منابع انسانی

۵ مهارتی که باید یاد بگیرید!

دوره مهارتی

امروزه در جوامع اطلاعاتی یک شهروند به عنوان انسان عصر اطلاعات، نیازمند یکسری توانائیها می باشد که با کمک آنها بتواند یک کسب و کار را شروع کرده و ضمن هدایت درست آن، موجبات پیشرفت کسب و کار را نیز فراهم کند.

برای اینکه در جوامع امروزی بتوان شغل مناسبی پیدا کرد و از جایگاه مناسبی در آن شغل برخوردار شد تنها مدرک دانشگاهی کافی نیست. کارفرمایان مایل هستند تا افرادی را که استخدام می کنند افرادی کاربلد باشند. به این معنا که این افراد باید مهارت یاد بگیرند.

۵ مورد از مهمترین این مهارت ها عبارتند از:

۱- زبان انگلیسی

۲- IT: توانایی کار با کامپیوتر + توانایی استفاده از اینترنت + آشنایی با روشها و قوانین تجارت الکترونیکی

۳- مدیریت: توان سرپرستی و راهبری

۴- بازاریابی: آشنایی با خرید، فروش، تبلیغات و e-marketing

۵- مالی و اقتصادی: حسابداری، مفاهیم هزینه و درآمد، آشنایی با مسائل اقتصادی

با این تفاسیر هر فردی میتواند با نمره دادن به میزان آشناییش با هریک از مباحث فوق، توان خود را در کسب و کارهای عصر حاضر مورد سنجش قرار دهد. از یک دیدگاه نیز، این ۵ فاکتور عنوان شده در اصل بیش از اینکه مهارت و توانایی به شمار بیایند، نیازهای ضروری انسان امروز به نظر می رسند.

دوره MBA یا دوره مدیریت ارشد کسب و کار دوره ای مهارتی و کاربردی است که تقریبا همه موارد بالا را در بر می گیرد. در دوره MBA افراد مهارت های مدیریتی و رهبری، مهارت های بازاریابی، تصمیمات استراتژیک را فرا میگیرند و دروسی نظیر حسابداری را می گذرانند. همچنین افرادی که دوره MBA را می گذرانند از دانش مناسبی از زبان انگلیسی برخوردار هستند.

دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برای اولین بار اقدام به برگزاری دوره های نیمه حضوری MBA کرده است. این دوره ها رویکردی مهارت محور و کاربردی دارند به نحوی که فرد پس از پایان دوره مهارت های یاد شده را فرا بگیرد.

MBA دانشگاه تهران

این دوره ها فرصت ارزشمندی را برای داوطلبان از سراسر ایران فراهم کرده است تا دوره مهارتی MBA را بصورت نیمه حضوری بگذرانند.

علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره MBA دانشکده مدیریت دانشگاه تهران به پایگاه اینترنتی VLA.ir مراجعه نمایند.

دوره MBA و DBA

خلاصه
تاریخ بازبینی
آیتم های بازبینی
۵ مهارتی که باید یاد بگیرید!
امتیاز نویسنده
51star1star1star1star1star

افزودن نظر

یک دیدگاه ارسال کنید