منابع انسانی

۱۰ ویژگی مدیران و رهبران محبوب

رهبری سازمانی

۱۰ ویژگی مدیران و رهبران محبوب

اگر می خواهید مدیری باشید که کارمندان شما با اعتقاد کامل از شما پیروی کنند، باید یک مدیر و رهبر دوست داشتنی باشید. زورگویان و بد خلقان با ایده های جذاب می توانند یک جمعیت سردرگم را برای مدتی هدایت کنند ولی نه برای مدت طولانی. آنها کارمندان خود  را ناامید می کنند قبل از اینکه توانایی های حقیقی کارمندان آنها نمایان شود.

تحقیقات آماری سازمان تلنت اسمارت بر روی بیش از یک میلیون نفر، نشان می دهد که رهبرانی که دارای مشخصه هایی که در ادامه ذکر می شود هستند، فقط دوست داشتنی نیستند ، بلکه توانایی آنها به مراتب بیشتر از افرادی است که این مشخصه ها را ندارند.

برای اینکه به یک رهبر دوست داشتنی تبدیل شوید، همه چیز تحت کنترل شما است و این به هوش احساسی ربط دارد. بر عکس مشخصه های درونی (ذاتی) که قابل تغییر نیستند، مانند هوش، هوش احساسی یک مهارت انعطاف پذیر است که با تلاش قابل بهبود است.

ده عادت کلیدی قابل ذکر است که رهبرانی که بر روی هوش احساسی تمرکز دارند ، از آن ها استفاده می کنند و محبوب می شوند.

۱- آنها ارتباطات شخصی قوی دارند

حتی در یک اطاق مملو از جمعیت، رهبران محبوب به جمعیت این احساس را می دهند که با هر کدام از آنها دارند صحبت می کنند ، به نحوی که هر کدام این احساس را دارند که در آن اطاق تنها کسی هستند که با آن رهبر صحبت می کند. مدیران و رهبران محبوب به نحوی خودمانی و احساسی ارتباط برقرار می کنند.

۲-می شود به آنها نزدیک شد

شما بدون شک آدم هایی را می شناسید که فقط برای شما وقت صرف می کنند اگر برای آنها کاری انجام دهید. رهبران محبوب حقیقتا کسانی هستند که بدون توجه به مقام و توانایی های دیگران برای آنها ارزش قائل هستند و به آنها توجه می کنند. آنها به همه این احساس را می دهند که ارزش دارند برای اینکه واقعا عقیده دارند که آنها ارزشمند هستند.

 

۳-آنها فروتن هستند

چند چیز محبوبیت را از بین می برد، یکی از آنها تکبر است.مدیران و رهبران محبوب جوری رفتار نمی کنند که از شما بهتر هستند، برای اینکه اصلا فکر نمی کنند که از شما بهتر هستند به جای اینکه به پرستیژ فکر کنند به کارمندان خود نشان می دهند که می توانید روی آنها حساب کنید.

 

۴-آنها مثبت هستند

رهبران محبوب همواره دیدی مثبت دارند. آنها به هیئت مدیره چیزی را ارائه نمی کنند. هیئت مدیره است که به دنبال دانستن دیدگاه ها و ایده های آنها است. آنها نباید در برنامه های از قبل تعیین شده برای بازدید کارمندان خود شرکت کنند، آنها وقت میگذارند و کارمندان خود را به دلایل مختلف بارها ملاقات می کنند. حتی در موقعیت های بسیار منفی، رهبران محبوب کسانی هستند که امیدی بسیار به آینده دارند ، اعتقادی که با کمک آن فردایی بهتر از امروز می سازند.

۶- آنها ثبات دارند

زمانی که مسئله در مورد دست آوردها و شکست های آنها است، رهبران محبوب کنترل خود را از دست نمی دهند. در مورد دست آوردهای خود فخر فروشی نمی کنند واگر اشتباهی هم بکنند، پریشان و مضطرب نمی شوند بلکه سعی در برطرف کردن مشکل میکنند. موفقیت را دوست دارند ولی زمانی که اشتباهی می کنند ، اعتراف می کنند ولی خود را نمی بازند. از موفقیت ها و شکست ها پند می گیرند و پیش می روند.

۶-آنها سخاوتمند هستند

ما همه با کسانی سرو کار داشته ایم که همواره چیزی را پنهان می کند ، چه دانش باشد چه منابع. افراد محبوب با آشنایان خود کاملا سخاوتمند هستند و چیزهایی را که دارند، در اختیار دیگران می گذارند. آنها می خواهند که شما در کارتان پیشرفت کنید برای اینکه می دانند که کمک به پیشرفت شما، وظیفه آنها است وهیچگاه این فکر را نمی کنند که پیشرفت شما به آنها ضربه بزند. در واقع فکر می کنند که موفقیت شما موفقیت آنهاست.

 

۷-آنها متعهد هستند

رهبران محبوب  نه فقط با صحبت و کلامشان  بلکه با رفتارشان الهام بخش اعتماد و ستایش هستند.

خیلی رهبران می گویند که تعهد مهم است. ولی رهبران محبوب این را با نشان دادن هر روزه تعهد به اثبات می رسانند.

 

۸-آنها واقعا افکار شما را می خوانند

رهبران محبوب می دانند که چگونه افکار مردم را بخوانند چون ارتباط بی کلام خیلی اوقات مهمتر از آن چیزی است که مردم می گویند.به حرکت های صورت، زبان بدن ، تون صدا برای درک مردم، توجه می کنند.به عبارتی، از آگاهی اجتماعی بالایی برخوردار هستند و مهارت های قوی ای در هوش احساسی دارند.

 

۹-آنها برای توان بالا ارزش قائل هستند

رابرت براولت می گوید: ” کاریزما این نیست که مردم شما را خیلی دوست داشته باشند، بلکه مردم از خودشان بیشتر خوششان می آید وقتی شما در کنار آنها هستید.”

رهبران محبوب نه فقط بهترین ها را برای افراد خود می خواهند بلکه کاری هم می کنند که دیگران هم این را به وضوح ببینند. آنها استعدادهای افراد خود را نمایان می کنند و پیشرفت افراد خود را به دیگران نشان می دهند.

۱۰-آنها توانایی دارند

دانیل کوین می گوید: ” کاریسما باعث جذب توجه مردم می شود. زمانی که توجه آن ها را جذب کردید، باید چیزی برای گفتن داشته باشید”. رهبران محبوب می دانند که علم و کارشناسی آنها برای دسترسی به موفقیت مهم است. به این دلیل مرتب با افراد خود در تماس هستند و توانایی های خود را با آنها به اشتراک می گذارند ( از صحبت های بی محتوا پرهیز می کنند.)

رهبران محبوب به خود نمی بالند و ادعای چیزی را که نیستند، نمی کنند ، برای اینکه نیازی ندارند. آنها توانایی های زیادی دارند و آن را با افراد خود به اشتراک می گذارند.

منبع: http://www.talentsmart.com/

 

 

یک دیدگاه ارسال کنید