بیشتر بدانیم

پنج راه برای ایجاد درآمد ثابت به شکل یک فریلنسر

دانشکده مدیریت دانشگاه تهران – در حال حاضر بیش از یک سوم کارگران در ایالات متحده (حدود ۵۷ میلیون نفر) در حال حاضر به صورت پیمانکاری و فریلنسر مشغول به کار هستند. پیش بینی ها نشان می‌دهند که تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۴۰ درصد کل کارگران ایلات متحده را تشکیل خواهند داد.

در این مطلب قصد داریم تا به بیان و تشریح پنج تخصص بپردازیم که امروز و در آینده جزو کارهایی هستند که کارفرمایان آنها را برون سپاری می‌کنند و شما با فراگیری و توسعه این مهارت‌ها می‌توانید برای خود کسب درآمد کنید.

۱- متخصص SEO

حقوق و دستمزد پیش بینی شده (۶۵٫۰۰۰ دلار در سال)

صفحات وب برای جستجوگران بهینه می‌شوند. در حقیقت این بهینه سازی برای موتورهای جستجو صورت می‌گیرد. همانطور که می‌دانید SEO مجموعه اقداماتی است که با هدف بهینه سازی یک صفحه وب و متن صورت می‌گیرد تا موتورهای جستجو در زمان مقتضی آن را با رتبه بندی در اختیار کاربر قرار دهند.

متخصصین سئو غالباً به صورت فریلنسر با کسب و کارهای اینترنتی و یا بخش وب سایت کسب و کارها همکاری می‌کنند. این شکل از همکاری علاوه بر انعطاف بالای کاری به شما اجازه می‌دهد که همزمان با چند مجموعه همکاری کنید.

۲- کپی رایتر

حقوق و دستمزد پیش بینی شده (۱۰۰ تا ۲۵۰ دلار در ساعت)

کمپین های بازاریابی محتوا بسیاری از کارهای خود را معطوف به تولید محتوای جذاب از خوراک محتوای متنی قابل قبول قرار می‌دهند. به عنوان مثال فردی که بتواند از یک محتوای متنی خوب، یک اینفوگرافیک جذاب طراحی کند به عنوان یک کپی رایتر موفق می‌تواند کارهای زیادی را به صورت پروژه ای انجام دهد.

۳- Front End Developer

حقوق و دستمزد پیش بینی شده (۷۸٫۰۰۰ دلار در سال)

توسعه فوری و یا روند ساخت یک وب سایت خوب که به خوبی هم کار کند، یک کار و فعالیت مهم، پردرآمد و در حال رشد است. Developer ها زبان‌های برنامه نویسی Front سایت مانند جاوا اسکریپ را بیشتر دنبال می‌کنند چراکه تقاضا برای آن بیشتر و سود آن هم قابل قبول است.

۴- طراح گرافیک به عنوان فریلنسر

حقوق و دستمزد پیش بینی شده ۴۸٫۵۰۰ دلار در سال

طراحی گرافیکی که شامل طراحی طرح های لوگو، برند، محصول، گرافیک محتوا، اینفوگرافیک، و انیمیشن و گرافیک متحرک می‌شود امروزه درصد بالایی از سفارشات برون سپاری کسب و کارها را به خود اختصاص می‌دهد. پیش بینی می‌شود تا سال آینده این کار تا ۶۰ درصد رشد داشته باشد.

بسته به خلاقیت و تخصص یک گرافیست می‌توان تا ساعتی ۸۰دلار یا بیشتر را به عنوان درآمد برای این فعالیت تخمین زد.

۵- عکاس

حقوق و دستمزد تخمینی ساعتی ۲۵ دلار

عکاسی رویدادها، عکاسی صنعتی و عکاسی خبری همچنان به عنوان یک مهارت مورد نیاز در سطح کسب و کارها و اجتماع به حساب می‌آیند. امروزه کار با دوربین های دیجیتالی و تمام اتوماتیک کار عکاسان را راحت کرده است اما مهارت های دیگری را به مهارت های مورد نیاز یک عکاس اضافه نموده است. ادیت یا ویرایش عکس و فیلم امروزه تقریباً جزو مهارت های یک عکاس به شمار می‌آید.

۵ نظر

یک دیدگاه ارسال کنید