دوره MBA

چرا باید MBA بخوانیم؟

چرا MBA؟

بهبود مدیریت مستلزم آگاهی و تسلط به دانش مدیریت است. دانش مدیریت از طریق علوم روز مدیریت، تجربیات مدیران برتر و کیس استادی های مرتبط از طریق دوره های MBA قابل انتقال به دانش پذیران است.

دوره MBA با رویکرد کاربردی و مهارتی که با استفاده از کیس استادی های ایرانی و موفق دانش مدیریت را به دانش پذیران اتقال می دهد اخیرا با اقبال فراوانی از جانب مدیران سازمان ها مواجه شده است. دانشکده مدیریت دانشگاه تهران اخیرا برای اولین بار اقدام به برگزاری دوره های نیمه حضوری MBA کرده است که اطلاعات بیشتر در مورد این دوره و نحوه ثبت نام آن از طریق این لینک قابل دسترسی است.

دوره MBA دانشگاه تهران

امروزه مدیریت به عنوان یکی از شاخه های دانش علوم انسانی پیشرفت زیادی نموده است و آموزش و تحقیق در زمینه آن گسترش فراوانی یافته است. با توجه به اهمیت مدیریت در رشد و ارتقاء سازمانها و جوامع، نظام های آموزش عالی کشورها آموزش و تحقیق در حوزه مدیریت ایجاد رشته کارشناسی ارشد مدیریت (MBA) در کشورهای مختلف جهان است. این رشته به سرعت ابتدا در آمریکا و کشورهای صنعتی و سپس در کشورهای در حال توسعه موفق، گسترش یافته است.

اهداف MBA

اگر بخواهیم تعریفی دقیقتر از اهداف MBA داشته باشیم باید توجه داشت که هدف این دوره پذیرش فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی رشته های مختلف و به ویژه رشته های فنی و مهندسی و پرورش افرادی است که قادر باشند در زمینه های ذیل انجام وظیفه نمایند:

  • اداره و راهبری موثر و کارآمد سازمان یا یک بخش تخصصی از آن نظیر بخش های تولیدی، بازاریابی و فروش، اطلاعات و مالی
  • ایجاد تحول در یک بخش تخصصی سازمان
  • طراحی، هدایت و رهبری تحول در کل سازمان پس از کسب تجارب عملی در مدیریت
  • کارآفرینی با ایجاد فعالیت های جدید در درون سازمان های جدید
  • ارائه خدمات مشاوره ای و مطالعاتی در زمینه های مزبور به مدیران سازمانهای اقتصادی و اجتماعی

دوره MBA دانشگاه تهران

چرا MBA

اگر می خواهید خود را قانع کنید که چرا باید MBA را انتخاب کنید، کار دشواری نخواهید داشت. جایگاه MBA در دنیای امروز امکان ادامه تحصیل در برترین دانشگاههای داخل و خارج را در اختیار شما رار خواهد داد. در صورتی که زمینه شغلی مد نظر شما باشد، با توجه به اینکه این رشته نوپاست و با استقبال شدید سازمانها نیز مواجه شده است می توان بازار کار بکر و دست نخورده آن نظر داشت، هرچند در آمریکا علی رغم سابقه ۸۰ ساله هنوز بازار کار بسیار وسیعی در اختیار فارغ التحصیلان قرار دارد. در ایران نیز آمارهای فعلی نشان از تضمین شغل در آینده دارد. MBA قابلیتهای شما را ورای تخصصی که اکنون دارید توسعه خواهد داد و شما را به شخصی مبدل خواهد کرد که هیچ سازمانی قادرنخواهد بود به راحتی از روی تخصص شما عبور کند.

خلاصه
تاریخ بازبینی
آیتم های بازبینی
چرا باید MBA بخوانیم؟
امتیاز نویسنده
41star1star1star1stargray

یک دیدگاه ارسال کنید