حالا دلیل دو دلی من
  اول اینکه جنس ها،اصلا دلم نمیاد جنسی رو به دوستام بفروشم،فقط مصرف خانوادم،چرا؟ چون اموزش دیدم، ببینید یک محصول مثلا مام قیمتشو ۱۰۹۰۰ در نظر بگیرید، ۹ درصد مالیات،۵۸ درصد پی اوت(پولی که از سود شرکت ریخته میشه وسط برا پورسانت) ۱۲ درصد سود خود شرکت، خوب حالا اینارو از ۱۰۹۰۰ کم کنیم چه قدر میمونه ۳۰۰۰ تومن میمونه،یعنی شرکت برای اینکه ورشکست نشه باید یک محصول که ۱۰۹۰۰ در سایت میزنه،در گرون ترین حالت ۳۰۰۰ هزار تومن باید پا خودش در بیاد، پس یعنی جنسی که من ب خالم بفروشم ۱۰۹۰۰ ارزشش حداکثر سه تومن، اینارو تو اموزشا خودشون گفتنا،نیاید بگید مگ پفک چند در میاد پا کارخونه،عزیزم من پخش دارویی بودم محصولارم دیدم،تا برس دست مشتری منزل اینقدر دست کارخونه رو نیمگیره،تازه اینا مثلا ماه پیش ۲۰ میلیارد در امد داشتن،پس ۱۲ درصدش خیلی،تازه اگر ۳ تومن پاش در بیاد،ک اینا خط تولیدارو میان میخرن کلا.

  • محصولات به قیمت بیرون فروخت میشه و این ۵۸ درصد از پول واسطه ها وتبلیقاتی که شما انجام میدید یعنی واسطه ها حذف و۵۸ درصد تبق پلن به بازاریاب ها داده میشه
   مطمعنا اگه از لیدر هات سوال کنی جواب میگیری.

 • حالا مطلب بعدی من نمیتونم مجموعمو زور کنم شما باید ماهی ۱ میلیون بزنی،آقا شاید یکی نخواد بزن، اینا روز اول گفتن خرید شخصی خودت، خوب منم ب هر کی پرزنت کردم گفتم خرید شخصی خودت،اگر خودت راضی بودی به اطرافیانتم بفروش،کی ماهی ۱ میلیون شامپو و دستمال میخره اخه،میگن به دایرکتات بگو باید بزنید،اگه کسی ندارید دورو ورت برو تو پارک بفروش(خودشون دسته جمعی میرن پارکا و مجوعه های خرید میفروشن)تعهد بگیر ک اونا ب تیماشون فشار بیارن، من مدیر فروش شرکت دارویی بودم،درآمدم ماهی ۴ حداکثر میرسید،خیلیم زحمت میکشم برا کارم،پس میدونم کار بی زحمت نداریم،مجموعمم تازه خورده به تصاعد مناسب،اما چرا ی لیدر باید ی ماه تعهد ۱۰۰ میلیونی بذاره برا من،این ماه میگ با همون نفرات ۳۰۰ میلیون،چه خبره؟ مگه نمیگید این کار ۲ تا ۴ سال،چرا لیدرا میخوان جهش کنن بپرن، همه دنبال bmw یا بنزن،حالمو بهم زدن دیگ،تا ی چیزی میشه میگ لیدر فلانی با بنز فلانش اومد صبح ی رنگ شب ی رنگ،حال کردم با اون قسمت که گفت زوری برا لیدرا ماشین میخرن،راست میگی والا،امروز جلسس انقدر عصبیم، داشتم سرچ میکردم یهو این مطلبو خوندم نظر تک تکتونم خوندم،هیچکدوم منو قانع نکرد چه مخالف چه موافق، من اونجاش ب نظرم حروم که زور بگم ب دختر مردم که تو باید ۱ تومن بزنی،من نمیدونم برو تو پارک بفروش، این کجاش انصاف،خدا رو هیچ،انسانیتو من کم میبینم تو این کار، نیاید بگید تیم من اینطور نیستا،لیدر بالا سرم ۳۰ هزار نفرس قانون مجموعش اینه،بعدا میاد تو جلسات میگ نباید کسی مجبور کنید،اما همین لیدر میاد تو جلسه خصوصی بهمون میگ اگ این ماه ۳۰۰ نزدی از ماه بعد من دیگ کاری به مجموعت ندارم،خلاصه یکی بیاد منو از این عذاب خلاص کن، اگ ی نفر فقط ی نفر از تیمم بره و بگه خدا نیامرزه پدر فلانی الکی چند ماه علافمون کردب هیچ جا هم نرسیدیم(چون واقعا ممکن یکی تلاش بکن اما نتون تیم درست کنه، این امکان هست البته کم که باید خیلی صبور باشی و چند ماه یا حتی یک سال صبر کنی تا مجموعت بخوره به تصاعد خوب)، خلاصه من وسط راهم ولی دوست دارم دست بکشم،چون میترسم حق الناس گردنمو حالا مطلب بعدی من نمیتونم مجموعمو زور کنم شما باید ماهی ۱ میلیون بزنی،آقا شاید یکی نخواد بزن، اینا روز اول گفتن خرید شخصی خودت، خوب منم ب هر کی پرزنت کردم گفتم خرید شخصی خودت،کی ماهی ۱ میلیون شامپو و دستمال میخره اخه،میگن به دایرکتات بگو باید بزنید،تعهد بگیر ک اونا ب تیماشون فشار بیارن، من مدیر فروش شرکت دارویی بودم،در امدم ماهی ۴ حداکثر میرسید،خیلیم زحمت میکشم برا کارم،پس میدونم کار بی زحمت نداریم،مجموعمم تازه خورده به تصاعد مناسب،اما چرا ی لیدر باید ی ماه تارگت ۱۰۰ میلیونی بذاره برا من،این ماه میگ با همون نفرات ۳۰۰ میلیون،چه خبره؟ مگه نمیگید این کار ۲ تا ۴ سال،چرا لیدرا میخواد جهش کنن بپرن، همه دنبال bmw یا بنزن،حالمو بهم زدن دیگ،تا ی چیزی میشه میگ لیدر فلانی با بنز فلانش اومد صبح ی رنگ شب ی رنگ،حال کردم با اون قسمت که گفت زوری برا لیدرا ماشین میخرن،راست میگی والا،امروز جلسس انقدر عصبیم، داشتم سرچ میکردم یهو این مطلبو خوندم نظر تک تکتونم خوندم،هیچکدوم منو قانع نکرد چه مخالف چه موافق، من اونجاش ب نظرم حروم که زور بگم ب دختر مردم که تو باید ۱ تومن بزنی،من نمیدونم برو تو پارک بفروش، این کجاش انصاف،خدا رو هیچ،انسانیتو من کم میبینم تو این کار، نیاید بگید تیم من اینطور نیستا،لیدر بالا سرم ۳۰ هزار نفرس قانون مجموعش،خلاصه یکی بیاد منو از این عذاب وجدان خلاص کن، اگ ی نفر فقط ی نفر از تیمم بره و بگه خدا نیامرزه پدر فلانی الکی چند ماه علافمون کردب هیچ جا هم نرسیدیم(چون واقعا ممکن یکی تلاش بکن اما نتون تیم درست کنه، این امکان هست البته کم که باید خیلی صبور باشی و چند ماا یا حتی یک سال صبر کنی تا مجموعت بخوره به تصاعد خوب)، خلاصه من وسط راهم ولی دوست دارم دست بکشم،چون از رفتارا و برخورداشون تظاهر میباره دروغ میباره فیلم و ادا میباره،دقیقا هم اخر صحباتا ی حدیث از اما علی ع یا حصرت محمد ص میگن،دوست داشتم ی تیم داشتم ک لیدر نداشتم خودم ب روش خودم رشدشون میدادم، ولیامان از لیدر ک فشار میاره،و تازه بچه مجموعتم هوایی میکن ک اینطور ب جایی نمیرسی،ماه پیش ۱۰۰ تامو نزدم،این ماهم بشین منتظر ۳۰۰ بزنم، ولی خیلی زنگ و تلفن میزنن گیر میدن خستم کردن،حسم میگ میخوان بدو بدو برسن ب پورسانت کلون بعدم اگ ریزش کرد ک صد در صد میکن، باکشون نباش، باد تو سر جوونا میندازن،بیاید میریم همه با x6 چالوس بذار رو حالت فلان بهههه دستت از ماشین ببر بیرون،حالا چ حالی داری،ی فازی به جوون بدبخت میده که شیشه کرک نیمده بهش،خلاصه که من دو دل احتمالا تا اخر این ماه فقط باشم،کمکم کنید اگ تجربه کافی دارید،مخصوصا نویسنده مقاله

