بیشتر بدانیم

۶ نکته جالب لوگوی شرکت های معروف

هدفون بیتس

دانشگاه تهران دانشکده مدیریت؛ ۶ نکته جالب لوگوی شرکت های معروف

  • Sony VAIO

وایو

VAIO لوگوی لپتاپ های ساخته شده توسط شرکت Sony است. دو حرف VA از این لوگو مانند یک موج هستند که بیانگر موج آنالوگ است و دو حرف IO بیانگر دو عدد صفر و یک هستند و در واقع تبدیل موج آنالوگ به دیجیتال در این لوگو نهفته شده است.

  • آمازون

آمازون

آمازون یک سایت برای خرید آنلاین کالا است. در لوگوی شرکت آمازون  یک فلش وجود دارد از حرف a به حرف z ، که بیانگر این مفهوم است که در آمازون هر گونه کالایی را می توانید به صورت آنلاین بخرید از a تا z! همچنین این فلش با رنگ زرد حالتی از لبخند را تداعی می کند که بیانگر رضایت مشتری است.

  • فرمول یک

فرمول 1

فرمول یک، نام مسابقات رالی اتومبیل سواری است که هر ساله برگزار می شود و از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. لوگوی فرمول یک از حرف F تشکیل شده است بعلاوه شکلی به رنگ قرمز که نشانگر سرعت است. اما به فاصله سفید بین حرف F و شکل قرمز رنگ توجه کنید! عدد ۱ در آنجا نهفته شده است.

  • FedEx

fedex

FedEx یک شرکت پستی آمریکایی برای ارسال محموله به تمام نقاط دنیا است. در لوگوب این شرکت تنها نام آن به چشم میخورد اما با اندکی دقت بیشتر در فاصله بین حرف E و X یک فلش به چشم می خورد که بیانگر ارسال به موقع و دقیق کالا به هر نقطه ای از زمین است.

  • مسابقات دوچرخه سواری توردوفرانس

توردو فرانس

این مسابقات هر ساله در تابستان در کشور فرانسه برگزار می شود. در لوگوی این رقابت ها دایره ای زرد رنگ وجود دارد که علاوه بر اینکه نماد خورشید و تابستان است، چرخ دو چرخه را نشان می دهد و حرف R نیز به گونه ای طراحی شده است که یک دوچرخه سواری در حال رقابت را نشان می دهد.

  • هدفون Beats

هدفون بیتس

لوگوی ساده و زیبای هدفون های Beats که اغلب ورزشکاران از آن استفاده می کنند، مانند شخصی است که هدفون بر روی گوش دارد.

یک دیدگاه ارسال کنید