اقتصاد و سرمایه گذاری

هشت دلیل که مانع عدم تأیید درخواست وام تجاری برای کسب و کار کوچک شما می شود

وام تجاری

تأمین یک وام تجاری یا تأمین مالی برای کسب و کار کوچک شما می تواند فوق العاده کار سخت و خسته کننده ای باشد، به ویژه برای صاحبان کسب و کاری که برای اولین بار قصد دارند تا تأمین مالی انجام دهند و مسیر صحیح را نمی دانند.

نتایج یک نظرسنجی در بهار ۲۰۱۵ در ایالات متحده نشان می دهد که کسب و کارهای کوچک حتی با وجود تأمین مالی از طریق وام دهندگان آنلاین، در مسیر جذب سرمایه اولیه موفقیت کمتری داشته اند.

به هرحال در اینجا به بیان هشت دلیلی که ممکن است به عدم تأیید درخواست وام تجاری شما منجر شود خواهیم پرداخت.

۱- نداشتن اعتبار

در بسیاری از کشورها ازجمله ایالات متحده، نظامنامه هایی وجود دارد که به شرکت ها نمره اعتباری می دهد. این نمره بر اساس پارامترهای مختلفی برآورد می شود و یکی از کاربردهای آن این است که بانک ها و موسسات اعتباری اعطای در مورد اعطای تسهیلات و نیز تبادلات با شرکت ها به این نمره اعتباری دقت می کنند.

۲- جریان نقدی ناکافی

بانک ها و وام دهندگان می خواهند اطمینان حاصل کنند که شما به عنوان یک شرکت از پس هزینه های جاری خود برمی آیید. اجاره، حقوق و دستمزد، موجودی و سایر هزینه ها از جمله هزینه های جاری شما به عنوان یک شرکت است. شما برای اینکه بخواهید به بانک یا موسسات اعتباری نشان دهید از پس هزینه های جاری خود برمی آیید لازم است تا اسناد مالی شما نشان دهد که با یک جریان نقدی قوی مشکلی برای پرداخت هزینه های جاری نداشته اید و نیز توان بازپرداخت وام را هم دارید.

۳- وثیقه محدود برا ی دریافت وام تجاری

وام دهندگان معمولاً تمایلی به اعطای وام و تسهیلات به کسب و کارهای کوچک ندارند. چرا که از بازپرداخت آن مطمئن نیستند. لذا از آن ها وثیقه هایی معادل میزان درخواستی وام می گیرند تا در صورت عدم بازپرداخت وام بتوانند وام خود را بازپس گیرند. این وثیقه ممکن است املاک شرکت، خانه یا ماشین وام گیرنده باشد.

۴- در مرحله اولیه و راه اندازی هستید

بسیاری از سرمایه گذاران حرفه ای هستند که سرمایه گذاری خود را تنها معطوف به جذابیت ایده نمی کنند. آن ها مایلند تا رکورد، درآمد، گردش مالی و تجربه ی شما را نیز ببینند. بنابراین چالش همیشگی جذب سرمایه برای ایده ها در مرحله نخست به صورت جدی وجود دارد.

بسیاری از افراد برای حل این چالش از وام دهندگان آنلاین، کمک های مالی و یا وام های کوچک کسب و کار که توسط دولت پرداخت می شود استفاده می کنند.

وام تجاری

۵- بدهی داشتن زیاد در زمان کنونی

اگر شما یا سازمان شما قبلاً از وام و تسهیلات مختلف استفاده کرده اید و از خط اعتباری خود استفاده کرده اید ممکن است بانک یا موسسه اعتباری نسبت به پرداخت وام دیگر تردید داشته باشد. به خصوص اگر در بازپرداخت وام های قبلی خود طبق استعلام آن ها مشکلی مشاهده شود.

لذا باید در این صورت به دنبال خط اعتباری جدیدی برای دریافت وام و تسهیلات بگردید.

۶- نداشتن یک طرح جامع کسب و کار

بدون یک طرح کسب و کار جامع، سرمایه گذاران احتمالاً درخواست وام شما را رد خواهند کرد. سرمایه گذاران، بانک ها و وام دهندگان نیاز دارند تا طرح کسب و کار شما را در یک نمای کلی مشاهده و بررسی کنند. بد نیست بدانید که ایده های بسیاری وجود دارند که زمان تدوین طرح و کسب و کار به این نتیجه می رسد که عملیاتی نیستند یا اساساً بازده اقتصادی نخواهند داشت.

بنابراین شما باید طرح کسب و کار ایده خود را پیش از مراجعه به سرمایه گذار آماده و تدوین کرده باشید.

همچنین لازم به ذکر است که سرمایه گذاران حرفه ای علاوه بر طرح کسب و کار به رزومه شما و تیم اجرایی و حتی مارکتینگ پلن و … را از شما مطالبه خواهند کرد.

۷- نداشتن دلایل منطقی برای اخذ وام یا سرمایه گذاری

چرا به وام یا سرمایه گذاری نیاز دارید؟

شاید این سوال در ظاهر سوال بیهوده ای به نظر بیاید اما نکته ی مهمی در این سوال وجود دارد. سرمایه گذار از شما می پرسد که برای سرمایه مورد نیازتان چه مخارجی را پیش بینی کرده اید.

آیا می خواهید برای راه اندازی ایده خود در ابتدا یک دفتر بزرگ و پر از دارایی های غیر ضروری داشته باشید؟

یک ایده پرداز در پاسخ به این سوال سرمایه گذار که این مقدار از پول را برای چه کاری نیاز داری؟ گفته بود مایلم همه پرسنل از اپل واچ استفاده کنند!!!

استدلال شما در برابر این سوال باید این باشد که این پول را برای وام، خرید یک ملک و مستغلات، تأمین تجهیزات ضروری، نرم افزار دراز مدت و توسعه محصول، تبلیغات (بر مبنای برنامه بازاریابی حرفه ای) و … نیاز دارید.

۸- شرایط پیرامونی برای کسب و کار شما پرریسک است

زمان هایی وجود دارد که شرایط کلی کسب و کار مورد نظر شما پرریسک است. به عنوان مثال اگر می خواهید خدمات تحویل مواد غذایی خود را گسترش دهید اما در حال حاضر هزینه های سوخت یا تأمین مواد غذایی بنا بر شرایط مختلف نامناسب باشد، سرمایه گذار به این نکته توجه می کند.

سرمایه گذار حرفه ای با بررسی این شرایط، بازپرداخت وام تجاری را بیش از حد خطرناک برآورد خواهد کرد.

 

منبع: www.entrepreneur.com

افزودن نظر

یک دیدگاه ارسال کنید