باید بدانیم

معرفی ۱۰ کتاب در راه رسیدن به موفقیت در سال ۲۰۱۹

دانشکده مدیریت دانشگاه تهران – این مطلب را فقط افرادی که کتاب خوان و اهل مطالعه هستند بخوانند. در اینجا ما قصد داریم تا ۱۰ کتاب را معرفی کنیم که با موضوع مدیریت، کارآفرینی و موفقیت می‌توانند به مدیران در راه موفقیت کمک کنند.

۱- کتاب The Execution Factor

کتاب The Execution Factor: he One Skill That Drives Success by Kim Perell رویکردی ساده برای موفقیت را با معرفی ۵ ویژگی توسط افراد موفق به شما ارائه می‌دهد. کیم پرل یک کارآفرین بسیار موفق در راه اندازی و سرمایه گذاری است. او در این کتاب نشان می‌دهد که موفقیت داشتن حتماً مستلزم داشتن یک ایده عالی یا IQ بالا نیست. بلکه آنچه در موفقیت مهم است عامل اجرایی است.

۲- کتاب Purple Cow یا گاو بنفش

در هنگام مزرعه داری بطور معمول هیچ چیز مثل دیدن یک گاو بنفش توجه شما را به خود جلب نمی‌کند. گودین در این کتاب به افشای رازها و استراتژی‌‌های بازاریابی موفق، متفاوت و هیجان انگیز می‌پردازد. تکنیک‌های آمده در این کتاب به شکلی زنجیره ای موجب رشد کسب و کار شما در بخش بازاریابی خواهد شد.

۳- کتاب Outliers: The Story of Success by Malcolm Gladwell

نویسنده در این کتاب داستان افرادی را می‌گوید که به شکلی خارق العاده خارج از تجربیات عادی و معمول به موفقیت دست یافته اند. او فاکتورهایی را که بین افراد موفق و ناموفق وجود دارد بررسی می‌کند. گلادول در کتابهای خود نشان می‌دهد که موفقیت فقط مربوط به IQ نیست بلکه ترکیبی از کار سخت و استفاده از فرصت‌هاست.

۴- کتاب You Are a Badass at Making Money: Master the Mindset of Wealth by Jen Sincero

در این کتاب جین سینسرو ترکیبی از روایت های خنده دار شخصی با نق و ناله های افراد برای کمک گرفتن را روایت می‌کند. مطالعه این کتاب به شما برای شناخت محدودیت هایتان و راه غلبه بر آنها کمک می‌کند.

۵- کتاب How Successful People Think: Change Your Thinking, Change Your Life by John C. Maxwell

موفق ترین افراد دنیا دارای نقاط مشترکی هستند. نویسنده در این کتاب یازده شیوه خاص از تفکر موفقیت را که در بین افراد موفق دنیا مشترک است بیان می‌کند.

۶- کتاب When: The Scientific Secrets of Perfect Timing by Daniel H. Pink

در زندگی امروز، زمانبندی موضوع بسیار مهمی است. دانیل پینک، نویسنده این کتاب در مورد بهترین زمان ممکن برای تصمیم گیری‌های ما در طول زندگی استراتژی هایی را ذکر می‌کند.

۷- کتاب Principles: Life and Work by Ray Dalio

در این کتاب شما اصول غیرمتعارفی را فرا می‌گیرید که موجب کسب نتایج منحصر به فردی در زندگی و کسب و کارتان می‌شود. این اصول اصولی است که نویسنده، نتیجه آنها را در طول ۴۰ سال مورد ارزیابی قرار داده است.

۸- کتاب Rise and Grind: Outperform, Outwork, and Outhustle Your Way to a More Successful and Rewarding Life by Daymond John and Daniel Paisner

در این کتاب، نویسنده تجربه کاری خود را به عنوان مالک یک کسب و کار موفق در مورد چگونگی غلبه بر موانع بیان می‌کند. بررسی تجربه‌های وی در نهایت شما را به دیدگاهی واحد در مواجهه با موانع احتمالی در کسب و کار خودتان خواهد رساند.

۹- کتاب Good to Great: Why Some Companies Make the Leap and Others Don’t by Jim Collins

چگونه برخی از شرکت‌ها از گرانشی که موجب سقوط بسیاری از شرکت‌ها می‌شود با موفقیت و برتری خارج می‌شوند؟ کولینز در این کتاب از عواملی سخن می‌گوید که به شرکت‌های نخبه کمک می‌کند تا باز هم شرایط خود را بهبود بخشند.

۱۰- کتاب Make Your Bed: Little Things That Can Change Your Life…And Maybe the World by William H. McRaven

این کتاب با الهام از سخنرانی William H. McRaven در مراسم فارغ التحصیلی دانشگاه تگزاس در آستین نوشته شده است. نویسنده ۱۰ درس زندگی را که در طول زندگی نظامی حرفه ای کسب کرده است را به شکلی بیان می‌کند که می‌توان از آنها در مسیر زندگی استفاده کرد.

 

منبع: www.entrepreneur.com

نویسنده: محسن بیاتی

 

 

افزودن نظر

یک دیدگاه ارسال کنید