بیشتر بدانیم چهره های کسب و کار

۹ جمله تأثیرگذار از مؤسس میلیاردر مایکروسافت ؛ “بیل گیتس”

جملات بیل گیتس

دانشکده مدیریت دانشگاه تهران – در این بخش ضمن معرفی کوتاهی از بیل گیتس؛ به نقل قول ۹ جمله تأثیرگذار از بیل گیتس خواهیم پرداخت.

بیل گیتس؛

میلیاردر، خلاق، مبتکر، نویسنده و فعال در خیریه ها

بیل گیتس در طول زندگی خود راه حل بسیاری از چالش ها را یافت و برای میلیون ها نفر الهام بخش بود. با کمک او در سال ۱۹۷۵ ، مایکروسافت تأسیس شد. بیل گیتس راه را برای انقلاب رایانه های شخصی باز کرد.

بیل گیتس یک رؤیا داشت و آن این بود که هر خانه و هر میز باید یک رایانه داشته باشد. وی برای تحقق این رؤیا؛ با تلاش و شور بسیار موفق شد تا در دهه ۱۹۷۰، تکنولوژی پیچیده کامپیوتر را به گونه ای دچار تغییر کند که برای هر مصرف کننده ای قابل استفاده باشد.

بیل گیتس از کودکی علاقه بسیار زیادی به کامپیوتر داشت و به همین جهت، وقت زیادی را در آزمایشگاه کامپیوتر دبیرستان خود صرف نمود. وی موفق شد در سن سیزده سالگی یک برنامه مورد توجه basic ایجاد نماید. تقریباً از همین سنین به همراهی یک دوست نزدیک خود که بعدها از بنیانگذاران مایکروسافت شد؛ مشغول فعالیت جدی شد.

نام دوست وی Paul Allen بود که در سن پانزده سالگی با ایجاد یک برنامه در جهت نظارت بر ترافیک موفق به کسب ۲۰٫۰۰۰ دلار پول شد.

بیل گیتس به تشویق پدر و مادرش برای تحصیل در رشته وکالت حرفه ای موفق شد تا نمره ۱۵۹۰ از ۱۶۰۰ نمره دانشگاه هاروارد را کسب کند. با این حال دو سال بعد ، بیل گیتس تصمیم گرفت تحصیل در وکالت را رها کرده و به همراه Paul Allen در نیومکزیکو همکاری کند. نتیجه ی این همکاری تأسیس micro – soft که بعدها به مایکروسافت تغییر نام یافت، بود.

نوابغ پشت کامپیوترها همانطور که امروز آن ها را می شناسیم، همواره در میان ثروتمندترین افراد جهان قرار داشتند. همه تأیید می کنند که وی پس از مایکروسافت ، زندگی بشر دوستانه و فعالیت در خیریه را آغاز نمود.

بنیاد بیل و ملیندا گیتس علاوه بر نوشتن چندین کتاب پر فروش از جمله کتاب “The Road Ahead”، میلیاردها دلار برای مبارزه با بیماری های عفونی هزینه کرده و موجب بالا رفتن کیفیت زندگی ملل فقیر در سراسر جهان شدند.

بیل گیتس طی یک توافق که با همسر خود و وارن بافن نموده بود؛ نیمی از ثروت خود را به مؤسسات خیریه اهدا نمود.

در ادامه ۹ جمله تأثیرگذار از بیل گیتس نقل قول می شود.

۱- موفقیت یک معلم پست و بدجنس است که افراد باهوش را به این ذهنیت می اندازد که آن ها هیچ گاه شکست نخواهند خورد.

۲- بزرگترین پیشرفت بشریت در اکتشافات آن نیست؛ بلکه این است که چگونه این اکتشافات در جهت کاهش نابرابری مورد استفاده قرار می گیرند.

۳- تغییر خیلی نیاز به مراقبت ندارد بلکه تغییر فقط دارای پیچیدگی است.

۴- مشتریان ناراضی شما؛ بزرگترین منبع یادگیری شما هستند.

۵- تصمیم گیری را دو بار انجام ندهید.

۶- من ترکیبی از پرسنل تشویق پذیر دارم، به آن ها بگویید چه چیزی درست است و چه چیزی درست نیست. بدیهی است؛ چگونه شرکتی مثل این(مایکروسافت) اداره می شود؟ به کارگیری بهترین افراد برای ادامه روند فعالیت ها

۷- پیداکردن افراد با منفع مشترک؛ موانع را ببینید و راهی برای از بین بردن آن ها بیابید.

۸- در علم ، معجزات همیشه در حال وقوع است.

۹- نوآوری؛ پیشرو و راهبر واقعی پیشرفت است.

۷۴ نظر

یک دیدگاه ارسال کنید