کارآفرینی

۲۵ ایده کسب و کار در خانه – بخش دوم

امروزه طبق آمار ده ها هزار نفر به دنبال ایجاد شرایطی هستند تا بتوانند یک کسب و کار در خانه داشته باشند. زنان خانه دار بسیاری مایلند تا وقت های خالی خود را پر کنند. همچنین تعداد بسیاری از مردم به دنبال این هستند که شغل دوم و سوم برای خود ایجاد کنند. برخی به دنبال افزایش درآمد هستند و بعضی نیز به کار کردن علاقه دارند.

در بخش دوم نیز قصد معرفی این ایده ها را برای کسب و کار داریم. (مطالعه بخش نخست)

 

۸- تعمیرات الکتریکی

امکان توسعه برای این کار وجود دارد

این کسب و کار شبیه به کسب و کار تعمیر کامپیوتر است ولی شامل همه ی لوازم الکتیکی و برقی می شود. در صورتی که شما به این کار علاقمند باشید می توانید به راحتی و با هزینه ای اندک، یک دوره ی آموزشی فنی را طی و این مهارت را کسب نمایید.

در یک منطقه محلی شما می توانید با اعلام حضور خود به صورت دائمی مشتریانی داشته باشید. سشوار، جاروبرقی و … از جمله لوازم برقی هستند که تعمیر آن ها ساده اما هر کسی آن را نمی داند. شما می توانید به عنوان یک تعمیرکار به قبول سفارشات پرداخته و یک کسب و کار در خانه را داشته باشید.

۹- مربیگری ورزشی

ممکن است به تجربه، آموزش یا مجوز نیاز داشته باشد

دانش اموختگان رشته ی تربیت بدنی می توانند با طی کردن یک دوره آموزش مربیگری در یک رشته ورزشی، گواهی مربیگری بگیرند. در تمام محله ها و مناطق شهری و روستایی، یک یا چند مجموعه ورزشی وجود دارد که شما می توانید آن را برای مربیگری در نظر داشته باشید.

مثلاٌ ایروبیک به عنوان یک ورزش مفرح، پر تحرک و ارزان قیمت شناخته می شود که طرفداران بسیاری دارد. مجموعه ورزشی یک محله به راحتی میتواند پنجاه نفر از بانوان محل را با یک شهریه مناسب عضوگیری کرده و شما مربی ورزشی آن ها باشید.

۱۰- بازدید دهنده خانه

در تمامی مناطق تعداد زیادی از صنف مشاورین مسکن و بنگاه خرید و فروش و رهن و اجاره وجود دارد. مشتریان این صنف معمولاً پس از مراجعه به فایل موارد این صنف مایلند تا از اماکن بازدید کنند.

شما می توانید با توافق نمودن با صاحبین این مشاغل، بازدید دهنده آن ها باشید. یک کار و فعالیت ساده که ممکن است خودتان را به یک دلال آشنا به این بازار نیز تبدیل کند. مهارتی که پول ساز و همیشگی است.

۱۱- مشاور صادرات و واردات

ممکن است به تجربه، آموزش یا مجوز نیاز داشته باشد

تعداد زیادی دانش آموخته مدیریت بازرگانی وجود دارد که فرایندهای صادرات و واردات را به خوبی می شناسند. آن ها حتماً می دانند که امروزه سایت های بسیار زیادی در جهان وجود دارد که شاخص ها و اطلاعات مهم صادرات و واردات را نشان می دهند. در این حال شما می توانید به عنوان یک مشورت دهنده در این زمینه، به بررسی این اطلاعات پرداخته و آن را به شرکت های متقاضی ارائه دهید.

۱۲- خدمات دیزاین و دکوراسیون داخلی

ممکن است به تجربه، آموزش یا مجوز نیاز داشته باشد

دانش آموخته های طراحی داخلی ساختمان که معمولاً ضمن مهارت های اکتسابی خود دارای ذوق و استعداد نیز هستند می توانند به ارائه ی مهارت های خود به صورت یک کسب و کار خرد نگاه کنند.

یک طراح داخلی خوش سلیقه ممکن است در سال ۴ یا ۵ پروژه را به دست بگیرد که درآمد خوبی شامل وی می کند.

در صورتی که این مهارت را دارید شما می توانید به صورت دائم مهارت خود را در شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن ها ارائه داده و شانس اخذ سفارش را از دست ندهید.

۱۳- ساخت جواهرات

ممکن است به تجربه، آموزش یا مجوز نیاز داشته باشد

همانطور که می دانید ساخت جواهر فارغ از این که با چه موادی انجام شود به عنوان یک مهارت و رشته تحصیلی برای رشته های فنی و حرفه ای به حساب می آید.

شما نیز می توانید با شرکت در یک دوره ی ساده مهارتی و فنی نسبت به یادگیری این مهارت اقدام کنید.

ایجاد یک فضای کسب و کار کوچک، ساده و خلاقانه جایی در منزل برای تأمین سفارش صنف فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر کاری است که اگر به آن علاقه دارید می توانید آن را دنبال کنید.

۱۴- تدریس خصوصی

ممکن است به تجربه، آموزش یا مجوز نیاز داشته باشد

سال های زیادی است که تعداد زیادی از مردم به انجام این کار مشغول هستند. شما پس از دوران تحصیل خود احتمالاً در یک درس تخصصی استعداد خوبی داشته اید. یا مثلاً یک زبان خارجی را به خوبی می دانید.

با مطالعه چند مقاله در خصوص مهارت های ارائه درس و تدریس ممکن است بتوانید به تدریس خصوصی یک یا چند درس دست پیدا کنید.

هرگز تصور نکنید که شما در صورتی که اقدام به این کار کنید، مشتری نخواهید داشت. راه هایی وجود دارد که به راحتی می توانید تعدادی مشتری برای خود پیدا کنید. مثلاً شما می توانید در ابتدا شهریه آموزش زبان انگلیسی خود را با قیمت نصف آنچه دیگران می گیرند تعیین کنید. پس این ایده را به عنوان کسب و کار در خانه پیگیری و بررسی کنید.

۱۵- برنامه ریز مراسم و تشریفات به عنوان کسب و کار در خانه

آیا کسی را می شناسید که ارتباطات و دوستان زیادی دارد؟ من یک فیلمبردار، آشپزخانه، سفره آرا و اغدار می شناسم که با آن ها دوست هستم. ممکن است با این ارتباطات من بتوانم به عنوان یک برنامه ریز مراسم وارد عمل شده و کسب درآمد کنم. در اینجا بیش از هر چیزی لازم است تا با یک مشاور کسب و کار مشورت کرده و امکانات و پتانسیل خود را سازماندهی کرد.

به عنوان مثال بد نیست بدانید که اجاره دادن لباس عروس ممکن است شما را به درآمد چند میلیونی در ماه برساند. پس امکانات خود را با یک مشاور سازماندهی کنید و برای کسب درآمد برنامه ریزی نمایید.

 

در بخش های بعدی به معرفی تعداد دیگری از ایده های کسب و کار در خانه خواهیم پرداخت.

منبع: www.entrepreneur.com

یک دیدگاه ارسال کنید