اخبار

هجوم بی سابقه غربی ها برای سفر به ایران

هجوم بی سابقه غربی های برای سفر به ایران

دانشکده مدیریت دانشگاه تهران؛ هجوم بی سابقه غربی های برای سفر به ایران

رییس دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن دی سی اعلام کرد در روزهای اخیر شاهد هجوم و تمایل کم سابقه شهروندان آمریکایی برای سفر سیاحتی و توریستی به ایران بوده ایم.

منوچهر جعفر زاده در گفت وگو با ایرنا، خبر مربوط به خودداری مسئولان از صدور روادید برای گردشگران خارجی را بی اساس و شایعه خواند. وی افزود: هر روزه صد ها نفر از این گردشگران در صف های طولانی به این دفتر مراجعه می کنند و تنها دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن تا کنون بیش از ۹ هزار روادید برای گردشگران مایل به دیدار از ایران صادر کرده است.

طبق اعلام انی لوکاس معاون سرپرست آژانس گردشگری ‘میر کورپوریشن’ مراجعه برای سفر به ایران در چند ماه گذشته بیش از دوبرابر شده است و مدیران آژانس باید برای جوابگویی به این حجم از مراجعه تدبیری بیاندیشند.

پس از برقراری توافق هسته ای میان ایران و قدرت های غربی تنش ها میان دولت جمهوری اسلامی و جهان غرب کم شد و ایران توانست درهای تعامل سازنده با جهان را بازگشایی کند. در این افق حجم جدیدی از توریست ها و گردشگران به ایران خواهند آمد. کسب و کارهای ایرانی نیز می توانند علاوه بر معرفی محصول خود به گردشگران خارجی در این دوره جدید، محصولات و دستاوردهای خود را در بازار جهانی عرضه کنند و با یافتن یک بازار جدید جانی تازه به پیکره کسب و کار خود بدمند.

البته نباید از یاد بردکه باز آغاز تعامل تجاری با جهان بزرگترین قدرت های تجاری و شرکت های بین المللی غربی نیز به ایران خواهند آمد و این خود زنگ خطری برای کسب و کارهای ایرانی است. اگر کسب و کارهای ایرانی نتوانند خود را با مدلهای روز و کارآمد کسب و کار وفق دهند و نتوانند با محصولات و خدمات باکیفیت رضایت مشتری را فراهم کنند؛ دیر یا زود قافیه بازی را به رقبای بزرگ خارجی خواهند باخت.

منبع بخش خبری: عصر ایران

افزودن نظر

یک دیدگاه ارسال کنید