دوره MBA

MBA گرایش بازاریابی

یکی از مسائلی که بازاریاب ها و دانشجویان علاقه مند به بازاریابی در مورد تحصیل MBA  به آن فکر می کنند تاثیر MBA بر کار و آینده شغلی آنها است. اینکه بعد از تحصیل در رشته MBA چه فرصت های کاری می توانند به دست بیاورند و این مدرک چه تاثیری بر بهبود روند کسب و کار آنها خواهد داشت. این که مدرک MBA با گرایش بازاریابی چه مزایایی دارد و چه منافعی برای آنها به همراه خواهد داشت پرسش بسیاری از داوطلبان تحصیل در MBA است. در این نوشتار ابتدا به مزایای MBA گرایش بازاریابی می پردازیم و سپس به موقعیت های شغلی در انتظار فارغ التحصیلان MBA اشاره می کنیم:

یافتن شغل بهتر

داشتن بک مدرک MBA در رشته بازاریابی کار شما برای احراز یک شغل در این حوزه راحتتر خواهد کرد. با رونق بیشتر تحصیل در MBA و علاقه بیشتر سازمان ها به فارغ الحصیلان این رشته بسیاری از مدیران علاقه دارند کارشناسان فروش و بازاریابی با مدرک MBA را استخدام کنند. شما با داشتن یک مدرک MBA می توانید در مشاغل بهتر و با شرایط بهتری استخدام شوید و از شانس بالاتری برای ارتقای شغلی بهره مند شوید.

مهارت های شغلی و علمی بهتر

با گذراندن دوره های MBA علاوه بر آشنایی با مفاهیم اولیه و پایه ای فضای کسب و کار و مدیریت، شما با مطالبی مفید و کاربردی در حوزه فروش، استراتژی فروش، بازاریابی و شناخت بازار آشنا خواهید شد. با تکیه بر رویکرد مطالعه موردی و تجربی دوره های MBA شما می توانید از مطالعه بهترین و موفق ترین تجربه های عرصه فروش و بازاریابی و مدیریت بازار بهترین استفاده را ببرید، عوامل شکست و موفقیت این پروژها را ارزیابی کنید و با تجربه ای بالاتر و علمی تر وارد عرصه کسب و کار شوید.

ارتباطات قوی‌تر

دوره های MBA عموما با تاکید بر کار گروهی و تعامل با دیگر دانشجویان و اساتید برگزار می شود و شامل تعداد زیادی کار تیمی در فضای کسب کار است. ارائه دادن مطالب و کار کردن با همکاران در این حوزه می تواند توانایی شما در برقراری ارتباط و مهارت های کلامی و زبانی شما را بسیار تقویت کند. علاوه بر موضوع یاد شده، شما در این دوره ها با کسانی آشنا می شوید که آینده موفق و روشنی در این حوزه دارند. امکان همکاری و برقراری ارتباط شغلی و حرفه ای با این افراد فرصتی بی نظیر برای شما خواهد بود.

  حوزه های شغلی فارغ التحصیلان MBA بازاریابی

فارغ التحصیلان بازاریابی می توانند در حوزه های خرده فروشی، توریسم بانکداری و تامین مالی، سلامت، فناوری اطلاعات، رسانه، مشاوره و تحقیقات بازار و … کار کنند:

مدیر بازاریابی

حوزه کاری مدیر بازاریابی سرویس و مدیریت روابط با مشتریان فعلی سازمان است. مدیر بازاریابی با استفاده از توانایی های خود در بازاریابی بین الملی، رضایت مشتری، استراتژی بازار و فناوری های نوظهور وضعیت رابطه سازمان با مشتریان را بهبود می بخشد. حوزه مدیریت بازاریابی نیازمند توانایی و دانش پیشرفته و به روز در حوزه مدیریت مشتری و تحقیقات بازار است.

مدیر برند

حوزه کاری مدیر برند، ارتقا و ثبت جایگاه برند با برنامه هایی مثل تبلیغات، برنامه های رسانه ای، تحقیقات بازار و بخش بندی بازار (برای مطالعه مقاله ای در این مورد کلیک کنید) و نمایش و عرضه برند در محل ها و حوزه های زندگی و کار مخاطبان هدف بازار است.

تحلیل گر تحقیقات بازار

فارغ التحصیلان MBA می توانند در حوزه آنالیز بازار نیز فعالیت کنند. با استفاده از توانایی های که در حوزه تحلیل و استفاده از داده ها به دست آورده اند می توانند خروجی های مورد نظر را از میان انبوه داده ها استخراج کنند. طراحی، پیاده سازی و اجرای تحلیل بازار ، پیاده سازی استراتژی بازار و برنامه کاری بازاریابی بر عهده تحلیل گر تحقیقات بازار است.

