کارآفرینی منابع انسانی

چگونه کسب و کار های کوچک می توانند با کسب و کارهای بزرگ در زمینه حقوق و مزایای کارمندان به رقابت بپردازند؟

کسب و کارهای کوچک

اخیرا دو کمپانی بزرگ Virgin و Nestle قوانین جدیدی را برای مرخصی کارمندانی  که صاحب فرزند می شوند وضع کرده  اند. Virgin یکسال مرخصی با حقوق و Nestle 14 ماه مرخص با حقوق را برای این کارمندان در نظر گرفته است. در واقع این کمپانی های بزرگ مزایای زیادی را برای رفاه کارمندان خود در نظر می گیرند.

اما در کسب و کار های کوچک چگونه می توان حقوق و مزایایی برای افراد قرار داد که بتوان بوسیله آن افراد شایسته را جذب آن کرد؟ و در واقع در زمینه مزایای کارمندان چگونه کسب و کارهای کوچک می توانند با کسب و کار های بزرگ رقابت کنند؟

کسب و کارهای کوچک

بنابر گزارش U.S. Census که اخیرا منتشر شده است ۱۱ درصد از نیروی کار کشور آمریکا در کسب و کارهای کوچک کمتر از ۱۰ نفر مشغول به فعالیت هستند. برای اینکه کسب و کارهای کوچک بتوانند کارمندان خود را راضی نگه دارند و افراد باهوش و نخبه را جذب کنند باید مزایای برای افراد خود در نظر بگیرند که این افراد متقاعد شوند به جای کار در کسب و کار های بزرگ به سمت کار در کسب و کار های کوچک بروند. در ادامه این موارد را بررسی می کنیم.

  1. تقسیم سود بدست آمده

یکی از راه های جذب افراد شایسته در کسب و کار های کوچک این ایده است که در کسب و کارهای کوچک سود بدست آمده بین افراد تقسیم شود. که این موضوع باعث می شود افراد با اشتیاق بیشتری کار کنند. اما علاوه بر آن امید و انگیزه به رشد کسب و کار نیز می تواند افراد را متمایل به کار کردن در کسب و کارهای کوچک کند. مثلا اگر فردی سالانه۸۰ هزار دلار درآمد داشته باشد اما بداند که این مقدار ثابت است و تغییر چندانی نمی کند نمی تواند از جایگاه شغلیش راضی باشد. اما فردی که دو سوم همین مقدار حقوق دریافت می کند اما امید دارد که در آینده با گسترش کسب و کار این مقدار چندین برابر می شود رضایت شغلی بیشتری خواهد داشت.

  1. مزایای رفاهی

کمپانی بزرگی نظیر گوگل کافه هایی دارد که کارمندان می توانند هر روز ۳ بار به آن مراجعه کنند و نوشیدنی و خوراکی های رایگان بخورند. برخی دیگر از شرکت های بزرگ کلینیک هایی دارند که کارمندان خود را به رایگان ویزیت می کنند و یا اتاق هایی دارند که کارمندان می توانند مدتی را در طول روز به استراحت بپردازند.

همه این مزایا فوق العاده هستند اما در کسب و کارهای کوچک لازم نیست برای جذب افراد شایسته چنین مزایایی را برای  در نظر گرفت. در واقع می توان به جای این مزایا، برای اینکه افراد با انگیزه کار کنند برای تشویق از گیفت کارت های کوچک استفاده کرد.

  1. انعطاف بیشتر با ایجاد توازن بین کار و زندگی

درست است که شاید کسب و کار کوچک شما نتواند مزایای نظیر یک سال یا ۱۴ ماه مرخصی با حقوق برای کارمندان خود در نظر بگیرد اما می تواند پیشنهاد های دیگری به آنها ارائه دهد. مثلا اینکه در هفته یکی دو روز بتوانند کار خود را در خانه انجام دهند. همچنین اینکه برخی از کسب و کارهای کوچک بصورت فصلی کار می کنند بنابرین می توانند در فصل هایی که کار کمتری دارند مرخصی هفتگی یا دو هفتگی به کارمندان خود بدهند.

حتی می توانند به صورت مجازی امکان کار برای افراد از نقاط مختلف جغرافیای را فراهم کنند. به این طریق می توانند افراد شایسته ای ازسایر شهر ها را جذب کنند.

  1. حقوق و دستمزد و مزایای بیمه و سلامتی

با همه مواردی که ذکر شد افراد اگر حقوق و مزایای مناسبی دریافت کنند و همچنین از خدمات بیمه و سلامت بهره مند باشند تمایل بیشتری برای کار در کسب و کارهای کوچک خواهند داشت.

منبع: inc

 

 

 

یک دیدگاه ارسال کنید