کارآفرینی

۱۰ حقیقت در مورد کارآفرینان

کارآفرینی

 

  1. موفقیت تعاریف مختلفی دارد

اگر یک کارآفرین از ابتدای راه خود فقط بر این تمرکز کند که چه مقدار درآمد دارد و چه مقدار سود کسب می کند مسلما مسیر اشتباهی را انتخاب کرده است. در راه کارآفرینی پول کمک می کند تا به کمک آن قدم برداریم و کار را پیش ببریم نه کمتر و نه بیشتر. البته مسیر دیگر خرج کردن پول در خیریه ها و برای کمک به دیگران است. بنابرین یک کارآفرین در ابتدای راه خود موفقیت را مساوی کسب درآمد بالا از کسب و کاری که تازه شروع کرده است نمی داند.

  1. یک شب ره صد ساله را نمی توان طی کرد.

یک کارآفرین باید بداند که برای موفقیت کسب و کارش باید تلاش زیادی کند و این زمان زیادی می برد. بنابرین در کارآفرینی هیچ راه میانبری وجود ندارد. کارآفرینی که این مسیر را انتخاب کرده است می داند که این مسیر برای اینکه به موفقیت ختم شود علاوه بر تلاش و زحمت فراوانی که می طلبد به زمان زیادی هم نیاز دارد.

کارآفرینی

  1. بیشتر از یک راه برای رسیدن به موفقیت وجود دارد.

تا جایی که ممکن است سعی کنید از تجارب دیگران و قدم هایی که آنها برداشته اند تجربه کسب کنید. اگر قدم های اشتباهی که آنها برداشته اند را تکرار نکنید یک قدم به موفقیت نزدیک تر هستید. وقتی یک راه برای رسیدن به هدف انتخاب می کنید باید انعطاف پذیری و شجاعت لازم برای عوض کردن مسیر را داشته باشید. کارآفرینان موجودات پویایی هستند که همواره در حال تلاش و تکاپو هستند. بنابرین یک کارآفرین می داند که مسیر های مختلفی برای رسیدن به موفقیت وجود دارد و خود را محدود به یک مسیر خاص نمی کند.

کارآفرینی

  1. کارآفرین برای فداکاری مشتاق است.

یک کارآفرین از کاری که در لحظه انجام می دهد باید لذت ببرد. در واقع به کسب و کاری که راه انداخته است ایمان دارد و حاضر است برای آن هر نوع فداکاری انجام دهد. اما این فداکاری به گونه ای نیست که به جنبه های دیگر زندگی وی آسیبی وارد کند.

  1. کارآفرین با همه با ملاطفت رفتار می کند.

در مسیر کارآفرینی، یک کارآفرین با افراد زیادی برخورد می کند که لازم است برای موفقیت با همه آنها با سعه صدر برخورد کند. زود از کوره در رفتن و خشمگین شدن در مسیر ناهموار کارآفرینی رسیدن به مقصد را دشوارتر می کند.

  1. کارآفرین صبور است.

عجله کردن در طی کردن مسیر کارآفرینی ممکن است فرجام خوبی نداشته باشد. یکی از بزرگترین سرمایه های کارآفرین زمان است که می تواند با مدیریت آن و استفاده از آن به محو مطلوب موفقیت را قابل دسترس تر کند.

  1. کارآفرین سعی نمی کند دیگران را تغییر دهد.

کارآفرینی

  1. نگرش مثبتی دارد و خوش بین است.

تنها راه برای فتح قله کوه این است که ایمان داشته باشی می توانی قله را فتح کنی!

  1. حرف حق را می گوید هرچند حقیقت تلخ باشد.

آن چیزی که یک ارتباط طولانی مدت را ممکن می سازد راست گویی و درست کاری است، ممکن است گفتن حقیقت در بعضی شرایط دردناک باشد اما کارآفرین کسب و کار خود را بر مبنای صداقت و درست کاری بنا می کند.

  1. کارآفرین همیشه در تلاش است.

منبع: entrepreneur

یک دیدگاه ارسال کنید