کارآفرینی

۲۵ ایده کسب و کار خرد و در خانه – بخش نخست

دوره های مدیریت کسب و کار

امروزه طبق آمار ده ها هزار نفر به دنبال ایجاد شرایطی هستند تا بتوانند یک کسب و کار خرد را در منزل خود داشته باشند. زنان خانه دار بسیاری مایلند تا وقت های خالی خود را پر کنند. همچنین تعداد بسیاری از مردم به دنبال این هستند که شغل دوم و سوم برای خود ایجاد کنند. برخی به دنبال افزایش درآمد هستند و بعضی نیز به کار کردن علاقه دارند.

در این جا قصد داریم تا به معرفی تعدادی شغل بپردازیم که ممکن است شما بتوانید آن را راه اندازی کرده و کسب درآمد نمایید.

۱- حسابدار

ممکن است به تجربه، آموزش یا مجوز نیاز داشته باشد

شما می توانید در صورتی که این رشته را می دانید به ارائه خدمات حسابداری در سطوح مختلف برای کسب و کارهای مختلف بپردازید.

همچنین مؤسسات آموزشی معتبری وجود دارند که رشته حسابداری را به شما آموزش می دهند.

خدمات حسابداری برای کسب و کارهای کوچک یا در مرحله ی بعدی آن تنظیم ترازنامه ها،صورت های مالی و سایر گزارش های مالی به صورت ماهیانه، سه ماهه و یا سالانه می شود.

بخش تخصصی تر خدمات حسابداری مربوط به حسابداری مالیاتی می شود.

۲- تعمیر دوچرخه به عنوان یک کسب و کار خرد

در بسیاری از نقاط کشور تعمیرات دوچرخه در فصلی از سال یک کسب و کار پر درآمد است که به راحتی می توان آنرا در یک حیاط کوچک یا پارکینگ منزل انجام داد.

برای ارائه این خدمات نیازی به طی کردن مراحل پیچیده ی راه اندازی کسب و کار نیست و فقط لازم است تا یک جعبه ابزار مخصوص تعمیرات دوچرخه تهیه کرد.

۳- خدمات برنامه ریزی کسب و کار

امکان توسعه برای این کار وجود دارد

در صورتی که تخصص و مهارت های لازم را برای سرویس های طرح و برنامه ریزی کسب و کار دارید، شما می توانید به ارائه ی این خدمــات بپردازید و کسب درآمد نمایید.

به عنوان مثال فرآیند تحقیقات بازار یکی از کارهایی است که برای برنامه ریزی کسب و کارها حائز اهمیت فراوان می باشد. کسانی که دوره های MBA و DBA را گذرانده اند به راحتی می توانند تا طرح کسب و کار،استراتژی های بازاریابی و پلن های مارکتینگ و کسب و کار را به کسب و کارهای مختلف ارائه نمایند.

۴- کسب و کار تعمیرات کامپیوتر

ممکن است به تجربه، آموزش یا مجوز نیاز داشته باشد

تعمیرات سخت افزاری کامپیوتر و نیز خدمات نرم افزاری از جمله سرویس هایی است که شما می توانید به ارائه ی آن ها بپردازید.

طبق یک آمار، بیش از نیمی از کاربران سیستم ها و رایانه ها از تعمیرات کامپیوتر و حتی کار با نرم افزارها هیچ اطلاعی ندارند. شما می توانید با یک

نگاه استراتژیک به آن ها به عنوان یک بازار برای کسب و کار خرد و حاشیه ای خود نگاه کنید.

۵- کسب و کار ارائه مشاوره

امکان توسعه برای این کار وجود دارد

تعداد فارغ التحصیلان امروز بیش از هر زمان دیگری است. بسیاری از رشته ها در شرایطی که مورد نیاز کسب و کارهای فراوانی هستند اما از بکارگیری آن ها به دلایل مختلف خودداری می شود.

مثلاً فارغ التحصیلان حقوق امکان استخدام در یک کسب و کار کوچک را ندارند اما آن ها می توانند به عنوان مشاور کسب و کارها به آن ها خدمات مشاوره حقوقی ارائه دهند و کسب درآمد کنند.

فراموش نکنید که رشته های تحصیلی و تخصصی فراوانی وجود دارند که می توانند خدمات مشاوره ای به کسب و کارهای مختلف ارائه نمایند.

این یک فرصت برای کسب درآمد، به روز نگهداشتن اطلاعات و معلومات و توسعه ارتباطات شما می باشد.

۶- کسب و کار  تولید محتوا

امروزه با توسعه کسب و کارها بر مبنای وب سایت ها و شبکه های اجتماعی، تولید محتوا یک موضوع حیاتی و بسیار مهم به حساب می آید.

کسب و کارهای سنتی نیز هر روز گرایش بیشتری به استفاده از شبکه های اجتماعی و وب سایت ها پیدا می کنند.

تبلیغات بر مبنای دیجیتال مارکتینگ یا تبلیغات آنلاین با توجه به هزینه ی اندک آن، ابزار مورد علاقه ی کسب و کارها به حساب می آید.

شما آنچه را که در وبلاگ ها و یا کانال ها و صفحات مجازی مشاهده می کنید آن چیزی است که به عنوان تولید محتوا به شمار می آید.

مثلاً کسب و کار ارائه برنامه های غذایی نیاز به وبلاگی با محتوای مواد غذایی با ذکر میزان کالری، فواید و مضرات مختلف آن هاست.

کانال های موجود در شبکه های اجتماعی به طور مستمر مطالب متنی و چند رسانه ای ارائه می کنند.

افراد خلاق و با مهارتی برای تولید و هدایت این محتواها مورد نیاز است که شما می توانید با مقداری کسب مهارت به انجام آن ها پرداخته و یک کسب و کار خرد برای خود راه اندازی کنید.

۷- ویرایش متن و ترجمه 

یکی از مشاغلی که معمولاً نگاهی حاشیه ای به آن می شود، ویرایش متن ها است. نویسنده ها و ناشرین زیادی وجود دارند که علاقمند به همکاری با شما هستند تا بر مبنای یک توافق فنی و مالی برای آن ها آماده سازی متن انجام دهید.

ویرایش متن یک فعالیتی است که امکانات زیادی نیاز نداشته و امروزه به راحتی با استفاده از یک کامپیوتر معمولی قابل انجام است.

همچنین اگر شما یک زبان خارجی می دانید، این امکان مناسب را دارید تا از این دانایی خود کسب درآمد کنید. پروژه های فراوانی برای کسانی که مهارت ترجمه را می دانند وجود دارد.

آنچه را که به عنوان زبان و ادبیات و نیز زبان خارجی پس از طی مدت ها کسب کرده اید به عنوان یک شغل حاشیه ای برای کسب درآمد و یک کسب و کار خرد به کارگیری کنید.

برای یافتن کسب و کارهای بیشتر با ما همراه باشید. ما قصد داریم به معرفی کسب و کارهای ساده اما درآمدزای بیشتری بپردازیم. (مطالعه بخش دوم)

منبع: www.entrepreneur.com

افزودن نظر

یک دیدگاه ارسال کنید