باید بدانیم

۷ نکته که کارآفرینان با رعایت آن فرصت بیشتری را برای کار در اختیار خواهند داشت

زندگی کارآفرینان معمولاً پر از کارهای مختلف و بدون وقت اضافی سپری می‌شود. این در حالی است که خالی کردن وقت برای تفریح و نیز رها شدن از استرس برای آنان ضروری است. در اینجا قصد داریم ۷ موقعیت را مطرح کرده تا بتوانید با رعایت بعضی نکات فرصت بیشتری را به‌دست آورد.

۱- رسانه‌های اجتماعی

طبق گفته Business Today، استفاده از رسانه‌های اجتماعی باعث کاهش ۱۳ درصدی بهره‌وری در محل کار می‌شود. کارآفرینان با توجه به اهمیت زیادی که دارند نمی توانند اجازه دهند ساعت کاری خود را در مثلاً فیس بوک یا اینستاگرام هدر دهند.

مگر اینکه شما یک کارآفرین فعال در شبکه های اجتماعی باشید و فعالیت شما در اینجا بخشی از روند فعالیت‌های شما باشد.

۲- صبح‌های بدون برنامه

هر روز صبح دقایقی را برای نوشتن برنامه آن روزتان اختصاص دهید. این کار را یک وظیفه مهم بدانید و از فایده این کار لذت ببرید. افراد معمولاً در صبح بازدهی بسیار بیشتری نسبت به حوالی ظهر دارند. بنابراین به عنوان یکی از مهم‌ترین کارهای خود این موضوع را بگنجانید.

۳- انجام ندادن چند کار با هم

در حال حاضر بسیاری از کارآفرینان سعی می‌کنند تا چندین کار را با هم انجام دهند. کم شدن سرعت انجام کارها، عدم تمرکز کامل بر امور و نداشتن فرصت خالی که موضوع این مطلب است از مشکلات انجام دادن چندین کار به صورت همزمان است.

مثلاً در رابطه با چک کردن صندوق ورودی ایمیل‌های خود شما تنها باید فقط و فقط در یک زمان معین به این کار بپردازید. این کار به راحتی در تقوین Google انجام پذیر است. لذا اجازه ندهید تا ایمیل‌ها روند کارکردن شما را مختل کنند.

۴- بیشتر جلسات

بیشتر جلسات، بیشترین فایده‌ای که دارند به هدر دادن وقت شماست. به خصوص برای کارآفرینان که ده‌ها کار انجام نداده دارند. بنابراین هرگز در جلسات کم اهمیت شرکت نکنید و از پرسنل بخواهید که خروجی جلسات را به شکل یک ایمیل برای شما ارسال کنند.

۵- نگرانی برای کارآفرینان

کارآفرینان معمولاً در حال اندیشیدن درباره‌ آینده هستند. آن‌ها دائماً به این فکر می‌کنند که آینده شرکت آن‌ها چگونه می‌شود و هزاران فکر دیگر که هرکدام موجبات نگرانی‌های مختلف را در ذهن ایجاد می‌کند.

پیش بینی کردن یک اتفاق خوب است اما نگرانی‌های غیرضروری می‌تواند مانع از انجام وظایفی شود که شما در حال انجام دادن آن‌ها هستید. برای جلوگیری از این موضوع به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای فکر کردن به آینده نیز یک زمان مشخص را تعیین کنید. مثلاً در برنامه روزانه خود یک زمانی را فقط برای فکر کردن به آینده اختصاص دهید.

۶- سفر تجاری

 آیا رئیس می‌تواند هر زمان که مایل بود به سفر برود؟ پاسخ این سؤال حتماً منفی است. فراموش نکنید هر ساعتی که شما در شرکتتان نیستید بسیاری از امور آنچنان که باید به پیش نمی‌روند.

بنابراین توصیه می‌شود که سفرهای غیر ضروری کاری خود را به پرسنل بسپارید و از آن‌ها بخواهید تا گزارش کامل سفر خود را به شما ارائه کند.

۷- کار اضافی

محققان دانشگاه استنفورد دریافته اند که بسیاری از کارهایی که در طول روز انجام می‌دهیم  نه تنها بی اهمیت هستند بلکه از کیفیت دیگر کارهایمان که اهمیت دارند نیز می‌کاهد.

امکان دارد با یک ساعت پیاده روی شما در پارک ایده‌های خوبی بیابید نسبت به اینکه یک ساعت اضافی و بی دلیل در دفتر کارتان بمانید.

منبع: www.entrepreneur.com

نویسنده: محسن بیاتی

۲ نظر

یک دیدگاه ارسال کنید