باید بدانیم

۹ اشتباه که انجام آن در ده دقیقه اول روز، بهره وری را پایین میاورد – اینفوگرافیک

دانشکده مدیریت دانشگاه تهران – در اینجا قصد داریم مواردی را ذکر کنیم که احتمالاً شما هر روز صبح با انجام آن ها مانعی برای بهره وری در کار ایجاد خواهد شد. مواردی که شاید ساده به نظر بیاید اما توجه به آن ها می تواند موجب افزایش بهره وری در کار شده و جهش شاخص اثربخشی شما را در پی داشته باشد.

اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که هر روز صبح خود را با نوشیدن قهوه آغاز می‌کنید لازم است بدانید که نوشیدن قهوه بین ساعت ۸ تا ۱۰ صبح می‌تواند باعث ایجاد فشار بیشتر در طول روز به شما شود. اما دلیل این امر این است که کافئین موجود در قهوه با هرمون کورتیزول که همان هرمون استرس است ترکیب می شود و در نتیجه فشار استرسی و هیجانی بدن را افزایش می‌دهد. (سطح هرمون کورتیزول در اوایل صبح بالاست). بنابراین اگر به نوشیدن قهوه علاقه دارید سعی کنید آن را بین ساعت ۱۰ تا ۱۴ میل کنید.

نکته دیگری که با رعایت آن می‌توانید بهره وری را افزایش دهید این است که اول صبح کارهایتان را از بالای لیست روزانه خود انجام دهید. ممکن است انجام کارها بر اساس لیست روزانه کمی شما را در ابتدا خسته کند اما مطمئن باشید که این کار افزایش سطح بهره وری را به دنبال خواهد داشت.

اشتباه دیگری که افراد زیادی معمولاً مرتکب می شوند؛ چک کردن صفحه شبکه های اجتماعی خود در اول صبح است. بد نیست بدانید که نتایج یک تحقیق مشخص کرده است که چک کردن صفحه شبکه های اجتماعی در اول صبح حدود ۲۵ دقیقه زمان می‌برد. این ۲۵ دقیقه می‌تواند انرژی پر قدرت اول صبح شما را به شدت کاهش دهد.

در ادامه دیگر اشتباهاتی که افراد در اول روز کاری انجام می‌دهند را در قالب اینفوگرافیک مشاهده می کنید.

منبع: resume.io

نویسنده: محسن بیاتی

یک دیدگاه ارسال کنید