باید بدانیم رسانه دیجیتال

چهار مهارت که می توان به صورت آنلاین یاد گرفت

دانشکده مدیریت دانشگاه تهران – هزینه های بالای تحصیلات دانشگاهی از یک طرف و از طرف دیگر منابع فراوان اینترنتی و آنلاین در مورد موضوعات مختلف از جمله کامپیوتر، زبان خارجی و … فرصتی را در اختیار افراد علاقمند قرار داده است که لزوم توجه به یادگیری آنلاین را پر رنگ کرده است.

بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی کاری دارند که کمترین ارتباط را با رشته تحصیلی آنان دارد و آن ها چاره ای جز یادگیری موضوعی از طریق بستر فناوری اطلاعات و اینترنت ندارند. گوگل این امکان را به شما می دهد که در موضوعات مختلف با یک جستجوی ساده به منابع ارزنده زیادی دست یابید که در عمل نیاز شما به آگاهی را برآوره می کند.

افزایش اهمیت منابع آموزشی آنلاین

به موازات گسترش منابع آموزشی آنلاین یک رشد انفجاری در خودآموزی افراد مختلف در حال اتفاق است. پیشرفت اینترنت به شکل امروزی آن راه‌هایی برای آموزش آنلاین و مجازی پیش پای همه گذاشته است که همین الان هم تحولی بزرگ در سیستم آموزش ایجاد کرده است.

در ادامه قصد دارم به بیان چهار حوزه یادگیری بپردازم که شما به راحتی می‌توانید به شکل آنلاین آن ها را بگذرانید و مهارت های خود را توسعه دهید.

۱- برنامه نویسی و توسعه نرم فزار

من با خواندن کتاب توانستم در یک سلول اصول اولیه برنامه نویسی کامپیوتر را یاد بگیرم. بنابراین به خوبی می دانم که آشنایی با کامپیوتر تا چه حد می‌تواند مهم باشد و عدم آشنایی با آن تا چه مقدار مانع توسعه رشد علوم دیگر می شود.

هم اکنون پلتفرم هایی وجود دارند که شما میتوانید به راحتی در آن با کامپیوتر آشنا شوید، برنامه نویسی را آنلاین فرا گیرید با کدنویسی در بسترهای مختلف آشنا شوید.

۲- زبان

برای یادگیری زبان جدید هرچقدر سن شما بیشتر شود دچار سختی های بیشتری خواهید شد. اما امروزه محتوا و مطالب یادگیری زبان جدید آنچنان رشد داشته است که یادگیری را برای شما بسیار آسان خواهد کرد.

هم اکنون نرم افزارها و پلتفرم های زبان آموزی فراوانی وجود دارد که امکانات زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. امروزه شما می توانید حدود ۲۱ زبان را در بستر آنلاین یاد بگیرید و مهارت های خود را توسعه دهید. این امر به خصوص در زمانی که شما قصد مهاجرت به کشوری دیگر را دارید بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

۳- بهداشت و درمان

برای آشنایی با علوم درمانی یک ساختار سخت در هنگام ورود به آن وجود دارد و شما راهی به جز اخذ دکترا برای ورود به آن پیدا نخواهید کرد. با این حال پلتفرم هایی آنلاین وجود دارد که شما را با علوم پزشکی تا حد زیادی آشنا خواهد کرد. هم اکنون هرآنچه در مورد آناتومی بدن وجود دارد را می توانید در این بسترها فراگیرید.

توسعه آموزش آنلاین با حوزه درمان و پزشکی نیز سرایت کرده است و بدون شک پیوند آن در گذر زمان بیشتر خواهد شد.

۴- بلاک چین

پس از معرفی بیت کوین در سراسر جهان موضوع بلاک چین مورد توجه زیادی قرار گرفت و علاقمندان زیادی به سمت برنامه نویسی بلاک چین جذب شدند و خواستار فراگیری این مهارت شدند.

هم اکنون دانشگاه Kingsland یک کالج برای بلاک چین راه اندازی کرده است و در آن مجموعه ای کامل از برنامه نویسی بلاک چین وجود دارد. شما نیز می توانید به جستجو در خصوص اینکه چه مرکز آموزش مجازی برای آموزش بلاک چین وجود دارد.

فراموش نکنید که به عقیده بسیاری از کارشناسان این تکنولوژی در حال رشد است و در آینده بسیار کاربردی تر از حالا مورد استفاده قرار می گیرد.

اینترنت فرصت های بی نظیر آموزشی را برای هرکسی که به شبکه اینترنت وصل شود را فراهم می کند. تا پیش از این فرصت های آموزش در بستر آنلاین بسیار محدود بود اما هم اکنون این موضوع در حال توسعه است و نباید از آن غافل شد.

منبع: www.entrepreneur.com

یک دیدگاه ارسال کنید