 • آهان راستی واقعا لیدر هارو الکی بزرگ میکنن،مثلا لیدر ارشد یماد میگ،لیدر فلانی خدااام،باید جلو لیدر بلند بشی،هر چی گفت نه نگی به قول خودشون لیدر شیپ
  خلاصه که حس وصله ناجورو تو این سیستم دارم، یکی ی کمکی بکن به من

 • سلام
  چیزهایی که گفتین درست ممکنه اشباع بشه اما چیزی که وجود داره اینه که همه وارد اینکار نمیشن آقای پروفسور چارلز کینگز تو کتاب موج نو میگه که سرعت رشد جمعیت سه برابر بازاریابی شبکه ای هستش
  خودتون بگید اگه به اشباع بود الان نباید تمام آموزشگاه های رانندگی اشباع میشدن چون هرروز ثبت نامی دارن یا پادگان های سربازی !!

  • معلومه خیلی بی سوادی ، خیلیا… چون تشخیص نمیدی که چیو به چی ربط بدی ، سربازی یه دوره دو ساله است که واسه نیاز کشور به دفاعه و رابطه مستقیم کشور داره که هر کسی میاد دوسال سربازی و میره و توی سیستم نمیمونه این دنباله تصاعدی نیست
   حالا چیزی که میگی در مورد نتورک یه روند تصاعدی دو به توان تعداد سطح هاست که این واسه دوره خاصی نیست (مثلا دوساله) پس تو هر سالی که اضافه میشه به اندازه همون سطح ها افراد اضافه میشه و کسی کم نمیشه که این یه دنباله تصاعدیه
   رمز این موفقیت اینجور شرکتا سطح پایین سواد و فرهنگ و مردم جهان سومه

 • با سلام
  اقا اکثر بچه ها مطالب گفتن نمیخوام تکراراشون کنم فقط این قسمتشو بگم کسایی که حلال و حرام براشون اهمیت داره نظر مراجع اینه که درامدی حاصل با به عنوان پورسانت از زیر شاخه ها حرام است