اخبار

لوگوی جدید اینستاگرام

لوگوی جدید اینستاگرام

لوگوی جدید اینستاگرام؛ دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

اینستاگرام با به‌روزرسانی عمده اپلیکیشن موبایل خود، از لوگوی جدید رونمایی کرد. چند روز پیش در آپدیت جدید اپلیکیشن اینستاگرام، لوگوی این اپ تغییر کرد. تغییر ظاهری آیکون این اپلیکیشن، واکنش‌های متفاوتی را به همراه داشته است. عده‌ای آن را مینیمال و زیبا می‌خوانند و برخی آن‌ را پیش‌پاافتاده و احمقانه.

لوگوی جدید اینستاگرام

تغییرات لوگوی اینستاگرام

 

 

لوگوی مشهور و قدیمی اینستاگرام جای خود را به لوگویی مدرن و رنگارنگ داد.

 

لوگوی جدید اینستاگرام کاربرانی زیادی را را غافلگیر کرده است و کاربران زیادی به نقد آن پرداخته اند. لوگوی مشهور و قدیمی اینستاگرام جای خود را به لوگویی مدرن و رنگارنگ داد، که در تصویر بالا شاهد آن هستید.

این لوگو در واقع مدل ساده شده ای از لوگوی قبلی است که در آن طرح ساده تری از دوربین مشاهده شده و چهار نوار رنگی در آن حذف شده اند. در عوض در پس زمینه لوگو یک طیف رنگی که یادآور طلوع خورشید است را مشاهده می کنیم. همچنین لوگوی اپلیکیشن های دیگر اینستاگرام همچون Layout، Hyperlapse و Boomerang نیز به تناسب با اپ اصلی تغییر کرده و به طراحی جدیدی مزین شده اند.

علاوه بر لوگو ظاهر داخلی این اپ نیز تغییر پیدا کرده است. نظرات در مورد آیکن های جدید متفاوت است. برخی طراحی ساده و مینیمال شان را می پسندند و برخی از سادگی بیش از حد آنها راضی نیستند. در هر صورت، به نظر می رسد که لوگوی به شدت رنگی جدید اینستاگرام رنگ هایش را از رابط کاربری این اپ قرض گرفته باشد، چرا که رابط جدید به طور کامل سیاه و سفید است. البته حذف رنگ از رابط کاربری اپ موضوع چندان بدی نیست، چرا که حالا کاربر می تواند بر تصاویر که رکن اصلی این شبکه اجتماعی اند تمرکز بیشتری داشته باشد.

پیش‌ازاین، لوگوی اینستاگرام به‌صورت یک دوربین عکاسی فوری بود. لنز برجسته، نوار چرمی در بالا و کلمه‌ی انگلیسی insta در کنار رنگین‌کمان، همه‌ی این عناصر از آیکون جدید اپلیکیشن حذف شده‌اند. حالا با یک نماد گرافیکی کوچک روبه‌رو هستیم که در یک دامنه‌ی رنگی زرد-نارنجی-قرمز-صورتی-بنفش طراحی شده. طرح جدید، مسطح است و به‌نوعی با مد روز طراحی این روزها همراه شده است.

لوگوی اینستاگرام

لوگوی قدیمی اینستاگرام

 

 

نام طراح قدیمی لوگوی اینستاگرام Cole Rise است که در مدت زمان بسیار کمی لوگوی قدیمی اینستاگرام را در حدود شش سال پیش طراحی کرد. وی در مورد لوگوی جدید اینستاگرام می گوید:

“من واقعا خوشحال هستم که در نهایت این تیم توانستند این کار ارزشمند را انجام دهند. تغییر برای مردم سخت است. هنگامی که مردم از چیزی استفاده می کنند که به آن عادت کرده اند پذیزش تغییر برای آنها سخت می شود و این تغییر هم زمان می برد و هم جرات می خواهد و من از این حیث که توانسته اند با وجود این موارد کار خود را انجام دهند خوشحال هستم و از آنها تشکر می کنم.”

به هر حال این تغییر برای بسیاری از افراد شگفت انگیز بود چراکه این آیکون به مدت پنج سال بود که بدون تغییر باقی مانده بود. با وجود اینکه آیکون های اکثر اپلیکیشن ها مدت کوتاهی پس از راه اندازی به نسخه های مدرن و بهتر از قبل تبدیل می شدند اما آیکون اینستاگرام از زمان راه اندازی، بدون هیچ تغییری و به شکل همان دوربین های آنالوگ قدیمی باقی مانده بود.

لوگوی جدید اینستاگرام

لوگوی جدید و قدیم اینستاگرام

یک دیدگاه ارسال کنید