کارآفرینی

چگونه با تحصیلات دبیرستانی به یک کارآفرین و مدیر میلیونر تبدیل شدم؟(شما هم می‌توانید)-بخش اول

کارآفرین

دانشکده مدیریت دانشگاه تهران – این مقاله توسط  Colin Wayne کارآفرین ومدیرعامل شرکت Redline Steel تهیه شده است، که در حال حاضر مشاور در Oracles است.

من دبیرستان را ترک کرده ام. هیچ تحصیلات دانشگاهی و هیچ دوره آموزشی برای کسب و کار ندیده ام. با این وجود، شرکت تولید فولاد را از ابتدا در سال ۲۰۱۶ آغاز کردم و در سال جاری به بیش از ۳۰ میلیون دلار درآمد رساندم.

زمانی که شروع کردم، هیچ چیز در مورد پیچیدگی های صنعت نمی‌دانستم. من نمی‌توانم به شما چگونگی استفاده از لیزر بر روس فولاد را یاد بدهم، نمی‌توانم در مورد خصوصیت‌های رنگ لازم بر روی فولاد با شما صحبت کنم. اما اکنون می‌توانم راز خودم را برای شما شرح دهم.

من همین الان شروع کردم.

من کارآفرین نبودم، من برنامه کاملی نداشتم، من بودجه ندارم، من صنعت را نمی شناسم اما به آنچه که انجام دادم اعتقاد داشتم. من آماده بودم یاد بگیرم، من در مورد بازاریابی آموختم و مهم تر از همه، من سخت کار کردم. کارم آسان نبود و همچنان هم آسان نیست. اما اگر من آن را انجام دادم پس بقیه هم می‌توانند انجام دهند.

اما چگونه؟

۱- شما لازم نیست که یک کارآفرین باشید اما باید به آنچه که انجام میدهید باور داشته باشید.

هرگز رؤیای من کسب و کار صنایع استیل برای دکوراسیون منزل نبود اما فرصتی را دیدم که مرا هیجان زده کرد.

دوست من یک علامت بیس بال فولادی با نام پسرش که روی آن هک شده بود خرید. من یکی را برای پسرم خواستم اما آن شرکت سفارش مرا برای ماه ها به تعویق انداخت. با چند جستجو در گوگل متوجه شدم که در صنعت تزئینات فولادی و استیل خانه رقابت بسیار کمی وجود دارد.

چند کسب و کار با نام های مختلف وجود داشت اما هیچ کدام به صورت مشخص تبلیغات نداشتند. این نشان می‌داد که این بازار یک بازار ناامن است. یک فرصت مناسب بود که مرا شخصاً هیجان زده کرد.

چه چیزی آموختم؟

پیدا کردن یک ایده کسب و کار است که شما را در نهایت تحریک می‌کند. شور و شوق است که شما را از سختی های کار به عنوان یک کارآفرین عبور می‌دهد. به ایده “اقیانوس آبی” نگاه کنید. مطمئناً شما می‌توانید یک کسب و کار “اقیانوس سرخ” را در یک بازار اشباع شده شروع کنید اما رقابت به سرعت تبدیل به خون قرمز اقیانوس می‌شود.

۲- شما نیازی به بودجه ندارید فقط لازم است که شروع کنید.

تأمین مالی کسب و کار شما حتی در صنایع با موانع بزرگ ورودی مثل فولاد نباید یک مانع به حساب بیاید. پول پول میاورد اما شما می توانید به هدف خود به شکل متفاوتی هم دست یابید.

قبل از اینکه در ماشین آلات گران سرمایه گذاری کنم، می خواستم مطمئن شوم که شرکت های بزرگ به دکوراسیون خانه های فولادی علاقمند هستند یا خیر. اعتبار سنجی از طریق دوستان و خانواده کافی نیست؛ شما باید از “نیاز به خرید” مخاطبانتان را مورد تحقیق قرار دهید.

من چندین محصول را از یک رقیب با چند صد دلار خریدم. من این نمونه ها را به شرکت‌هایی مانند Grunt Style که بزرگ ترین شرکت تولید یادبودهای نظامی بود مقایسه کردم. به عنوان کسی که در جنگ مجروح شده بود می‌دانستم که دقیقاً چه چیزی می‌خواهم و چه محصولاتی را دوست دارم.

چه چیزی آموختم؟

در مورد چگونگی آزمایش آب در صنعت خود فکر کنید. بدون اینکه پول زیادی را صرف کنید. اگر هم به هیچ نتیجه ای نرسید حتماً قدم بعدی ایده خود را پیدا خواهید کرد. سعی کنید افراد مهم برای ایده خود را شناسایی کنید و به صورت مستقیم با آن‌ها تماس بگیرید. وقت خود را با دیگران تلف نکنید.

۳- شما نیازی به یک برنامه کامل ندارید اما باید آماده باشید تا یاد بگیرید.

من در ابتدا برنامه ای برای کار با یک شریک داشتم. اما او دو چیز را نداشت: فضای انبار و دانش ساخت. اما در آخرین لحظه این گزینه از بین رفت. من می‌توانستم به سرعت در حال انطباق باشم زیرا چشم انداز پایدار برای ایجاد یک شرکت میلیارد دلاری را در ذهنم داشتم. صرف نظر از شرایط مختلف، دید من تغییری نداشت و من را به سمت افق هدفم هدایت می‌کرد.

من ۴۰٫۰۰۰ دلار در تجهیزات تولید سرمایه گذاری کردم وقتی که حتی نمی‌داستم چگونه یک دستگاه را روشن کنم. من دانشجوی زبان شناسی هستم بنابراین من نشستم و آموختم که چگونه آن را تنظیم کنم. سه ماه طول کشید تا نحوه استفاده درست از آن را بفهمم. اما حالا من می‌توانم بهتر از هر کسی ماشین آلات را کنترل و اداره کنم.

چه چیزی آموختم؟

بسیاری از کارآفرینان برای یک طرح کسب و کار کامل منتظر می‌مانند. آن ها سعی نمی‌کنند تا خودشان بیشتر بیاموزند. آماده باشید که سریع منطبق شوید.

 

منبع: www.entrepreneur.com

افزودن نظر

یک دیدگاه ارسال کنید