استفاده از بررسی های تلفنی، اینترنتی و میدانی برای یافتن تمایل مشتریان به یک کالا، میزان رضایت مشتریان از محصول شرکت یکی دیگر از فعالیت های محققان بازار است. با استفاده از مهارت هایی که در دوره MBA کسب کرده اید می توانید با کیفیت و دقت بالا از پس این تحقیقات بر بیایید.

مدیر فروش

وظایف مدیر فروش ارائه خدمات مفید به مشتریان، بررسی وضعیت توزیع کنندگان و واحدهای فروش، بررسی فعالیت های رقبا، تعیین و دستیابی به اهداف فروش و بررسی وضعیت پیشرفت شرکت در حوزه فروش است. آنها واحدهای فروش و برنامه های فروش را تعیین می کنند. با استفاده از تجارب مفیدی که طی دوره آموزشی خود کسب کرده اید می توانید در این حوزه که بیشتر نیاز به داشتن تجربه است موفق عمل کنید.

برنامه ریزی رسانه ای

یکی از اصلی ترین بخش های استراتژی بازاریابی هر شرکت برنامه رسانه ای آن است. باید مشخص کرد که از طریق چه رسانه ای، در چه زمانی و با چه شکلی و در کجا اهداف بازاریابی و تبلیغات شرکت محقق شود. با استفاده از دانش و مهارتی که در دوران تحصیل خود در MBA با گرایش بازاریابی کسب کرده اید می توانید بهترین و مناسب ترین رسانه را برای القای پیام تجاری خود به مخاطبان تان پیدا کنید.

مدیریت محصول

یک مدیر محصول باید سودآوری و رشد و وضعیت بازار یک محصول را بررسی کند. مدیران محصول باید بخش های مختلف یک سازمان را که درگیر کار ارائه محصول هستند را هماهنگ و هم جهت کنند تا محصول به بهترین نحو ارائه شود. با توجه به نیاز روز افزون شرکت ها به مدیران محصول کارآمد به خاطر نیاز به ارائه محصولات با سرعت بالا برای رقابت در بازار؛ امروزه جایگاه فارغ التحصیلان MBA در این حوزه شغلی ارتقا پیدا کرده است.

 بازاریابی اینترنتی

یکی از اصلی ترین و روبه رشد ترین حوزه های کاری فارغ الحصیلان MBA بازاریابی اینترنتی است.

با گسترش روز به روز مخاطبان اینترنت و شبکه های اجتماعی مجازی فرصت های بی نظیر بازاریابی در این حوزه ایجاد شده است. مدیریت محتوا و بازاریابی بر اساس محتوا، کسب مخاطب در فضای اینترنت، بهینه سازی موتور جستجو SEO ، از جمله حوزه های کاری بازاریاب ها در این بخش است.

تحصیل در MBA با گرایش بازاریابی

همان گونه که در بالا عنوان شد تحصیل در دوره بازاریابی می تواند به دانش پذیران در بازار کار کمک شایانی کند، با کسب مدریک MBA می توانید علاوه بر افزایش شانس خود برای کسب شغل بهتر با حقوق بالاتر، مهارت های کاری خود را نیز توسعه دهید.

دوره MBA دانشگاه تهران

دوره آنلاین MBA

در دوره آنلاین و نیمه حضوری MBA دانش پذیر می تواند به کمک پلتفرم آنلاین تجربه بی نظیر کلاس مجازی و تعامل با سایر دانش پذیران را تجربه نماید. بعلاوه اینکه دانشپذیر لازم نیست وقت و هزینه زیادی را برای حضور در کلاس و رفت و آمد به کلاس اتلاف کند. تنها کافی است برای شرکت در دوره MBA آنلاین در هر ساعتی از شبانه روز به کمک رایانه شخصی در کلاس مجازی حضور یابد. به این ترتیب دانش پذیران همزمان با یادگیری مهارت در کلاس های آنلاین MBA می توانند به کسب و کار نیز مشغول باشند و مهارت هایی را که فرا گرفته اند در کار خود پیاده کنندو اثرات آن را مشاهده نمایند.

شرایط رزرو و ثبت نام دوره MBA نیمه حضوری دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

علاقه مندان می توانند برای ثبت نام و یا رزرو دوره MBA دانشکده مدیریت  دانشگاه تهران به سایت اینترنتیwww.VLA.ir مراجعه و یا با حضور در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران به آدرس بزرگراه چمران، پل گیشا، مرکز آموزش های نیمه حضوری MBA و DBA اقدام به ثبت نام نمایند. همچنین مشاوران دانشکده با تلفن ۸۸۷۶۳۸۶۶ پذیرای پاسخگویی به سوالات داوطلبان خواهند بود.

خلاصه
تاریخ بازبینی
آیتم های بازبینی
MBA گرایش بازاریابی
امتیاز نویسنده
51star1star1star1star1star

افزودن نظر

یک دیدگاه ارسال کنید