باید بدانیم

چگونگی محافظت از اطلاعات شخصی در شبکه‌های اجتماعی – اینفوگرافیک

دانشکده مدیریت دانشگاه تهران – شرکت ها و سازمان ها دست خود را بر روی داده های ما و استفاده از آن به دلایل مختلف می‌گذارند. خوشبختانه تعدادی روش وجود دارد که می‌توانید با انجام آن‌ها از حضور آنلاین و نامرئی آن‌ها تا حد امکان جلوگیری کنید.

برای شروع، حالت ناشناس را در مرورگر خود فعال کنید. این کار ابزارهای ردیابی را در مرورگر خود غیرفعال می کند و از جمع آوری اطلاعات شخصی شما جلوگیری می‌کند. شما همچنین می‌توانید کوکی های شخص ثالث را مسدود کنید. کوکی‌ها قطعه های کوچکی از اطلاعات هستند که اطلاعات مربوط به شما را در سایت‌های خارجی به یاد می‌آورند.

اگر شما یک کاربر رسانه‌های اجتماعی هستید، خطر سوخت اطلاعاتتان به نسبت کاربران دیگر ۴۶ درصد بیشتر است. بنابراین تنظیمات خاصی برای پست‌های شما لازم است تا انجام گیرد.

به عنوان مثال در فیس بوک می‌توانید دسترسی به پست‌های آینده خود را محدود کنید تا مطمئن شوید که فقط برای دوستان شما قابل مشاهده است.

شما همچنین باید تنظیمات حریم شخصی خود را به روز کنید تا اطلاعات شخصی خود را در صفحات خود پنهان کنید تا افراد تصادفی قادر به دسترسی به اطلاعات شما از جمله ایمیل یا شماره تلفن شما نباشند. در نهایت مطمئن شوید که برنامه‌های خارجی از دسترسی به اطلاعات شخصی شما محروم هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پنهان کردن اطلاعات شخصی و محافظت از اطلاعات خود، اینفوگرافیک زیر را ببینید.

منبع: www.entrepreneur.com

افزودن نظر

یک دیدگاه ارسال کنید